Jump to content

Bana bir adım yaklaşana ben on adım yaklaşırım

Recommended Posts

25 yaşındayım 8 yaşımdan beri namaz kılıyorum,oruç tutuyorum,içki içmedim,kumar oynamadım,zina etmedim,kimsenin hakkını gaspetmedim.....

Bilmeden yaptığım küçük günahlar dışında hiçbir büyük günahım yok bütün bunlar bir adım etmez mi?Çünkü hiç bana yaklaştığını hissetmedimde.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Birçokları gibi sende küçülükten beynin hurafe ve boş bilgilerle doldurulmuş, onca sure'ler ve ayetleri arapça olarak ezbere biliyorum silemiyorum kafamdan nasıl işlemişlerse.

Tek kurtuluşumuz kuranı eleştirerek okumaktır, kafamızdaki boş bilgilerden kurtulamayacağız ama çocuklarımıza da bulaştırmayacağız.

Dindar arkadaşlarada tavsiyem çocuklarınızın kafasına boş bilgiler doldurmayın, ve erkek çocuklarınızı sünnet ettirmeyin.

Sitelerde Paylaş
25 yaşındayım 8 yaşımdan beri namaz kılıyorum,oruç tutuyorum,içki içmedim,kumar oynamadım,zina etmedim,kimsenin hakkını gaspetmedim.....

Bilmeden yaptığım küçük günahlar dışında hiçbir büyük günahım yok bütün bunlar bir adım etmez mi?Çünkü hiç bana yaklaştığını hissetmedimde.

ne yapsın tanrı? ne bekliyorsun..

Sitelerde Paylaş
bu yaptıklarım karşısında hiç değilse onun adaletini anlamam onu sevebilmem için bir ışık yaksın

tam tersi her geçen gün onun bizimle oynadığını daha net görmekteyim

sana ışık yakacam diye söz mü verdi daha önce? böyle bir diyalog geçti mi aranızda

nasıl bir oyun oynuyor seninle.

tanrı dediğin ciddi mi olmalı

Sitelerde Paylaş
sana ışık yakacam diye söz mü verdi daha önce? böyle bir diyalog geçti mi aranızda

nasıl bir oyun oynuyor seninle.

tanrı dediğin ciddi mi olmalı

bana bir adım atana koşacam demiş(tabi ne kadar doğru?)ışık yakacak tabi

hem bizden O'nu herşeyden fazla sevmemizi isteyecek hemde yeryüzündeki bütün bu anlamsızlıklara açıklık getirmeyecek

nasıl bir oyun olduğunu en iyi sen bilmelisin herkesin kafasının karışık olduğunu,hiçbir amaca ait olamıyacağımızı sen söylemiştin

Sitelerde Paylaş
bana bir adım atana koşacam demiş(tabi ne kadar doğru?)ışık yakacak tabi

hem bizden O'nu herşeyden fazla sevmemizi isteyecek hemde yeryüzündeki bütün bu anlamsızlıklara açıklık getirmeyecek

nasıl bir oyun olduğunu en iyi sen bilmelisin herkesin kafasının karışık olduğunu,hiçbir amaca ait olamıyacağımızı sen söylemiştin

nasıl bir koşu fikrin var mı?

aşk dediğin de bu değil mi zaten:bilinmezlik.

tanrıyla evlenmek istiyorsun sen resmen.

Sitelerde Paylaş
nasıl bir koşu fikrin var mı?

aşk dediğin de bu değil mi zaten:bilinmezlik.

tanrıyla evlenmek istiyorsun sen resmen.

Senin müslümanlıktan haberin yok herhalde aşkın gerçek sahibi benim diyor.

Kimseye aşıkta olamazsın(gizli şirk)yaratılanı sadece yaratandan ötürü sevebilirsin

Yani evlilik yanında az bile kalır.

Tanrı'ya insana olduğu gibi bilinmezlikle aşık olamazsın.

Sitelerde Paylaş
Senin müslümanlıktan haberin yok herhalde aşkın gerçek sahibi benim diyor.

Kimseye aşıkta olamazsın(gizli şirk)yaratılanı sadece yaratandan ötürü sevebilirsin

Yani evlilik yanında az bile kalır.

Tanrı'ya insana olduğu gibi bilinmezlikle aşık olamazsın.

birşeyler bildiğini mi iddia ediyorsun tanrı ile ilgili.

islamın tanrısıyla kafayı bozmuşsun sen.

biraz deizm oku bence. yada agnostizm.

Sitelerde Paylaş
bu yaptıklarım karşısında hiç değilse onun adaletini anlamam onu sevebilmem için bir ışık yaksın

tam tersi her geçen gün onun bizimle oynadığını daha net görmekteyim

Bu ne? Resmen tanrıyı dansa davet ediyorsun..

Tanrı sadece yarattığı kuklalarla eğlenir.

Sitelerde Paylaş
birşeyler bildiğini mi iddia ediyorsun tanrı ile ilgili.

islamın tanrısıyla kafayı bozmuşsun sen.

biraz deizm oku bence. yada agnostizm.

konuştuğumuz konu zaten islamın tanrısıyla ilgili sen hangi tanrıdan bahsettiğimi zannediyordun?

yanlış başlığa geldin.

Sitelerde Paylaş

hissetmek için insanda ruh olacak.ateist ve ateist olmaya eğilimli bi insanda ruh ne gezer?

sen mesela bi fakire yemek yedirdin dimi.Allah senin ismini zikreder ve seni melekler arasında över.

yada namaz kılıyorsun temiz bi insansın eline beline diline hakimsin,kul hakkı yemiyorsun.......vs

aynı şekilde Allah seni zikreder...

