Jump to content

Perinçek: ABD projesine meydan okuyoruz

Recommended Posts

• İleti 101
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tam bir gerizekalısın

sosyalizmde milliyetçilik olmaz. Önce sosyalizmi öğren ondan sonra bu forumda siyasi konularda yaz.

Aydınlıkçıların solla alakası yok. Adamlar ülkücülerden bile daha faşisttir.

Edepsiz herif!

Sen sol hakkında ne biliyorsun? Nerden öğrendin o bilgi sandığın bok yığınını? Hayatında bir tek sol klasik, hadi onu geçtim, sosyalist bir dergi okudun mu? Ne cüretle böyle boyundan büyük laflar ediyorsun!

Ben silahlı mücadele verenler dahil, Türkiye solunun pek çok bölmesinde bulundum. Senin yaşının karekökü kadar sol klasik okudum. Türkiye solunun anıt isimleri ile bir arada bulundum. Televizyona çıkan ekran yavşaklarından duyduklarında bana ayar mı vermeye kalkıyorsun! Hadsiz!

Sitelerde Paylaş

Gerizekalı!

Perinçek'in Apo ile çekilmiş fotoğraflarını buraya asarak neyi kanıtlıyorsun? Perinçek'in Kürtçü olduğunu mu? Bir önceki yazında Aydınlıkçıları MHP'den "daha faşist" ilan etmedin mi? Aradaki çelişkiyi fark edebiliyor musun? Perinçek aşırı Türk milliyetçisi mi, yoksa Kürtçü mü? Önce buna karar ver, sonra gel buraya sıç. Beyinsiz.

Sitelerde Paylaş

Babacığım işin teknik kısmı çok önemli değil..

Bu ülkede yaşayan insanlar karma ekonomiyi bile anlamamışken/sahiplenmemişken;nasıl olacakta sosyalizmi/komünizmi anlayacak bu insanlar?

Lütfen bana bunu cevabını bir verin..

türk halkının çok büyük kısmı anlayamaz kabul ediyorum ancak ben ilk devrim türkiyede olacak demedim ki başka devletlerin yaptığı devrimler tüm ülkeleri dolayısıyla burayıda etkileyecek dünya devrimi budur zaten.

İşin teorik kısmında anlaştığımıza göre bana nasıl bir devrim pratiği olacak diye soruyorsun değil mi?

Bak şimdi ilk deneme doğu bloğu idi ve yıkıldı ancak bir zamanlar burjuvaziye eş yada yakın güçteydi işte bu sadece bir deneme olarak kaldı çünkü bir çok yönden hatalıydı.Devrimden bir süre sonra(Stalin zamanı) baskıcı bir hükümet olmaya başladı ve bu baskıcılık tüm bloğa sıçradı burjuvazinin baskıları altında kaldı ve bir baskı oluşturamadı.Teklonojik olarak iyi olsada bunu tüm bloğa taşıyamadı.Demokrasiyi kendine entegre edemedi vs...

Daha tonla hata sayabiliriz kısacası bu ilk denemedir ve hatalıdır, bizler bu hatalardan ders çıkararak daha yeni ve gelişmiş bir devrim hareketi geliştiriyoruz (enternasyonalist kısım dahil) ama belki buda yeterli gelmeyecek ve ileriki kuşaklar yenisini inşa edecekler ancak sonuç olan şudur illaki birileri başaracaktır çünkü patronlar işçilerini yok ederse üretim yapamazlar ancak işçiler patronlarını yok edebilirler bu hem daha adaletlidir hem daha mantık.

Sitelerde Paylaş

Heh. Yine geldik şu meşhur bütün dünyada sosyalizm masalına. Dünyada devlet sınırları olunca sosyalizm olmayacakmış. Peki nasıl olacak? Bütün dünyada örgütlenmiş, süper gizli bir örgüt, bir anda bütün devletleri yıkıp sosyalizmi mi kuracakmış? Oldu, bir ara gelsinler de beni de kursunlar!

Bu nedir ya? Hakikaten nedir bu? Bu tip masallara inanmakla dinin masallarına inanmak arasında ne fark var? Aynı anda, bütün dünyada devrim. Ya s.ktirin gidin ya! Hayır kabalaşmayayım diyorum ama, yeter be kardeşim. Bitin artık.

Vatan Partisi'nin programında sizin anladığınız anlamda bir sosyalist devrim yok. Sınıfları ortadan kaldırıp komünizmi kurmak gibi bir amaç da yazılı değil. Vatan Partisi, tehdit altına girmiş olan Milli Demokratik Devrimi korumak amacındadır. Vatan Partisi, bir cephedir. İçinde sosyalistler olduğu gibi, milliyetçiler, halkçılar ve demokratlar da vardır. Bu cephenin amacı sosyalist devrimdir dersek, yalan söylemiş oluruz.

Milli Demokratik Devrim'in önemini anlamamış olan kişi materyalist diyalektikten kesinlikle bahsetmesin. Hiçbir şey anlamamış. Hiçbir şey bilmiyor. Papağan gibi bazı ezberleri tekrar ediyor demektir. Ve tıpkı papağan gibi, yalan yanlış, anladığı kadarı ile tekrarlar yapıyor demektir.

