Jump to content

Allah'ın Zamanı ve Mekanı

Recommended Posts

On 31.08.2021 at 01:02, Dotttore yazdı:

Bir ateistin ahklakı ağzına pelesenk etmesi de traji komik bir durum çünkü daha önce değindiğim gibi ateizmin ahlaki normları yoktur...

Sana gelince seninle tartıştığımı hatırlamıyorum, muhtemelen buna üslubun sebep olmuştur...

Burası sizin yeriniz diye ağzınıza gelen herşeyi söyleme ve istediğiniz gibi davranma hakkınız var sanıyorsunuz, yazık...

Çook tartıştın. Tanrı'nın varlığından emin olmayan kafası karışık biri olduğunu söyleyerek geldin; azılı, pis, ahlak yoksunu bir Müslüman olduğunu anlayana kadar çokça yazışıp tartıştık senle. Ve seni attım. İlk ben attım. Neden attım, hatırlıyor musun peki?

Ateist üyeleri; hesaplarını, bilgisayarlarını ve dolayısıyla IP numaralarını ele geçirdiğini söyleyip tehdit ettiğin için. Korkutabileceğini sanıyordun belli ki...

IFeelGood.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 74
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ateizm söz konusu olduğunda şu ahlak denilen yozlaşmış pislik kelimeyi kullanmayın artık.

İnananların her türlüsü, hindusundan müslümanına ve hristiyanına bu ahlak denilen düsturu kendi imal ettikleri bir ürün olarak görür.

Ki bu öyledir.

Ahlak denilen yozlaşmış pislik düstur dinlerindir.

Bir Ateistin ahlak adı altında vurguladığı kombinasyon şöyle

1- İyi niyet 

2- Sağduyu

3- Empati

Bu 3 unsurdan bahsetmeye çalışıyorsunuz ama kullandığınız kelime saçma.

Ahlak kelimesi

İsa Mesih

Hanuka

Paskalya

İman gibi dinler tarafından imal edilmiş bir kelimedir.

Bu kelimeyi inanç hastaları her kullandıklarında tuzağa çekiyor olayın farkında olmayan Ateistleri.

Ahlak aynı Miraç Kandili Mevlidi gibi %100 din üretimi bir terimdir.

Bir Müslüman size Ateistlerin ahlakı yoktur derken Ateistlerin Miraç kandili ibadet etkinlikleri yoktur diyor.

Ama siz itiraz edip "Ateistlerin mevlidi olmaz olur mu yahu?" diye saçma salak bir döngüye giriyorsunuz.

Ahlak bir dini kurumdur.

Başında Tanrı, Allah ve gizli kamera sistemi vardır.

Bu kamera sisteminden insanlar izlenir puanlar ve cezalar yazılır.

Sizin anladığınız gibi bir iyi niyet, sağduyu, empati üçlemesinden oluşan kombinasyon değildir ahlak.

Ahlak yoktur Ateizmde.

Bizlerde iyi niyet, sağduyu, empati kombinasyonuna dayanan davranış kalıpları vardır.

Şu dangalakların ahlaklarını verin de iki de bir kapımıza dayanmasınlar.

Ahlak onların.

BBG evi kamera önü puan toplama faaliyetleri.

Bu terim ve telif hakları onların.

Bizler Ahlak denilen yozlaşmış pislik bir kurumu temel almayan kompleks ve gelişmiş anlayışa sahip bilinçleriz.

Ateizmde Hanuka da yoktur. Paskalya da. Hamursuz bayramı da.

tarihinde AteistBakish tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ayrıca inançların hiç birisinde onaylanmış, güzel, faydalı davranışlar listesinde ilk sıralarda iyi olmak, sağduyulu olmak, empati yapmak yoktur.

İyi inanmak, inancına bağlı olmak, Allahı Tanrıyı sevmek vs gibi davranışlar gelir.

Ahlak denilen kavram budur.

Uyanıklar anlam genişletmesi yapmışlar, etik, anlayış vs gibi alanlara genişletmişler bunu.

