Jump to content

Bunlara inanıyormusunuz

Recommended Posts

Bugün yine islami sitelerden birinde gezerken muhammetin yaptıklarıyla ilgili uzunca bir yazı ile karşılaştım. Anlatılanlar çocuklara anlatılan masallarda geçen kahramanlardan farksız. İşin enteresan tarafı bir

kişide çıkıp abi sen naaptın dememiş yazara. eline sağlık, emeğine, yüreğine sağlıklar havada uçuşmuş.

Sitede yazılanlardan bir kısmını burada alıntılayacağım. Olayın iki farklı vechesi olduğu için inananlara ve inanmayanlara farklı sorularım olacak;

1-Müslümanlar; bunların gerçekten doğru olduğuna tüm kalbinizle inanıyormusunuz, size de hiç zaman zaman bunların çocuklara anlatılan masallardan farkız olduğunu düşünmüyor musunuz?

2-İnançsız arkadaşlar; Hepimiz bu dünyada doğduk, onun fiziksel şartlarına tabi olarak yaşadık bu güne kadar. Nasıl olurda hangi şartlarda bir insan bu anlatılanların doğru olduğunu kayıtsız şartsız düşünebilir?

Nasıl olur da insanın diğer tüm canlılarla beraber ortak atadan geldiğinin ne derece saçma ve inanılması güç olduğunu düşünen bir insan aşağıda yazanlara inanabilir?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1.Mahluklar içinde ilk olarak Muhammed alehisselamın ruhu yaratılmıştır.

2.Allahu teala onun ismini Arşa ,Cennetlere ve yedi kat göklere yazmıştır.

3. Muhammed aleyhisselamın adını söylemekten başka vazifesi olmayan melekler vardır.

4. Meleklerin adem aleyhisselama secde etmelerinin emirolunması alnında Muhammed aleyhisselamın nuru bulunduğu için idi.

5.Dünyaya gelince şeytanlar, göğe çıkamaz ve meleklerden haber alamaz oldular.

6. Dünyaya geldiği zaman yeryüzündeki bütün putlar tapınılan heykeller yüzüstü devrildiler.

7.Muhammed alehisselamın Beşikte iken beşiğini melekler salladı.Beşikte iken konuşmaya başladı.

8.Çocuk iken açıklarda gezerken başının üzerinde bir bulut ona gölgelik yapardı.Bu durum peygamberliği verilene kadar devam etti.

9.Üç yaşıda iken,kırk yaşıdayken ve elliiki yaşında miraca götürülürken melekler tarafından göğsü yarıldı.Cennetten getirilen kab içinde kalbi cennet suyu ile yıkandı.

10.Elini içine koyduğu kabdan sular taşırır ,bazı savaşlarda sahabeleri ve hayvanları susuzluktan Allahın izni ile kurtarırdı.Bir defasında Tebük Seferinde su dolu bir kaba mübarek elini koyarak yetmişbin müslümanın ve hayvanların su ihtiyacını karşıladı.

11.Hayber savaşıda önüne zehirlenmiş koyun kebabı koyduklarında (Koyundan Ya Resulullah beni yeme ben zehirliyim) sesi işitildi.

12.Rasulullah, Bir gün elinde put bulunan kimseye (Put bana konuşursa iman edermisin?) dedi.Adam "Ben buna elli senedir ibadet ediyorum.Bana hiçbirşey söylemedi.Sana nasıl söyler?" dedi .Muhammed aleyhisselam "Ey Put ben kimim" deyince Sen Allahın Peygamberisin sesi işitildi.Putun sahibi Allahın izni ile iman etti.

13.Bir gün kendisinden mucize isteyenlere karşı uzaktaki bir ağacı çağırdı.Ağaç köklerini sürerek gelip selam veridi,(Eş hedü en lailahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühu ve resüluh) dedi.Sonra ağaç tekrar yerine gidip dikildi.

14.Önünden gördüğü gibi arkasındanda görürdü.Aydınlıkta gördüğü gibi karanlıktada görürdü.(Peygamberimizin Kalbine gelen vahiy yoluyla görürdü.)

15.Ömründe hiç esnemedi.Diğer peygamberlerimizde böyle idi.

16.Teri gül gibi güzel kokardı.Orta boylu olduğu halde uzun kimselerin yanında iken onlardan yüksek görünürdü.

17.Güneş ve Ay ışığında yürürken gölgesi yere düşmezdi.

18.Kendisine sivrisinek böcek gibi canlılar konmazdı.

