Jump to content

İSLAM HERKESE GELDİMİ?

Recommended Posts

Haksızlık varmı yokmu aşağıya bakalım. Adam birde bunlar bana yetiyor demiş

Bakalım hadi..

Yunus 47: Her ümmetin bir peygamberi vardır. Peygamberleri geldiği zaman, aralarında adaletle hükmedilir ve onlara asla zulmedilmez. Bu cehalet dininin kurucusu muhammed dünyadan habersiz olduğu için Avusturalyada, Kutuplarda, Amerikadada yalşayan insanlar olduğundan habersiz olduğu için ve çevresinde gördüğü tüm insanlarında bir peygamberi olduğu için herkeze bir peygamber geldiğini söylemiş. Bize Avusturalyaya gelmiş olan peygamberlerin ne gibi emirler getirdiğini veya kızılderililere gelen peygamberlerin ne gibi emirler getirdiğini anlatmanız gerekiyor. Çünki bu gibi saçmalıklar size yetiyor olabilir ama bize yetmiyor.

İsra 15'i buraya yapıştırdıktan sonraki dönüşünu keyiflice okuyalım;

İsra: l5. Kim hidayet yolunu seçerse, bunu ancak kendi iyiliği için seçmiş olur; kim de doğruluktan saparsa, kendi zararına sapmış olur. Hiçbir günahkâr, başkasının günah yükünü üslenmez. Biz, bir peygamber göndermedikçe azap edecek değiliz. Adama sorarlar "be adam o zaman neden peygamber gönderiyorsun" diye "Peygamber gönderdiğin insanlara ne gibi bir gıcığın var" diye. Bu düpe düz haksızlıktır, adaletsizliktir çünki peygamber göndermediğine azap etmeyeceksen bunlar nereye gidecekler cennetemi cehennememi? O peygamber gönderdiğin toplumda doğan çocuklar ile peygamber göndermediğin toplumda doğan çocukların durumu adildir demek beyinsilik olmaz müslümanlara göre değilmi? adam hıristiyan bir ülkede doğmuş ama istediği kadar iyilik yapsın cehennemin dibine gidecek muhammedi peygamber ve kuranıda allahın kitabı olduğunu kabullenmediği sürece. Çünki bu kitap bakın ne diyor:Al-i İmran-85 'Kim İslamiyetten başka bir din ararsa onun ki kabul edilmeyecektir. O ahirette de kaybedenlerdendir.'

Ortada bir haksızlık yok, inanıp salih amel işleyen cennete gidecek, inanmayıp kendine zulmeden cehenneme gidecek..

İslamiyeti bilipte tam anlamıyla öğrenmeden başka bir din ararsa o kişinin ahirette nasibi yoktur.

Sitelerde Paylaş

Bakalım hadi..

İsra 15'i buraya yapıştırdıktan sonraki dönüşünu keyiflice okuyalım;

Ortada bir haksızlık yok, inanıp salih amel işleyen cennete gidecek, inanmayıp kendine zulmeden cehenneme gidecek..

İslamiyeti bilipte tam anlamıyla öğrenmeden başka bir din ararsa o kişinin ahirette nasibi yoktur.

Ortada bir haksızlık yok, Yokmu yazıyı tekrar okumalısın.

inanıp salih amel işleyen cennete gidecek, inanmayıp kendine zulmeden cehenneme gidecek.. İnanıp inanmaması gerektiğini nereden bilecek bir peygamber gelmedi ise? geldi ise mesela avusturalyaya veya Amerikadaki yerlilere vs vs bunlar nereye gidecekler? cennete gidecekler se bu haksızlık değilmi? veya cehenneme gidecekler ise buda haksılık değilmi? her ne yaparsa yapsın islamın allahı haksızlık yapan bir allah olmaktan kurtulamaz.

İslamiyeti bilipte tam anlamıyla öğrenmeden başka bir din ararsa o kişinin ahirette nasibi yoktur. Bilmiyorsa ne olacak? cennete gidecek ama bu bilenlere haksızlık değilmi? Ya gerçektende bunları düşünemiyormusunuz?