Ahlak kötü bir şeydir Ateist arkadaşlar.

Bu aptalların sizi oyuna getirmesine izin vermeyin.

Sitelerde Paylaş
23 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Çook tartıştın. Tanrı'nın varlığından emin olmayan kafası karışık biri olduğunu söyleyerek geldin; azılı, pis, ahlak yoksunu bir Müslüman olduğunu anlayana kadar çokça yazışıp tartıştık senle. Ve seni attım. İlk ben attım. Neden attım, hatırlıyor musun peki?

Ateist üyeleri; hesaplarını, bilgisayarlarını ve dolayısıyla IP numaralarını ele geçirdiğini söyleyip tehdit ettiğin için. Korkutabileceğini sanıyordun belli ki...

IFeelGood.

Hiç alakası yok (;

Böyle yazınca şimdi olayı yanlış anlayacaklar...

O dönem forumun demirbaş ateistlerinden biri başka bir nickle müslüman ağzıyla yazıyordu hatta öyle yazıyordu ki ateistlere doksana takma fırsatı veriyordu (; Ve bu çok belliydi çünkü yazı stilleri ve yazım yanlışları aynıydı, aynı zamanda online oluyorlardı, buna müdahale edilmeyince ip adresi var dedim blöf yaptım napim yani (;

İfeelgood sen isen sana saygım var bak bu da değişmedi ben de diyorum benden sonra üye olmuş biri beni nasıl forumdan atar(;

Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, AteistBakish yazdı:

Ayrıca inançların hiç birisinde onaylanmış, güzel, faydalı davranışlar listesinde ilk sıralarda iyi olmak, sağduyulu olmak, empati yapmak yoktur.

İyi inanmak, inancına bağlı olmak, Allahı Tanrıyı sevmek vs gibi davranışlar gelir.

Ahlak denilen kavram budur.

Uyanıklar anlam genişletmesi yapmışlar, etik, anlayış vs gibi alanlara genişletmişler bunu.

Ahlak kötü bir şeydir Ateist arkadaşlar.

Bu aptalların sizi oyuna getirmesine izin vermeyin.

Mesela aptal sensin desem forumdan atarlar ama siz her türlü hakareti etmekte özgürsünüz, senin iyi niyet, sağduyu , empati anlayışını sevsinler...

Bu forumda daha önce kurallar uygulanıyordu ama şuan bakıyorum kimsenin umurunda değil, o zaman kurallar bölümünde "Burada hakarete yer yoktur" kısmını silin...

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Dotttore yazdı:

Mesela aptal sensin desem forumdan atarlar ama siz her türlü hakareti etmekte özgürsünüz, senin iyi niyet, sağduyu , empati anlayışını sevsinler...

Bu forumda daha önce kurallar uygulanıyordu ama şuan bakıyorum kimsenin umurunda değil, o zaman kurallar bölümünde "Burada hakarete yer yoktur" kısmını silin...

Niha ha ha ha

Yaşasın kötülük

Allahın nuru sönecek, püffff

Hala daha eziksin

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, AteistBakish yazdı:

Bunlar ikincil durum, birincil durum tapmak ve çok önemli bir yer teşkil eder; kayıtsız şartsız, toz kondurtmadan, eleştirmeden, kınamadan...tapmak. Peki neden? Tapılan tarının rızası kazanılacak ki tahtalı köydeki mekan garanti altına alınsın. Kim ne derse desin, onlardaki nihai hedef budur. Hergün üşenmeden 5 kere icra edilen namaz veya her sene uygulanan hayvanları boğazlama ritüellerini öyle keyfine yapmıyorlar.

Amaç belli. Taparak, sözde tanrıyı hoşnut kılmak.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, kavak yazdı:

Bunlar ikincil durum, birincil durum tapmak ve çok önemli bir yer teşkil eder; kayıtsız şartsız, toz kondurmadan, eleştirmeden, kınamadan...tapmak. Peki neden? Tapılan tarının rızası kazanılacak ki tahtalı köydeki mekan garanti altına alınsın. Kim ne derse desin, onlardaki nihai hedef budur. Hergün üşenmeden 5 kere icra edilen namaz veya her sene uygulanan hayvanları boğazlama ritüellerini öyle keyfine yapmıyorlar.

