Jump to content

İslam Türk kadınına ne kattı?

Recommended Posts

Ey müslümanlar! Bana islamın türk kadınına kattığı tek bir şeye örnek verin, yalnızca tek bir şey. Islamdan önce türk kadınının şu hakkı yoktu islamdan sonra oldu diyebileceğiniz tek bir şey gösterin. Bunu yapabilirseniz müslüman olacağım. Hodri meydan!

Sitelerde Paylaş

Kadınlar toplumun kültürü ve yeşerdiği yerdir! O halde kadınlarınıza kendinizi göreceğinizi bilerek yaklaşın. Kendiniz için geleceğe hazırlanın.

Bakara 223

islamda%2Bkad%C4%B1n%C4%B1n%2Byeri.jpg

dJfZWWr.jpg

Muslim%20Woman%201.jpg

İslamda kadının değeri

Nisa Suresi 117 – Onlar, Allah’ı bırakıp ancak dişilere tapıyorlar. Hâlbuki azgın bir şeytana tapmaktadırlar.

Nisa Suresi 11 – Erkeğe iki, kadına bir birim miras düşer.

Ahzap Suresi 33 – Evlerinizde oturun, Cahiliye de olduğu gibi açılıp saçılmayın.

Bakara Suresi 228 – Erkekler, kadınlara göre üstündür.

Nisa Suresi 3 – Erkek 4 eş alabilir. Beğendiğiniz kadınlardan ikişer, üçer, dörder alın.

Nisa Suresi 34 – Eşlerinizi dövme hakkı verilmiştir.

Bakara Suresi 282 – İki kadını şahitliği bir erkeğinkine denk kılınmıştır.

Bakara Suresi 223 – Kadınlarınız sizin için bir tarladır. Tarlanıza nasıl dilerseniz öyle varın.

Erkeğe, hanımının ne sebeple dövdüğü sorulmaz. (Ebu Davud, Nikah 43)

Savaşta edindiğiniz köle kadınlarınızı satmadan evvel ve dışarı boşalmak şartıyla, tecavüz edebilirsiniz.( Buhari, Nikah 96, Buyu’ 109, Itk 13, Megazi 32, Kader 4, Tevhid 18; Muslim, Nikah 125, (1438); Muvatta, Talak 95; Ebu Davud, Nikah 49, (2171); Tirmizi, Nikah 40, (1138); Nesai, Nikah 55, (6,107).)

Hz. Hüreyre (radıyallahu anh) anlatıyor: “Resulullah aleyhissalatu vesselam buyurdular ki: “Şayet ben bir insanın başka bir insana secde etmesini emredecek olsaydım, kadına, kocasına secde etmesini emrederdim.”

(Tirmizi, Rada’ 10, 1159).

Resulullah kadınların aklen ve dinen eksik olduğunu şu sözlerle açıkladı: “Aklı noksan tabiri, iki kadının şahitliğinin bir erkeğin şahitliğine denk olmasını ifade eder. Dinlerinin eksik olması tâbiri de onların (hayız dönemlerinde) günlerce namaz kılmamalarını, Ramazan ayında oruç tutmamalarını ifade eder.” (Buhârî, Hayz 6, Zekât 44, İman 21, Nikâh 88)

“Uğursuzluk; kadında, evde ve attadır.” (Buhârî, Nikâh 17; Müslim, Tıb 116).

“İşlerini bir kadına bırakan topluluk asla felah bulamaz.” (Buhârî, Meğâzî, 82)

“Yönetimini kadına teslim eden bir toplum iflah olmaz.” (Tirmizî, Fiten, 75)

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bunların hepsinin cevabı var be kardeşim. Biraz araştır biraz sorgula.

araştırdık ve dinden çıktık birader.....gökten ATEİST olarak mı düştük sanıyorsun sen ?

bu kadar SAF olamazsın herhalde ?...

anlat hele neymiş kadının dövülebilmesindeki haklı gerekçe ? yahut kadının şahitliğinin geçersiz olmasındaki gerekçe ??

anlat da bilelim ?

Sitelerde Paylaş

araştırdık ve dinden çıktık birader.....gökten ATEİST olarak mı düştük sanıyorsun sen ?

bu kadar SAF olamazsın herhalde ?...

anlat hele neymiş kadının dövülebilmesindeki haklı gerekçe ? yahut kadının şahitliğinin geçersiz olmasındaki gerekçe ??

anlat da bilelim ?