Sitelerde Paylaş
inanıp salih amel işleyen cennete gidecek, inanmayıp kendine zulmeden cehenneme gidecek.. İnanıp inanmaması gerektiğini nereden bilecek bir peygamber gelmedi ise? geldi ise mesela avusturalyaya veya Amerikadaki yerlilere vs vs bunlar nereye gidecekler? cennete gidecekler se bu haksızlık değilmi? veya cehenneme gidecekler ise buda haksılık değilmi? her ne yaparsa yapsın islamın allahı haksızlık yapan bir allah olmaktan kurtulamaz.

İsra,15

İslamiyeti bilipte tam anlamıyla öğrenmeden başka bir din ararsa o kişinin ahirette nasibi yoktur. Bilmiyorsa ne olacak? cennete gidecek ama bu bilenlere haksızlık değilmi? Ya gerçektende bunları düşünemiyormusunuz?

Niye bilenlere haksızlık olsun, onlarda inansınlar, demekki onlar zaten Allah'ın olmadığnı düşünüyorlar, bırak düşünsünler, belki de yoktur değil mi?

Yoksa sen Allah'ın varlığına inanıyorsun da ona düşman bir satanist misin?

Sitelerde Paylaş
İsra,15

Niye bilenlere haksızlık olsun, onlarda inansınlar, demekki onlar zaten Allah'ın olmadığnı düşünüyorlar, bırak düşünsünler, belki de yoktur değil mi?

Yoksa sen Allah'ın varlığına inanıyorsun da ona düşman bir satanist misin?

Bielnlerin cennete gitmek için çaba haracamalı ama bilmeyenlerin direk cennete gitmeleri sana haksılık gibi gelmemesi normal çünki islamın birisnci şartı sakın düşünme.

Sitelerde Paylaş
Kardeş;

Enam,160

Enam başka ayetler ile çelişen bir ayettir.

Bu adama peygamber gelmemiş neyin ne olduğundan habersiz ise muhammede inanmıyor ise allahtan haberi yoksa kurandan haberi yoksa islama göre nereye gidecek?

önce bunu bir söyle.

Sitelerde Paylaş
İnanan bir müslüman gibi sorgulanıp, Kuran'da geçen kötülüklerinin cezasını çekip, cennete gidecektir belki.

İşte bu, gerçektende bazan size kızmıyorum daha çok acıyorum.

Adamın islamdan haberi yok iken müslüman gibi sorgulanıp cehenneme gideceğini söylemek ancak bir müslümana yakışırdı.

Böyle düşünen birisine ne söylenirki.

Sitelerde Paylaş
Enam başka ayetler ile çelişen bir ayettir.

Bu adama peygamber gelmemiş neyin ne olduğundan habersiz ise muhammede inanmıyor ise allahtan haberi yoksa kurandan haberi yoksa islama göre nereye gidecek?

önce bunu bir söyle.

xislam neden bu anlamazlarla mucadele edıyorsunkı .zaten onlar baştan yemın etmışler bız aklımızı kullanmayacagız dıye.

ezbercıyız diyerek başladıkları tartışmalarda ne verebılırlerkı sana yada baskasına.sankı dedıklerını kabul etsleer her şey yoluna mı gırecek.sadece 3 5 kşııyı aydınlatmakla olmayacak şeyler bunlar.tıpkı muhammet gıbı hıssetmıyormusun kendini.

bence şoyle olabılır bunun sonu.senin dinin sana benim imansızlıgım bana.adamın 23 senede yaptıgnı bız 2 gunde yapamayız dıyorum.ve biz peygamber degılız.eminim bıze hukmeden akıl da bunları yolumuza çevır dmeedı bıze.neden kendı aydınlıgımızla mutlu olmuyoruzki.sankı bunlar da bize gore dogru olanı gorunce herşey güllük gülistanlık mı olacak.

yobazların ezbercılerın atadan kalan dını sorgulamadan kabul edıp en ufak ıtıraz gostermeyenlerın dogruyu bulması bizi ne kadar etkılerkı.yada ne kazandırırkı .birilerıne zorla ıyılık etmek nasıl mutlu edecek senı yada benı.neden onlar gerçeklerı kabul etmıyor dıye duşunmektense koy ver gıtsın neden demıyorsun.ne sen nede ben elçi degiliz bizi elçi ilan eden bırı de olmadagına gore şu şarkıyı soylemenı ısterım.

eşşegı saldım çayıra hem yayıla hem otlaya

gordugu ruyayıda hayra yoranın avradını

nını nını

sadece şarkı kımse alınmasın

ama dınsız olmakda inanın hıç bır pişmanlık duymuyorum.

bir tanrı varsa kı emınım var

o sızın anlatıgınız degıl

bir din varsakı emınım var

o sizin bıldırdıgınız degıl

sevgıler saygılar

Sitelerde Paylaş
İşte bu, gerçektende bazan size kızmıyorum daha çok acıyorum.

