Jump to content

Artik ben de sizdenim

Recommended Posts

• İleti 53
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Düzenbaz hadisçilere değilde bilimsel tarihçilerin kitaplarını okusaydın Ayşe'nin Muhammed ile 18 yaşında evlendiğini anlardın . :) .

:D hadisçiler düzenbaz, ama tarihçiler gerçeği anlatıyorlar, öyle mi?

Size göre hadisçiler arap değildiler, o yüzden sonradan duyduklarını toparlamış, uyduruyorlardı. Tarihçiler arap mıymış? Tarihçiler sonradan duymamışlar mı? Hangi tarihi kaynaklara göre yazmışlar? Bunların anlatıldığı tarihi kaynak mı varmış? Elinizde ayşenin ırzına geçilişi hakkında hadisler dışında ne var?

:D delinin biri gidiyor, biri geliyor, rezalet diz boyu.

Sitelerde Paylaş

Babam Agnostik dinlere inanmaz fakat Tanri'nin varliği hakkinda fikirsizdir ama zaman zaman Ateizme kaydiğini farkediyorum. Annem eskiden sağciymis zamanla babamin etkisiyle sola kaysada belli etmez dindarmis gibi davranir ve bizide öyleyetistirmeye calisir ama ben gerçekleri gördüm. Arastirdim ve 12 kadinla evlenen, 9 yasindaki cocukla birlikte olan bir adama mantiken ve vicdanen peygamberim demem. Zaten Kuranda mantik hatalariyla dolu ama yaraticinin varliğini yok sayamiyorum hala cunku ilahi adalete cok güveniyorum. Bence yukarlarda biryerlerde bizi izleyen adaleti sağlayan birileri var. Bu tanri midir baska birsey mi bilmiyorum ama öyle olduğuna inanmak istiyorum. Bu forum bana çok şey öğretecek. Ben 18 yasindayim, vejeteryan ve feministim. Umarim birlikte iyi fakit geçiririz :)

Hoşgeldiniz... Babanızın agnostik olması büyük şans. çevresi ve ailesi dindar olanlar, çok uzun süre uyanamıyor maalesef.

Evet bizdensiniz.. bu konuda ayrımcı ve fanatik kişiler arasıra karşınıza çıkacaktır. ancak bu kişiler ateizme ölçüt olamaz.

Bence sadece deistler veya ateistler değil, bizim de haklı olabileceğimizi düşünen, evet biz de yanılmış olabiliriz diyebilen, laik ve özgürlükçü müslümanlar da bizdendir. "herkes benimle aynı şeye inanacak" yaklaşımı, barış ortamını bozabilir. dolayısıyla insanların aydınlanmasına zarar verme noktasına gideriz.

Adaleti sağlayan bir güç var mı..? dünya'ya baktığımızda maalesef yok görünüyor. ama imkansız demiyorum. belki de milyonlarca yıl sonra böyle bir gelişme olur. Ancak "geç gelen adalet, adalet değildir" diye de, çok doğru bir söz var. O yüzden bu sorumluluk insanlığın üzerinde.

Bu nedenle bence tanrıya verilen değer, maddeye de değil, sadece insana yönlendirilmelidir. önemli olan insanlar, doğa ve insanların özgürce gelişebilmesidir.

Vejeteryanlığa gelince, yumurta ve süt ürünleriyle protein dengelemesi yapmanızı tavsiye ederim. bu zaten hayvanlara destektir. çünkü süt ve yumurtacılık artarsa fazla kesim yapmaya gerek görmezler; arz-talep meselesi.

tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hoşgeldiniz... Babanızın agnostik olması büyük şans. çevresi ve ailesi dindar olanlar, çok uzun süre uyanamıyor maalesef.

Evet bizdensiniz.. bu konuda ayrımcı ve fanatik kişiler arasıra karşınıza çıkacaktır. ancak bu kişiler ateizme ölçüt olamaz.

Bence sadece deistler veya ateistler değil, bizim de haklı olabileceğimizi düşünen, evet biz de yanılmış olabiliriz diyebilen, laik ve özgürlükçü müslümanlar da bizdendir. "herkes benimle aynı şeye inanacak" yaklaşımı, barış ortamını bozabilir. dolayısıyla insanların aydınlanmasına zarar verme noktasına gideriz.

