Jump to content

Köpek Yeme Festivali

Recommended Posts

Kendimizi asla bir başkasının yerine koyamayız öyle değil mi?

Evet.

Tam olarak böyle.

Sadece sıradan kavramları anlayabiliriz.

Mesela bir yerini kesersen acır, başkasının da bir yerini kesince ne olduğu empatisini yapıyorsun.

Ancak aynı acı ıspanak yemek istemeyen çocuğu zorla ıspanak yemeye zorlayınca düşünülmüyor.

Yani bir ilüzyon.

Daha çok vücut bütünlüğünün korunması ilkeleri benimsenmiş insanlar arasında.

Bu bütünlüğü koruyun mesajı hakim.

Ancak toplu alınan kararlarla (savaş, saldırı gibi) bu empati kaldırılıyor.

Hatta hedeftekilerin vücut bütünlüğünün olması bile rahatsız eder hale geliyor.

Bir grup veya milletle savaşırken düşmanın vücut bütünlüğünün sağlam kalması kötü oluyor

Hepsi iluzyon bunların.

İnsanlar kendilerine yalan söylemeye bayılıyor.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 50
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

http://m.hurriyet.com.tr/Haber?id=29320086

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?Bence insanın empati özelliğinin kendi çıkarı için bulunduğunun güzel bir kanıtı.Böcek yeme festivali olsa kimse tepki göstermezdi.Köpek neye göre daha değerli?Dana etini götürürken buna tepki göstermek bana samimi gelmiyor.

böcek haşerattır..sağlığa zararlıdır... köpek ise insan dostudur

Sitelerde Paylaş

böcek haşerattır..sağlığa zararlıdır... köpek ise insan dostudur

Köpek insan dostu da koyun inek insan düşmanımı?

Özellikle bizim gibi bi ülkenin bu festivali durdurmak için imza toplaması kadar komik bir olay yoktur, sen her yıl bayram diye 1 hafta büyükbaş küçükbaş ne varsa katlet sonra bunlar köpek katlediyor durduralım diye imza topla..

Bu köpek yeme festivalinde yapılan eziyetleri toplasan bizim kurban festivalinde yapılan eziyetin yarısı etmez, bide Çin bu 1.5 milyar nüfuslu ülke. Bişeyleri eleştirmeden önce kendimize bakmayı bilmemiz lazım yoksa uluslararası arenada komik durumlara düşüyoruz.

Sitelerde Paylaş

Köpek insan dostu da koyun inek insan düşmanımı?

Özellikle bizim gibi bi ülkenin bu festivali durdurmak için imza toplaması kadar komik bir olay yoktur, sen her yıl bayram diye 1 hafta büyükbaş küçükbaş ne varsa katlet sonra bunlar köpek katlediyor durduralım diye imza topla..

Bu köpek yeme festivalinde yapılan eziyetleri toplasan bizim kurban festivalinde yapılan eziyetin yarısı etmez, bide Çin bu 1.5 milyar nüfuslu ülke. Bişeyleri eleştirmeden önce kendimize bakmayı bilmemiz lazım yoksa uluslararası arenada komik durumlara düşüyoruz.

dostum sana katılıyorum sadece böcek konusunda katılmıyorum...doğayı bir bütün olarak ele aldığın vakit her canlı hayatta kalmak için birşeyler tüketir..buna besin zinciri deniyor...bir aslanın menüsünde zebra olmak zorunda ama insan inek yemeden de yaşayabilir.

Sitelerde Paylaş

Köpek yeme festivaline karşı girişimleri olan tek ülke biz değiliz.

Tek ülke biz de olsak, neden bu haklı duruma tepkimiz bizi uluslararası camiada rezil edecekmiş?

Hayvanlar, eziyet görerek, canlı canlı derileri yüzülerek insanlık dışı bir şekilde katlediliyorlar...

Ayrıca ''dünya Kurban bayramına tepki göstermiyor, biz de köpek katliamı bayramına tepki göstermemeliyiz'' ne tuhaf bir savunmadır...

Bu arada köpekler bir Çin geleneği olarak, kötü ruhları savmak için öldürülüyorlar, böyle abuk bir inanç uğruna yapılan katliama seyirci kalınamaz...

Sonra Kurban bayramını hangi yüzle eleştirirsiniz...

Sitelerde Paylaş

Tek ülke biz de olsak, neden bu haklı duruma tepkimiz bizi uluslararası camiada rezil edecekmiş?

Hayvanlar, eziyet görerek, canlı canlı derileri yüzülerek insanlık dışı bir şekilde katlediliyorlar...

Ayrıca ''dünya Kurban bayramına tepki göstermiyor, biz de köpek katliamı bayramına tepki göstermemeliyiz'' ne tuhaf bir savunmadır...

Bu arada köpekler bir Çin geleneği olarak, kötü ruhları savmak için öldürülüyorlar, böyle abuk bir inanç uğruna yapılan katliama seyirci kalınamaz...

Biz kurban bayramını vahşice olduğu için eleştiriyoruz. Köpek yeme festivalinde de varsa böyle bir durum onuda eleştiririz elbette ama bunların çoğu eğlencesine değil yemek için öldürüyorlar köpekleri. Kurban bayramındaysa yemek için değil allah istedi diye hayvanlar öldürülür. Ayrıca köpek yenmezde hatalı bir düşünce insan hepçildir besin zincirinin tepesindedir çinlilerde tadını sevmiş olacaklarki afiyetle götürüyorlar köpekleri amaç karın doyurmaksa bize laf etmek düşmez.