19.Taş üstüne basınca taşta mübarek ayağının izi kalırdı.Kum üzerinde yürürken hiç iz yapmazdı.

20.Üstünlüklerin en üstünü Habibullah olmasıdır.Allahü Tealanın ençok sevdiği dostudur.Onu herkesten her melekten daha çok sevmiştir.Allahü teala Hadis-i Şerifte "İbrahimi Halil yaptım ise,seni kendime Habib yaptım" buyurmuştur.

21.Hadisi kuside "Sen olmasaydın hiç bir şey yaratmazdım buyuruldu."

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sitelerde Paylaş
  • İleti 64
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

esnemedi diyor gerçekten çocukcu bunu okuyan müslümanalrda çocukcu olduğunu bilebilir.

Herkez esner ayrıca hani muhammedin bizden farkı yoktu?

Esnemek uyurken esniyoruz bu adam taşmı esnemesin.Saçmalamış bunu kim sölüyorsa

Buna inanan en basitinde bir çocuk romanına baksın

7.Muhammed alehisselamın Beşikte iken beşiğini melekler salladı.Beşikte iken konuşmaya başladı.

Bu isanın hikayesi değilmi.

21.Hadisi kuside "Sen olmasaydın hiç bir şey yaratmazdım buyuruldu."

Yani muhamedi beklemiş.Allah öle düşmüş ki sadece bir kula muhtaç.

Teşekürler paylaştığın için.

Sitelerde Paylaş
teri gül gibi kokardı???osuruğu nasıldı acaba?

Aynen muhammed insan dğeilmiydi kul değilmiydi farkı nedir.

Bunu yazan bunları da açıklamalı.

Tamam muhammed iyi insan olabilir akıllıda olabilir ama akla uymucak şeylere inancak kadar salak olunmasın.

Ayrıca uzun uzun dediğin bu yazıya teşekür eden dar beyincikler sadece teşekürler geçer konuyu anlamazlar bile.

Sitelerde Paylaş
evet inanıyorum.inançlarıma bağlıyım

islamiyet herkese sunulmayan bir hazinedir..herkes bunla nasiplenmez.sizlerin nasibi sonsuza dek kesilmiştir.

şiirde diyorya sizin aklınız ermez.biz inançlarımıa bağlıyız vede mutluyuz. siz kendinize bakın.sizene bizim dinimizden.

İanancınla ne alakası var

Sen bunlara inanıyonmu şimdi

18.Kendisine sivrisinek böcek gibi canlılar konmazdı.

6. Dünyaya geldiği zaman yeryüzündeki bütün putlar tapınılan heykeller yüzüstü devrildiler.

Böle şeylere inancak kadar saf mı sizin dininiz.

Sitelerde Paylaş

Benimde soracagim seyler var bunlarada mi inaniyorsunuz

ki namaza aldiris etmez, kilmazsa Allah (c.c.) ona altisi dünyada, üçü ölüm zamaninda, üçü kabirde, üçü kiyamet gününde olmak üzere on bes türlü ceza verir:

Dünyada ugrayacagi 6 Musibet :

1- Ömrünün bereketi gider nedense cogu müslümanlarin ömrü bereketsiz

2- Yüzünde Cenabi Hak Salih kullarinin simasini siler (güzelligini yok eder.) en güzeller nedense mankenlerler dinle alakasi olmayanlar

3- Diger amellerinde de ecir, sevap verilmez

4- Cenabi Hak dualarini kabul etmez

5- Iyi kullarinin duasinda onun nasibi olmaz

6- Mahlukat ona saygi ve itibar etmez acaba hangimizin ateist oldukdan sonra itibarimiz azaldi

1- Allah (c.c.) onun kabrini daraltir ve kaburgalari birbirine geçinceye kadar kabir onu sikar,

2- Allah (c.c.) onun kabrinde ates yakar,

3- Cenabi Hak ona kabrinde bir ejderha musallat eder, sabah namazinin terk ettiginden dolayi ona sabahtan öglene kadar iskence eder, öglen namazindan dolayi da öglen vaktinden ikindiye kadar ve böylece her namaz o namazin vakti çikincaya kadar iskence edilir. evet korku massalari ejderha bize iskence edecek

Allah'in en iyisini bilir, Rahmeti bol olan odur...

Kiyamet Günü Ugrayacagi Üç Musibet :

1- Cenabi Hak onu cehenneme sürükleyerek götürecek birisini musallat eder, yüzüstü onu cehennem atesine atar.

2- Cenabi Hak hesap zamani gazap (öfke, hosnutsuzluk bakisi ile) nazar eder ve bir bakisi ile yüzünün etleri dökülür.

