Jump to content

Ateistler ölümden neden korkar ?

Recommended Posts

• İleti 249
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Teistleri aydınlatmayı hedefleyen bir agnostikin, karşısında ateistleri bulması

Bilader senin bu mızmızlanmaların da iyice tadını kaçırdı haa... Mız mız mız... Başka bir işin yok mu senin mızımızlanıp durmaktan başka! Arınç gibi sen de neredeyse ağlamaya başlayacaksın! Amma dert yandın bilader, marko paşa mıyız biz yahu dert dinleyecek!

Sen şimdi ne saçmalıyorsun, müslümleri aydınlatmak için ne yaptın da ateistler karşı çıktı? Ben senin müslümlerle uğraştığını pek görmüyorum. İşin gücün ateistlere tanrının olabileceğini mız mız mız söyleyip durmak. Tanrı yok bilader, nedir bu senin tanrı virüsünü bu kadar canını dişine takarak savunmak için çırpınman? Hayır senin derdin ne bilader! Yok işte tanrı, olmayınca zorla mı yaratacaksın!

Bir müslüm bu kadar mızmızlanmıyor "tanrı yok diyo bu ateleeeer" diye viyaklamıyor yahu! Amma viyakladın tanrı olabilir de olabilir diye. Yok bilader, yok, bildiğin bayağı yok yahu!

Bir de psikiyatrist edaları takınıyorsun ki evlere şenlik! Az daha "çocukluğuna inelim... Mahalle hocası seni dövmüş müydü çocukken" diye tepemizde sarkaç sallandırıp uyutmaya konuşturmaya çalışacaksın! Hayır çocukken müslüm yapılmayan kim var da! Ateistler bile çocuklarını özgür bırakıyor, kendi öğrensin karar versin diyorlar ve çocuk okula gitti mi hapı yutuyor. Nerde yobaz cahil ezberci var eğitim fakültelerine dolmuş aman milletin çocukları ateist olmasın diye!

Bütün bunları bilmiyor gibi uzaydan konuşur gibi saçma sapan ahkam kesiyorsun. Muhatap alınabilirlik düzeyini sıfırladın haberin olsun. Bu kadar mızmız bir zırlayıp duran kişiyi her zaman herkes çekmez. Şurada iki bir şey okuyacağız, iki bir şey yazacağız, çıkmış yine mind, mız mız mız mızmızlanıp duruyor. Yok ateler şöyle, yok ateler böyle, üüüü ateler bana bakın ne dedi...

Sen şimdi yine ne mızmızlanıyorsun bilader! Ateler ölüm sonrasının gündeme gelmesine tepki gösteriyormuş da, haaa demek ateler de allahtan korkuyorlarmış! Bu kadar saçma sapan konuşmak için ne içiyorsun sen! Ne bekliyordun, "aaa evet yaaa, ölüm sonrası! Aaaa niye düşünemediydik, ölüm sonrası var bi de değil mi, öyle ya!" dememizi mi bekliyordun, ne bekliyordun?

Sen süzme filan mısın bilader! Nasıl başarıyorsun bu kadar saçmalamayı?

Sitelerde Paylaş

Çünkü gidecekleri yerin cennet olduğu garantisi olmadığı için olmasın sakın kim bir an önce cehenneme ulaşmak için can atar ki senin düşüncende ölümden sonrası garanti yok oluş ama inananın düşüncesinde ölümden sonra ya cennet yada cehennem hangisine gideceğinden emin olamaz ki inanan

Cihad ederken ölürse kesin cennetlik, bunda kimsenin kuşkusu yok. O zaman hiç durmasın gitsin kafir ile savaşsın, neden hala dünya telaşında...???

Sitelerde Paylaş
Ölümden korkmak aptallıktır. Çünkü ölümden korkmak için hiç bir neden yok. Çünkü yaşıyorken zaten yaşıyorsun, ölüm ortalıkta yok. Sonra ölüyorsun. Öldüğün zaman "tüüüh öldük işte iyi mi, bak şimdi şu işe, ne halt edecez şimdi?" diyemeyeceğin için, bunu diyecek bilince sahip olmadığın için yine ölüm yok, çünkü öldüğünün farkında olamazsın.

