Jump to content

Ateistler ölümden neden korkar ?

Recommended Posts

belliydi laf salatasına dönüşeceği konun siz kendi ölüm korkusu nedendir sorusuna cevap verin yeter

Şehidlik, İslâm'da en büyük mertebedir. Şehidlerin Allah katında kadir ve kıymetleri pek yücedir. Âhirette en büyük rütbenin peygamberlikten sonra şehidlik olduğu belirtilmiştir. Bunun içindir ki, şehidlerin bütün günah ve kusurları Allah tarafından afvedilmektedir.

http://www.sorularlaislamiyet.com/article/15713/sehitlik-nedir-mertebeleri-hakkinda-bilgi-verir-misiniz-sehitlik-mertebeleri-benim-bildiklerim-dunya-sehitligi-ahiret-sehitligi-hem-dunya-hem-ahiret-sehitligi-bu-sehitlik-mertebelerini-detayli-bir-sekilde-aciklar-maniz.html

Sitelerde Paylaş
  • İleti 249
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

sen aslandın kedi oldun yaw hay Allah iyiliğini versin hiç kendinden bahsetmiyon artık çık samimiyetini kanıtla gel ondan sonra konuşalım senle

Sen inanmıyorsun şüphedesin bana döndürmeye çalışıyorsun bu yüzden lafı , ben bile dinden çıkmadan bir süre önce düşünmüştüm lan cihadı

Sitelerde Paylaş

"Allah yolunda öldürülenleri sakın ölü sanmayın. Bilakis onlar diridirler, Allah´ın lütfundan kendilerine verdikleri ile sevinçli bir halde, Rableri katında rızıklandırılırlar. Arkalarından gelecek olanlara şunu müjdelemek isterler: Onlara hiçbir korku yoktur ve onlar üzülmezler. Allah´tan bir nimeti ve lütfu ve Allah´ın mü´minlerin ecrini zayi etmeyeceğini müjdelemek isterler.” (Al-i İmran, 3/169-171)

"Şehidler cennetin kapısında, nehrin parlak zinetinde, yeşil çadırdadır. Sabah - akşam rızıkları Cennetten onlara gelir."

gördün mü

korkmadan gidebilirsin filistine...yahut ARAKAN da olur......

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim hepinize klasik insan davranışlarında beni yanıltmadınız için.

İnsanlar cevabını veremiyecekleri yada kabul edemedikleri olguları normal olarak olguları sunan kişiye yönelterek olayı geçiştirme ve doğruyu kabul ettirme gibi basit bir savunma mekanizmasına geçer tıpkı sizin gibi aslında söyleyenlerde inanmazlar kendi söylediklerine laf salatısı görüntüsü verip geçiştitirler konuyu

Sitelerde Paylaş

İnsanlar cevabını veremiyecekleri yada kabul edemedikleri olguları normal olarak olguları sunan kişiye yönelterek olayı geçiştirme ve doğruyu kabul ettirme gibi basit bir savunma mekanizmasına geçer tıpkı sizin gibi aslında söyleyenlerde inanmazlar kendi söylediklerine laf salatısı görüntüsü verip geçiştitirler konuyu

verdik ya cevabını ? daha ne di,yim ?

ben verdim de - sen veremedin bi türlü cevabını ?

BEN BOK YOLUNA GİTMEKTEN KORKARIM SADECE....

yoksa korkum yoktur öyle...

benim için sadece bok yolu var...hak mak yok....o bok yoluna da gitmemek için uraşıyoruz sadece...başka sıkıntı yok...

Sitelerde Paylaş

cevabın neydi tekrar alayım ben gözden kaçırmışım

BEN BOK YOLUNA GİTMEKTEN KORKARIM SADECE....

yoksa korkum yoktur öyle...

benim için sadece bok yolu var...hak mak yok....o bok yoluna da gitmemek için uraşıyoruz sadece...başka sıkıntı yok...

Sitelerde Paylaş

cevabın neydi tekrar alayım ben gözden kaçırmışım

eeee seni alıkoyan nedir ŞEHADETTEN ???

"Allah yolunda öldürülenleri sakın ölü sanmayın. Bilakis onlar diridirler, Allah´ın lütfundan kendilerine verdikleri ile sevinçli bir halde, Rableri katında rızıklandırılırlar. Arkalarından gelecek olanlara şunu müjdelemek isterler: Onlara hiçbir korku yoktur ve onlar üzülmezler. Allah´tan bir nimeti ve lütfu ve Allah´ın mü´minlerin ecrini zayi etmeyeceğini müjdelemek isterler.” (Al-i İmran, 3/169-171)

Andolsun, eğer Allah yolunda öldürülür ya da ölürseniz, Allah'tan olan bir bağışlanma ve rahmet, onların bütün toplamakta olduklarından daha hayırlıdır. (AL-İ İMRAN SURESİ / 157)

