Jump to content

Artik ben de sizdenim

Recommended Posts

Babam Agnostik dinlere inanmaz fakat Tanri'nin varliği hakkinda fikirsizdir ama zaman zaman Ateizme kaydiğini farkediyorum. Annem eskiden sağciymis zamanla babamin etkisiyle sola kaysada belli etmez dindarmis gibi davranir ve bizide öyleyetistirmeye calisir ama ben gerçekleri gördüm. Arastirdim ve 12 kadinla evlenen, 9 yasindaki cocukla birlikte olan bir adama mantiken ve vicdanen peygamberim demem. Zaten Kuranda mantik hatalariyla dolu ama yaraticinin varliğini yok sayamiyorum hala cunku ilahi adalete cok güveniyorum. Bence yukarlarda biryerlerde bizi izleyen adaleti sağlayan birileri var. Bu tanri midir baska birsey mi bilmiyorum ama öyle olduğuna inanmak istiyorum. Bu forum bana çok şey öğretecek. Ben 18 yasindayim, vejeteryan ve feministim. Umarim birlikte iyi fakit geçiririz :)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 53
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Babam Agnostik dinlere inanmaz fakat Tanri'nin varliği hakkinda fikirsizdir ama zaman zaman Ateizme kaydiğini farkediyorum. Annem eskiden sağciymis zamanla babamin etkisiyle sola kaysada belli etmez dindarmis gibi davranir ve bizide öyleyetistirmeye calisir ama ben gerçekleri gördüm. Arastirdim ve 12 kadinla evlenen, 9 yasindaki cocukla birlikte olan bir adama mantiken ve vicdanen peygamberim demem. Zaten Kuranda mantik hatalariyla dolu ama yaraticinin varliğini yok sayamiyorum hala cunku ilahi adalete cok güveniyorum. Bence yukarlarda biryerlerde bizi izleyen adaleti sağlayan birileri var. Bu tanri midir baska birsey mi bilmiyorum ama öyle olduğuna inanmak istiyorum. Bu forum bana çok şey öğretecek. Ben 18 yasindayim, vejeteryan ve feministim. Umarim birlikte iyi fakit geçiririz :)

Arkadaşı 1 ay sonra kuşbaşılı pide yiyip karşı cins muhabbeti yaparken görmezsem ben de bir şey bilmiyorum.

Sitelerde Paylaş

Foruma gelip bir şeyler öğrendigini zannedenlere üzülüyorum...

Yetersiz bilgiden ziyade buranın camiden hiç bir fakı yok. Ikisi de doğru bulduğunu kabul ediyor onu delil kabul ediyor insanlara aşılıyar işine gelmeyeni ise hiç konuşmuyor...

Kardeşim sen muhammedin allahın resulu olduğuna inanmıyorsun da neden 9 yaş meselesine takılıyorsun!! En basit örnek az biraz ne dediğini nereye gittiğini düşün kardeşim.

Bunlar sana gelip,geçici rahatlık verir....

Sitelerde Paylaş

Dinlerin kurmacadan ibaret olduğunu öğrendikten sonra vejeteryan olmaya karar verdim ve artik et görünce tiksinir hale geldim. Bir daha et yemem mümkün değil. Ayrica sizlerde bilirsinizki vejeteryanlarin çoğu Ateist ve Deisttir.

Gerçekleri gören bir insan bir daha kurmacalara inanmaz. Müslüman biri Ateist olabilir fakat bir Ateist artik müslüman olmaz. Ben de gercekleri gördüm ve aramaya devam edecem. Güzel yorumlariniz icin tesekkur ederim :)

Sitelerde Paylaş

Dinlerin kurmacadan ibaret olduğunu öğrendikten sonra vejeteryan olmaya karar verdim ve artik et görünce tiksinir hale geldim. Bir daha et yemem mümkün değil. Ayrica sizlerde bilirsinizki vejeteryanlarin çoğu Ateist ve Deisttir.

Gerçekleri gören bir insan bir daha kurmacalara inanmaz. Müslüman biri Ateist olabilir fakat bir Ateist artik müslüman olmaz. Ben de gercekleri gördüm ve aramaya devam edecem. Güzel yorumlariniz icin tesekkur ederim :)

Ateist de müslüman olabilir, agnostik olabilir, deist olabilir... Gerçek dediğimiz kendi yanılsamamızdır çoğunlukla.

