Jump to content

Almanyan nin geri kaldigi nokta

Recommended Posts

Almanyada özgürlük yok mu?

Balkonunda ateş yakıp mangal yapamazsın. Oltani alıp göl kenarında balık avlayamazsin vs.

Bit çok şeyi sınırlayan kanunlar, kurallar var. Yangin cikmasin diye balkonda mangal yasak ama parklarda mangal yapılabilecek özel yerler var. Keyfine göre balık avlayamazsin ama kurslara giderek bir "balıkçı ehliyeti" alabilirsin ve bilinclice -hangi türleri hangi mevsimlerde avlanabilirim- balık türlerini yok etmeden avlanabilirsin. Dükkanın varsa kaldirimin bir metresini kullanabilirsin, gerisini yayalara bırakmak zorundasın, yoksa ceza yersin. Dükkânlar saat 17:00 de kapatiyorsa 18:00de satış yapamazsın çünkü haksız rekabet olur.

Vs.

Bunlar gibi bir çok kanun var ve polislerin görevi kanunsuzluklari görmek ve ceza kesmek! Bir çok poliste -Türkiye polisinin aksine- görevlerini yapıyor! Genelde Alman halkida bu kanunlara uyuyor!

İlk bakışta böyle kanunlar lüzumsuz gibi gelsede hepsinin bir nedeni var. Her kanun başka birilerinin özgürlüklerini koruyor. Tabi belki bir kaç "koruyucu kanun" eksik olsa da olurdu ama ben kanunların/kuralların işlediği bir ülkeyi kanunsuz bir ülkeye tercih ederim!

15 günlük Türkiye izinimde trafik kurallarının işlememesi mesela beni deli ediyor! 15 günde gördüğüm bu kim bilir daha ne kadar kural/kanun islemiyordur!?!

Sitelerde Paylaş
  • İleti 48
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Balkonunda ateş yakıp mangal yapamazsın. Oltani alıp göl kenarında balık avlayamazsin vs.

Bit çok şeyi sınırlayan kanunlar, kurallar var. Yangin cikmasin diye balkonda mangal yasak ama parklarda mangal yapılabilecek özel yerler var. Keyfine göre balık avlayamazsin ama kurslara giderek bir "balıkçı ehliyeti" alabilirsin ve bilinclice -hangi türleri hangi mevsimlerde avlanabilirim- balık türlerini yok etmeden avlanabilirsin. Dükkanın varsa kaldirimin bir metresini kullanabilirsin, gerisini yayalara bırakmak zorundasın, yoksa ceza yersin. Dükkânlar saat 17:00 de kapatiyorsa 18:00de satış yapamazsın çünkü haksız rekabet olur.

Vs.

Bunlar gibi bir çok kanun var ve polislerin görevi kanunsuzluklari görmek ve ceza kesmek! Bir çok poliste -Türkiye polisinin aksine- görevlerini yapıyor! Genelde Alman halkida bu kanunlara uyuyor!

İlk bakışta böyle kanunlar lüzumsuz gibi gelsede hepsinin bir nedeni var. Her kanun başka birilerinin özgürlüklerini koruyor. Tabi belki bir kaç "koruyucu kanun" eksik olsa da olurdu ama ben kanunların/kuralların işlediği bir ülkeyi kanunsuz bir ülkeye tercih ederim!

15 günlük Türkiye izinimde trafik kurallarının işlememesi mesela beni deli ediyor! 15 günde gördüğüm bu kim bilir daha ne kadar kural/kanun islemiyordur!?!

Katılıyorum. Almanya boşuna yıllardan beri ihracat şampiyonu olmuyor. Kanunlara riayette pek öyle fazla ödün vermezler, disiplinlidirler. Made in Germany bir dünya markasıdır. Avrupadaki yıllardır süren bunca krize rağmen, Almanya krizden etkilenmeyen neredeyse tek ülkedir. Bunun sırrı onların mentalitesinde yatar, yarım iş yapmazlar, kaliteye önem verirler. Araba markaları dünyada ön sıralardadır.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Vs.

cogu koca bir yalan,

Sitelerde Paylaş

Bu güzel bir örnek.