Yurttaş olmaktan düşüp tebaa olan halkla devrim mi yapacaksınız? Tamam, gelirken de çay söyleyin.

buna cevaba gerek yok zaten cehalet oluk oluk fışkırıyor

Sitelerde Paylaş

.......... patronlar işçilerini yok ederse üretim yapamazlar ancak işçiler patronlarını yok edebilirler bu hem daha adaletlidir hem daha mantık.

Bu dediğiniz olmaz..Tüm Dünya'da eşzamanlı bir devrim olamaz..Ülke ülke olabilir ancak ama bu da diğer devletler üzerinde bir etki yaratamaz..Kuzey kore,Güney kore üzerinde etki yaratabiliyor mu?Yaratamaz..

Dünya'nın bir ülkesinde insanlar çöp karıştırıyor,bir ülkesinde fabrikalarda çalışıyor,bir ülkesinde yapılacak yardımları bekliyor,bir ülkesinde işsiz geziyor,bir ülkesinde çalışmadan yaşıyor..Bu kadar farklı insan topluluklarının bir şekilde ortak bir payda da buluşması imkansız..

Dünya çapında bir devrim,ancak Dünya'nın çoğunluğunun işçi/emekçi olması durumunda olabilir ama böyle birşey yok işte..

Sitelerde Paylaş

Bu dediğiniz olmaz..Tüm Dünya'da eşzamanlı bir devrim olamaz..Ülke ülke olabilir ancak ama bu da diğer devletler üzerinde bir etki yaratamaz..Kuzey kore,Güney kore üzerinde etki yaratabiliyor mu?Yaratamaz..

Dünya'nın bir ülkesinde insanlar çöp karıştırıyor,bir ülkesinde fabrikalarda çalışıyor,bir ülkesinde yapılacak yardımları bekliyor,bir ülkesinde işsiz geziyor,bir ülkesinde çalışmadan yaşıyor..Bu kadar farklı insan topluluklarının bir şekilde ortak bir payda da buluşması imkansız..

Dünya çapında bir devrim,ancak Dünya'nın çoğunluğunun işçi/emekçi olması durumunda olabilir ama böyle birşey yok işte..

eş zamanlı değil sırası ile devam eden bir devrimden bahsediyorum neden biliyormusun devrimin olduğu her ülke pazardan çıkacak pazar ve hammadde darldıkça sanayisi yüksek olan devletlerde sorunlar ortaya çıkacak en sonunda onlarda düşecek.

ortak payda dediğiniz şey biz komünistlere göre insan olmaktır ne din ne milliyet bunun yerini alamaz.

sayısal üstünlükten bashsediyorsanız zaten burjuva toplumun %4'dür devlet sayısından bahsediyorsanız hali hazırda devrimin imkansız olduğu yaklaşık 4-5 ülke bulunuyor bunun dışında sayısal üstünlük kalıcı değil.

Sitelerde Paylaş

eş zamanlı değil sırası ile devam eden bir devrimden bahsediyorum neden biliyormusun devrimin olduğu her ülke pazardan çıkacak pazar ve hammadde darldıkça sanayisi yüksek olan devletlerde sorunlar ortaya çıkacak en sonunda onlarda düşecek.

ortak payda dediğiniz şey biz komünistlere göre insan olmaktır ne din ne milliyet bunun yerini alamaz.

sayısal üstünlükten bashsediyorsanız zaten burjuva toplumun %4'dür devlet sayısından bahsediyorsanız hali hazırda devrimin imkansız olduğu yaklaşık 4-5 ülke bulunuyor bunun dışında sayısal üstünlük kalıcı değil.

Biz ne diyoruz? Biz de Türkiye'yi emperyalist zincirden ayırmaya çalışmıyor muyuz? Zinciri kırmaya çalışmıyor muyuz? Biz niye cahil ve faşist olduk bir anda? Saçma sapan bir Türkçe ile konuşmadığımız için mi?

Sitelerde Paylaş

Biz ne diyoruz? Biz de Türkiye'yi emperyalist zincirden ayırmaya çalışmıyor muyuz? Zinciri kırmaya çalışmıyor muyuz? Biz niye cahil ve faşist olduk bir anda? Saçma sapan bir Türkçe ile konuşmadığımız için mi?

belki de o yüzden.

siz neden cahil ve faşistsiniz biliyormusun yukarda 1. denemenin hatalarında ısrar ediyorsunuz,gericisiniz bu yüzden siz devrime köstek oluyorsunuz sizin yolunuzdan gidersek elimizde yine oportünizm kalacak.

Sitelerde Paylaş

Beş parmağın beşi de farklı diyorum sadece..Bu beş parmağın yaptığı veya yapmadığı iş farklı..