Adaleti sağlayan bir güç var mı..? dünya'ya baktığımızda maalesef yok görünüyor. ama imkansız demiyorum. belki de milyonlarca yıl sonra böyle bir gelişme olur. Ancak "geç gelen adalet, adalet değildir" diye de, çok doğru bir söz var. O yüzden bu sorumluluk insanlığın üzerinde.

Bu nedenle bence tanrıya verilen değer, maddeye de değil, sadece insana yönlendirilmelidir. önemli olan insanlar, doğa ve insanların özgürce gelişebilmesidir.

Vejeteryanlığa gelince, yumurta ve süt ürünleriyle protein dengelemesi yapmanızı tavsiye ederim. bu zaten hayvanlara destektir. çünkü süt ve yumurtacılık artarsa fazla kesim yapmaya gerek görmezler; arz-talep meselesi.

Tesekkur ederim, hos bulduk.

Ne guzel dediniz; bizimde hakli olabileceğimizi dusunen herkes bizdendir. Gòrüslerime saygisi olanlara saygim sonsuz. Ben de sevgi, baris taraftariyim ve bunun icin yasiyorum.

Ayrica evet süt ve yumurta'yi yeterince tüketmeye calisiyorum zaten kan tahlillerimde protein eksikliği cikmadi cok sükür. Umarim dediğiniz gibi olur ve fazla kesim yapmaya gerek görülmez :)

tarihinde Genç_deist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Genç Deist hoşgeldin.

Karnınız acıktıysa ve pide yiyecekseniz şuradan sipariş verebilirsiniz. (kuşbaşılı pidesi lezzetlidir) Bir çok ilde şubeleri mevcut ve ürünleri lezzetlidir. :lol: Ateist misin değilmisin diye sormuyorlar parayı veren pideyi alıyor :D Vejeteryan ürünlerde olması lazım. Hatta şuan bir kuşbaşılı söylesem mi diye düşünüyorum. Sabahtan beri birşey yemedim okurken karnı mı acıktırdınız :(

Sitelerde Paylaş

Genç Deist hoşgeldin.

Karnınız acıktıysa ve pide yiyecekseniz şuradan sipariş verebilirsiniz. (kuşbaşılı pidesi lezzetlidir) Bir çok ilde şubeleri mevcut ve ürünleri lezzetlidir. :lol: Ateist misin değilmisin diye sormuyorlar parayı veren pideyi alıyor :D Vejeteryan ürünlerde olması lazım. Hatta şuan bir kuşbaşılı söylesem mi diye düşünüyorum. Sabahtan beri birşey yemedim okurken karnı mı acıktırdınız :(

Hahah :D ilahi Hizip diyorum

cok aciktiysaniz siz sparis edebilirsiniz, simdiden afiyet olsun ben aksama makarna yapacam. Tesekkur ediyorum hos buldum :)

tarihinde Genç_deist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Senin saçmalığın Nasreddin Hoca'nın kazan öldü fıkrasına benzemiş.

Kazanın doğurduğuna inanıyorsunda öldüğüne neden inanmıyorsun ? :D

Hadislere bakıp peygamberin 6 yaşında biriyle evlendiğine inanıyorsunda , bilimsel verilere bakıp 18 yaşında olduğuna neden inanmıyorsun ? :D

Bilimsel tarihçilere yalancı gözüyle bakarsak tüm insanlık tarihini silip atmamız lazım :D ... Buda analiz yeteneği oluşmamış aptal paranoyakların işidir..

Size basit sorular sordum. Nedir bu bilimsel verilerin kaynağı? Elinizde hadislerden başka kayıt mı var ki bilimsel çalışmalara konu olmuş? Hele nedir bilimsel olmalarının nedeni? Sizin hoşunuza giden bir yargıyı desteklediği; kuranda yazanın aksine, islamın çocuk düzmeye izin vermediğine inanmanızı sağladığı için bilimsel sandığınız bu kanıtlar nelerdir, görelim?

