Jump to content
KutsalDemlik

Hayat Anlamsız Ve İğrenç Bir Yerdir

Recommended Posts

Nihilist yaklaşımları hiç tavsiye etmem. Bu düşüncelerden hemen yarın bile değil hemen şimdi sıyrılın. Hiççilikten hiç bir şey olmaz. Hiççi olmak hiç bir şey olmaktır. Hiç kimseye bir yararı yoktur.

Hiççilik tanrı yoksa hiç bir şey yoktur anlamında negatif bir tanrıcılıktır.  

2 saat önce, Buzul yazdı:

alaycı bir virüs

Yaşamda böyle insani özellikler görüyorsan onu tanrı veya tanrının eseri olarak görüyorsun demektir. Belki bunu karamsar bir anda yazdın ama bilinç altında tanrı hâlâ saklanıyor demektir bu.

Senin gibi birisinin nükleer kıyametin düğmesine basmasını engellememiz gereklidir, kusura kalmayacaksın. Bu düşündüklerini yapmana izin veremeyiz. Seni gerekirse silahla öldürüp durdurmak gerekebilir nükleer kıyametin düğmesine basabilecek bir pozisyonun olsa. Yaşamı yok etmene izin verilemez.

Sen hâlâ tanrının var ve kötü, yanlış, acemice bir yaratımda bulunduğuna inanmaktasın. Yoksa böyle konuşmazdın. Böyle fikirlere saplanan ateistler beni endişelendiriyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, democrossian yazdı:

Nihilist yaklaşımları hiç tavsiye etmem. Bu düşüncelerden hemen yarın bile değil hemen şimdi sıyrılın. Hiççilikten hiç bir şey olmaz. Hiççi olmak hiç bir şey olmaktır. Hiç kimseye bir yararı yoktur.

Hiççilik tanrı yoksa hiç bir şey yoktur anlamında negatif bir tanrıcılıktır.  

Yaşamda böyle insani özellikler görüyorsan onu tanrı veya tanrının eseri olarak görüyorsun demektir. Belki bunu karamsar bir anda yazdın ama bilinç altında tanrı hâlâ saklanıyor demektir bu.

Senin gibi birisinin nükleer kıyametin düğmesine basmasını engellememiz gereklidir, kusura kalmayacaksın. Bu düşündüklerini yapmana izin veremeyiz. Seni gerekirse silahla öldürüp durdurmak gerekebilir nükleer kıyametin düğmesine basabilecek bir pozisyonun olsa. Yaşamı yok etmene izin verilemez.

Sen hâlâ tanrının var ve kötü, yanlış, acemice bir yaratımda bulunduğuna inanmaktasın. Yoksa böyle konuşmazdın. Böyle fikirlere saplanan ateistler beni endişelendiriyor.

Bu düzen,milyarlarca canlının var olup,ardından yok olduğu acımasız bir öğütücü.Her doğum bir ölüm,her doğan ölüme tutsak.Ölene dek de,birbirleriyle savaşıyorlar,birbirlerini yiyorlar.Burası,gözyaşlarıyla sulanmış,cesetler üzerinde yükselen kanlı bir arena.Bu düzenin kendisi,bitmek bilmeyen nükleer bir felaket kesinlikle.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, democrossian yazdı:

Bunun intikamını kimden alıyorsun? Tanrıdan mı?

Tanrılarımız kim biliyor musun?Yaşam virüsünün sadık uşakları,bilinçsiz cahil köle tanrıları kim biliyor musun?Ebeveynlerimizin ta kendisi.Bizi isteğimiz dışında var edip,yaratan,bu çılgın saçmalığa sürenler onlar.Ama onlara sorsan,yaratımı uyduruk,mitolojik tanrılarına mal ederler,bizleri yaratanlar kendileri değillermiş gibi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Konuyu önemli gördüğüm için açılıma devam etmek istiyorum.

Derler ki bir çocuk etrafını anlamaya başladığında yaşadığı iki büyük şok vardır. Birincisi, anne babasının zevk yaparken kendisinin var olmasına neden olduklarını öğrenmesidir. İkincisi tüm canlıların birbirlerini yemeden hayatta kalamayacaklarını öğrenmesidir. Ben çocukluğumdan beri kedilere hastayım, aşırı severim. Fakat bir gün kedinin bir fareyi çıtır çıtır kemiklerini kırarak yediğini görünce donup kalmıştım. O kedinin dişleri arasında kırılan ince kemik sesleri uzun süre kulağımı tırmaladı. Kediyi sevmekten vaz mı geçtim, hayır. Yine seviyordum ama o kırılan kemik sesleri aklımdan hiç çıkmadı. Hayır o kedinin de bir gün bir köpek kemiklerini kırabilir yani, işler böyle yürüyor. Fareyi yedi diye kediden soğumak saçma. İşlerin böyle yürümesini ne fare, ne kedi, ne de köpek istedi. Ne de biz istedik. Bu işlerin böyle yürümesini damına pabucumu koyduğumun bir allahı istedi diyorlar.

