Jump to content

Hadi size benden 2 sene daha ömür YAŞAYIN

Recommended Posts

Dindarlara göre Allah bizim ne zaman öleceğimizi biliyor. Yani kişinin yaşayacağı süre kesin ve net. Hatta öyle ki dindarlar "Nasibinden 1 fazla nefes alamazsın" bile derler.

Muhammetin bir lafı var konu ile alakalı diyoki;

Sadaka belayı def eder ve ömrü uzatır. (For more information pls look at Heysemi, Mecmaü'z-Zevaid 3-63)

Şimdi o zaman;

1. Allah ile Muhammet arasında iletişim kopukluğu mu var? Muhammet paralel mi? Ömür uzar mı uzamaz mı? Uzarsa kaderle çelişmez mi?

2. Belayı def ederse kaderim değişmez mi, paso sadaka vererek sıfır bela ile hayat sürdürebilir miyim?

Ha dindarların ne cevap vereceğine de baktım aşağıya linki veriyorum, lütfen daha yaratıcı mantıklı cevaplar verin :)

http://www.sorularlaislamiyet.com/qna/1886/sadaka-ile-omrun-uzamasi-ecelin-degismesi-anlamina-mi-gelir.html

Sitelerde Paylaş

bu paradoksun prensibi penceresinden bakarak özgür irade problemiyle de karşı karşıya kalıyoruz.

tanrı bizim amel defterimizi taa ezelden biliyorsa, bizim özgür irademiz yok demektir; önceden cennetlik veya cehennemlik olacağımız bellidir.
yok eğer özgür irademiz varsa, kendi nefsimiz doğrultusunda işliyorsak amelimizi, o halde tanrı sonsuz gücüyle herşeyi bilmiyor demektir.

Sitelerde Paylaş

1. Allah ile Muhammet arasında iletişim kopukluğu mu var? Muhammet paralel mi? Ömür uzar mı uzamaz mı? Uzarsa kaderle çelişmez mi?

Muhammedle Tanrısı bitişik kardeş gibidirler. Muhammed bunu demişse, ömür mutlaka uzar ve kaderle hiç çelişmez.

Nasıl ki Kitabında bir çok ayeti geçersiz kılıyorsa, kaderinizi neden yamultmasın ?. Hem kim farkedecek ki ?

2. Belayı def ederse kaderim değişmez mi, paso sadaka vererek sıfır bela ile hayat sürdürebilir miyim?

Ne güzel işte, uzun ömürlü olmanın bedava yolu. Yoksa bir an önce tahtalı köye gitmeye niyetiniz mi var ?

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ne güzel işte, uzun ömürlü olmanın bedava yolu. Yoksa bir an önce tahtalı köye gitmeye niyetiniz mi var ?

Bedava olsa ben yapacaktım da işte sadaka bedava değil direkt canlı para vermek gerekiyor :)

Şaka bir yana, biran durup o eski zamanı hayal ediyorum, şimdinin Türkiyesi gibidir herhalde.Bir yanda açlıktan kırılan halk, diğer tarafta elitistler.

Muhammet en iyi ihtimalle ya toplumdaki adaletsizliğin azalması için bu lafı zenginlere söylemiştir, yahut fakirin cebindeki 3 kuruşu da almak için bu yalanı ortaya atmıştır.

Sitelerde Paylaş

bu paradoksun prensibi penceresinden bakarak özgür irade problemiyle de karşı karşıya kalıyoruz.

tanrı bizim amel defterimizi taa ezelden biliyorsa, bizim özgür irademiz yok demektir; önceden cennetlik veya cehennemlik olacağımız bellidir.

yok eğer özgür irademiz varsa, kendi nefsimiz doğrultusunda işliyorsak amelimizi, o halde tanrı sonsuz gücüyle herşeyi bilmiyor demektir.

Bu güzel örneğine dinci kardeşlerimiz o klasik cevabı vermeden ben cevap vereyim :)

Şimdi Yüce Allah Külli iradesinden bir miktar (cüzi irade) bize verdi ya, işte biz herşeyi kendi irademizle yapıyoruz. O bize asla müdahale etmiyor.

Sadece o kadar büyük kü ne yapacağımızı önceden biliyor. Yoksa sen gene özgürsün :)

Yersen tabi :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...