DERS 1

Nisa suresi 34.ayet de dövün demiyor onları evlerinden çıkarın diyor. Orada ki darabe fiili sadece darp anlamı değil çıkarmak ayrılmak gibi anlamlara da geliyor.

DERS 2

Ve içinizden iki erkek de şahit tutun; eğer iki erkek bulunmazsa, kabul edebileceğiniz kimselerden, bir erkek ve iki kadını şahit tutun ki, ONLARDAN BİRİ YANILIRSA, DİĞERİ ONA HATIRLATABİLSİN

Büyük harflerle yazdığım yeri okuyun anlarsınız cevabı Ateistler sorgulamadan hata buldum diye geciniyolar. Halbuki bu ayeti normal biri KÖR veya APTAL değilse kolaylıkla anlar.

Sitelerde Paylaş

DERS 1

Nisa suresi 34.ayet de dövün demiyor onları evlerinden çıkarın diyor. Orada ki darabe fiili sadece darp anlamı değil çıkarmak ayrılmak gibi anlamlara da geliyor.

DERS 2

Ve içinizden iki erkek de şahit tutun; eğer iki erkek bulunmazsa, kabul edebileceğiniz kimselerden, bir erkek ve iki kadını şahit tutun ki, ONLARDAN BİRİ YANILIRSA, DİĞERİ ONA HATIRLATABİLSİN

Büyük harflerle yazdığım yeri okuyun anlarsınız cevabı Ateistler sorgulamadan hata buldum diye geciniyolar. Halbuki bu ayeti normal biri KÖR veya APTAL değilse kolaylıkla anlar.

hadi ordan ..kıvırcaz diye DANSÖZ oldunuz çıktınız be ...

Nisa/34 ayetine bakalım ne diyor:

34 -............ başkaldırdıklarını gördüğünüz kadınlara öğüt verin, onları yataklarında yalnız bırakın ve onları dövün.

25. vadrıbû-hunne : ve onlara vurun

ayrıca :

kadın neden unutkan olsun ki birader ? asıl kadınlar her boku ince ayrıntısına kadar hatoırlıyorlar....

ERKEKLER asıl unutkandır...

evlilik yıldönümünü mesela...

hatırlayan erkek varmıdır ?

ama kadın asla unutmaz !!!

hatta üstünde ne giydiğine kadar - o gün ne yiyip içtiğinize kadar - kimler vardı - kimler ne takı takmıştı.....tamamını HATIRLAR !!!

hatta sırasıyla hatırlar...

Sitelerde Paylaş

hadi ordan ..kıvırcaz diye DANSÖZ oldunuz çıktınız be ...

Nisa/34 ayetine bakalım ne diyor:

34 -............ başkaldırdıklarını gördüğünüz kadınlara öğüt verin, onları yataklarında yalnız bırakın ve onları dövün.

25. vadrıbû-hunne : ve onlara vurun

ayrıca :

kadın neden unutkan olsun ki birader ? asıl kadınlar her boku ince ayrıntısına kadar hatoırlıyorlar....

ERKEKLER asıl unutkandır...

evlilik yıldönümünü mesela...

hatırlayan erkek varmıdır ?

ama kadın asla unutmaz !!!

hatta üstünde ne giydiğine kadar - o gün ne yiyip içtiğinize kadar - kimler vardı - kimler ne takı takmıştı.....tamamını HATIRLAR !!!

hatta sırasıyla hatırlar...

Yahu seninde delil gösterdiğin argümana bak.Sanki hiç unutkan kadın yokmuş gibi

Sitelerde Paylaş

Yahu seninde delil gösterdiğin argümana bak.Sanki hiç unutkan kadın yokmuş gibi

erkek yok mu unutkan ?

demek ki bu işin BAHANESİ....asıl gerçek olan şey - kadının AŞŞAĞILANMASIDIR KURANDA - İSLAMDA...

kadının değeri SIFIRA indirilmiştir...hatta eksilerdedir....

yoksa böle saçma bahane mi olur ? neymiş ? kadın unutursa diyeymiş..

sanki erkeklerin beyni 7 çekirdekli pentium İ7 ?

