Jump to content

Bana bir adım yaklaşana ben on adım yaklaşırım

Recommended Posts

Allah neden oyun oynama ihtiyacı hisseder onun ihtiyac denen seye ihtiyacı varmıdır?Hep sen soruyorsun bu sefer ben soruyorum cvb ver lütfen...

siz demezmisiniz Allah birşeyi yapıyorsa ihtiyaçtan değil istediği için yapıyordur diye

oyun oynamak isterse kim engel olabilir?Yada sen bunu bilebilirmisin?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Allah neden oyun oynama ihtiyacı hisseder onun ihtiyac denen seye ihtiyacı varmıdır?Hep sen soruyorsun bu sefer ben soruyorum cvb ver lütfen...

Can sıkıntısı olamaz mı?

Bize ruhundan üfüren tanrı, kendi özelliklerini kazandırmadı mı?

İnsanlarda olan özellik tanrıda da olması gayet doğal değil mi?

Sitelerde Paylaş

konuyu tam 12 den vuran bir soru

Sitelerde Paylaş
------------siz demezmisiniz Allah birşeyi yapıyorsa ihtiyaçtan değil istediği için yapıyordur diye

oyun oynamak isterse kim engel olabilir?Yada sen bunu bilebilirmisin? -------------------

Sorumun cevabı değil bu eger oyun oynuyor diyorsan DELİL GETİR...

sende oynamadığını iddaa ediyorsun senin delilin ne?

Ben bunu görüyorum dedim.Bu bakış açısınıda istersen açıklarım.

Sitelerde Paylaş
Ben işte bu salih doğru şaşmaz bakış açısını istedim Allah'tan ama tam tersi oynadığını gösteren bir pencere açıldı.

bak kardeşim.Allah a ibadet etmek boyun eğmek vede dua etmek onla pazarlığa girmek anlamına gelmez.

biz dua ederiz ya bu dünyada kabül olunur yada ötelerde.sonuçta kabül olunur.geri çevrilen bi dua yoktur.

insanoğlu sabırsız olduğu için hemen bu dünyada kabül edilmesini ister faakt bu büyük bi yanılgıdır.

burası cennet değildir burası dünyadır.burda yapılan her dua kabül olmaz,bazı dualar ötelerde bulur cevabını.

matrix:

bu 3 günlük dünyada şeytanın adımlarına uymamalısın.şeytan insanı hep fakirlikle yada hastalıkla korkutur,ümitsizlik üfler.ve bu durumlarla karışılaşıncada Allah a isyan ettirir.

insan sanki pazarlığa oturur gibi Allah tan birşeyler ister bunlar verilmeyince Allah a kızar sinirlenir ve isyankar olur hatta inançsızlığa sürüklenir.bunlar hep şeytanın oyunlarıdır.

dünyada yan gelip yat demiyorum fakat çalış çabala ve senin için taktir edilen ölçüye razı ol bir dileğin olupta Allah a arzettiğinde saygıyı bozma.

dünya ile ilgili bi ayet:

ankebut 64: Bu dünya hayatı oyun ve eğlence türünden tutkulu bir oyalanmadır.geçrekten ahiret yurduys asıl hayat odur,bir bilselerdi....

matrix:

bir çok insan bu dünyada çok mükemmel ve eksiksiz bi hayatın olabileceğini sanır.gerekli ekonomik güç elde edildiğinde kusursuz bi hayat kurulabileceğini düşünür.

en yaygın kanaat şudurki:maddi bir zenginlik,bu düşünce doğrultusunda gerçekleştirilmiş bir evlilik,diğer insanların gözünde saygınlık ve toplum içinde güçlü bi kariyer<karizma> elde ettiğinde kusursuz.4 4 lükl ve mükemmel bi hayat kurmuş olur.

fakat kuranı kerimde böyle bi bakış açısı şiddetle yerilmektedir.aksine kuranda dünyada yaşadığımız hayatın asla eksiksiz,mükemmel vede sorunsuz olamicağı bildirilmektedir.çünkü ahiretin değeri ve varlığı idrak edilsin diye özellikle böyle tasarlanmıştır.

Sitelerde Paylaş
Evet acıkla...bekliyorum...sorumada soruyla karsılık verme...

sende oynamadığını iddaa ediyorsun senin delilin ne?

Ben bunu görüyorum dedim.Bu bakış açısınıda istersen açıklarım.

açıklamışımya benim bakış açım bu hiçbir zaman delil iddaa etmedim

ama sen bana delil sorduğuna göre sende delil var bekliyorum

Sitelerde Paylaş
kacan sensin bak ben burdayım nette sorun cıkmadığı sürecede burdayım.Ama önce ben sordum...Delilime gelince cevabım cok anlamlı ve basit...