Bizde bile irtica ve şeriat yasak değil. Yani onların savunulması yasak değil.

Biz Türkiye'ye şeriatın, Almanya'ya nazizmin gelmesini tartışmıyoruz.

Onların savunulmasının özgür olmasından bahsediyoruz.

Yoksa her aşırı eğilim topluma hakim olursa ülke ve dünya için tehlikelidir.

Ama halk çoğu kere sağduyusunu kullanır ve onları seçmez. Onlar hiç bir zaman toplumdan kopmayacaklar ve daha binlerce yıl var olmaya devam edeceklerdir.

Naziler seçilerek başa geçmediler. Hile yaparak başa geçtiler. Başa geçtikten sonra yayıldılar. Almanyada nazi tomurcuğu hala var. Onun yeşermesini önlüyor Alman hükümeti ama bunda başarılı olacağını sanmıyorum. ABD'de nazilik dahil her türlü eğilim yasalarla korunuyor. Yani onları savunanların bu hakkı korunuyor.

Yoksa demokrasiyi kullanarak anti demokratik bir yapılanmaya elbette izin verilmez. Çünkü kanunlar buna izin vermez.

ABDyi bilemiyorum, nazileri belki ku-klux klanlarla kiyaslayabiliriz? Ku-klux klanlar ABDde serbest mi?

Türkiyede de RTE'nin iktidarı örnek olarak gösterilebilir! RTE özgürlükleri tek tek yok etti ve ediyor. Film ne yazik daha bitmedi. Bakalım nasıl devam edecek!

Almanyada nazi propogandasi yasak ama nazilerin buluştuğu örgütler var, oy verdikleri sağ partiler var vs.

Ben, nazilerin insan haklarına (eşitlik gibi konulardan) ters düştükleri için yasaklanmalarina o kadar karşı değilim! Islam bir din olması sayesinde yirtiyor! Yoksa islam da yasaklanabilir bence.(bazı düşünceleri değişmedikçe).

Ama bir din olduğu için ıslam yasaklanamiyor, demokrasi/insan haklarına ters düşen kişiler cezalandiriliyor!

Cepten yazmak zor oluyor, yoksa daha detaylı yazmak isterdim.

İyi günler

Sitelerde Paylaş

Türkiyede de RTE'nin iktidarı örnek olarak gösterilebilir! RTE özgürlükleri tek tek yok etti ve ediyor. Film ne yazik daha bitmedi. Bakalım nasıl devam edecek!

Filmin devamı çok önemli. Başladığı gibi devam edecek değil nasıl olsa!

RTE'ye TC şükran borçlu. Türk halkı demokrasi deneyimi kazanıyor. Zararsız bir deneyim aslında. Yapılan hırsızlıkların, ahlaksızlıkların ve maddi zararların hiç önemi yok.

Yasaklardan, tabulardan vazgeçmeliyiz. Bütün yapacağımız kanunlara uymaktır. Ve kanunlara uymayanlara hesap sormaktır.

Sitelerde Paylaş

Almanya'nın geri kaldığı nokta bence naziliği yasaklamasıdır.

Almanya'da şu anda hatırı sayılır oranda nazi vardır. Bunu kesin olarak biliyoruz. Ama ne kadar nazi olduğunu bilmiyoruz.

Bence Alman hükümetinin nazizmi yasaklamaktan vazgeçmesi, Almanya hesabına yararlı bir atılım olacaktır.

Nazilik yasak olmaktan çıkarsa, daha önce nazi olduklarını bilmediğimiz binlerce insan ortaya çıkacak ve nazizmi savunacaktır.

Onlardan zarar gelmesi mümkün değildir. Kimin ne olduğunun bilinmesinde yarar vardır.

Evet. Ayrıca Almanya da 2. dünya savaşı sırasında yaşanan (sözde) yahudi soykırımını yok saymak ta ağır bir suçtur.

Bu konuda tek laf edilemez. Herkes kabul etmek zorundadır.

Bir de ifade özgürlüğünden bahsederler.

Sitelerde Paylaş

Yahudi soykıyımı sözde değildir. Kesindir. Binlerce delili vardır.

