Jump to content

Ateizme (Materyalizme) Yeni Saldırı Stratejileri

Recommended Posts

Biz agnostiklerin inandigi bir tanri kavrami yok ki baglayiciligi olsun

teist gelir allah var der biz de onun neden olmadigini soyleriz

x bir tanri iddiasina bilinemez dedik diye allahin da bilinemez oldugunu soylemek zorunda oldugumuzu nerden cikariyorsun

Tanrı dediğin tanıma odaklan.

İstersen bezelyeye tanrı de.

Bunun önemi yok.

Senin tanrı dediğin şey bu gerçeklikte herşeyi değiştiren bir jokerdir.

Doğruları değiştiren bir kavram olarak kullanılır.

Bir denklemin sonucu eksi 3 çıkarsa, o denklemin sonucunu aynı sıralamayla artı 3 çıkarabileceğin tek kavramdır o.

O yüzden de bilinemezcilik her şey için geçerlidir.

Sen nasıl bir tanrı tanımlarsan tanımla o sistemin hakimidir.

Sistemin en güçlüsüdür.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 130
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bana senin tanımına göre tanrıdan daha güçlü şeyleri söyle.

Bir kaç şey sırala.

Yukarida yaptigim olasi bir tanri tanimina gore, halihazirda ondan daha "guclu" birseyin olmamasi, onu kadirimutlak mi yapar? Daha guclu birseyin olmamasi, onun fizik kurallarini yenebilecek gucte oldugunu mu gosterir

Sitelerde Paylaş

Yukarida yaptigim olasi bir tanri tanimina gore, halihazirda ondan daha "guclu" birseyin olmamasi, onu kadirimutlak mi yapar? Daha guclu birseyin olmamasi, onun fizik kurallarini yenebilecek gucte oldugunu mu gosterir

Bana ne onu ne yapar?

Ben yapar diyorum.

Sen bana onun değiştiremeyeceği bir şey söyle.

Ondan daha güçlü bir şey.

Senin tanımına göre oluşan tanrıdan daha güçlü bir şey.

Sitelerde Paylaş

Bana ne onu ne yapar?

Ben yapar diyorum.

Sen bana onun değiştiremeyeceği bir şey söyle.

Ondan daha güçlü bir şey.

Senin tanımına göre oluşan tanrıdan daha güçlü bir şey.

Kit misin?

fizik kanunlarina hukmedemeyen bir tanri neden olamasin

kim koyuyor boyle bir zorunlulugu

Sitelerde Paylaş

Kit misin?

fizik kanunlarina hukmedemeyen bir tanri neden olamasin

kim koyuyor boyle bir zorunlulugu

Olur olamaz konuşmuyoruz burada.

Sana basit bir soru sordum.

Tanımladığın tanrıdan daha güçlü bir şey söyle.

Sitelerde Paylaş

Bi sakin olun.

Konuya yeni bakış açısı getiriyorum.

Konuya 2 açıdan bakmak gerekiyor.

Batı felsefelerinde mantık Aristo tarafından ortaya atılmıştır ve doğrunun tek olduğunu savunmaktadır.

Bir şey ya 0'dır ya da 1'dır. 0 ve 1 aynı anda olamaz.

Doğu felsefelerinde ise 0 ve 1'in aynı anda doğru olabileceği savunulmaktadır.

Kuantum fiziği doğu felsefesindeki bu yaklaşımı desteklemektedir.

Bir sistem, farklı durumların bir süper pozisyonunda olabilir. Aynı anda hem 0 hem de 1 olabilir.

Tartışılan konu gereği materyalize olmayan bir kavramdan/sistemden bahsederken, materyalize olan sistemler için kullanılan mantık kurgusunu kullanamazsınız. Yanılırsınız.

Tanrı kavram gereği tüm olasılıkların süper pozisyonudur. Aynı anda hem iyidir, hem kötüdür, hem her şeye gücü yeter hem her şeye gücü yetmez, vs. durumundadır.

Materyalize olamadığı için tek bir durumu yoktur, tüm olası durumları taşımaya devam eder.

Sitelerde Paylaş

Tartışılan konu gereği materyalize olmayan bir kavramdan/sistemden bahsederken, materyalize olan sistemler için kullanılan mantık kurgusunu kullanamazsınız. Yanılırsınız.

Tanrı kavram gereği tüm olasılıkların süper pozisyonudur. Aynı anda hem iyidir, hem kötüdür, hem her şeye gücü yeter hem her şeye gücü yetmez, vs. durumundadır.

Materyalize olamadığı için tek bir durumu yoktur, tüm olası durumları taşımaya devam eder.

Çok güzel bir yaklaşım olmuş.

O zaman Tanrı'nın süperpozisyondan çıkması için akıllı bir zihnin ona "bakması" gerekiyor. Bu bakışla varlıkta ya da yoklukta, iyilikte ya da kötülükte vs. bir durumda sabitleşiyor.

Sitelerde Paylaş

Çok güzel bir yaklaşım olmuş.

O zaman Tanrı'nın süperpozisyondan çıkması için akıllı bir zihnin ona "bakması" gerekiyor. Bu bakışla varlıkta ya da yoklukta, iyilikte ya da kötülükte vs. bir durumda sabitleşiyor.

Burada, aynı kurallarla her sistemi aynı şekilde yorumlayamayacağımızı, lineer düşünmememiz gerektiğini söyledim.

Tanrı'nın kuantum fiziğinin kurallarına tabi olup olmadığını bilemem.

Tabi olabilir ancak tek olduğu için başka bir bilinç tarafından gözlemlenemediğinden sabitlenemez. Bizler de gözlemleyemeyiz çünkü alt sistemdeyiz.

Tabi olmayabilir çünkü kuralların yaratıcısı olarak o kuralların dışında olabilir. Tanrı olması gereği bu daha doğru bir yorum olur.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...