Arkadaşım delil sormadın mı?Bende yok bak şimdi sıra sende delillerini bir bir açıklayıp beni mat edeceksin.

Sitelerde Paylaş

Haşa, yüz bin defa haşa! Allah kimse ile oyun oynamaz. Aşağıdaki ayetler, onun oyun oynamadığını haykırmaktadır:

“Biz elbette göğü, yeri ve aralarında bulunan varlıkları oyun ve eğlence olsun diye yaratmadık. Eğer bir eğlence edinmek isteseydik, nezdimizde eğlenecek çok şey bulurduk! Faraza yapacak olsak, öyle yapardık!

Hayır! Biz gerçeği söyler, gerçeği yaparız. Hakkı batılın tepesine indiririz de onun beynini parçalar. Bir anda bakarsınız, bâtıl yok olup gitmiştir. Allah’a yakıştırdığınız uydurma vasıflardan dolayı yazıklar olsun size! (Enbiya, 21/16-18)

bunlar benim deliliim...mat oldun mu şimdi..aaa dur sende ateist olma yolundasın onlar gibi bunlarıda yanlış yorumlarsın şimdi....

Sitelerde Paylaş
Haşa, yüz bin defa haşa! Allah kimse ile oyun oynamaz. Aşağıdaki ayetler, onun oyun oynamadığını haykırmaktadır:

“Biz elbette göğü, yeri ve aralarında bulunan varlıkları oyun ve eğlence olsun diye yaratmadık. Eğer bir eğlence edinmek isteseydik, nezdimizde eğlenecek çok şey bulurduk! Faraza yapacak olsak, öyle yapardık!

Hayır! Biz gerçeği söyler, gerçeği yaparız. Hakkı batılın tepesine indiririz de onun beynini parçalar. Bir anda bakarsınız, bâtıl yok olup gitmiştir. Allah’a yakıştırdığınız uydurma vasıflardan dolayı yazıklar olsun size! (Enbiya, 21/16-18)

bunlar benim deliliim...mat oldun mu şimdi..aaa dur sende ateist olma yolundasın onlar gibi bunlarıda yanlış yorumlarsın şimdi....

ahahahahhaaaa bunlarmıydı delillerin?

Ne bekliyodun ayette sizinle oynuyorum mu diyecekti?

Sitelerde Paylaş
Evet Kuran`ın Allahı oyundan daha ziyade "kulluğuna ihtiyaç duyduğu için" insanları yaratmıştır.

Çünkü onu o yapan bizleriz.

ironi olmuş

Allah Kullarını yarattı.Bana ibadet etsinler diye

Kullar Allah'ın yarattı.Ona ibadet edelim diye

senin söylediğin bu ise ki ilk sözünde Bir yaratıcının olduğunu söylüyorsun.

Ancak ikinci satırda Ateist olduğun aklına geliyor ve Çünkü onu yapan biziz diyebiliyorsun.şimdi kelime oyunlarıyla lafı değiştirmen için sana topu atıyorum.yada başka bir ateiste şonuçta takım arkadasısınız...

Sitelerde Paylaş
müslümansın belki inanırsın demiştim...Yani Allah haşa yalancı öyle mi! hasaşa aldatıcı öyle mi! bizi kandırıyor öyle mi?

Şimdi bunlara evet diyebilcek misin?

Yahu senin zaten teşhisini öbür başlıkta koydum OKUDUK İMAN ETTİK SORGULAMA YOK

kafanı çalıştır tanrı bizimle oynamak istese gönderdiği kitapta bunu belirtirmi

Onun için bunun delili olamaz dedim.Ancak bakış açısıyla ilgili ama madem ayet yazdın sana bazı ayetleri hatırlatayım

"Kâfirleri azapla korkutsan da, korkutmasan da birdir; onlar iman etmezler. Allah onların kalpleri ve kulakları üzerine mühür vurmuştur. Onların gözleri üzerinde de perde vardır, onlara büyük azap olacaktır." (Ei-Bakara: 5-

"Onların kalplerinde hastalık vardır, Allah hastalıklarını artirsin." {El-Bakara: 10)

"Biz, Kur'an'ı iyice anlamamaları için kalplerine perde ve kulaklarına sağırlık koyduk." (El-En'am: 25)

"Ancak Allah onların kalkmalarını beğenmedi ve dolayısıyla onları tembel hale getirdi." (Et-Tevbe: 46)

"Biz, kalpleri üzerine mühür vururuz; böylece kulakları duymaz." (El-A'raf: 100)

"Biz, cehennem için cinlerden ve insanlardan birçoklarını biraktlk." (El-A'raf: 179)