Sitelerde Paylaş

Kuranda nerede yazıyomuş çocuk düzmek kaynak ver bakalım. Kıçından hüküm uydurup kuranın üstüne atma :D

:D kaynağı biz soruyoruz, vermek yerine konuyu değiştiriyorsunuz. Ama alın size kaynak, ne de olsa müslüman değiliz ki dübürdün uydurup üfleyelim:

Nisa 3:

Yetim kızlar hakkında adâletle muâmele edemeyeceğinizden korkarsanız, beğendiğiniz, hoşunuza giden başka kadınlardan iki, üç ve dört kadın alın. Fakat bunların arasında adâleti gözetemeyeceğinizden korkarsınız o vakit bir zevceyle, yahut sahip olduğunuz cariyelerle iktifa edin. Bu, doğruluktan sapmamanıza daha yakın ve size daha uygundur.

Nisa 127:

Kadınlar hakkında senden fetva istiyorlar, de ki: Onlar hakkındaki fetvayı Allah veriyor ve kendilerine verilmesi icap eden mîrası vermediğiniz ve beğenip almadığınız yetim kızlarla âciz çocuklar hakkında ve yetimlere adâletle muâmele hususunda işte size kitapta okunan hüküm. Hayra ait neler yaparsanız şüphe yok ki Allah hepsini bilir.

Talak 4:

Kadınlarınızdan âdetten kesilmiş olanlarla, henüz âdet görmeyenler hususunda tereddüt ederseniz, onların bekleme süresi üç aydır. Hamile olanların bekleme süresi ise, doğum yapmalarıyla sona erer. Kim Allah’a karşı gelmekten sakınırsa, Allah ona işinde bir kolaylık verir.

Yetim kızlar.. Yetim kız, adet görmemiş olan babasız kızdır. Bunlarla evlenilmesinden bahsediyor Muhammed allahınız. Evlenince ne yapıyorlar dersiniz?

Sitelerde Paylaş

Ohaaa beeee.. Hahaahahaha

Ulan biri kameraları göstersin. Bu bir kamera şakası olmalı :D

Önce talak :4 ten başlayalım.

Bu boşanma ayetidir. Eşiyle boşanmış kadınların iddet (ikinci evliliğine bekleme) süresini tanzim eder. Ne alakası var çocukların ırzıyla ahmak herif :D . Kadın eğer adet görmediyse hamile olma riski vardır. Bu yüzden ikinci evliliğini yapmadan önce 3 ay beklenilmesi söylenir.

Nisa3: Nisa 127

Hani burada da çocuk göremedik ? Nerde bu çocuk ayeti koçum bana alakaya maydonoz şeyler paylaşma.. Yetim kız deyince aklına 6 yaşındaki kzı mı geliyor ? Asıl pedofil sensin bence paranoyok heriif :D.

18 yaşında , 20 yaşında 25 yaşında kız olmaz mı ? Türkçede kız kime denir , kadın kime denir ondan da mı haberin yok..

Kendine islam uzmanı diyenlerin rezil durumunu da görüyoruz.

Talak 4, hiç adet görmemiş olanların durumunu da ele alır. İslam uzmanlığınızın yarısı kadar laftan anlıyor olsanız, hiçin ne anlama geldiğini bilirsiniz.

İslamda, yetimlere malları akil baliğ olduğunda verilir. Akil baliğ olmak, yetimliğin bitişidir. Akil baliğ olmak, erkekte kamışa su yürümesi, kizda adet görmektir. Zır cahil müslümanlar bunu bilmeden islam uzmanlığına soyunuyor.

Nisa 3te, nisa2deki olayla beraber, hamisi olduğu yetim kızla evlenip, hamilik ettiği için kızın malını vermek istemeyen bir adamın durumu anlatılır. Uyduruk hadislerinizi okumuş olsaydınız, durumu bilirdiniz. Yetimle evlendiğinde, malını vermeyerek ona haksızlık etmekten korkuyorsan, başka kadınlar al ya da elinin altındaki kölelerini düzerek rahatla demektedir.

