Jump to content

Ateistler ölümden neden korkar ?

Recommended Posts

O zaman sanada şu meşhur soruyu sorayım peki inanan insanlar neden ateistler kadar ölümden korkmuyor aslında ateistlerin korkmaması lazımken

her insana özgü değil ölüm korkusu önemle dikkat çekerim

İnanan insanların ölümden korkmadığını nereden biliyorsun?

Güzel kardeşim, kendin bir sonuç çıkartıyorsun, sonra çıkarttığın sonuca göre sebepler üretiyorsun..

Oysa sebepler sonuçlara göre değil, sonuçlar sebeplere göredir..

İslamda bir insanın ulaşabileceği en yüksek takva seviyesi şehitlik mertebesi değil mi?

Hafızam beni yanıltmıyorsa, evet..Peki neden?

Çünkü korkmasına rağmen savaşa gitmiş ve ölmüş..

Savaşıyor olması onun korkmadığını göstermez, aksine daha çok korktuğunu gösterir ki dini jargonda mertebesi bu yüzden en yüksektedir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 249
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

savaşmadığımı nerden biliyorsun savaş illa kılıçla olmaz silahla olmaz bak bir saattir savaşıyorum kazanacağımın garantiside yok

Ya mal bu sonra diyor ki niye cemaate girip doğruları anlatmıyorsun , o cemaatin içinde de senin gibi mallar varda o yüzden işte, Allah'ı kafalamaya çalışan adama ne anlatayım ben , Allah'ın apaçık savaş demiş sende g.t korkusundan kelimelerin anlamlarını çevirmeye çalışıyorsun...

Sitelerde Paylaş

Niye Allah müslümanlara aklıyla savaş mayı haram mı etmiş

öle bir şey emretmemiş ki haram etsin....açık net - allah yolunda canıyla malıyla savaşanlar ve allah yolunda öen ve öldürülenler......

diyor...bu kadar...

akılla savaşmak vs. yok kuranda.....

Sitelerde Paylaş

Korkudan kendini böyle mi kandırıyorsun? Oysa Kuran'a göre Allah için savaşta ölenler kesin cennetlik. İşi garantiye almak varken neden şansa bırakıyorsun?

allaha güvenemiyor da ondan....

Peki ben Allah için mi yoksa nefsim ve arzularım için mi öldüğümü nerden bileceğim ya Allah için değilde nefsim için gitmişsem oraya

Ben Allah'a güveniyorum da şeytana ve nefsime güvenmiyorum.

Ne demiş bizleri yaratan Allah Şeytan sizi benimle aldatmasın

Sitelerde Paylaş

Peki ben Allah için mi yoksa nefsim ve arzularım için mi öldüğümü nerden bileceğim ya Allah için değilde nefsim için gitmişsem oraya

allah için öleceksin....

kafirlerle savaşacaksın çünkü...allah yolunda...ne kadar kafir öldürürsen - o kadar sevap point.... bu da cennetteki huri sayını etkiliyecek...

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ya mal bu sonra diyor ki niye cemaate girip doğruları anlatmıyorsun , o cemaatin içinde de senin gibi mallar varda o yüzden işte, Allah'ı kafalamaya çalışan adama ne anlatayım ben , Allah'ın apaçık savaş demiş sende g.t korkusundan kelimelerin anlamlarını çevirmeye çalışıyorsun...

İşte böyle özünü çıkar ortaya kişiliğini göreyim senin ondan sonra senle konuşmaya devam edeyim ölümden korkarsınız ama istediğiniz gibide sallarsınız ortalığa ama canlı canlı anlatamassınız derdinizi işte bu yüzden bu formlarda gezersiniz

Sitelerde Paylaş

Kendini kandırabilirsin ama bizi değil. Senin imanın eksik, şeytana ve nefsine çoktan yenik düşmüşsün, eğer düşmeseydin Allah yolunda savaşmaktan bir an bile çekinmezdin, böyle bahaneler üretmezdin.

Sitelerde Paylaş

Sonun belli olduğunu kabul ettiğine göre şu anda ne yaparsan yap bu son değişir mi?

hayır tabikide değişmeyecek ama atladığın bir şey var senin sonunda yazıyor belkide o kitapta ışıkhepvarla konuştuktan sonra kafa dank etti diye bir şey yazıyor olabilir ve biz o yazılanı yaşıyor olabiliriz

Sitelerde Paylaş

Kendini kandırabilirsin ama bizi değil. Senin imanın eksik, şeytana ve nefsine çoktan yenik düşmüşsün, eğer düşmeseydin Allah yolunda savaşmaktan bir an bile çekinmezdin, böyle bahaneler üretmezdin.

hep okuduğunu savunduğun kuranı okumamışsın anlaşılan bu bahane değil kurandan bir ayet

Sitelerde Paylaş

İşte böyle özünü çıkar ortaya kişiliğini göreyim senin ondan sonra senle konuşmaya devam edeyim ölümden korkarsınız ama istediğiniz gibide sallarsınız ortalığa ama canlı canlı anlatamassınız derdinizi işte bu yüzden bu formlarda gezersiniz

Farkında olmadan İslam'ın ne kadar vahşi, kendi mensuplarından başka hiç bir görüşe hayat hakkı tanımadığını da itiraf etmiş oldun.

Sitelerde Paylaş

hayır tabikide değişmeyecek ama atladığın bir şey var senin sonunda yazıyor belkide o kitapta ışıkhepvarla konuştuktan sonra kafa dank etti diye bir şey yazıyor olabilir ve biz o yazılanı yaşıyor olabiliriz

Değişmeyeceğine göre neden bu kadar kasıyorsun? Şu anda sen Allah bir arap putudur, Muhammed de yalancının, yağmacının tekidir desen ne olur? Sonuç değişir mi?

Sitelerde Paylaş

Farkında olmadan İslam'ın ne kadar vahşi, kendi mensuplarından başka hiç bir görüşe hayat hakkı tanımadığını da itiraf etmiş oldun.

Allah için konuşmaları tek tek oku benmiyim saldırgan yok diğer yazılanlar mı bari göz göre göre iftira etme ben sadece bana bu kadar hakaret edebiliyorsun madem konun özündede ataistler ölümden korkmaz diyorsun korkarsa samimi değil diyorsun sonra ben oraya gidersem bomba düzeneğiyle giderim diyen hakareteden haklı oluyor bu kadar acayip şeylere inanıyonuz

Sitelerde Paylaş

Allah için konuşmaları tek tek oku benmiyim saldırgan yok diğer yazılanlar mı bari göz göre göre iftira etme ben sadece bana bu kadar hakaret edebiliyorsun madem konun özündede ataistler ölümden korkmaz diyorsun korkarsa samimi değil diyorsun sonra ben oraya gidersem bomba düzeneğiyle giderim diyen hakareteden haklı oluyor bu kadar acayip şeylere inanıyonuz

BAK...ARAKANA DA GİDEBİLİRSİN...FİLİSTİNİ BEĞENMEDİYSEN ???

arakanli-alimler-arakanda-cihat-farzdir.

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sonuç değişmez ancak neden bu dedikleri söyleyip seni ve burda kileri buna şahit tutayım

Yahu sonuç değişmiyor işte, istediğini yapabilirsin, hırsızlık da yapsan, adam da öldürsen, tecavüz de etsen, zina da yapsan, içki de içsen, domuz eti de yesen sonuç değişmiyor. Buradakileri şahit tutsan da sonuç değişmiyor. Sonucun değişmediğini sen de kabul ettin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...