Adamın islamdan haberi yok iken müslüman gibi sorgulanıp cehenneme gideceğini söylemek ancak bir müslümana yakışırdı.

Böyle düşünen birisine ne söylenirki.

Kıldıkları namaz ya da Allah'a olan inanç yakınlığıyla ilgili şeylerden değil, iyilik ve kötülüklerine göre sorgulanmalarından bahsediyorum. Cehennem demedim gözlerini kapatıp okuduğun için asıl ben sana acıyorum,

Sitelerde Paylaş
xislam neden bu anlamazlarla mucadele edıyorsunkı .

Bu anlamazlar ile mücadele eden kim?

sen bu gibi kişilerin bizlere inanacağını düşündüğümüzümü sanıyorsun.

Bırak bunu istemeyi birde üstüne en büyük korkumdur bu gibi kişilerin ateist olması.

Çünki bu gibi kişiler düşünmekten uzak oldukları için ateizminde içene ederler.

Bu gibi adamlar " sizler madem allaha inanmıyorsunuz neden annenizile yatmıyorsunuz" diyen isanlardırlar Bu demekki bu gibi kişilerin allah inancı olmasa anneleri ile yatacaklarına kesin bir delildir o yüzdende ben bunu istemem.

Benim amacım ve yazdığım yazıların hiçbir noktası bu insanlar için değildir.

Buralarda birsürü bir cevap veya bir başka görüş düşünce arayan insanlar içindir.

Bu formda yazan binlerce insan var ama okuyan yazanlardan çok çok daha fazla.

Birde aşağıda linkini vereceğim bir konu var bir göz at isetersen.

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=253&hl=

Sitelerde Paylaş
Kıldıkları namaz ya da Allah'a olan inanç yakınlığıyla ilgili şeylerden değil, iyilik ve kötülüklerine göre sorgulanmalarından bahsediyorum. Cehennem demedim gözlerini kapatıp okuduğun için asıl ben sana acıyorum,

Bu iyiliği kötülüğü neye göre kıyasyalacak senin adil allahın?

Çünki adamlara bir peygamber gelmemiş.

Cehennem demedim gözlerini kapatıp okuduğun için asıl ben sana acıyorum demişsin ama yukarıda cezalarını cekecekler demişsin cezalarını nerede çekeceklerini düşünürsen kimin acınacak halde olduğunu daha iyi anlarsın.

Ayrıca bu yazından sonra cehennemde cezalarını cekenlerin tekrar cennete girebileceklerinide kurandan kanıtlaman gerekiyor.

Sitelerde Paylaş
Bu anlamazlar ile mücadele eden kim?

sen bu gibi kişilerin bizlere inanacağını düşündüğümüzümü sanıyorsun.

Bırak bunu istemeyi birde üstüne en büyük korkumdur bu gibi kişilerin ateist olması.

Çünki bu gibi kişiler düşünmekten uzak oldukları için ateizminde içene ederler.

Bu gibi adamlar " sizler madem allaha inanmıyorsunuz neden annenizile yatmıyorsunuz" diyen isanlardırlar Bu demekki bu gibi kişilerin allah inancı olmasa anneleri ile yatacaklarına kesin bir delildir o yüzdende ben bunu istemem.

Benim amacım ve yazdığım yazıların hiçbir noktası bu insanlar için değildir.

Buralarda birsürü bir cevap veya bir başka görüş düşünce arayan insanlar içindir.

Bu formda yazan binlerce insan var ama okuyan yazanlardan çok çok daha fazla.

Birde aşağıda linkini vereceğim bir konu var bir göz at isetersen.

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=253&hl=

yazıyı okudum bu hıkayeyı bılıyorum.ama tekrar okumakda bazı şeylerı tekrar duşundurdu.

anlayana guzel mesajlar var.bunları ıkna etmek gıbı bır gayem yok.hatta ıçlerınden bırı ezberlerını aşıp

bana yenı bır şey bıle vermeye çalışabılır.neden olmasın.ama sen daha da ılerı noktalardasın.

senın yazılarını okumak zevk verıyor.akıl yolu ıle yazmalarını merak la beklıyorum.

