Jump to content

Ateistler ölümden neden korkar ?

Recommended Posts

• İleti 249
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben kimin çevirisi diye sormadım sen çevirebiliyormusun diye sordum

işim yok bir de kuran arapçası mı öğreneceğim ? çevirmiş işte millet. hepsi de var orda. hepsinin çeviriside birbirinin benzeri 3 aşağı 5 yukarı....

sen dersen ki - ille RİSALE oku...

ben de sana derim...SOBAYLA KONUŞAN ADAMA MI GÜVENECEZ ?*?

laik-%C3%BClkede-ya%C5%9F%C4%B1yorsun-I%

Birtek-t%C3%BCrkler-Tanr%C4%B1n%C4%B1n-k

ger%C3%A7ek-m%C3%BCsl%C3%BCman-kad%C4%B1

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bunu söylememim nedeni senin vereceğin cevaptı

Yani Allah'a inanmamı neye bağlarsam bağlıyayım senin bir cevabın olacak

Çünkü sen kendini cevaplamaya programlamışsın ne diyeyim sana

Sen asla karşılıklı bir konuşma anlatma işine giremezsin yada beceremezsin çünkü sen sadece cevap vermeyi meziyet sananlardansın

Ama işin özü anlatılanı anlayabilmektir.

Hiç kendi kendimi BEN programlıyorum, seni ise araplar programlamış. Araplar yat diyor yatıyorsun, kalk diyor kalkıyorsun, git şu binanın etrafında tur at diyor koşa koşa gidiyorsun, orada bir taş var, onu öp diyor öpüyorsun, iki nokta arasında koş diyor, koşuyorsun, hayali bir varlığı taşla diyor taşlıyorsun. Yahu robottan ne farkın var? Ne diye arapların her söylediğini sorgusuz sualsiz yapıyorsun?

Sitelerde Paylaş

Hiç kendi kendimi BEN programlıyorum, seni ise araplar programlamış. Araplar yat diyor yatıyorsun, kalk diyor kalkıyorsun, git şu binanın etrafında tur at diyor koşa koşa gidiyorsun, orada bir taş var, onu öp diyor öpüyorsun, iki nokta arasında koş diyor, koşuyorsun, hayali bir varlığı taşla diyor taşlıyorsun. Yahu robottan ne farkın var? Ne diye arapların her söylediğini sorgusuz sualsiz yapıyorsun?

Sana göre arapların söylediği bana göre Allah'ın istedikleri

Sitelerde Paylaş

Neyse konu nerden nereye taşındı bu platform ne siz bana laf yetiştirin diye nede bensize laf yetiştireyim diye yapılmadı her halde

Önemli olan konun başlığı ölümden korkmamanız gerekirken ya varsa diye hala şüpe içindesiniz

Ama ben buna şahsım adına seviniyorum o ufacık şüpe belki bir gün sizide doğruyu bulmaya yetebilir.

Sitelerde Paylaş

Neyse konu nerden nereye taşındı bu platform ne siz bana laf yetiştirin diye nede bensize laf yetiştireyim diye yapılmadı her halde

Önemli olan konun başlığı ölümden korkmamanız gerekirken ya varsa diye hala şüpe içindesiniz

Ama ben buna şahsım adına seviniyorum o ufacık şüpe belki bir gün sizide doğruyu bulmaya yetebilir.

tema-4.jpg?w=640&h=480

ba25d-tr.jpg?w=743&h=502

türkler islamiyet ile şereflendiler türk tarihinin en büyük yalanıdır

Arapların Kuteybe adlı komutanın liderliği altında Talkan ve Curcan'da 100,000in üzerinde türkü kılıçtan geçirdiklerinin, ağaçlara astıklarının, baskı ve asimilasyon sonucu zamanla türkleri müslümanlaştırdıklarının unutulmaması lazım.

"Türkler İslamiyet ile şereflendiler" Türk tarihinin en büyün yalanıdır.

islam kaynaklarına dayanan gizli gerçekleri öğrenmek için şu yazıyı okumayı ihmal etmeyin.

din-yay%C4%B1lma.jpg

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Madem yürek var akıl var inandığın şeyde doğru

O zaman neden her hangi cemaatin içine girip peygamber şöyle böyle siz kandırılıyorunuz Allah yok

diye insanları doğru yola davet etmiyorsun böylece yok olup gideceğin bir hayatta mükemmel bir iş yapmış olacaksın

İnsanlık senin sayende doğruya gidecek belki

He diyelim sana inanmadılar ve seni linç ettiler ölümünde bir anlamı yok zaten yok olup gidecen ardında bıraktıkların üzülmüş veya üzülmemiş senin için anlamı kalmıyacak ha 50 sene sonra hala 50 sene önce bu arada yaşıyacağın 50 seneliğin her anı her saniyeside ölüm anından sonra sanki hiç yaşanmamış gibi yok olup gidecek

Anlamıyor ki..İlla suratına bir tokat atmak lazım..Yahu,ne inanması..ATEİST İNANMAZ diye size milyon defa dedik ama anlamıyorsunuz..

Cemaate girecekmişim de,allah yok diyecekmişim de :D

Şunu anla bir kere..İnsan dışındaki canlılar ölümden bihaberlerdir..Öleceğini bilen tek hayvan insandır..Zaten bu yüzden din denilen pislik yaratılmıştır..Din,insanların zaaflarından/korkularından yararlanmak için yaratılmış bir zırvadır..

Sitelerde Paylaş

Bak şu ukalaya..Ulan allahsız..Biz ateistiz..Ateist şüphe mi duyar zirzop..