Nisa 127de de yine aynı şekilde mirası vermeyip, almak istediğiniz yetim kızlardan bahsediliyor.

Bu da diyanet işleri meali:

Kadınlar hakkında senden fetva istiyorlar. De ki: “Onlar hakkında size fetvayı Allah veriyor.” Kitapta, kendilerine (verilmesi) farz kılınan (miras)ı vermediğiniz ve evlenmek istediğiniz yetim kızlara, zavallı çocuklara ve yetimlere âdil davranmanıza dair, size okunmakta olan âyetler de bunu açıklıyor. Ne hayır yaparsanız, şüphesiz Allah onu bilir.

:D Kitabından, fıkhından bihaber din uzmanı da gördük. Buyrun, sizin kadar uzman olmasalar da, bir şeyler karalamış gençler, bir bakın, ellerinden tutun, doğru yolu gösterin:

http://www.diyanetislamansiklopedisi.com/yetim/

Sitelerde Paylaş

LA ahmak herif yine onun bunun zırvalarını bana din diye anlatıyorsunuz. Talak 4'ün ne anlattığını senin çakma laik diyanetinden mi öğrenicem. Sen daha islamdaki bluğ çağı ile rüşd kavramlarını bilmekten acizsin bana mı anlatıyorsun gerizekalı :D

Miras ve evlilik kavramı rüşd ile alakalıdır bluğ çağı ile ne alakası var andaval herif. Heee dinini senin çakma laik diyanetinden öğrenirsen böyle zırvaları islam zannedersin :D .

La oğlum bıktım sizin zırvalarınızdan hadi defolun gidin başımdan.. Nerenize el atsak batıyosunuz.. Size ateyizlik müstehak zaten.. Hadi naşşş naşşş...

Adam Diyanet bakanligini kafir ilan edip, Islami Diyanet bakanligindan daha iyi biliyorum diyor. Dagilin beyler.

Kardesim, yolun sonuna coktan vardin. Neden bu dini artik oldugu gibi kabul etmiyorsun ?

Yani Dünya düz Ayetini, deve kusu sacmaligina cevirdikten sonra seni zaten ciddi alamiyordum.

Neyden korkuyorsunda bu Dinin ne oldugunu kabul edemiyormusun ? Ölmekten mi ? Hayatin boyunca inandigin seyin yalan olmasindan mi ?

Sitelerde Paylaş

LA ahmak herif yine onun bunun zırvalarını bana din diye anlatıyorsunuz. Talak 4'ün ne anlattığını senin çakma laik diyanetinden mi öğrenicem. Sen daha islamdaki bluğ çağı ile rüşd kavramlarını bilmekten acizsin bana mı anlatıyorsun gerizekalı :D

Miras ve evlilik kavramı rüşd ile alakalıdır bluğ çağı ile ne alakası var andaval herif. Heee dinini senin çakma laik diyanetinden öğrenirsen böyle zırvaları islam zannedersin :D .

La oğlum bıktım sizin zırvalarınızdan hadi defolun gidin başımdan.. Nerenize el atsak batıyosunuz.. Size ateyizlik müstehak zaten.. Hadi naşşş naşşş...

:D kaynak dedik, sustunuz; fıkıh dedik, ay ben gelelmem öyle şeylere dediniz; ayet dedik, laikçi şeyler dediniz.

Ne güzel din sizinkisi, olana gözünü kulağını kapat, aynı isimler altında kendi kurallarını uydur. Dindar gibi sizin mezhep de gevşek sanırım.

Neyse. Demiştim saatler önce:

Böyle başlar: önce hadisler uydurma dersiniz, sonra ayetler yanlış aktarılmış dersiniz, sonra gelir.

Sitelerde Paylaş

Ben sizi mors etmekten bıktım siz tokatlanmaktan bıkmadınız :D . Ulen bilmediğiniz konularda amma zırvalıyorsunuz. Adamda biraz utanma , edep, haya olur. Yüzünüzde kızarmıyor hiç ..

Bak bakayım mirasta bluğ çağı mı geçerliymiş rüştlük (olgunluk , reşit olmak) mı ?