"Eğer Rabbin dileseydi, yeryüzündeki kimselerin tamahı birden iman ederlerdi. Böyle olunca sen, insanların tamamı mümin olsunlar diye zorlayacak mısın? Allah'ın izni olmadıkça hiçbir kimsenin iman etmesi mümkün değildir." (Yunus: 99-100)

"Eğer biz onlara melekler indirmiş olsak, onlarla ölüler konuşsalar ve üzerlerine her istediklerini toplasak, Allah istemedikçe iman edecek değillerdir." (Ei-En'am: ııi)

"Allah bununla birçok kişiyi saptırır ve birçok kişiyi hida erdirir." (El-Bakara: 26)

"Allah istediğini şaşırtır ve dilediğini doğru yol üstünde." (EI-En'am: 39)

"Allah, hidayetini dilediği kimsenin göğsünü, İslam için açar. Dalâlete düşürmek istediğinin kalbini de dar ve kasvetli eder." (EJ-En'am: J25)

"Siz, Allah'ın şaşırttığını hidayet etmek mi istersiniz? Allah'ın saptırdığını hidayete yol yoktur." (En-Nisa: 88}

'Allah'ın fitneye düşmesini istediği kimseyi azaptan kurtarmak için elinde bir şey yoktur. Onlar, Allah'ın kalplerini temizlemesini murad etmedikleridir." (S-Maîde: 4i)

"Görmedin mi ki, biz, şeytanları kâfirler üzerine göndeririz. Onları günaha teşvik ederler." (Meryem: 83)

"Biz, onları, insanları Cehennem'e davet eden öncüler (El-Kasas: 41)

"Biz, onlara bir takım dostlar musallat kıldık, önlerinde ve arkalarında olan şeyleri onlara süslü gösterdiler." (Ei-Fus-silet: 25) 22

"Bir memleketi helak etmek istediğimiz zaman, onun şımarmış elebaşlarına emrederiz de, onlar itaatten çıkarlar."

(El-İsra: 16)

"Böylece her şehir ve kasabada hilekârlık etmeleri için günahkârlarını büyük adamlar yaptık." (El-En'am: 123)

"Amellerini kendilerine süslü gösterdik. Onlar, körler gibi hayret İçinde dolaşırlar." (En-Nemi: 4)

''Kalbine, bizi anmaktan gaflet verdiğimiz, hevesine uymuş ve işinde haddi aşmış kimselere boyun eğme." (el

Kehf: 28)

Sitelerde Paylaş

Bende senin teşhisini koydum ama SÖYLEMİYEYİM mesul olmak istemiyorum...Sen madem onun kitabına inanmıyorsun NASIL MÜSLÜMANSIN?y

Yok ateistsen NEDEN HALA ALALHI VE KADERİ SORGULUYORSUN?

Oayetler burdaki dinsizler gibi artık iinanmıyanlar icin son noktadır!!!

"Kâfirleri azapla korkutsan da, korkutmasan da birdir; onlar iman etmezler. Allah onların kalpleri ve kulakları üzerine mühür vurmuştur. Onların gözleri üzerinde de perde vardır, onlara büyük azap olacaktır." (Ei-Bakara: 5-

bu ayetin en bariz örneği ateistler değilmidir? Artık ne yapsak iman etmiyecekler ve bunu Allah bildiği icin onların kalplerine müüühür vurdum diyor ,,ayetlerin TEFSİRİNE BAKMAK LAZIM DEMİŞTİM SANA ANLAMA KITLIĞIN MI VAR SENİN...OTUR Bİ TEFSİR OKU...İNAN NETİMDE SÜREKLİ PROBLEM VAR YOKSA AYET AYET ACIKLARDIM ...ama sen bunuda anlamazsın!!!

Sitelerde Paylaş
Bende senin teşhisini koydum ama SÖYLEMİYEYİM mesul olmak istemiyorum...Sen madem onun kitabına inanmıyorsun NASIL MÜSLÜMANSIN?y

Yok ateistsen NEDEN HALA ALALHI VE KADERİ SORGULUYORSUN?

Oayetler burdaki dinsizler gibi artık iinanmıyanlar icin son noktadır!!!

bu ayetin en bariz örneği ateistler değilmidir? Artık ne yapsak iman etmiyecekler ve bunu Allah bildiği icin onların kalplerine müüühür vurdum diyor ,,ayetlerin TEFSİRİNE BAKMAK LAZIM DEMİŞTİM SANA ANLAMA KITLIĞIN MI VAR SENİN...OTUR Bİ TEFSİR OKU...İNAN NETİMDE SÜREKLİ PROBLEM VAR YOKSA AYET AYET ACIKLARDIM ...ama sen bunuda anlamazsın!!!

madem ne yaparsan yap değiştiremeyeceksin burda ne işin var

durmadan bana cevap yetiştirmeyi becerdiğine göre netin sağlam

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...