Sitelerde Paylaş
yazıyı okudum bu hıkayeyı bılıyorum.ama tekrar okumakda bazı şeylerı tekrar duşundurdu.

anlayana guzel mesajlar var.bunları ıkna etmek gıbı bır gayem yok.hatta ıçlerınden bırı ezberlerını aşıp

bana yenı bır şey bıle vermeye çalışabılır.neden olmasın.ama sen daha da ılerı noktalardasın.

senın yazılarını okumak zevk verıyor.akıl yolu ıle yazmalarını merak la beklıyorum.

o yüzden amaç ikna değil bildiğin doğruları yazmak olmalı bunların hiç birisinin bıpşa gitmediğini bil dostum.

SAYGILAR.

Sitelerde Paylaş
Sen bu bahsettiğin kitapları okudunmu?

ben bu kitapların ikisini okudum.Bana doğru gelen Kuran-ı Kerim oldu.

Sevgili erlikhan, o kadar masumane eleştirmişsinki sana kızamadım bile canım benim. Yaşını söylersen çok memnun olacağım.

Haklısın allah hiç bir peygambere kitap vermedi hepsi öldükten sonra başkaları tarafından yazıldı.

Bahsettiğn kitapların hepsi o peygamberler öldükten sonra yazıldı.

Esenlikler.

Öncelikle yaşımı sormussun yaşım 20 1988 doğumluyum.Bunu sormanın nedenini merak ediyorum?

ikincisinde kutsal kitapların peygamberler öldükten sonra yazılması

Kuran’ın indirilmesinin bitişiyle Peygamberimiz hayattayken tamamlanmıştır.

Benim bu foruma üye olmamın sebebi size inancımı ispatlamak değil.İnancımı yargılamak ve doğruyu bulmak, şu ana kadar yazılarımın çoğunu saygı ile yazdım ancak görüyorumki sizin yazdığınız çoğu yazı aşağılama biçiminde olmuş.Uslubunuz terbiyesizce yani burda yaşım eğer dokuz deseydim ne olucaktı seksendokuz deseydim ne olucaktı?

tarihinde Erlikhan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
ben bu kitapların ikisini okudum.Bana doğru gelen Kuran-ı Kerim oldu.

Öncelikle yaşımı sormussun yaşım 20 1988 doğumluyum.Bunu sormanın nedenini merak ediyorum?

ikincisinde kutsal kitapların peygamberler öldükten sonra yazılması

Kuran’ın indirilmesinin bitişiyle Peygamberimiz hayattayken tamamlanmıştır.

Benim bu foruma üye olmamın sebebi size inancımı ispatlamak değil.İnancımı yargılamak ve doğruyu bulmak, şu ana kadar yazılarımın çoğunu saygı ile yazdım ancak görüyorumki sizin yazdığınız çoğu yazı aşağılama biçiminde olmuş.Uslubunuz terbiyesizce yani burda yaşım eğer dokuz deseydim ne olucaktı seksendokuz deseydim ne olucaktı?

hiç bir peygamber hayatta iken tamamlanmış bir kutsal kıtabı yoktu.kıtap halıne gelmesı ıle tamamlanması farklıdır.

yaşını sormasından kasıt bilgi zamanla çogalır.hayat tecrubesı dıyelım.emınım 89 yaşındakı bırı ıle 9 yaşındakı bırı farklı olacaktır.deneyım ve bilgi birikimi olarak.yerıne gore yaş önemlıdır yanı.biri digerini taciz etmedıkçe aşagılamak üzere pek yazı yazılmıyor burda gördugum kadarı ıle.

4 kitap dan 2 sını okudugunu ve kuran ı seçtıgını yazmışsın.bu konuda 1 soru sormak ıstıyorum.

normal bır sınavdasın ve karşına 4 seçeneklı bır soru çıktı birini seçtın cevap olarak.

ama ya soruya verılen cevaplar hepsı yanlışsa?

seçımın ne olursa olsun sorunun cevabı kesınlıkle yanlış olmayacakmı?

seçmek zorunda degıldın yani.

birileri seç bakalım desede.