Amaç belli. Taparak, sözde tanrıyı hoşnut kılmak.

Tamam işte, ahlakın evrensel iyilik kavramlarıyla alakası yok.

Allahları Tanrıları mutlu etmekle alakası var.

Ahlak bir tanrı memnun etme muamele sanatı.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, AteistBakish yazdı:

Tamam işte, ahlakın evrensel iyilik kavramlarıyla alakası yok.

Allahları Tanrıları mutlu etmekle alakası var.

Ahlak bir tanrı memnun etme muamele sanatı.

İşte bu nedenle bizlerin herhangi bir tanrıyı hoşnut etme gibi bir derdi olmadığı için,  birçok dindar, dinsiz imansızları ahlaksız, nankör ve kibirli olmakla itham etmeye yeltenir.  Çünkü tanrı korkusu olmadan erdemli ve dürüst bir duruş sergilenemeyeceğini zannediyorlar.

Sitelerde Paylaş
56 dakika önce, deadanddark yazdı:

Inanma hizina göre de her dindarin ahlak anlayisi degiskendir. 

yüksek sesle güldüm ?

bu tespitin dotttore'nin bütün tezini çökertiyor!

1 saat önce, Dotttore yazdı:

Nasıl hızın farklı olduğu yerde zaman farklıysa, her bir ateist bireye göre de ahlak anlayışı farklı olabilir...

Birine ahlaksız gelen bir davranış berikisinin normali olabilir...

buradan sana ekmek çıkmaz!

her bir ateistin ahlak anlayışı değil, her bir bireyin ahlak anlayışı değişebilir.

ahlakî değerlendirmelerin tamamı subjektiftir.

ama bu gerçek, benim seni ahlaksız olarak nitelendirmeme engel değildir.

zevkler ve renkler tartışılmaz diye senin zevksizliğini görmezden gelemeyiz.

benim yahut sürünün zevkinin temelinde evrimsel geçmişimiz yatar.

ancak bu temelin üstüne eğitimle, bilgiyle, sanatla ileri bir zevk/estetik anlayışı oluşturabilirsin.

sen boşlukları bilgiyle değil inançla dolduruyorsun.

bilgiyle doldurduğunu iddia ediyorsan sadece bizi değil kendini de kandırıyorsun.

hoş bizim bir şeye kandığımız yok.

nasıl ki devleti kuran insansa ahlakı kuran da insandır.

(diğer canlılarda da ilkel düzeyde ahlakî davranışlar gözlenir.)

devlet de ahlak da bir ihtiyacın ürünüdür. öyle tanrısal temeller aramak akıl ve bilim dışıdır.

kaldı ki piyasadaki bütün tanrılar ahlaksızdır! tehdit eder, tutarsız laflar eder, tutmayacağı sözler verir...

ahlak anlayışı pek tabii değişebilir. ancak tanrıların ahlaksızlıkları değişmez.

özetle ahlak; insanlar tarafından tanımlanmış toplumsal kuralların bütünüdür.

bu kuralların evrimsel dayanakları olduğu gibi sürü liderinin de iki dudağı arasındadır.

bir ateist, ahlak dediğimiz kuralların kurgulanabilir olduğunun bilincindedir.

kişiden kişiye, toplumdan topluma ve dönemden döneme değiştiğini bilir.

Sitelerde Paylaş
On 01.09.2021 at 16:13, deadanddark yazdı:

Inanma hizina göre de her dindarin ahlak anlayisi degiskendir. 

Bazi dindarlar cok hizli inanir. O kadar hizlidir ki yolu bile göremez. Bütün agaclar ayni boydadir, yol kenarinda.