Bunları öğrenmesinin doğal sonucu bunu böyle tasarlayan tanrının gelmişine geçmişine saydırarak ateist olmasıdır elbette. Başka bir şeyin söz konusu olması normalde mümkün değil. Fakat bu sonucun doğmaması için aile ve toplum tüm önlemleri alır! Tanrı var, tanrı var, tanrı var, tanrı seni gözetliyor, tanrı seni seve de bilir sana kıza da bilir...

Empoze empoze empoze... Çocuğun başlarım ulan ben böyle tanrının taaaa geçmişinden dememesi için tek çare budur. Çocuğun zihnini sindirmek, baskılamak, iğdiş etmek.

Gariptir, insan özgürlüğü seven bir yaratık gibi görünmesine rağmen son derece de köle ruhludur. Bu büyük bir çelişki ama böyle! Nasıl oluyor bilmiyorum ve anlamıyorum. Sanırsam insan sevgiye aç ve sevgi ile bu empozeler kolaylıkla kakalanabiliyor. İşin yöntemi bu. Hristiyan misyonerler neden sürekli tanrı seni seviyor propagandası yapıyorlar? Bunun için.

Hayvanı boğazlayan, derisini yüzen, parçalayan, iç organlarını çöpe atan, etini kaynatan, doğrayan. ama bu hayvan bizi çok seviyor, sıratta bizi sırtında taşıyacak :0_80cbc_37a71a73_L: diyen bir kültür bu! Bundan çok da bir şey beklemek anlamsız! İşin açıkçası bu kültürden tiksiniyorum, bazen öğürtü çöküyor, yemek yiyemiyorum ama yapacak bir şey yok.

Kendimizi mutsuz etmekle elimize bir şey geçmiyor. Olabildiği kadar kendimizi mutlu etmeye çalışmamız gerekiyor. Şurda işte yüzelli sene yaşamış hiç kimse yok! Zamanımızı dolduracağız. İyi bir şekilde, nefret etmeden, mutlu olarak doldurursak yanımıza kâr kalır. Evet bize tanrı denmesi çok tiksindirici. O tanrının ben gelmişini geçmişini iteyim ama, yapacak bir şey yok yani, bu toplum bu tanrı ile kafayı bozmuş! Nereye gitsen önüne allah koyuyorlar, yersen!

Tiksiniyorum, öğürüyorum, tanrıyı değil bazen hiç bir şeyi yiyemiyorum ama yani ömrümüzü de diken üstünde mi geçirelim! Boş ve yaaa, salla gitsin tanrısının da ebesini eşşekler itsin ben niye itecekmişim deyip geçiyoruz yani, başka da ne yapalım! 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

M:Allah insanları istekleri dışında yaratabilir,onu eleştiremezsiniz.Allahın verdiği canı da Allah alır.

İyi de bu çocukları istekleri dışında kimler yaptı?

M:Biz yaptık.

Yani siz yapmasanız bu çocuklar var olmayacaktı.

M:Evet.

Öyleyse siz Allahsınız.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yaşamı kutsar,doğumu yüceltiriz.Yaşama içgüdüsü olan ama ölüme tutsak bedenler yaratır,ölüme yeni kurbanlar veririz,toprağın altını cesetlerle doldururuz.Yaşam,yaşamak için,ölmemek için çabaladın,çalıştın,yedin,içtin de ne oldu,bak hepsi boşaymış,yaşamda kalsın diye çabaladığın bu bedenin sonu ölüm diyip alay ediyor,kahkaha atıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İnsan kendisine acı çektirdiğini bildiği halde inandığı Tanrıyı seven, dua eden canlıdır.

En sevdiğini kaybeder dua etmeye devam eder,hasta olur ,hayatı işgenceye döner Tanrıyı sevmeye,dua etmeye devam eder.fakirlikten sürünür duaya devam eder.

Mayamızda var bize acı çektireni sevmek.insan her türlü olumsuzluğuna rağmen hayatı sever.

Bize Acı çektireni sevemeseydik dinler varolamaz,Tanrılar yarattıkları kıyıma,nefrete,dehşete rağmen sevgi ve merhametten bahsedemezdi.(birbirini yalanlayan dinler tanrıların olduğunu düşündürüyor) aynı anda hem önümüzü hem arkamızı nasıl göremiyorsak,acıyı ve merhameti aynı duyarlılıkta algılayamıyoruz.acıyı yarattığını bildiği tanrıdan nefret etmemesinin nedeni bence bu algı yetersizliği.

Kutsal kitaplar "merhameti"  ön plana çıkararak insanın bu zayıf yanını işletiyor.

Birde bunun toplumsal yönü var ; bizi idare eden yöneticilerin daha lüks ,zengin hayat sürmeleri nedense hiç zorumuza gitmiyor.bilakis bağrımıza basıp,seviyoruz onları.buda aynı algı bozukluğumuzun bir neticesi.bununda (eğer varsa) faydası toplum düzeninin sağlanması,sömürenlerin mutluluğunun garanti altına alınması,kanaatkar olmak.azla mutlu olmak.

Aynı zaafımız dostluklarımızında mayası.affedebiliyor,görmezden gelebiliyor,sevmeye,bağlanmaya

devam ediyoruz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.