Sitelerde Paylaş
kafama takılan bir konuyu sızlerlede paylaşmak istedım.

eger islam tum alemlere geldı ıse ki oyle denıyor.paygamber muhammed ve onun olayları

arap yarımadasında cereyan etmesıne ragmen,atıyorum kuzey kutbundakı bır insan yada

amazonlarda balta gırmemış ormanda bır pigme bu dınden nasıl haberdar olacaktı.gunumüzdede

medenıyetten uzak kalmış az da olsa bugünden habersız yaşayan ınsanlar var.

şimdi islama gore şartlar var ve bu şartlara gore oncelık muslumanlıgı bılıp kabul edıp kurallarına uymaktan geçıyor.

bunları yaparken bile kolayca gunaha gırebılır tanrılarına eş koşmuş olabılırsınız.

uzun ince yol da her taraf tuzaklarla dolu iken bir de şeytan faktör ü varki musluman olanın işi zormu zor.

cennet denen yere gitmek oyle kolay degil.peki yukarda bahsettıgım ulaşılamayan insanlar

ne islamı duymuş ne peygamber oralara inmiş yada gitmemış,onları dıyorum kim kurtaracak cehennemın ateşınden

tanrılarının gazabından.neden dersen ne gelen dını kabul etmışler nede şartlarını yerıne getırmışler.

allah 1 deyıp şahadet de getırmemışler.yada kuçukken ölen bir çocuk atalarının ogrettıgı dını bıle tam ogrenmeden

henuz bir tanıtıcısı yada gorevlısı gelmeden dinde alternatıfi olmadan bu hayattan göçer giderse onun durumu ne olacak.yorumlarınızı beklıyorum

cennet cennet dedıklerı bır kaç köşk ile bir kaç huri isteyene ver onları bana seni gerek seni

bende bunu cok düşünüyordum ama bunun en güzel cevabını muhammed vermiş bakınız kuranda ne diyor..

Diyanet Çevirisi Şüphesiz, inananlar (Müslümanlar) ile Yahudiler, Hıristiyanlar ve Sâbiîlerden (her bir grubun kendi şeriatında) “Allah’a ve ahiret gününe inanan ve salih ameller işleyenler için Rableri katında mükâfat vardır; onlar korkuya uğramayacaklar, mahzun da olmayacaklardır” (diye hükmedilmiştir).

yani muhammet diyorki..allahı bilmeden veya bilerek ölen ama salih ameller işleyen kimseler onlara bir ceza yokmuş....yani herkes kendi şeriayatındakiyle yargılanacak taki allahı bilene kadar....

ama bana göre bu mümkün değildir..düşünün yamyam dediğimiz kimseler insanları pşirip ayin yapıyor ve hatta ayinden sonra o pşirdikleri insanları yedikleri söyleniyor....hayatı boyunca bunu yapan bir insan nasıl bir sorgu denen o kavramdan sıyrıla bilir....tamam diyelimki pşirilen insan kendinin pşirilmesini istiyor buda kurana terstir...çünkü insan allaha teslimdir...yani konunun bu kısmı baya karışık ve bayagı zor ama biraz düşünürsek belki cıkar bir mantık bulabiliriz...misal adam hiç allahı duymamış muhammedi bile tanımıyor sadece müslüman bir ülkeye savaş acıyor ozaman ne olacak?...bunlar acıkta kalan sorular...ama zannedersem bunlar olasılık oldugu için muhammed bunların üzerinde durma gereksinimi duymuyor..ama günümüzde bunlar bir soru olarak kalıyorlar....

saygılar....

Sitelerde Paylaş
bende bunu cok düşünüyordum ama bunun en güzel cevabını muhammed vermiş bakınız kuranda ne diyor..

Diyanet Çevirisi Şüphesiz, inananlar (Müslümanlar) ile Yahudiler, Hıristiyanlar ve Sâbiîlerden (her bir grubun kendi şeriatında) “Allah’a ve ahiret gününe inanan ve salih ameller işleyenler için Rableri katında mükâfat vardır; onlar korkuya uğramayacaklar, mahzun da olmayacaklardır” (diye hükmedilmiştir).

yani muhammet diyorki..allahı bilmeden veya bilerek ölen ama salih ameller işleyen kimseler onlara bir ceza yokmuş....yani herkes kendi şeriayatındakiyle yargılanacak taki allahı bilene kadar....