Ölümü var bir şey zanneden müslümler saçma sapan aptalca işler yapar. Kafirlerin ciğerini yemek, cesedine işkence etmek gibi saçmalıklar. Bu saçmalıkları işit salakları yapıyorlar. Yahu o ölü be! Bir şey hissedemez. Ha taşı parçalamış ufalamışsın, ha cesedi parçalamışsın. Laaa bu beni parçalıyo vay alçak mı diyecek! İstediğini yap. Bilinci yok, hissedemez.

Öldüğü zaman her şeyin biteceği rahatlığından mahrumdur bu müslümler. Hayır o kafirse zaten meleklerin işkence edeceğine inanıyorsun süzme! Sen allahın meleklerinden daha iyi mi işkence edeceksin! Bu kadar salak nasıl olabiliyorlar acaba! Ne içiyorlar da bu kadar salaklık yapabiliyorlar!

Yok kabirde münker nekir gelecek, yok soru soracaklar, cemaat bu kabir suallerinin şifrelerini çalamıyor mu acaba? Sürekli kabir sorularını çaldıkları için kıyamet erteleniyor olmasın! Hayır şimdi toprağa gömülü olarak duyacağını, hissedeceğini, düşüneceğini hayal eden birinin psikolojisi nasıl normal olabilir? Bu kişinin psikolojisinin dengede olması olanaksızdır. Bu kişiden her dengesizlik beklenir. Yapmayacağı dengesizlik yoktur.

Bu korkunun sanıldığı gibi iyi ahlaklı olmaya filan da hiç bir faydası yoktur. Bir kere bu süzmelerin dürüstlükle ilgili sorunlardan dolayı allahtan korktukları yoktur. Bunlar anca aptesim kabul olmadı mı, orucum bozuldu mu, gıybet mi ettim, şüphe mi ettim, imanım gitti mi, cihat etmediğim için allah bana kızıyor mu, malı ondan çok seviyorum diye allah bela mı verecek gibi saçma sapan konularda allahtan korkarlar. Ülen çalıyorsun, dolandırıyorsun, yapmıyorsan yapana dibine kadar destek veriyorsun, ne gıybeti yahu! Birinin arkasından iki laf ettin diye incileri mi dökülür! Ama malını çalıyorsun, çalanı koruyorsun? Hayır tamam arkasından da konuşma ama hırsızlığı, sahtekarlığı, aldatmayı, sömürüyü koruyorsun yahu, gıybetin lafı mı olur!

Sonra allah kabir korkusu bunları ahlaksızlıktan korumayı bir yana bırak, bunları hak yemeye teşvik eder. Filanca kafir, filanca günahkar, filanca sapkın inançlı, başka mezhepten, filanca müslüm görünüyor ama münafık gibi olmadık yaftalar icat edip allah için bu yaftalara göre öldürür de, çalar da, her türlü zararı verir.

Bunlar kul hakkı kul hakkı kul hakkı diye kafa beyin koymazlar, kuran'larında kul hakkı ile ilgili tek bir ayet yoktur! Tersine cihat edenlerin bütün günahlarının sevaba değiştirileceği yazar! Kul hakkı hariç diye bir ibare de koymaksızın! Kuran'da kul hakkı diye bir şey geçmez. Bunu iyi bilen hoca takımı çalar, dolandırır, her haltı yer. kuran'ı iyi bilen biri ateist değilse ondan korkmak lazım. Yemeyeceği halt yoktur. Çünkü kuran'da allahın cihat edenlerin her günahını affetmek bir yana, sevaba çevireceği yazar.

Bu kuran'ı iyi bilen sahtekar yobazlar çıkar "yolsuzluğa hırsızlık demek günahtır, iftiradır" diye fetva yayınlar! Bu kepazeliğe bile imza attı bu şerefsizler! Bu şerefsizliğe varıncaya kadar yaptılar!

Sitelerde Paylaş

Olayı tanrıya getirip, asıl konudan kaçmaya çalışanların bazı tanrıları olduğuna şüphe yok.
Adına aşalayıp hakaret ettikleri madde ve egolarının, zihinlerinde ilahlaştığını anlamak zor değil.

Sevgi saygı, birlik beraberlik, barış, hoşgörü olarak önerdiğimiz değerlerin merkezi, tanrı oluyor da... bazılarının adına çemkirdikleri şey bilim olabiliyor? Artık böylesine akıl ve etik dışı bir çarpıtmaya diyecek laf bulamıyorum!

Ateizmi egoları adına cahilce davranışlarıyla küçük düşürenlerin, kendisini ateizm savunucusu olarak sunmaya çalışması, trajikomik bir durumdan öte, insanları aptal yerine koyduklarının bir göstergesidir.

