Jump to content

İlk Kafa Nakli 150 Doktor ve Hemşireyle Gerçekleşecek, 36 Saat Sürecek

Recommended Posts

Takiptesin bu ameliyatı değilmi @haci . Ameliyat gerçekleştikten sonra kritik yapmak için sabırsızlanıyorum bu başlıkta.

Sizlerle dalga geçiyorlar.. Bu naklin olmayacağını bilmeyen çok insan var.. Siz de onlardan birisiniz..

Şakası bile absürd..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 73
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

• 6 months later...

Benim dikkatimi çeken nokta ise, "150 doktor ve bilmem kaç hemşire"....

Öncelikle kullanılan deyimler, ilkokul son sınıf sözcük belleği tarzında. Ameliyâtı, doktorlar mı, cerrâhlar mı geçekleştirecek? Benim tanıdığım Dr. Adıgüzel var; kendisi, hukukçudur.

Ha... Bi de... 150 doktor... Yâni cerrâh!

Peki; bu cerrâhî girişim, bir fabrkada mı yapılıyor? Hiç bir ameliyâthâne, bu kadar çalışanı kapsayamaz: Diyecels,n,

Diyeceksiniz ki: "Yahu; sözkonusu olan, vardiyâlardır."

4 vardiyâ yapıldığını varsayalım; her vardiyâda da, 3 cerrâh bulunuyor. Eder mi size 12 cerrâh?

Sitelerde Paylaş

Benim dikkatimi çeken nokta ise, "150 doktor ve bilmem kaç hemşire"....

Öncelikle kullanılan deyimler, ilkokul son sınıf sözcük belleği tarzında. Ameliyâtı, doktorlar mı, cerrâhlar mı geçekleştirecek? Benim tanıdığım Dr. Adıgüzel var; kendisi, hukukçudur.

Ha... Bi de... 150 doktor... Yâni cerrâh!

Peki; bu cerrâhî girişim, bir fabrkada mı yapılıyor? Hiç bir ameliyâthâne, bu kadar çalışanı kapsayamaz: Diyecels,n,

Diyeceksiniz ki: "Yahu; sözkonusu olan, vardiyâlardır."

Bu basinin sakakligi. Bu tarz haberlerde cok yapiyorlar bunu, sanki 150 doktorun her biri kafanin bi ucundan tutacakmis gibi... Cogu gozlemci olacaktir onlarin, izleyecekler yani.

4 vardiyâ yapıldığını varsayalım; her vardiyâda da, 3 cerrâh bulunuyor. Eder mi size 12 cerrâh?

Basinin salakligi o. Bu tarz haberlerde hep boyle yaziyorlar. 150 doktor kafanin bir ucundan tutacakmis gibi... Cogu gozlemci olacaktir onlarin. tarihinde malta erigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Başta böyle bir şeyin yapılması için bir hayvanın kafasının kesilip yerine dikilmesi sonrasında başka canlının kafasını başka canlıya nakledilmesi gerekiyor ama bu tarz bir olumlu çalışmaya bile rastlayamadım.Yapılsa bile kesinlikle tam felçli bir birey olur ki o da imkansız onlarca solunumsal kardiyak yollar daha var.

Ancak yeni bir teknik olacak ki yakın zamanda birbirine bağlanan sinirler hemen aynı organizasyona sahip olanlar birbiriyle buluşup tamir olacak ve kısa zamanda gerçekleşecek o şekilde omuriliği beyinden bağımsız sadece spinal refleks alıp aynı zamanki kafa refleksleri de maksimum makinesiz yaşama sağlanmaya çalışılabilir.Sonra başka canlıdan başka canlıya aynısı. Daha ilerde beyin omurilik yollarını da buluşturacak bir sistem ve sonrada başka canlıdan başka canlıya tam kafa nakli. Çok sağlam biyokimyasal buluşlar gerekiyor.Bu dikme işini biz değil destek hücrelerine yaptırmamız gerekiyor, Değilse sadece 2 3 damar kas sinir dikip bir de omuriliği omuriliğine dikerim kafa naklini bende yaparım.
tarihinde KartRa tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Su anki teknoloji,,, kol ve bacak naklinde bile yeterli değil.Ki başarısız olunmuştu...

Bu haber doğru değil.Belki 200-300 yıl sonra....

o kadar sürmez. bilim ve teknolojinin kazandığı ivme çok hızlı. sadece 20 sene öncesini düşünsene...
Sitelerde Paylaş

o kadar sürmez. bilim ve teknolojinin kazandığı ivme çok hızlı. sadece 20 sene öncesini düşünsene.

ama bu tıp... bir telefonu veya bilgisayarı geliştirme olayı değil. Canlı bir bireyde,dıştan mudaheleyle cok temel değişiklik yapma olayı..

o kadar kolay değil.... belki baska ulkelerde yapabilirler... Biz ise,, 20 yılda daha cok geriye gittik.

dindar nesil yetistirmek isteyen ve bilime düsman bir tayyip var ortada.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...