Olmadığını söylemek aptallıktır. Neden serbest bırakmazlar anlamadım. İnsanların aptallık yapmasından mı rahatsız oluyorlar?

2. Dünya Savaşı Sonrasında yapılan Potsdam Anlaşması'nda bir çok başka maddenin yanı sıra Nazi Partisi kurmak ve Nazi propagandası yapmak da yasaklandı.

Sitelerde Paylaş

2. Dünya Savaşı Sonrasında yapılan Potsdam Anlaşması'nda bir çok başka maddenin yanı sıra Nazi Partisi kurmak ve Nazi propagandası yapmak da yasaklandı.

Almanya'da yasak.. İngiltere ve ABD'de serbest. Avrupa'nın diğer ülkelerinde de serbest olabilir.

Sitelerde Paylaş

Almanya ve Naziler

NPD, REP, Die Rechte gibi Almanyada Nasyonal Sosyalist partiler vardir!

Ama yabanci uyruklu milletvekilleri (genelde sol partilerden) ve yahudi sermayesi devamli bu partilere (yalnizlastirmak vs gibi) baski altinda tutar.

Bu partilerin gösteri hakki da vardir.

Bu gösterilere katilanlarin ve bu partilerin secmenlerinin muhtemelen nazi oldugu bilinir.

Bu partiler ve bu yürüyüsler sayesinde naziler "kontrol altinda tutulur" ve ayrica ifade özgürlügü islemis olur!

Yalniz, bu gösterilerdeki konusmalar dikkatle incelenir ve iceriginde yahudi- veya yabanci düsmanligi olursa, "insanlari siddete kiskirtmak" sucuna kadar varan suclamalarla mahkemeye cikartilmaya calisilir.

Almanyada, Yahudi soykirimini inkar etmek ve Hitler Almanyasini övmek yasaktir!

Dikkat ederseniz uluslararasi iliskilerde Israili elestirecek olan en son ülke Almanya olur. Kendilerini yahudilere karsi suclu hissederler! Suclu dedeleri islemis olsada devlet politikalari böyledir! Icpolitika da da yahudi düsmanligi affedilmez!

Hitlerin "kagvam" adli kitabi yasaktir.

Yahudi soykiriminin en büyük sorumlusu Hitlerdir, Savasi kaybedende Hitlerdir! Ama Hitler zamaninda bir kalkinma yasandigi düsünülür. Mesela Otobanlari ilk yapan Hitlerdir. (aklima RTEnin duble yollari geldi :-) Savas zamaninda bilimde de bir ilerleme oldugu bilinir.

Nazi sembolleri yasaktir.

Okullarda "Nazi" kelimesi kücük cocuklara bir ÖCÜ gibi gösterilir, nazi demek. "kötü" demektir. Yahudileri öldürenler nazilerdir!

Almanlar degil!!!... gibi bir algi olusturulur. (akillica bir strateji, Türkiye de ermeni tehcirini ve bundan dogan problemleri Osmanlinin üstüne yikamaz mi ;-)

Sokaktaki genc nazi ise yabanci düsmanidir ve Almanlarin üstün bir irk olduguna inanir, gencliginin verdigi atesle ve genelde alttabakada gelmesi nedeni ile siddete yatkin olur. Naziler escinselleri de sevmezler, sokaktaki düsmani, yabancilar ve punkculardir.

Nazizm ve islam arasinda bir cok benzerlikler vardir, hatta ikiz kardesdirler.

üstün irk - tek gercek din

yabancilar - kafirler

yahudi düsmanligi

demokrasiyi yikma olasiligi

kadinlarin rolü bile hemen hemen aynidir

Aralarindaki tek fark islamin "kutsal" olmasidir!

Buda islami biraz daha tehlikeli yapar!

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Yanlış ameliyetten UNİKİLİNİGİ mahkemeye vermek için Avukat tutmaya gittim.Avukat Alman vatandaşı bir Türktü.Durumu anlattım,hiç şansın yok dedi.Amarıkada olsa 1,5 milyon dolar kadar para alırsın.Burdaysa yalnız hava alirsın dedi.