Sitelerde Paylaş

Sıçmış ve sıvamışsın.

Köpeği Çinliler gelenek olarak yemezler.

Çinliler öyle bir toplum.

Hareket eden her şeyi yerler (insan hariç idi, ancak onu da yemeye başlıyorlar)

Köpekler de aynen sığırlar ve kuzular gibi kesiliyor.

Ayrıca kendini yüce hissetmek için hayvan kurban etmek islama ait bir tutum.

Uzak doğu kültürleri kendini yüze hissetmek için kendi nefsini zorlamayı seçer.

Mesela açlığa dayanır, susuzluğa dayanır, zor olan şeyleri seçer.

Ayrıca sen burada müslüman değilim ayağı yapıp, müslümanlığı savunan tam bir döneksin.

Sitelerde Paylaş

Inekler ve koyunlarda da bilinç var. Tavuk pek akıllı değil ama ördekler çok zeki ve bilinçli. Fransızlar ördek yeme konusunda oldukça ihtiraslı. Çeşitli yemek çeşitleri üretmişler ve bununla gurur duyuyorlar.

Ben hakikaten hayvanları çok seviyorum ama insanların hayvan yemesini vahşilik olarak görmüyorum. Hepimiz karbon bileşiklerinden oluşmuş birer makinayız ve sürekli olarak aramızda molekül değişimi yapıyoruz.

Türkiye'de ciddi bir sokak köpekleri sorunu var. Bu hayvanlar sürekli olarak sokaklarda çoğalıyor. Duygu bozukluğu olan ama kendini hayvansever olarak tanımlayan bazı yaygaracılar yüzünden bu hayvanlara kimse birşey yapamıyor. Çok medeni olan Avrupa'da sahipsiz tek hayvan bulamazsınız. Ama Türkiye sokakları hastalık saçan, çeteleşip insanlara saldıran köpeklerle doludur. Köpekleri severim ama sokaklarda başıboş dolaşmalarından rahatsız oluyorum.

Sadede geliyorum. Türkiye sokak köpeklerini toplayıp Uzakdoğu'ya yemeklik ürün olarak ihraç etmelidir. Herkes için en güzel çözüm budur.

Sitelerde Paylaş

Sıçmış ve sıvamışsın.

Köpeği Çinliler gelenek olarak yemezler.

Çinliler öyle bir toplum.

Hareket eden her şeyi yerler (insan hariç idi, ancak onu da yemeye başlıyorlar)

Köpekler de aynen sığırlar ve kuzular gibi kesiliyor.

Ayrıca kendini yüce hissetmek için hayvan kurban etmek islama ait bir tutum.

Uzak doğu kültürleri kendini yüze hissetmek için kendi nefsini zorlamayı seçer.

Mesela açlığa dayanır, susuzluğa dayanır, zor olan şeyleri seçer.

Ayrıca sen burada müslüman değilim ayağı yapıp, müslümanlığı savunan tam bir döneksin.

Üç kuruşluk aklı ve bilgisiyle gelmiş burda caka satıyor... :)

Çinlilere, ''et olarak sığır vb. yerine neden köpek eti yemeyi tercih ediyorlar'' diye tepki gösteriyor değiliz.

Köpeklerin her yıl festival adı altında, toplu olarak, canlı canlı kolu bacağı kesilerek, derileri yüzülerek vb. şekilde işkencelerle katledilmelerini eleştiriyoruz.

Merak eden köpeklerin saçma sapan bir gelenek uğruna, ne tür eziyetler görerek öldürüldüklerine dair videoaları netten bulup izleyebilir.

Köpeklerin, köpek etinin kötü ruhları savdığı inancına dayanan bu ritüelleşmiş gelenekten sebep toplu olarak katledildiğini söylemiştim. Böyle bir gelenek yoktur diye işkembe-i kübradan sallamadan önce açıp bir iki haber okusa, konuya vakıf olup zırvalamayacaktı ya, bunu da geçtik... http://www.hurriyet.com.tr/dunya/29342830.asp

9 No.lu iletide Kurban bayramı hakkındaki düşüncelerimi kısmen de olsa ''Kurban bayramına tepkili birine çevrende hiç rastlamadın galiba... Katliamı yapan Çinli olur Norveçli olur, biri bayram der diğeri şenlik der, satanisttir; ayin der... Konu hayvan katliamı ise, katliam için uydurulan gerekçenin ne önemi var?'' şeklinde yazmıştım. Anlama özürlü olmayan biri Kurban bayramının da katliam eleştirisinden nasibini aldığını anlar.

Etin ihtiyaç fazlası olarak tüketilmesi bile, ihtiyaç dışında fazladan hayvanın telef edildiği anlamına gelir. Bunu savunmak, bilinç düzeyi ile alakalıdır.

Hayvanları eziyet ederek öldürmek ise suçtur. Kısacası İtirazlarımızın temel gerekçeleri bunlardır.

Tabii bu yazdıklarım, ahlaki erdemlerden mahrum olduğunu milyon defa deklere eden, kendi özerk bölgesini kurup tavuk gibi insan gırtlaklayacağı gibi fantezilerini alenen ifade eden Asala artıklarına istinaden yazılmadı... İnsani sıfatlara sahip olanlar muhatabımdır, insana saygı duymayan hayvana da saygı duymaz, tam tersi de oldukça klişe bir sözdür zaten...

tarihinde Mırnaw tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...