Allah insana şah damarından daha yakındır.

ama şu varki burası dünya.imtihanın sırır gereği mucizeler diyarında yaşamıyoruz.

her istediğimiz elimize geçmez.böyle bir şey talep etmek Allah a şirk anlamına gelir.çünkü insan bi beşerdir.

bu nedenle Allah dünyada insanlara görünmemiş ve ahiret aleminide göstermemiştir.

mahşer günü perde kalkınca herşey apaçık seyredilecek.

gerçek yurt ahirettir çünkü harikalar ve cezalar diyarıdır.bazı insanların ellerini ısırarak bin pişman bi şekilde hüsrana uğrayacağı.bazı insanlarında mutlu olacağı ahiret yurdu.

Sitelerde Paylaş

Bunların hicbiri ona yapılmış seyelr seğil hepsi senin zaten yapmak zorunda olduğun borcların...Hangisine Allahın ihtiyacı var...

bende kücüklükten beri namaz kılıyorum oruc tutuyorum zina etmedim hicbir gayrımeşru ilişkim olmadı vs...Ama rabbimi hep yanımda hissettim en zor anımda desteğini hissettim ve müşahede ettim.Sen göremiyorsan sorun senin bakışacındadır.Allah niyetlere göre amel eder...Ben kulumun zannı üzerineyim.Senin zannın rabbin hakkında neyi iyiki sana öyle muamele etsin?

Sitelerde Paylaş
Birçokları gibi sende küçülükten beynin hurafe ve boş bilgilerle doldurulmuş, onca sure'ler ve ayetleri arapça olarak ezbere biliyorum silemiyorum kafamdan nasıl işlemişlerse.

Tek kurtuluşumuz kuranı eleştirerek okumaktır, kafamızdaki boş bilgilerden kurtulamayacağız ama çocuklarımıza da bulaştırmayacağız.

Dindar arkadaşlarada tavsiyem çocuklarınızın kafasına boş bilgiler doldurmayın, ve erkek çocuklarınızı sünnet ettirmeyin.

Cahil doktor reçete yazarsa böyle bir sonuç çıkar.

Önce bir eleştiri yeteneği kazanalım lütfen.

Kin mi kusmuş, öneride mi bulunmuş belli değil?

Neden insanlar hayattaki toslamalarını bir şeylere, inançlara mal ederler?

Sitelerde Paylaş
hissetmek için insanda ruh olacak.ateist ve ateist olmaya eğilimli bi insanda ruh ne gezer?

sen mesela bi fakire yemek yedirdin dimi.Allah senin ismini zikreder ve seni melekler arasında över.

yada namaz kılıyorsun temiz bi insansın eline beline diline hakimsin,kul hakkı yemiyorsun.......vs

ama şu varki burası dünya.imtihanın sırır gereği mucizeler diyarında yaşamıyoruz.

Şu imtihan lafından tiksinmeye başladım artık.

"Ters bir rüzgar hayat gemimi rezil kıyılara salmışsa, Allah şah damarımdan yakın olsa ne yazar?" diyor

Sen ise şükürcü takımın sloganlarına sığınmışsın..

Sitelerde Paylaş

Tanrinin ne yapacagi belli degi ki ya sizi Müslümanlarida cehenneme atarsa kim hesap sorabilir.Bizler köle degil Tanrinin oyucagiz.Tanrinin 10 adimd yaklasmasida Muhammedin hikaylerinden biri Müslüman ülkelerin durumu ortada

tarihinde Presc tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

her istediğimiz elimize geçmez.böyle bir şey talep etmek Allah a şirk anlamına gelir.çünkü insan bi beşerdir.

bu nedenle Allah dünyada insanlara görünmemiş ve ahiret aleminide göstermemiştir.

mahşer günü perde kalkınca herşey apaçık seyredilecek.

gerçek yurt ahirettir çünkü harikalar ve cezalar diyarıdır.bazı insanların ellerini ısırarak bin pişman bi şekilde hüsrana uğrayacağı.bazı insanlarında mutlu olacağı ahiret yurdu.

ateistlere ruhsuz diyosun yani üstüme alınmıyorum :D

mucize aramıyoruz. benim niyetim her zaman temiz oldu.

Benim demek istediğim ne sen ateistlerin bakış açısına sahip olabilirsin nede onlar senin gördüklerini hissettiklerini anlayabilirler.

Ben işte bu salih doğru şaşmaz bakış açısını istedim Allah'tan ama tam tersi oynadığını gösteren bir pencere açıldı.

Sitelerde Paylaş

ne bu şimdi? eleştrimi, kin kusmamı?. cidden böyle şeyler yazarak komikleşiyorsunuz.

kırmızıyla yazdığım şeyi sen aklınla söylediğine eminmisin? sarhoşmusun? kafanmı güzel? sen kalkmış bi müslümana çocuklarınıza islamı öğretmeyin ve sünnet ettirmeyin diyorsun. hey Allah ım gelde gülme ya. :lol:

Sitelerde Paylaş
ne bu şimdi? eleştrimi, kin kusmamı?. cidden böyle şeyler yazarak komikleşiyorsunuz.

kırmızıyla yazdığım şeyi sen aklınla söylediğine eminmisin? sarhoşmusun? kafanmı güzel? sen kalkmış bi müslümana çocuklarınıza islamı öğretmeyin ve sünnet ettirmeyin diyorsun. hey Allah ım gelde gülme ya. :lol:

Çakmadın mı?

Sadece cahil, kendince birşeyler söylemeye çalışıyor ama dikişi tutmuyor.

İnsan sığ olunca kumaşı böyle dağılır, bir de öneride bulunmuş.

Kanımca kardeşimiz bir zamanlar dindarmış ama zengin olmayınca tanrıya küsmüş..

tarihinde Hunter tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...