Evlenme çağına gelinceye kadar yetimleri imtihan edin/deneyin. Rüşde/olgunluğa erdiklerini görürseniz, mallarını kendilerine verin. Onların mallarını, büyüyüp de elinizden alacaklar diye israf ederek yemeyin. Zengin olan yetim velisi ondan kaçınsın; fakir olan ise uygun bir şekilde yesin. Onlara mallarını verirken bunu şahitlerle tespit ettirin. Hesap görücü olarak ise Allah yeter. NİSA: 6

Ayetten Çıkan Esaslar:

1- Mallarını koruma hususunda dikkat ederek saçıp savurmaktan sakınan kimseye reşid adı verilir.

2- Genel manada israf bir nesnede haddi aşmak ve normali-itidali tecavüz etmektir.

3- İsraf hem ifrat ve hem de tefrit yönünden olabilir. Yani bir şeyde çok az yapmak da bir israf sayılır.

4- Küçük çocukların rüşde ermeden nikâhlanmaları dine aykırıdır.

5- Sefih olan kimseler kendi mallarını tasarruf etme yetkisine sahip değildirler.

6- Sefih olan kimseler evlenme ehliyetine sahiptirler.

7- Baliğ olmuş olan kadın ve erkekler, reşid olmuşlar mı, binaenaleyh mallarını kendi başlarına kullanıp idare edebilecek duruma gelmişler mi diye imtihan edilirler.

8- Reşid oldukları tespit edilen yetimlerin malları kendilerine teslim edilir.

9- Veliler, yetimler büyüyünceye kadar onların mallarını azaltıp eksiltecek ya da yok edecek bir şekilde harcama yapamazlar.

10- Zengin olan veliler, velisi bulunduğu yetimlerin mallarından asla bir eksiltme yapamazlar. Muayyen, mukannen gelirleri de yiyemezler.

11- Fakir olan veliler ise yetimlerin mallarından ancak veli tayin edilirken kararlaştırılan miktar kadar veya daha sonra hakem kararı ile verilecek müsaade nispetinde harcayabilirler. Veliler, hem yetimlerin ihtiyaçları için hem de yaptıkları bedeni hizmet karşılığı olarak kendileri için harcamada bulunurlar.

12- Yetimlerin mallarından ancak zaruri ihtiyaçlar için bir harcamada bulunulabilir.

13- Zengin olan devlet başkanlarının hiç ücret almamaları daha iyi olur.

14- Fakir olan devlet başkanları ise ancak kendilerinin ve ailelerinin geçimlerine yetecek kadar bir ücret almaları uygun olur.

15- Veliler, yetimler rüşde erdikleri zaman mallarını şahitlerin huzurunda kendilerine teslim ederler.

16- Veliler, mallar teslim alırken şahitlerin huzurunda teslim alırlar.

17- Devlet, veli ile yetimler arasındaki bütün hesapları kontrol etme yetkisine sahiptir.

18- Yetimler hakemlere başvurarak velileri ile hesaplaşmak isteyebilirler

Şunları okuda neidüğü belirsiz bir adamın kurduğu çakma laik d(h)iyanetin saçmalıklarını anla :D

kaynak ?

HACC-16: (Elmalılı (sadeleştirilmiş - 2)) İşte biz onu (Kur'ân'ı) böylece, apaçık âyetler olarak indirdik. Şüphesiz Allah dilediğini doğru yola eriştirir

Ayrıca bir ayetten Bukadar anlam nasıl çıkarıyorsunuz ?

Yetimleri, evlenme çağına gelinceye kadar gözetin ve denetleyin. Onlarda bir olgunlaşma hissettiğinizde hemen mallarını kendilerine teslim edin, büyüyüp ellerine alacaklar diye o malları israfla yemeye kalkmayın. İhtiyacı olmayan tenezzül etmesin. Muhtaç olan da örfe uygun bir şekilde yesin. Mallarını kendilerine teslim ettiğiniz zaman karşılarında şahit bulundurun. Hesabınızı doğru tutmak için Allah'ın hareketlerinizi hesaba çekmesi yeter!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...