:D

Harika bir tespit. Halbuki kaynak aynı kaynak ve kitap aynı kitap(güya tek bir kelimesi bile değişmemiş) olmasına rağmen, müslüman dünyası paramparça. Hepsini kucaklayacak bir çatı kurumunu oluşturmaktan bile acizler. Her kafadan çatlak bir ses çıkıyor, zibil gibi mezhep ve tarikat var. Hepsi en doğrusunu ben yapıyorum iddiasında. Sünni Şii´yi beğenmez, Şii Sünni´yi beğenmez. Taliban, Al-Kaida, Boko Haram bunların ikisini de beğenmez.

Buna rağmen bu diyara gelip "Aman da benim dinim şahane, tanrım çok yakışıklı" minvalinde kafa ütülemeye çalışırlar.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 01.09.2021 at 21:14, Dotttore yazdı:

Hiç alakası yok (;

Böyle yazınca şimdi olayı yanlış anlayacaklar...

O dönem forumun demirbaş ateistlerinden biri başka bir nickle müslüman ağzıyla yazıyordu hatta öyle yazıyordu ki ateistlere doksana takma fırsatı veriyordu (; Ve bu çok belliydi çünkü yazı stilleri ve yazım yanlışları aynıydı, aynı zamanda online oluyorlardı, buna müdahale edilmeyince ip adresi var dedim blöf yaptım napim yani (;

İfeelgood sen isen sana saygım var bak bu da değişmedi ben de diyorum benden sonra üye olmuş biri beni nasıl forumdan atar(;

Ateist bir üye gitmiş kendine bir nick daha alıp yobaz Müslüman kimlikle yazmış. Forum o vakitler o kadar kalabalık ve aktif ki hiçbirimiz farketmemişiz.

Madem sen farkettin, bize bildirecektin. Emin olmak bile gerekmiyor, şüphe duyduğun anda bize bildirecektin, hemen o anda IP incelemesi yapıp onu derhal atacaktık. Nitekim öyle yaptık.

Ama sen bize bildirmek, bizi haberdar etmek yerine kişinin ateist hesabıyla yazıştın ve bilgisayarını, IP adresini ele geçirdiğini söyleyip tehdit ettin. Bunu da bütün forum bir şekilde duydu ve tedirgin oldu. Çünkü biz o zaman çok ciddi tehditler alıyor, davalarla uğraşıyorduk. Sen ve o sahtekar ateist oyun oynarken bunlar oluyordu forumda.

Onun sahtekarlığının bedelini ona ciddi bir korku, kaygı yaşatarak ödettin. Yaptığının bedelini de sana, seni atarak ve uzun süre foruma almayarak ödettik güya ama kimde utanma kalmış ki...

Bu iletileri sileceğim.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Türk Ateist yazdı:

Ateist bir üye gitmiş kendine bir nick daha alıp yobaz Müslüman kimlikle yazmış. Forum o vakitler o kadar kalabalık ve aktif ki hiçbirimiz farketmemişiz.

Madem sen farkettin, bize bildirecektin. Emin olmak bile gerekmiyor, şüphe duyduğun anda bize bildirecektin, hemen o anda IP incelemesi yapıp onu derhal atacaktık. Nitekim öyle yaptık.

Ama sen bize bildirmek, bizi haberdar etmek yerine kişinin ateist hesabıyla yazıştın ve bilgisayarını, IP adresini ele geçirdiğini söyleyip tehdit ettin. Bunu da bütün forum bir şekilde duydu ve tedirgin oldu. Çünkü biz o zaman çok ciddi tehditler alıyor, davalarla uğraşıyorduk. Sen ve o sahtekar ateist oyun oynarken bunlar oluyordu forumda.

Onun sahtekarlığının bedelini ona ciddi bir korku, kaygı yaşatarak ödettin. Yaptığının bedelini de sana, seni atarak ve uzun süre foruma almayarak ödettik güya ama kimde utanma kalmış ki...

Bu iletileri sileceğim.

Ben olaya müdahale ettim bu doğru ama müdahale şeklim yanlıştı bunu da kabul ediyorum.

Seni kırdıysam da af dilerim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...