Birde örnek verdi.Bir müşterim var.Atom santralında RADRASYON kapmış.8 yıl adamın santralda çalışmışlığı var.

Firma şöyle diyürmüş,bu adam araba çöplüğüne gidip arabasına gerekeni aramaya gittiyse bu RADYASYONU oralarda kapmıştır.

Türkler eskiden genelde eski araba aldıklarından arabaları çabuk bozulurda bozulan parçayı ucuz deye araba çöplüğünden temin ettiklerini firma biliyür.

Bu nedenle iddiesi böyle firmanın.

Bu ıddiemizi mehkemeye ınandırabilecegimizi sanmıyorum dedi.Sense bu sevdeden vaz geç dedi.

Tanıdık Alman doktorlarına,Türk olanlarına baş vurduk çocuk aldırmak için.Dedilerki burda mümkün değil,Hollandada bir hastane adresi verdiler gittik hastaneye.Biz hastanede yapmıyoruz dediler.Şu adrese gidin orda yapıyorlar dediler.Adrese gittik kapının üstünde şöyle yazıyordu FOTOĞRAF SİTATYOSU.

Girdim içeri sordum böyle biryer arıyorum.İşte burası dediler.İçerde fotoğrafla ilgili hiçbirşey yoktu.

Yahu dedim Kapıya neden böyle yazdınız?

Yaptığımızı saklamak için.

Ben birkaç kere Hollandaya gittim.Gördügüm kadarıyla çok üç kâğıtçılar.

Almanlar Hollandalılardan çok daha dürürt,

Almanlarda yokmu üç kâğıtçı var tabi.

Ama oranı çok az.

Alman arkadaşın biri bana dediki Tolonbey,bizdeki yamukların çoğu yabancıdır.Evet dedin duydum sizde 20 milyon yabancı varmış.Alman dediki ne 20 milyonu,almanyanın yarısı (40 milyonu)yabancı.

Sız Hollandalıyı,Fıransızı,Italyanı ve diğerlerini yabancı saymıyorsunuz galiba dedi.

Belçıka kıralı Türkleri çok iyi tanıyan BAŞ PAPAZI çağırır ve ona şöyle der.Bizimde yabancı işciyr gereksinimiz var.Sen ınsanları çok iyi tanırsın,hanki milletten işçi alalımder.Kıral lafını daha tamamlamadan papaz Türklerden alalım der.

Türkiyeden işçiler gelir suçlarda patlama olur.Kıral bozulurçabuk şu baş papazı çağırın bana der.

Papaz gayat sözünden emin bir tavırda kıralın karşısına çıkar.Buyurun beni istemişinizder.Kıral yahu senin önerin üzerine Türkiyeden işçi getirdik adi suçlar Tavan yaptı.Papaz sayın kıralım ben size Türkiyeden işçi Al demedimki Türklerden dedim,Genede sözüm deyim papaz deyince ŞİMDİ ANLADIM DER KIRAL SENİN NE DEMEK İSTEDİGİNİ .

Alman halkı doğu Almanyanın batıya katılmasına karşıydı.Referandum yapılsaydı batı Alman halkı HAYIR derdi.Çünkü herşeylerini kaybetmiş bir Alman halkı geliyürdü.

İki Almanyanın denizine baktığın zaman herşey ortaya çıkıyordu.Batı Almanya denizi pırıl pırıl,Hemen bitişiğindeki Doğu Almanyanın denizi ÇÖPLÜKTÜ.

Dedeniz

Sitelerde Paylaş

Kesinlikle, hizmet sektöründeki gelişmişlik ve profesyonellik anlamında Türkiye dünyada üst sıralarda.

Avrupa bu konuda çok geride.

Turistik bölgede yaşıyorum. Esnaf gerçekten çok profesyonel. Misal yurt dışından aile geldi... Bir muamele bir muamele sanırsın ki Buckingham Sarayı'ndan kraliyet ailesi gelmiş ... O garsonların yaptıkları hele... Aileye ve çocuklarına bir sakso çekmedikleri kalıyor 5 10 lira fazla bahşiş almak için. Misafirperverliğin bu kadar abartıldığı bir ülke olamaz. Yerli turist gelince yabancılara gösterdikleri ilgi alakanın %10'unu göstermiyorlar tabi. Türkiye hizmet sektöründe bir hiçtir. Turist kazıklanmak için vardır.