Sitelerde Paylaş

Düzenbaz hadisçilere değilde bilimsel tarihçilerin kitaplarını okusaydın Ayşe'nin Muhammed ile 18 yaşında evlendiğini anlardın . :) .

Önce 12'ydi simdi 18 mi oldu? Utanmasalar ayni yastaydilar diyecekler. Hadi 18 olsun, ne fark ederki? Yaş farki hala cok fazla! Ne derseniz deyin Muhammed'in 12 esi olduğunu, onun gözünde kadinin değeri olmadiğini ört bas edemezsiniz. Korkularinizi birakin bir kenara, biraz empati kurun asil o zaman göreceksiniz gercekleri. kucucuk yasta gozu korkutulan cocuklariz biz korkumuz normal ama artik cesaretli olup birseylerin farkina varmak gerekiyor.

Yanıldığın aklına gelmeseydi deist veya ateist olur muydun?

Peki yanıldığını düşünseydin kendini böyle adlandırmaya devam eder miydin?

Eskiden (dine inandigim zamanlarda) bir gun babaminda müslümanliga inanacagini, yanildiginin farkina varacagini dusunurdum, deist olduktan sonra anladimki insan birkez yanilirmis. Cocukluktan itibaren inandigim dinden vazgecmek inanin hic kolay değil. Neler dusundum, okudum, arastirdim uzun uğraslar sonucu deist oldum. Beni anlamanizu beklemiyorum, müslümanken ben de Ateistleri anlamazdim ama artik her seyin farkindayim. Dilerim bir gün beni anlarsiniz. tarihinde Genç_deist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

vejetaryenligi pek tasvip etmiyorum. Protein karmaşık yapılı organizmalar için alınması gereken temel besinlerden birisidir.

Ayrıca bitkilerde bir canlıdir.sağlıklı gelişim ve beyin,sinir sağlığı için protein şarttır

Sitelerde Paylaş

vejetaryenligi pek tasvip etmiyorum. Protein karmaşık yapılı organizmalar için alınması gereken temel besinlerden birisidir.

Ayrıca bitkilerde bir canlıdir.sağlıklı gelişim ve beyin,sinir sağlığı için protein şarttır

Haklisiniz zaten kan tahlillerimde de demir eksikliği cikti ama bu yalniz vejeteryanlarda olan birsey değil. Göz göre ceset yemeyi midem kaldirmiyor artik, vicdanimda hic rahat olmuyor. Dengeli beslenince bununda üstesunden geleceğime inaniyorum. Bitkilerde canlidir ama beyinleri, sinir sistemleri olmadiği icin aci cekmezler. Aci cektiklerine dair kanit gosteren haberler okudum ama yinede hayvanlar kadar aci cekeceklerini dusunmuyorum. Teşekkür ederim :)
Sitelerde Paylaş

Haklisiniz zaten kan tahlillerimde de demir eksikliği cikti ama bu yalniz vejeteryanlarda olan birsey değil. Göz göre ceset yemeyi midem kaldirmiyor artik, vicdanimda hic rahat olmuyor. Dengeli beslenince bununda üstesunden geleceğime inaniyorum. Bitkilerde canlidir ama beyinleri, sinir sistemleri olmadiği icin aci cekmezler. Aci cektiklerine dair kanit gosteren haberler okudum ama yinede hayvanlar kadar aci cekeceklerini dusunmuyorum. Teşekkür ederim :)

demir eksikliği diğer adı kansızlık. Protein eksikliği ile alakalı değildir. Domates,kuru kayısı,kuru üzüm,susam,çörek otu vb. Gibi besinlerle demir eksikliği giderilebilir .

Protein eksikliği cnalinin hücrelerini ve özellikle sinir hücrelerini etkiler beyinde ilerleyen yaşlarda alzheimera neden olur . Protein hücrenin temel yapı taşlarından birisidir .çoğunlukla et ve türevleri besinlerden hazır olarak alınır. Yeşil bitkilerde protein bulunur fakat et kadar yeterli değildir.

Sitelerde Paylaş

Do you know turkish ?

bana kanıt göster kanıtını okuyup tezin hakkında konuşalım .

kanitin yoksa laf salatası yapma ben sana 18 olmadığına dair ıslami binlerce kanıt sunarım.ayrıca tarihi kanıt olarak sunacaginiz her önerme ıslam tarihi kanıtlarını barındırır buda tezin içinde kendi kendini yanlışlama durumuna düşürür .