Allah yolunda hicret edip öldürülen veya ölenlere gelince muhakkak Allah, onları güzel bir rızıkla rızıklandıracaktır. Şüphesiz Allah, rızık verenlerin en hayırlısıdır. (HAC SURESİ / 58)

"Şehidler cennetin kapısında, nehrin parlak zinetinde, yeşil çadırdadır. Sabah - akşam rızıkları Cennetten onlara gelir."

gördün mü

korkmadan gidebilirsin filistine...yahut ARAKAN da olur......

hqdefault.jpg

Sitelerde Paylaş

Sen yaptın bu dediklerini bende verdim başta cevabını ateist ölümden korkmaz , ölümden korkmadığı için cemaate gidip din dersi vermek zorunda değildir kuş beynin anlar umarım bunu böyle salakça önermemi olur , bir insan ateist ise cemaate dinin doğru olmadığını anlatmak zorundadır :D ne önerme ama.. Tam tersinde ise durumlar böyle değildir bir insan müslümansa Allah'ın emirlerini tutmak zorundadır , aksi takdirde müslüman değildir.

tarihinde Herkeskeyfinebaksin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bende verdim ya cevabını öldükten sonra yok olacan bok yoluna gittiğini nerden bilecen

ölünce tekrar dirilmicem - o yüzden adam gibi yaşayayım bırak da ?...benim senin gibi cennetim de yok - şehitlik mertebem de yok....kendi kendime ölene kadar yaşamak istemem en doğal hakkım değilmi bu durumda ?

ama sen ? senin ŞEHİTLİK merteben var....allahının sana verdiği SÖZ var.....CENNET var .....tekrar DİRİLMEK var.....şehit olunca sen KARLISIN ???

senin hiç endişelenmeden balıklama savaşın ortasına DALMAN LAZIM ????

üstelik ALLAH EMREDİYOR.....buna rağmen sen bu emri yerine getirmeyip ALLAHA KARŞI GELİYORSUN ???? bu halinle sen CEHENNEMİ HAK EDİYORSUN ????

Sitelerde Paylaş

Sen yaptın bu dediklerini bende verdim başta cevabını ateist ölümden korkmaz , ölümden korkmadığı için cemaate gidip din dersi vermek zorunda değildir kuş beynin anlar umarım bunu böyle salakça önermemi olur , bir insan ateist ise cemaate dinin doğru olmadığını anlatmak zorundadır :D ne önerme ama.. Tam tersinde ise durumlar böyle değildir bir insan müslümansa Allah'ın emirlerini tutmak zorundadır , aksi takdirde müslüman değildir.

ateist olduğun için değil gerçek doğruyu insanlardan gizlediğin için insanlık suçudur bu anlat ki hepimiz doğruya ulaşalım yada kendin bile doğru olduğuna inanmıyorsunda ondan mı insanları uyarmıyorsun

Sitelerde Paylaş

Bir ateist neden ölümden korkar hiç anlam verememişimdir?

Hacı hocalarınız size ateistlerin korkular içinde olduklarını, ölümden bucak bucak kaçacak delik aradıklarını, içleri içlerini yediğini falan anlattı sanırım? Hacı hocalarınız din ve etrafındaki yalanlar sayesinde ekmek yiyen madrabazlardır, söylediklerine inanmayın.

Sitelerde Paylaş

bende verdim ya cevabını öldükten sonra yok olacan bok yoluna gittiğini nerden bilecen

sen bi cevap vermedin bana...

bu benim cevabım :

ölünce tekrar dirilmicem - o yüzden adam gibi yaşayayım bırak da ?...benim senin gibi cennetim de yok - şehitlik mertebem de yok....kendi kendime ölene kadar yaşamak istemem en doğal hakkım değilmi bu durumda ?

bu da SORUM:

ama sen ? senin ŞEHİTLİK merteben var....allahının sana verdiği SÖZ var.....CENNET var .....tekrar DİRİLMEK var.....şehit olunca sen KARLISIN ???

üstelik ALLAH EMREDİYOR.....buna rağmen sen bu emri yerine getirmeyip ALLAHA KARŞI GELİYORSUN ???? bu halinle sen CEHENNEMİ HAK EDİYORSUN ????

Sitelerde Paylaş

neden yaşamak isityon bir saniye öncesini bile hatırlamıyacağın bir hayatın ne anlamı var senin için ha yaşamışsın ha yaşamamışsın

Sitelerde Paylaş

neden yaşamak isityon bir saniye öncesini bile hatırlamıyacağın bir hayatın ne anlamı var senin için ha yaşamışsın ha yaşamamışsın

yaşamak GÜZEL çünkü....var mı ötesi ?...şu an böyle mutluyum.

peki sen ? bi cevap versen artık ?

neden allahına karşı geliyorsun ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...