3- Allah (c.c) onu pek siddetli bir hesap ile hesaba çeker ve sonunda cehenneme atilmasini emreder ki, ne kötü bir yerdir orasi.

IKINCI HADISI SERIFTE PEYGAMBER (S.A.V.) EFENDIMIZIN BUYURDUGUNA GÖRE :

1- Kim ki sabah namazini terk ederse, yüzünde nur olmaz.

2- Öglen namazini terk edenin rizkinda (kazancinda) bereket olmaz.

3- Ikindi namazini terk edenin ise, bedeninde kuvvet olmaz.

4- Aksam namazini terk edenin çocuklarindan hayir (gelmez) görmez.

5- Yatsi namazini terk edenin uykusunda rahatlik olmaz.

Kabirde ejderhalari unutdum acaba dünyada olacak olaylar hangisi gercek oldu kimin basina gelmis bunlar

tarihinde Presc tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

peygamberin dışkısı altın rengindeydi.....

bu tip palavralar aktarılırken sanki bizzat şahit olunmuş gibi anlatılıyor.normalde türkçede bu anlatımlar için miş li geçmiş zaman kullanılmalı

Sitelerde Paylaş
IKINCI HADISI SERIFTE PEYGAMBER (S.A.V.) EFENDIMIZIN BUYURDUGUNA GÖRE :

1- Kim ki sabah namazini terk ederse, yüzünde nur olmaz.

2- Öglen namazini terk edenin rizkinda (kazancinda) bereket olmaz.

3- Ikindi namazini terk edenin ise, bedeninde kuvvet olmaz.

4- Aksam namazini terk edenin çocuklarindan hayir (gelmez) görmez.

5- Yatsi namazini terk edenin uykusunda rahatlik olmaz.

eğer yatsısını kılmayıp yatarken aklına bu gelir ve rahat uyuymaz çünkü cehennem korkusu var inancında.

Ama bedenindeki kuvvet felan bunlar inanmak biraz çocuksu adam çalışıp kazancak öğle namazını kılmadı bereketi kalmcıak bunlara inanan müslim ler varmı.

Sitelerde Paylaş
sende evrim denen pamuk prenses masallarına inanacak kadar safmısın?

şöyle bi gözlerini yum ve hayal et.maymunla akrabasın yada aynı iş yerinde çalışıyorsunuz? :lol:

yarın öbürgün maymunlar sizin evlerinize gelipde biz sizle akrabayız artık evinizde oturucaz derlerse hiç şaşma :lol:

hatta sizin araba nın anahtarına bile el koyar ve dişi maymunları gezdirir.

gözlerini yum ve düşün. pamuk prenses yedi cüceler masallarından ne farkı var?

Ne farkı olduğunu anlamıcak kadar büyümedinmi.

Evrim dünyaca onaylanmış bir öngörü sizin gökten inmiş kitabınızdan daha gerçekci.

İçinde araştırma var/bilgi var/çağdaşlık var

Sitelerde Paylaş

ya pis sıkmışlar,

ama inanıyorsanız,inanmış gibi yapıp,

aklınızın tereddütlerinden kaçmaya çalışıyorsunuz.

mesela kendileri orta boyluymuş ama,

yanyana geldiklerinde herkesten uzun gözükürmüş...

bunun nasıl olabilir ki?

tükürüğünü salyasını havda kapanlar da var.

kendisi de ses çıkarmamış buna.

:blink::blink::blink:

Sitelerde Paylaş
Bugün yine islami sitelerden birinde gezerken muhammetin yaptıklarıyla ilgili uzunca bir yazı ile karşılaştım. Anlatılanlar çocuklara anlatılan masallarda geçen kahramanlardan farksız.

bu tuhaflıkların bulunduğu kişiden mucize mi istenir?

adam ayaklı mucize zaten...

kafirler daha hala ne mucize istemişler ki?

bunlar doğru olsa kafirlere karşı kullanılırdı

deyip bunu reddetmeyen müslümanın aklı yoktur.

yada tatilde falandır,

islam gidene kadar da yerine dönmez. ;)

Sitelerde Paylaş

Madem Tanri Muhammedi cok cok seviyor onu inanlimaz özellikler verdi neden onu Cocuk yasda yetim birakdi sikintilar yasatdirdi Taifde taslanamsina izin verdi ve sadece 63 sene ömür verdi Dis Imparatorluklardan ziyaretine gelenler kimin Muhammed oldugunu anlayamayadilar ve sormak zorunda hissediler.Neden Onu görenlerden bazilari mürted oldu peygamerligi konusunda süpheye düsdüdler bu zamanda müslümanlar siki siki inaniyor Muhammede?