Yaşadığım/ tanık olduğum yüzlerce olay var. Her gün kendi gözlerimle görüyorum kulaklarımla duyuyorum olup biteni. Rahatlıkla söyleyebilirim Avrupalılar kadar aptal, görgüsüz, şımarık, kendini bir bok sanan başka bir kıta yok. Avrupa'da 3 4 ülke hariç gerisi insanlık olarak çöp. En nitelikli turistler ağırlıklı olarak Japonlar. Avrupa'da ön planda görünmeyen ancak daha elit olan kısım ise (bazı) İskandinav ülkeleri. Almanya, Fransa, İtalya vs. çok boş beleş. En azından buraya gelenler öyle. Ne konuşma adabı var adamlarda ne başka bir şey. Hani kadınlar erkeklere odun öküz falan diyor ya bizimkiler yanında Avrupalı kalır o derece. Defalarca bağırmadan konuşun rahatsız etmeyin diye uyarıyoruz bu hırboları. Turistlerin götünü yalamak profesyonellikse evet gerçek profesyoneller Türkiye'de.

gecen gün burger kingde, arap calisanla türkler kavga etti cocuklar 15-16 yaslarindaydi sürekli gelip iceride oturduklari icin cocuklari kovmaya calisti sonra kavga cikti, güvenlikler gelip ayirdi,

avrupanin sonunu iyi görmüyorum, bu konularda türkiyenin daha iyi oldugunu düsünüyorum,

Arapların Turistleri ne ki çalışanı bir halt olsun. Garsonlar bile burada Araplar geldiğinde tedirgin oluyor. Çatal, kaşık, bıçak, kül tablası... ne bulursa artık mutlaka çalıyorlar. Garsonlar masanın başından ayrılmaz Araplar geldiğinde. Cebinde parası var , ihtiyacı yok yine de çalıyor. Kadın erkek hepsi aynı Arapların. Köpek sürüsü gibi dolaşıyorlar. Gerçi sadece Araplar demek haksızlık olur ortadoğu ülkelerinin turistleri hiç sevilmez genellikle ve aynı muameleyi görür. Masalar boşken rezerve edildi boş masa yok diye geri gönderildikleri bile görülmüştür.

Sitelerde Paylaş

HDP hakkinda ne düşünüyorsun?

HDP'nin varlık nedenini haklı buluyorum. İdeolojisine katılmam şart değil.

Ama yüzde 11 oy alabildiğine göre öyle bir partinin demokraside yeri var.

HDP hiç kuşkusuz ülkenin demokrasine katkıda bulunuyor. Kapatılmasına karşıyım.

Sitelerde Paylaş

HDP'nin varlık nedenini haklı buluyorum. İdeolojisine katılmam şart değil.

Ama yüzde 11 oy alabildiğine göre öyle bir partinin demokraside yeri var.

HDP hiç kuşkusuz ülkenin demokrasine katkıda bulunuyor. Kapatılmasına karşıyım.

El-Kaide ABD yönetimine girebilir mi?

HDP 10 yıldır AKP'nin ortağıdır. Türk demokrasisine zarar verdiler.

Silah zoruyla oy toplayan, oy vermeyenleri baskıyla göçe zorlayan, silahlı çetelerle bağı olan partiyle demokrasi olmaz.

http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/hdp-nin-yeni-vekilinden-sert-sozler-defolup-gideceksiniz-h63032.html

tarihinde Yurt tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

PKK bir çok sivil ve memuru öldürmüş bir çete.

Onun bayraklarını, flamalarını ve kurucusun posterlerini batıdaki illerde rahatça mitinglerinde sallamak demokrasi değildir.

Ölen insanların yakınlarına zulumdür. Türk milletine yapılan bir terbiyesizliktir. Bunları bu hale getiren de sanırım çok demokrat olarak sayacağınız akp'dir.

tarihinde Yurt tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...