Sitelerde Paylaş

DERS 1

DERS 2

Kuranı savunanların bilindik yöntemini uyguluyorsunuz: Evet o anlama gelir ama, şu anlama da gelebilir ve ben bu 2379823. sıradaki anlamını kabul ediyorum, çünkü bariz olan anlamı işime gelmiyor.

Bir tanrı hayal ediyorsunuz. Bu tanrı, bütün sözlerinde hep, normalde kullanılan anlamlarının dışında, zorlama ile, ıkınma ile çıkartılabilecek başka anlamları ile kullanmış sözcükleri. Dövün derken, dövmeyin, evden çıkartın demiş. Kesin derken, kesmeyin, onları sevin demiş. Düzledim derken aslında yuvarladım demiş ...

Büyük harflerle yazdığınız yeri öncesinde küçük harflerle yazdığınız yerin de farkında olduğumuz için, 1 erkeğin 2 kadın ettiğini görüyoruz. 2 erkek olmazsa, 1 rkek ve 2 kadın olsun diyor. Kadınlardan biri unutursa, diğeri ona hatırlatsın diyor. Miras paylaşımında, kadın yine erkeğin yarısını alıyor. Kadının erkekten bir derece eksik olduğunu yine ayetler söylüyor. Hadisler onların aklen ve dinen eksik olduğunu söylüyor.

Siz hala, önünüzde bunlar yazarken, virgüllerda, noktalarda gizli anlamlar arayıp bulmaya çalışıyorsunuz. Önünüzde açıkça, kadın erkekten her yönü ile aşağıdır yazarken, siz hayır allah öyle demek istemedi diye, hayalinizde yarattığınız figürü savunmaya çalışıyorsunuz. Nasıl bir tanrı hayaliniz var ki, hem her şeye kadir olacak, hem de hep yanlış anlaşılacak şekilde, konuşmayı hiç beceremeyecek?

Sitelerde Paylaş

Kuranı savunanların bilindik yöntemini uyguluyorsunuz: Evet o anlama gelir ama, şu anlama da gelebilir ve ben bu 2379823. sıradaki anlamını kabul ediyorum, çünkü bariz olan anlamı işime gelmiyor.

Bir tanrı hayal ediyorsunuz. Bu tanrı, bütün sözlerinde hep, normalde kullanılan anlamlarının dışında, zorlama ile, ıkınma ile çıkartılabilecek başka anlamları ile kullanmış sözcükleri. Dövün derken, dövmeyin, evden çıkartın demiş. Kesin derken, kesmeyin, onları sevin demiş. Düzledim derken aslında yuvarladım demiş ...

Büyük harflerle yazdığınız yeri öncesinde küçük harflerle yazdığınız yerin de farkında olduğumuz için, 1 erkeğin 2 kadın ettiğini görüyoruz. 2 erkek olmazsa, 1 rkek ve 2 kadın olsun diyor. Kadınlardan biri unutursa, diğeri ona hatırlatsın diyor. Miras paylaşımında, kadın yine erkeğin yarısını alıyor. Kadının erkekten bir derece eksik olduğunu yine ayetler söylüyor. Hadisler onların aklen ve dinen eksik olduğunu söylüyor.

Siz hala, önünüzde bunlar yazarken, virgüllerda, noktalarda gizli anlamlar arayıp bulmaya çalışıyorsunuz. Önünüzde açıkça, kadın erkekten her yönü ile aşağıdır yazarken, siz hayır allah öyle demek istemedi diye, hayalinizde yarattığınız figürü savunmaya çalışıyorsunuz. Nasıl bir tanrı hayaliniz var ki, hem her şeye kadir olacak, hem de hep yanlış anlaşılacak şekilde, konuşmayı hiç beceremeyecek?

Doğru

Sitelerde Paylaş

Efendim; selamunaykum once. Islam Turk kadinina faideli hic bisey katmadi hic biseyde almadi. Kadin biz shaman ikende ayni kadin, simdide ayni kadin. Baski altinda, erkek gudumunde, ikinci sinif insan olarak hayatini idame ettiriyor kadinlar. Belki Islam ufak tefek bazi seyleri Turk kadinindan almistir ama onlarda tefarruat.

ISLAM TUM DUNYA INSANLARINDAN COK SEY ALDI SADECE.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...