Sitelerde Paylaş
maymuna rağmen ha :lol:

metal:

sen şuan gözünle görmediğim şeylere inanmam diyebilirmisin?

aklını ve duygularını görmüyorsun peki bunlar yok diyebilirmisin?

insan kendine gösterileni görür.maddeyle ilgili bi başlık açmıştım.

madde tek gerçek değildiir.

sen şuan pc ekranını gözlerinlemi gördüğünü sanıyorsun.

yanılıyorsun.pc nin dalgaları göze gelir gözde bunu elektrik sinyali olarak beyin arkasında görme merkezine iletir.

yani sen şuna pc yi beyninin arkasında görüyorsun.

aynı şekilde tuttuğun mausuda beyindeki hissetme merkezi sayesinde hissediyorsun.hisseden ellerin değil hissetme merkezidir.

bu durumda noluyo?

sana gösterileni görüyor ve hissediyorsun.

kıyamet günüde dünya perdesi kalkacak ve sen ahiret alemini seyredeceksin.

yani gene sana gösterileni göreceksin olay bu.

Ben mantıkla ilerlerim madde ile olursa gerçekten inanırım.Mantıklı tanrı konusuna bakarsan tanrıyı birkez sende sorgularsan belki tanrırın olmadığını sende anlarsın.

Ve ayrıca burda bahsettiğin yazıda yine normal islam tutumu hiç gerçekci mantıklı değil.

Lütfen mantık aynasından bak.

Sitelerde Paylaş
aklını ve duygularını görmüyorsun peki bunlar yok diyebilirmisin?

BASİT KELİME OYUNU YAPIYORSUN YEMEZLER, AKIL VE DUYGU SOMUT OLMAYAN ŞEYLERDİR GÖRÜLMEYE İHTİYACI YOKTUR.

yanılıyorsun.pc nin dalgaları göze gelir gözde bunu elektrik sinyali olarak beyin arkasında görme merkezine iletir.

yani sen şuna pc yi beyninin arkasında görüyorsun.

GÖRÜYORUM YA YETERLİ İŞTE AMA, ALLAH NERDE NE GÖREBİLİYORUM NE HİSSEDİYORUM NEDE AKLIM VARLIĞINA İKNA OLABİLİYOR.

kıyamet günüde dünya perdesi kalkacak ve sen ahiret alemini seyredeceksin.

SANKİ GİTMİŞ GİBİ KONUŞUYORSUN BİRDE MASALLARA İNANIYORSUNUZ DİYE DALGA GEÇİYORSUN, BUNLARIN HEPSİ MASAL HANİ VARSA İSPAT ET.

yani gene sana gösterileni göreceksin olay bu.

NEYLE GÖRECEĞİZ HANGİ UZVUMUZLA KIÇIMIZA SİNİR SİSTEMİMİ EKLENECEK DE BİZ FARKLI GÖRECEĞİZ EĞER ÖYLE BİR ŞEY OLACAKSA ZATEN SEN SEN OLMAYACAKSIN O ZAMAN NE ÖNEMİ VAR BEN BEN OLMADAN BAŞKA BİR BENLE BENİ GÖRMENİN.

Sitelerde Paylaş

Öncelikle yazının kaynağını vermenin yararlı olacağını düşünüyorum, isteyen buradan bakabilir:

http://www.gencislam.com/forum/showthread.php?t=28146

Bu konuda inanan arkadaşlara bir kaç sorum var;

1- Anlatılan muhammet bu dünyanın fiziki kurallarına tabi değil. üzerine böcek konmayan, sırf ona gölge etmek için kafasının üzerinde gezen bir bulutla dolaşan, beşikte konuşmaya başlayan bir karakterden

bahsediyoruz ( beşikte konuşmaya başlayıp, ölene kadar okuma-yazma'ya başlayamaması da enteresan). Lakin aynı karakterin doğan çocukları ölüyor, kendi hastalanıyor ve bu hastalıktan dolayı veda

hutbesini güçlükle yapıyor, diğer her canlı gibi ölüyor. Bu karakter doğa yasalarına tabi mi değil mi?

2- Bunları yapan bir adam dinini kabul ettirmek için neden kan döktü? Normal olarak kafasında bulutla gezen bi adam bana gelse savaşmak yerine durur bi düşünürüm.