Sitelerde Paylaş

Şimdi eğer bu müslüm tayfasında en küçük bir meymenet, bir onur, bir erdem olsaydı, kuran'da kul hakkı yoktur argümanıma karşı çıkmaya cesaret eder, bir ayeti kul hakkı ile ilgili göstermeye filan çalışırlardı. Yok öyle bir şey, bulamazlar da, en azından her zaman yaptıkları gibi eğip büküp çarpıtıp kul hakkından bahsediyor gibi filan göstermeye çalışırlardı.

Hiç bir biçimde savunusu yapılamıyan, akılsal, mantıksal, etik, bilimsel, insani hiç bir temeli bulunmayan, körü körüne aptalca bağlı kalınan bir din! Rezalet yani, kepazelik... Skandal...

Böyle bir ayet faraza olsa bile veya çarpıtıp eğip bükerek öyle yorumlansa bile, allah yolunda cihat edenin tüm günahlarının sevaba dönüştürüleceğini yazan ayet bunu yine iptal eder.

Aynen "burası kadıköy, burdan çıkış yok" gibi yani... İslamın tek çıkışı, ondan çıkmaktır. Başka çıkış yoktur.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Ölümden korkmak aptallıktır. Çünkü ölümden korkmak için hiç bir neden yok. Çünkü yaşıyorken zaten yaşıyorsun, ölüm ortalıkta yok

Tam tersi, ölüm olgusunu yaratan insan zihnidir. Herseyi kaybedeceginin bilincinde olmaktir ve yasadigin surece bu fenomen seninle birlikte varolur.

Seni hayata baglayan, motivasyon kaynagin olan seylerin er geç yokolacagini bilmek nasil "korkutucu" olmaz?

Sitelerde Paylaş

Tam tersi, ölüm olgusunu yaratan insan zihnidir. Herseyi kaybedeceginin bilincinde olmaktir ve yasadigin surece bu fenomen seninle birlikte varolur.

Seni hayata baglayan, motivasyon kaynagin olan seylerin er geç yokolacagini bilmek nasil "korkutucu" olmaz?

iki kez ameliyat oldum narkoz yedim genel anestezi oldum .narkozu yiyince keserlerde bi halt hissetmiyorsun.taki uyanıp ,bilinç yerine gelinceye kadar noronlar acıyı hissedince anlıyorsun. Merak etme ölüncede ne olduğunu anlamiyacaksin kesintisiz narkoz gibi gor
Sitelerde Paylaş

iki kez ameliyat oldum narkoz yedim genel anestezi oldum .narkozu yiyince keserlerde bi halt hissetmiyorsun.taki uyanıp ,bilinç yerine gelinceye kadar noronlar acıyı hissedince anlıyorsun. Merak etme ölüncede ne olduğunu anlamiyacaksin kesintisiz narkoz gibi gor
Sitelerde Paylaş

Birkac kere daha oku ne yazdigimi belki anlarsin..

Sitelerde Paylaş

Ha yani şimdi ateistleri işit gelir sizi keser diye korkutamadınız... Değiştirdiniz allah sizi yakacak dediniz onunla da korkutamadınız... Başka neyle korkutabiliriz diye kafa yordunuz, "nasıl olsa ölünecek. Onunla korkutalım!" Süper fikir! Amma da zekisiniz ha!!! Bu buluşunuza nobel verilse yeri! Bu kesin olacak bir şey olduğu için en iyisi bununla korkutmak değil mi!

Süper zekalar! Siz ölümden sonra dirilmeye inanmakla, ölüme çare bulduğunuzu nerden çıkarıyorsunuz acaba? İnanmakla bu işler olsaydı, üüü... Dünyada sorun diye bir şey kalmazdı.

Sizin kafanızdan giden kaçık sözümona asrın bilmem nesiymiş o herif de kaplanın görevinin leşleri ortadan temizlemek olduğuna, ceylana saldırırsa allaha karşı gelmiş olduğu için allahın onu avcı ile cezalandıracağına inanıyordu. Böyle süzmeliklere inanmakla oluyor mu!

Kanser oldun diyelim. İyileşeceğine inanmakla, hiç kemo ışın filan hepsi fasarya boşver deyip, sadece ben iyileşeceğim demekle iyileşir misin! İki dua, şipşak, allah seni iyileştirdi. Böyle şey olur mu!