Sitelerde Paylaş

Düzenbaz hadisçilere değilde bilimsel tarihçilerin kitaplarını okusaydın Ayşe'nin Muhammed ile 18 yaşında evlendiğini anlardın . :) .

Hayatında hiç hadis kitabı okudun mu?

aise1.jpg

Fasil : İSRÂ` VE Mİ`RÂC HADÎSİ

Konu : Hz. Peygamber`in Hz. Âişe ile evlenmesi

Ravi : Ümmü`l-mü`minîn Âişe

Baslik : PEYGAMBERİMİZİN HAZRET-İ ÂİŞE İLE NİŞANLANMASI

Hadis : Rivâyete göre şöyle demiştir: Ben altı yaşında bir kız iken Nebî salla`llahu aleyhi ve sellem beni akd ve nikâh eylemişti. (Üç sene sonra) biz Medîne`ye hicret ettik. Hâris İbn-i Hazrec oğullarının menziline indik. Müteâkıben ben, sıtmaya tutuldum. Bu cihetle saçım döküldü. (Hastalıktan kurtulduktan sonra) saçım gürleşti, uzayıp omuzlarıma döküldü. Bir kere ben, arkadaşlarımla berâber salıncakta oynarken annem Ümmü Rumân bana doğru geldi ve beni çağırdı. Ben de annemin yanına geldim. Beni ne edeceğini bilmiyordum. Annem elimi tuttu. Tâ evin kapısı önün (e geldiğimizde ora) da beni durdurdu. Ben de yorgunluktan kaba kaba soluyordum. Nihâyet soluğum biraz yatıştı. Sonra annem biraz su aldı. Onunla yüzümü, başımı sıvazladı. Sonra beni eve koydu. Evde Ensâr`dan birtakım kadınlar hazır bulunyordu. Bunlar bana: - Hayır ve bereket üzere geldin, hayırlı kısmet getirdin! di(ye alkışla) dılar. Annem beni bu kadınlara teslîm etti. Bunlar da benim kılığımı, kıyâfetimi düzlediler ve Resûlullah`a teslîm ettiler. Beni hiçbir şey sıkmadı. Ancak Resûlullah salla`llahu aleyhi ve sellem`i habersiz görünce sıkıldım. (Resûlullah bir sedir üzerine oturmuştu. Yanında Ensâr erkeklerinden, kadınlarından oturanlar vardı. Beni Resûlullah yanına oturttu). Ensâr kadınları beni Resûlullah`a takdîm ettiklerinde ben dokuz yaşında bir kızdım.

HadisNo : 1553

Buhari, e’s-Sahih, Kitabu Menakıbi’l-Ensar/44; Tecrid, hadis no. 1553

Fasil : NİKAH BÖLÜMÜ

Konu : Resulullah (sav)`ın Zevceleri

Ravi : Aişe

Hadis : Resulullah (sav), ben altı yaşında iken benimle evlendi. Medine`ye geldik. Beni`l-Haris İbnu`l-Hazrec kabilesine indik. Ben hummaya yakalandım. Saçlarım döküldü, (İyileşince) saçım yine uzadı. Annem Ümmü Ruman, ben arkadaşlarımla salıncakta oynarken, bana geldi, benden ne istediğini bilmeksizin yanına gittim. Elimden tuttu. Evin kapısında beni durdurdu. Evimizde, ensardan bir grup kadın vardı. "Hayırlı, bereketli olsun!", "Uğurlu mübarek olsun!" diye dualar, tebrikler ettiler. Annem beni onlara teslim etti. Onlar kılık-kıyafetime çeki düzen verdiler. Beni, [kuşluk vakti aniden] Resulullah (sav)(`ın gelişinden) başka bir şey şaşırtmadı. Annem beni O`na teslim etti. O gün ben dokuz yaşında idim.