3- Sonsuz-sınırsız bir güce sahip doğurmayan, doğrulmamış bir yaratıcı nasıl olurda bir ölümlüyle kanka olabilir. En sevdiğim odur der? Zaten istese daha iyisini yaratamaz mı? Bizi de o yarattıysa bize haksızlık

değil mi bu ?

Sitelerde Paylaş

Müslümanlara babamın uzaylı olduğunu söylesem bana g..tleriyle gülerler,

Ama muhammed'in kafasının üstünde bulut gezdiği masalı onlara gayet mantıklı geliyor,

İnançları dışında kalan kavramları sorgularken mantıkları devreye girer ve herşeye en az bizim kadar materyalist bakmaya başlarlar.

Sitelerde Paylaş

Aslina Muhammedin hayatindan anlatilanlarin cogu sey hurafe gelecek Insanlari daha kolay inandirmak icin uydurulmus yalan masalari.Hayatindan analtilan yalanlar bir Masal kitabindan farki yok aslinda

Sitelerde Paylaş
Bunları yapan bir adam dinini kabul ettirmek için neden kan döktü? Normal olarak kafasında bulutla gezen bi adam bana gelse savaşmak yerine durur bi düşünürüm.

bu kadar...

müslümanın bu rivayetlere inanmadan

bunu bi kendine sorması lazım?

haa kalpleri gibi

gözleri de mühürlüyse bilemem...

:rolleyes:

Sitelerde Paylaş

1-)Hz.Muhammed senin benim gibi bir insan idi onu ayrıcaklı yapan Peygamber vasıfları idi Sadece gölge olsun diye üstünde bir bulutun gezdiğine inanmıyorum bir müslüman olarak.Sadece bir insan olduğundan ölmeside gerekiyor.Tıpkı Kuran-ı Kerimde dediği gibi her canlı ölümü tadıcaktır.

2-)Hz.Muhammed dinini kabul ettirmek için kan dökmeyi değil, Konusarak ikna etmeyi denedi ancak biri size bıçak gösteriyorsa yada saldırıyorsa sizde ona karşı bir şeyler yaparsınız.Üzerinde bulut gezen biri de değildi ilk soruda cevap verdiğim gibi.

3-)Soruya verebiliceğim yanıt yok çünkü senin dediğin gibi seni benim yaşadıgım dünyaya koyduğu için bir haksızlık yaptıgı kesin

saygılarımla

Sitelerde Paylaş
2-)Hz.Muhammed dinini kabul ettirmek için kan dökmeyi değil, Konusarak ikna etmeyi denedi ancak biri size bıçak gösteriyorsa yada saldırıyorsa sizde ona karşı bir şeyler yaparsınız.Üzerinde bulut gezen biri de değildi ilk soruda cevap verdiğim gibi.

saygılarımla

Tarih çoğu zaman tarafsız bir araştırma etkinliği değildir. Tabi olduğun devletin sana öğrettiğini tarih olarak alırsın, öğrenirsin. Kimisi nasıl kahramanca yurdu kurtardığından bahsederken, başkaları aynı tarihi

olayı, zulum olarak yazar kitaplarına. Tarihin böyle yazıldığını bilmek, öğrendiklerinden şüphe etmek, hikayedeki diğer tarafın yerine kendini koymaktan başka yapacak bir şey yoktur bu noktada.

Müslümanlar zulme uğramıştır, onlara bıçak gösterilmiştir, savaşın sebebi budur, mazlumlardır demek safdillikten öte bir anlam taşımamaktadır. Sanıyormusun ki o dönemin tarihi, o zaman yaşamış, islamı

kabul etmek isteyen biri tarafından bu şekilde yazılırdı;

"Hak dinine girmeyip de, saçma sapan putlara tapmakta inat ettiğimiz, bi de utanmadan allahın elçisine ve yanındekilere zulm ettiğimiz için savaşlar çıktı."

Hiç sanmıyorum.

Bir de şöyle düşün, zaten elini atsan ben peygamberim diyen birine rastladığın bir ortamda, adamın biri geliyor, Köyüne gece baskınları yapıyor, seni öldürüp karını, kızını cariye olarak yatağına alıyor, yıllardır

yaptığın tüm birikimlere el koyuyor, bunun adına ganimet diyor, atalarından yadigar inanışlarını bırakmanı istiyor, kutsal saydığın değerleri yerle bir edip bunu putları yerle bir ettik diye gururla anlatıyor, bir de

mazlum edebiyatı yapıyor.

Al sana tarih...

tarihinde legrandmensonge tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...