E bu olmayacağına göre, ölümden sonra dirilmeye inanmak ta aynısı! İnanmakla bu işin olmayacağı apaçık belli!

Üstelik yok olmamak için allaha filan hiç ama hiç ihtiyacımız yok. Zaten yok olmak olanaksızdır. Hiç bir şey yok olamaz. Çünkü yoktu da var edildi değil. Allah olsa da bizi yokken var etse, ama allah yok. Var olan şeyler var filan edilmedi. Süreç sonsuzdur. Başlamadı, bitmeyecek.

Evren de tekrarlanacak. Başlangıç bitiş diye bir şey yoktur. Yok olayım deseniz de yok olamazsınız. Bu olanaksızdır. Yok olmamak için allaha mallaha ihtiyacımız yok.

Siz ateizmin kaya gibi, çelik gibi, beton gibi argümanlarına böyle fasaryadan saçma sapan zırvalar üreterek dokunamazsınız bile... Boşa uğraşıyorsunuz. Yıldızları ateş böceği sanıp yakalamak için dilini uzatan kurbağa gibisiniz. Komik oluyorsunuz, farkında değilsiniz.

Ha biz şimdi bir ölümü düşünemedik de ateist olduk! "Laaaan, ölmeyecez ki, boşver allahı" dedik! Siz öleceksiniz deyince "anaaa lan biz bunu nasıl unuttuk da ateist olduk be! Anaaa biz ne yapmışız!" deyip geri müslüm olacağız ha!

Süzme misiniz... Yoğurt mu peynir mi... Hangisi... Yoksa komedyen misiniz! Ateizmin çelikten argümanlarına bir karşı argüman üretme olasılığınız sıfır... Bunu ne zaman anlayacaksınız. Hangi kılığa girerseniz girin. İster müslü, ister deist, ister agnostik. Bize tanrı tebliği yapmaya çalışmanız son derece komik. Çocukları güldürmeye çalışan palyaçolar gibisiniz.

Sitelerde Paylaş

Ateistler ölümden korkmaz!!!

Ölüm, uyumak gibidir. Uyuyup hic uyanmamak gibidir!

Akku bitmistir, uyuduktan sonra uyanmak yoktur, korku yoktur!!!

Yok olmaktan korkan müslümalar ölümden korkar! sonunda hic beklemdikleri yokluk vardir! Veya dahada kötüsü (bekledikleri) yanmak, cezalandirilmak vardir!!!!

diye düsünürler ;)

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ateistler ölümden korkmaz!!!

Ölüm, uyumak gibidir. Uyuyup hic uyanmamak gibidir!

Akku bitmistir, uyuduktan sonra uyanmak yoktur, korku yoktur!!!

Yok olmaktan korkan müslümalar ölümden korkar! sonunda hic beklemdikleri yokluk vardir! Veya dahada kötüsü (bekledikleri) yanmak, cezalandirilmak vardir!!!!

diye düsünürler ;)

Herkes ölümden korkar. Kim yok olmak ister ki?

Sitelerde Paylaş

Ulan biri de çıkıp güzel bir cevap verememiş su salaga . Mal bir kedi kopek fare karinca da ölümden korkar. Asalak napiyor o hayvanciklar nasılda yok olacam diye mücadele etmiyor mu ayrıca yaşamak için ille de bi nedenmi lazım gerzo . Yok olmak istemiyorum çünkü daha gencim denyo. En çok korkanda sensin bu kesin. Niye mi bak kivirip durmussun yok ben allaha guveniyomda şeytana guvrnmiyom . Bak mantiktan yoksun insan iside katil allah için savaş ve ol cennet garanti kurana göre e sende kurana inandigina göre geberip bu an önce cennete gidebilirsn . Ama yapmiyorsun neden çünkü korkaksin cennet yada cehennemin allahın var olduğundan emin değilsin ya allah yoksa ya cennet yok sa niye oleyim la yasayabildigim kadar yasayayim diyorsun. Çünkü korkaksin tavuklardan bile daha korkak

Sitelerde Paylaş

Canlı yaşamak için programlidir, bir tehlikede "ölüm korkusu" içgüdüseldir ve bu her canlı da vardır.

Ama ben size desem "bir hafta sonra öleceksiniz"

Neden korkarsiniz?

Sanırım yaşa da bagli, 20/50/70 yaşında herkes ayrı ayrı cevap verir!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...