Jump to content

Yaşamın Bilimsel Bir Anlamı Var Mıdır?

Recommended Posts

• İleti 206
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Doğal seçilim. Sürüdeki zayıf geyiklerin elimine olması ve ve ve sonra da geyik sürüsünün daha güçlü olması. Enn basit haliyle. Bu hayatın anlamı olamayacak kadar değişkendir. Bu olamaz bence. Ya da belki bunun hayatın içinde bir anlamı olabilir sadece.

:D müslümanın bilimseli bu kadar oluyor.

Güçlü ve iri boynuzlu geyiklerin olduğu bir sürü, bir doğal afet nedeniyle sık dallı ağaçların olduğu bir ormana hapsolur. Güçlü ve iri boynuzlu geyikler dallar yüzünden yırtıcılardan kaçamaz ve teker teker av olurlar. Geriye, ufak boynuzlu, iyi gelişmemiş ve fakat dallara takılmadıkları için yırtıcılardan kaçabilen geyikler kalırlar. Bu geyikler çiftleşebildikleri için sonraki nesiller de bu geyikler gibi ufak boynuzlu olurlar.

Zayıf değil, güçlü olanlar elimine oldu... Senaryo uyduruk mu geldi?

Gerçeğine buyrun.

19.yy başında afrika fillerinde dişsiz doğum oranı %10un altında. Güçlü ve iri dişli filler üreyebiliyorlar. Filler dişleri yüzünden kaçak avcılarca katledilir hale geliyorlar. Geriye dişsiz filler çoğunlukta kalıyor. Bunlar, normalde dişli filler varken tercih edilmedikleri için üreyemiyorken, artık üreyebilir hale geliyorlar. Şimdilerde afrikada dişsiz doğan fillerin oranı %40larda.

Harun yahyanın dildolarından bilim öğrenince bu kadar oluyor.

Sitelerde Paylaş

Bir anlsaydın önce. Enn basit haliylenin anlamını. Değişkenin anlamını ve anlatmaya çalıştığım şeyi. En güçlü nedir?

:D en basit deyip kendi tanımınızı uydurmuşsunuz. Tanımınız, durumlardan ancak bir tanesidir, doğal seçilime kısıtlı bir örnek olabilir ama onu tanımlamaz.

Ne işse; kendi tanımlarını, kendi dinlerini uydurup onlara inananlar bastı ortalığı son günlerde.

Sitelerde Paylaş

Benim sizden öğreneceğim bir şey yok. Cahilliğinize diyecek söz bulamıyorum. Sadece taraflı yaklaşıyordu buz olaylara. Bense cevabın Allah olduğunu bildiğim halde neden diye soruyorum. Şimdi bunu da anlamayacaksınız, tekrar tekrar tek taraflı, gerçekten, öğütten uzak sözlerini de öfkelenmeyeceğim. Evet, bende bir terslik olabilir. Çünkü beni eğlendiriyorsunuz xD

Sitelerde Paylaş

Benim sizden öğreneceğim bir şey yok. Cahilliğinize diyecek söz bulamıyorum. Sadece taraflı yaklaşıyordu buz olaylara. Bense cevabın Allah olduğunu bildiğim halde neden diye soruyorum. Şimdi bunu da anlamayacaksınız, tekrar tekrar tek taraflı, gerçekten, öğütten uzak sözlerini de öfkelenmeyeceğim. Evet, bende bir terslik olabilir. Çünkü beni eğlendiriyorsunuz xD

Cevabı biliyorsan burdan defolup gidebilirsin sana cevabınla hayatta başarılar.

Sitelerde Paylaş

Seni eğlendirecek öyle yöntemlerimiz var ki, iyisi mi, aklından başkasına güvenme.

Sitelerde Paylaş

Bir troll daha çıktı bu inançlılar trollük yapmak istemese de doğuştan troll olum bu senin savunduğun şeyleri biz daha önce tartıştık çürütüldü hepsi forum arşivine bir bak üşenme olmadı googlea yaz çıkar .Salak salak sanki ateistler bu argümanları ilk kez duyuyormuş gibi savunmuyor mu bir de insanın deliresi geliyor.

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

Bilimsel açıdan yaşamın amacı çok basit yaşamın nereye gittiğine baktığımız zaman soruyu zaten cevaplıyoruz. Yaşamın amacı seyrelen enerjinin donup sıfıra yaklaşması yani çok uzak gelecekte atomları bile titremeyen durmuş bir yaşam var ve buraya doğru yol alıyor yaşam.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...