Bugün İspanya'da veya Yunanistan'da işsizlik inanılmaz boyutlarda..Çalışmayan bir insan devrim yapabilir mi?Bana bunu söyler misiniz?Afrika'da bir sosyalist devrim olabilir mi?Somali'de mesela,insanları bir kuş gibi avlıyorlar..Ne emeği,ne burjuvası..Oralarda sizi vurur geçerler..Ben bunu söylemeye çalışıyorum..

Tüm Dünya'da yankı yapacak sosyalist devrim,bir ütopya değil ama yakın gelecekte de böyle birşey sözkonusu bile değil..Belki 1000 sene sonra olabilir..

Sitelerde Paylaş

Beş parmağın beşi de farklı diyorum sadece..Bu beş parmağın yaptığı veya yapmadığı iş farklı..

Bugün İspanya'da veya Yunanistan'da işsizlik inanılmaz boyutlarda..Çalışmayan bir insan devrim yapabilir mi?Bana bunu söyler misiniz?Afrika'da bir sosyalist devrim olabilir mi?Somali'de mesela,insanları bir kuş gibi avlıyorlar..Ne emeği,ne burjuvası..Oralarda sizi vurur geçerler..Ben bunu söylemeye çalışıyorum..

Tüm Dünya'da yankı yapacak sosyalist devrim,bir ütopya değil ama yakın gelecekte de böyle birşey sözkonusu bile değil..Belki 1000 sene sonra olabilir..

bak yukarda söyledim illa somalide bir devrim olmasına gerek yok mısırdaki bir devrim somaliyi tetikler çünkü burdaki sosyalist güç diğer ülkelerdeki yoldaşlarına yardım edecek hem kendini sağlama almak için hem sosyalist dünya için ayrıca ispanya gibi ülkeler devrimci hareket için öncü niteliği taşırlar cahil olmayan ama ekonomik olarak da iyi olmayan bir halk bu iş için ideal.

Sitelerde Paylaş

bak yukarda söyledim illa somalide bir devrim olmasına gerek yok mısırdaki bir devrim somaliyi tetikler çünkü burdaki sosyalist güç diğer ülkelerdeki yoldaşlarına yardım edecek hem kendini sağlama almak için hem sosyalist dünya için ayrıca ispanya gibi ülkeler devrimci hareket için öncü niteliği taşırlar cahil olmayan ama ekonomik olarak da iyi olmayan bir halk bu iş için ideal.

Neden İspanya gibi yerlerde birşeyler olmuyor?

Sitelerde Paylaş

Neden İspanya gibi yerlerde birşeyler olmuyor?

oluyor ispanyada sosyalist öğrenci gruplarının kurduğu PODESMOS adlı yeşil-sosyalist parti seçimlere yeni girmeye başlamsına rağmen oyların 3'te 1 ini aldı hatta aralıkta seçim var sonuçları takip edebilirsin.Liderleri genç bir üniverste hocası,SYRZA benzeri bir parti

Sitelerde Paylaş

oluyor ispanyada sosyalist öğrenci gruplarının kurduğu PODESMOS adlı yeşil-sosyalist parti seçimlere yeni girmeye başlamsına rağmen oyların 3'te 1 ini aldı hatta aralıkta seçim var sonuçları takip edebilirsin.Liderleri genç bir üniverste hocası,SYRZA benzeri bir parti

Yuhh! Ulan bize dil uzatıyorsun da, yeşilleri sol mu sayıyorsun? Ayıp be!

Sitelerde Paylaş

Ülkeye sosyalizm,demokrasiyle gelecek yani :)

Sitelerde Paylaş

Ya abi, sabah sabah güldürdün beni. Ne sosyalizmi.

Bu yeşiller anca kuru gürültü getirir. Bir de uzun ve saçma cümleler. Bir de herşeyi maddeleyerek anlatma manyaklığı. Bir de sorun tanımlandığında çözdük sanma ahmaklığı. Bir de dura dura konuşan bet suratlı çirkin kızları. Türk olsaydılar bir ihtimal kısır getirirlerdi ama İspanyol oldukları için kısır da yok.

Bu salaklar bırak sosyalizmi, git mutfaktan su getir desen onu getiremezler.

Sitelerde Paylaş

hayır sadece sol blokta yer alacaklar kısacası üs konumundan çıkmış olacaklar

Bunun yanında rus komünist partisinin ve SYRZA nın hareketleri son dönemdeki başarılı hareketler üç ülkedede kriz var bunu diyorum sadece rusya hariç öyle bi iddaam yok.

Sitelerde Paylaş

yanlış anladın yeşil sosyalist demedim yeşiller ve sosyalistler dedim.

Yeşille yatan turuncu kalkar!

Yeşil ne ya? Yeşil diye siyasi görüş mü olur? Çevreyi koruma üzerine kurulu siyasi görüş mü olur. Ben tek çevreci tanırım, o da Kenan Evren. Türkiye'yi yeşil tut, temizi koru diye slogan atıyordu.

Amerika'ya yapışanın kafasından çim fışkırıyor. Olan bu.

Sen çim adamlarla ittifak edenleri sosyalist mi sayıyorsun? Diyaletik materyalistçi, bilimsel sosyalistçi arkadaş?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...