ama bana göre bu mümkün değildir..düşünün yamyam dediğimiz kimseler insanları pşirip ayin yapıyor ve hatta ayinden sonra o pşirdikleri insanları yedikleri söyleniyor....hayatı boyunca bunu yapan bir insan nasıl bir sorgu denen o kavramdan sıyrıla bilir....tamam diyelimki pşirilen insan kendinin pşirilmesini istiyor buda kurana terstir...çünkü insan allaha teslimdir...yani konunun bu kısmı baya karışık ve bayagı zor ama biraz düşünürsek belki cıkar bir mantık bulabiliriz...misal adam hiç allahı duymamış muhammedi bile tanımıyor sadece müslüman bir ülkeye savaş acıyor ozaman ne olacak?...bunlar acıkta kalan sorular...ama zannedersem bunlar olasılık oldugu için muhammed bunların üzerinde durma gereksinimi duymuyor..ama günümüzde bunlar bir soru olarak kalıyorlar....

saygılar....

kopma noktalarına dikkat çekmışsın.çelişkili durumlar ı tarafsız olarak gormuşsun.yani burdan şunu çıkartabılırız.

kuran bize apaçık gelmemış.oyle olmasa senın de bu konuda net bır tavrın olacaktı.sorun var açıklama var ama gerçekle çelişiyor dimi?ve cevap tatmin etmıyor gerçek le uyuşmuyor.sailh amellerden bahsedılmış.baskasına gore salıh amel olan digerine gore gunah ise ne olacak.herkes kendı şerıatı ıle yargılanacak dıyor.mısır tanrısıyım dıyen fıravunlar neye gore yargılanacak?guneş in oglu oldugunu ıddıa edıyordu bırıde.bu nasıl olacak?tanrının oglu ıse gunahsız dır denerek cennete mı gıdecek.şeriatında adamın konumu oyle çunki.yada muhammedın lanetledıgı kafirler listesınde olan biri onu ele alalım.

şoyle denmış,peygamberın öldurdugude peygamberı öldurende cehennemlık.

peygamberle savasıp da onu hıç tanımayan yokmu.eminim vardır.yanı ırkı soyu mılletı savasıyor dıye savasa suruklenen birçok insan oldugunu duşunuyorum.diyelım muhammet hak dı ve dogruydu.ama duşmanı onu hiç bir şekılde tanıma fırsatı bulamamış da olabılır.ve gelıp onunla savasırken ölmuşde olabılır.şimdi bu adamın durumu ne oalcak.bu kadar açmaz sencede fazla degilmi ?bence falza.o nedenle boyle cevapsız sorular oldukça islamı yada diger dınlerı bırakan çok olacak.

yalan olduklarına bu kadar çok delıl varken ancak saflar buna inanır dıyorum.

Sitelerde Paylaş
hiç bir peygamber hayatta iken tamamlanmış bir kutsal kıtabı yoktu.kıtap halıne gelmesı ıle tamamlanması farklıdır.

yaşını sormasından kasıt bilgi zamanla çogalır.hayat tecrubesı dıyelım.emınım 89 yaşındakı bırı ıle 9 yaşındakı bırı farklı olacaktır.deneyım ve bilgi birikimi olarak.yerıne gore yaş önemlıdır yanı.biri digerini taciz etmedıkçe aşagılamak üzere pek yazı yazılmıyor burda gördugum kadarı ıle.

4 kitap dan 2 sını okudugunu ve kuran ı seçtıgını yazmışsın.bu konuda 1 soru sormak ıstıyorum.

normal bır sınavdasın ve karşına 4 seçeneklı bır soru çıktı birini seçtın cevap olarak.

ama ya soruya verılen cevaplar hepsı yanlışsa?

seçımın ne olursa olsun sorunun cevabı kesınlıkle yanlış olmayacakmı?

seçmek zorunda degıldın yani.

birileri seç bakalım desede.

şeçim yapmam kimbir şey şeçmemekten bana daha çok mantıklı geliyor.Çünkü bi sebebim olduğunu düşünüyorum.Bizim dediğimiz sınavdada merak etme 4 yanlış bir doğruyu götürmüyor.Bu kitapcılıgını işaretleme gibi bir şey.Kitapcılıgını yanlış işaretlersen tüm sorulara doğru cevap versen bile sınavı kaybedersin...

tarihinde Erlikhan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...