Sitelerde Paylaş

Benim hacım hocam yok merak etme korkmuyorsan bizleri ışıklandır bizi doğruya ulaştır mesela yarın çık akp mitingi nerede varsa yada saadet mitingi hepsinin içinde doğru olanı haykır dinin yalan olduğunu Allah'ın olmadığını nede olsa bir korkak değilsin ve insanları aydınlatmak için yaşıyorsun öldükten sonrada yok olacağına göre ölümde seni korkutmuyor

:D müslümanlardan zeka fışkırıyor.

Hac 15

Allah, peygambere dünyâda da, âhirette de yardım etmeyecek sanan bilsin ki yardım edecektir, isterse tavana bir ip takıp assın kendini de ölsün ve baksın da görsün, bu yaptığı düzen, kızdığı şeyi ortadan kaldırır mı?

Aynı beyinsizlik asırlar sonra yeniden yüzünü gösteriyor.

Ölümden korkmamak, ölmeyi gerektirmiyor. Ölümden korkanlar; ölümden sonra sınav inancına sahip olan delilerdir. Bu tür inançlara sahip olmayanlar için ölüm bir şey ifade etmez, sadece bir kısmı tadamayacakları duygular ve deneyimler, tamamlayamayacakları işler için kendilerine üzülürler.

Sitelerde Paylaş

Madem yürek var akıl var inandığın şeyde doğru

O zaman neden her hangi cemaatin içine girip peygamber şöyle böyle siz kandırılıyorunuz Allah yok

diye insanları doğru yola davet etmiyorsun böylece yok olup gideceğin bir hayatta mükemmel bir iş yapmış olacaksın

İnsanlık senin sayende doğruya gidecek belki

He diyelim sana inanmadılar ve seni linç ettiler ölümünde bir anlamı yok zaten yok olup gidecen ardında bıraktıkların üzülmüş veya üzülmemiş senin için anlamı kalmıyacak ha 50 sene sonra hala 50 sene önce bu arada yaşıyacağın 50 seneliğin her anı her saniyeside ölüm anından sonra sanki hiç yaşanmamış gibi yok olup gidecek

beyin yaşamak için tasarlanmış hayatta kalmak için her şeyi yapar , Aklı düzgün bir insanın kendini öldürmesi imkansızdır. Biyolojik yapısında intihar yoktur. Yani dediğin şey her ne kadar kabul edilebilir dursada biyolojik yapı sebebiyle o kadar kolay değil.

Bunun dışında bildiğim kadarıyla beyinde ölüm korkusunu bastıran , engelleyen , düşünmemeni sağlayan bir alan olması gerek.

Sitelerde Paylaş

Çünkü gidecekleri yerin cennet olduğu garantisi olmadığı için olmasın sakın kim bir an önce cehenneme ulaşmak için can atar ki senin düşüncende ölümden sonrası garanti yok oluş ama inananın düşüncesinde ölümden sonra ya cennet yada cehennem hangisine gideceğinden emin olamaz ki inanan

blue çağına gelmeyen her birey ölünce cennette gider. işte bu kadar saçma bir durum . Yani neymiş garantiymiş

Sitelerde Paylaş

blue çağına gelmeyen her birey ölünce cennette gider. işte bu kadar saçma bir durum . Yani neymiş garantiymiş

Öyle olduğuna dair Kuran'da bir ifade yok yani büluğ çağından önce ölenlerle İslam'ın ulaşmadığı insanların akıbeti Kuran'a göre belirsiz.

Sitelerde Paylaş

Öyle olduğuna dair Kuran'da bir ifade yok yani büluğ çağından önce ölenlerle İslam'ın ulaşmadığı insanların akıbeti Kuran'a göre belirsiz.

benimle tartışan arkadaş öyle dedi. ''büluğ'' çağına gelmeyen her insan dedi müslüman veya değil hepsi dedi. Kendi dinlerindende haberleri yok. Keşke bakıp kontrol etseydim , boşluğuma gelmiş

Sitelerde Paylaş

tek tek kopyala yapıştır yapmayıp direk toplu cevap yazayım dediğim bıraktığım yerden sonra yazılanları okudumda

Dönme dolap gibi aynı fasülyeyi ısıtıp ısıtıp servis ediyorsunuz ama korkularınızla yüzleşmekten kaçıyonuz.

Sadece bir iki cevaplanması gerekenleri cevaplıyayım

Öncelikle Nolan Bırak ahkam kesmeyide göster kişiliğini insanları aydınlat bak şüphende yokmuş zaten beni ve benim gibi kör cahilleri aydınlat çık meydanlara haykır gerçeği belki seni takip ederiz bi manyak seni öldürürsede önemli değil şüphen yok zaten bir daha hiç bir şey olmıyacak senin için

Sonrasında Sağduyu hala inat ediyorsun araplara taptığıma peki dediğin gibi olsun o zaman sende ateist değilsin sana bu düşünceleri anlatan insanlara tapıyorsun seninde tanrın onlar sakın deme bana ben kendim düşünerek bulduk yok olduğunu diye.

Sonrasında yadellerdeki yurttaş biçimden korkarım diyon bende sana isterse santim santim kessinler yada yaksınlar maksimum acı beyine oksijen iletimi kesildiği anda bitiyor en acılı ölüm bile çok uzun sürmüyor öldüğün an itibariyle hiç bir şeyin kalmıyacağı bir yokluta korkunun manası ne ola ki

Neyse sözün özü bilirmisiniz Şener şen'i KABADAYI filmini

Orda şener şen bir sahnede dönüp şu kelimeyi kullanıyor bence burası için geçerli bir kelime

TOPUNUZ BİR SÜRMELİ ETMEZSİNİZ.

Bende şöyle diyorum TOPUNUZ BİR TURAN DURSUN etmessiniz

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...