HadisNo : 5611

10624807_391717357653568_427678305669397

hz-ai%C5%9Fe-ile-evlenmek-yerine-evlat-e

tarihinde zeus- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ulan senin o düzenbaz hadisçi dediğin adamlar bir sürü ravi göstererek yazmıştır hadisleri , yazdığı dönemde kimsenin itirazı olmamış daha sonraları da olmamış hatta İslam devletlerince uygulanmış , 20. yüzyıla gelince ne oldu şimdi bilimsel kısmına bakıyormuş , işime gelene bakıyorum de olsun bitsin ne mal adamlarsınız siz amk.Sanki Kuran'ın içinde hadislerden çok daha farklı şeyler yazıyor aynı bok ulan ikiside...

tarihinde Herkeskeyfinebaksin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hayatında hiç hadis kitabı okudun mu?

aise1.jpg

Fasil : İSRÂ` VE Mİ`RÂC HADÎSİ

Konu : Hz. Peygamber`in Hz. Âişe ile evlenmesi

Ravi : Ümmü`l-mü`minîn Âişe

Baslik : PEYGAMBERİMİZİN HAZRET-İ ÂİŞE İLE NİŞANLANMASI

Hadis : Rivâyete göre şöyle demiştir: Ben altı yaşında bir kız iken Nebî salla`llahu aleyhi ve sellem beni akd ve nikâh eylemişti. (Üç sene sonra) biz Medîne`ye hicret ettik. Hâris İbn-i Hazrec oğullarının menziline indik. Müteâkıben ben, sıtmaya tutuldum. Bu cihetle saçım döküldü. (Hastalıktan kurtulduktan sonra) saçım gürleşti, uzayıp omuzlarıma döküldü. Bir kere ben, arkadaşlarımla berâber salıncakta oynarken annem Ümmü Rumân bana doğru geldi ve beni çağırdı. Ben de annemin yanına geldim. Beni ne edeceğini bilmiyordum. Annem elimi tuttu. Tâ evin kapısı önün (e geldiğimizde ora) da beni durdurdu. Ben de yorgunluktan kaba kaba soluyordum. Nihâyet soluğum biraz yatıştı. Sonra annem biraz su aldı. Onunla yüzümü, başımı sıvazladı. Sonra beni eve koydu. Evde Ensâr`dan birtakım kadınlar hazır bulunyordu. Bunlar bana: - Hayır ve bereket üzere geldin, hayırlı kısmet getirdin! di(ye alkışla) dılar. Annem beni bu kadınlara teslîm etti. Bunlar da benim kılığımı, kıyâfetimi düzlediler ve Resûlullah`a teslîm ettiler. Beni hiçbir şey sıkmadı. Ancak Resûlullah salla`llahu aleyhi ve sellem`i habersiz görünce sıkıldım. (Resûlullah bir sedir üzerine oturmuştu. Yanında Ensâr erkeklerinden, kadınlarından oturanlar vardı. Beni Resûlullah yanına oturttu). Ensâr kadınları beni Resûlullah`a takdîm ettiklerinde ben dokuz yaşında bir kızdım.

HadisNo : 1553

Buhari, e’s-Sahih, Kitabu Menakıbi’l-Ensar/44; Tecrid, hadis no. 1553

Fasil : NİKAH BÖLÜMÜ

Konu : Resulullah (sav)`ın Zevceleri

Ravi : Aişe

Hadis : Resulullah (sav), ben altı yaşında iken benimle evlendi. Medine`ye geldik. Beni`l-Haris İbnu`l-Hazrec kabilesine indik. Ben hummaya yakalandım. Saçlarım döküldü, (İyileşince) saçım yine uzadı. Annem Ümmü Ruman, ben arkadaşlarımla salıncakta oynarken, bana geldi, benden ne istediğini bilmeksizin yanına gittim. Elimden tuttu. Evin kapısında beni durdurdu. Evimizde, ensardan bir grup kadın vardı. "Hayırlı, bereketli olsun!", "Uğurlu mübarek olsun!" diye dualar, tebrikler ettiler. Annem beni onlara teslim etti. Onlar kılık-kıyafetime çeki düzen verdiler. Beni, [kuşluk vakti aniden] Resulullah (sav)(`ın gelişinden) başka bir şey şaşırtmadı. Annem beni O`na teslim etti. O gün ben dokuz yaşında idim.

HadisNo : 5611

10624807_391717357653568_427678305669397

hz-ai%C5%9Fe-ile-evlenmek-yerine-evlat-e

Gözlerim dolarak okumustum bunu daha önce. Benimde aklima ilk gelen; neden evlenmek yerine evlatlik edinmedi, sorusuydu. Sanirim hepimiz ayni seyi düşünüyoruz. Gözlerini gerçekleri yumup, kurmacalara inanmak isteyenler hariç...
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...