Jump to content

Bunlara inanıyormusunuz

Recommended Posts

• İleti 64
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

2-İnançsız arkadaşlar; Hepimiz bu dünyada doğduk, onun fiziksel şartlarına tabi olarak yaşadık bu güne kadar. Nasıl olurda hangi şartlarda bir insan bu anlatılanların doğru olduğunu kayıtsız şartsız düşünebilir?

Nasıl olur da insanın diğer tüm canlılarla beraber ortak atadan geldiğinin ne derece saçma ve inanılması güç olduğunu düşünen bir insan aşağıda yazanlara inanabilir?

unutmaki bütün herşer patlama sonunda meydana gelmiştir. yani kendi kendine. maymun meselside cabsı bence bunun kadar garip acip değil sence?

tarihinde bredpitt tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Tarih çoğu zaman tarafsız bir araştırma etkinliği değildir. Tabi olduğun devletin sana öğrettiğini tarih olarak alırsın, öğrenirsin. Kimisi nasıl kahramanca yurdu kurtardığından bahsederken, başkaları aynı tarihi

olayı, zulum olarak yazar kitaplarına. Tarihin böyle yazıldığını bilmek, öğrendiklerinden şüphe etmek, hikayedeki diğer tarafın yerine kendini koymaktan başka yapacak bir şey yoktur bu noktada.

Müslümanlar zulme uğramıştır, onlara bıçak gösterilmiştir, savaşın sebebi budur, mazlumlardır demek safdillikten öte bir anlam taşımamaktadır. Sanıyormusun ki o dönemin tarihi, o zaman yaşamış, islamı

kabul etmek isteyen biri tarafından bu şekilde yazılırdı;

"Hak dinine girmeyip de, saçma sapan putlara tapmakta inat ettiğimiz, bi de utanmadan allahın elçisine ve yanındekilere zulm ettiğimiz için savaşlar çıktı."

Hiç sanmıyorum.

Bir de şöyle düşün, zaten elini atsan ben peygamberim diyen birine rastladığın bir ortamda, adamın biri geliyor, Köyüne gece baskınları yapıyor, seni öldürüp karını, kızını cariye olarak yatağına alıyor, yıllardır

yaptığın tüm birikimlere el koyuyor, bunun adına ganimet diyor, atalarından yadigar inanışlarını bırakmanı istiyor, kutsal saydığın değerleri yerle bir edip bunu putları yerle bir ettik diye gururla anlatıyor, bir de

mazlum edebiyatı yapıyor.

Al sana tarih...

sana başka bir tarih daha

Hz.Muhammed aldığı esirleri Müslümanlara okuma yazma ögretmesi karşılıgında serbest bırakıyordu...Bu arada Hz.Muhammedin doğru dört eşi vardı ancak sadece onların biriyle ilişkiye girdigini biliyorum diğer üçüde sadece o dönemlerde kadınların ezilmesinden dolayı yanına aldı.Onlarla birlikte olmak için değil onları korumak için aldı yani...

Müslümanların inandığı Muhammed normal bir insandı.Senin benim gibi iki kaşı iki gözü olan bir insan yani ne üstünde bulutlar dolaşıyor nede kendini görünmez yapabiliyordu.Onu bizden tek farklı kılan özelliği hiç kimsenin hakkına girmemiş olmasıdaha doğrusu Tüm kalbini Allah a açmış sadece onun emrinde olması idi yani bizim günahsız dediğimiz, sizin ahlaklı bir insan dediğiniz bir insandı.

Sizin Muhammedinizde üstünde bulutlar gezen , sadece kendisini düşünen ben peygamberim sözünü sadece tabiri caiz ise karı kız için yapmış birisi

ben inanada saygı duyarım inanmıyanada ancak saygı duymadıgım tek bir şey var ise İnançlar ile dalga geçilmesidir.

sizin inandığınıza saygı gösteriyorum ancak Sizin inandığınıza inanmıyorum

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş
unutmayalımki mucizede göstermiştir. bu bulut meselesi onların yanında küçük birşey gibi görünüyor

kastettiğim şu,

adam zaten kendi mucize,

bulutla geziyor.

bu adamdan daha mucize

istemeye gerek var mı?

yani muhammedde böyle haller zuhur etmediğinden

ve bunların hepsi uydurma olduğundan,

muhammedden mucize istiyorlar.

Sitelerde Paylaş
Sizin Muhammedinizde üstünde bulutlar gezen , sadece kendisini düşünen ben peygamberim sözünü sadece tabiri caiz ise karı kız için yapmış birisi

Saygılarımla

Ben muhammetin kafasının üstünde bulut gezdiğine neden inanayım?

Bu yazdıklarım benim düşüncelerim değil, daha sonraki iletimde linkini verdiğim bir islami siteden alıntıladım, bunu da belirttim.

Bunlara inanmayan bir müslümansan, muhattabın ben değilim, onlar.

Sitelerde Paylaş
sana başka bir tarih daha

Bu arada Hz.Muhammedin doğru dört eşi vardı ancak sadece onların biriyle ilişkiye girdigini biliyorum diğer üçüde sadece o dönemlerde kadınların ezilmesinden dolayı yanına aldı.Onlarla birlikte olmak için değil onları korumak için aldı yani...

4 değil o...

14 yada 24 tür.

:rolleyes:

Sitelerde Paylaş
DOST HAYATI YOOOOOOOOK

OLAY SEXS DÜŞKÜNLÜGÜ VE FANTAZİ OLSA BU YAŞTAKİ BAYANLARDAN NE OLUR Kİ YANLIŞA DÜŞMEYELİM KENDİMİZİ KANDIRMAYALI 2 REKAT NAMAZ KILMAMAK İÇİN NEFSİMİZE YENİLMEYELİM

HEPSİ DUL VE İHTİYAC SAHİBİ KADINLAR

Hz. Hafsa: Dul,

Huzeyfe kızı Zeynep: 60 yaşında dul,

Ümmü Seleme: 65 yaşında 4 çocuklu dul,

Cahş kızı Zeynep: Dul,

Ümmü Habibe: 55 yaşında dul,

Meymune: 2 çocuklu dul,

Mısırlı Mariye: Cariye

Hz. Aişe: Peygamberimizin dul olmayan tek eşidir

40 yaşında ve dul olan Hz. Hatice

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ateist cafe de de yaz yazıya dikkatini çekerim arkadasım

Cahş kızı Zeynep: Dul,

Zeynep zeyd ile muhammet arasında 1-2 saat dul kalmıştır belki.

Bu konu forumda çok tartışıldı, tekrar tekrar aynı şeyleri yazmanı anlamı yok. İstersen araştırırsın.

Sitelerde Paylaş
25 yaşındada evlenmiştir hemde 40 yaşında bitiyle bu beğenmeye benzemiyor.. ne dersin insan beğenmediğini alırmı

bu konu forumda çok tartışılır.hatice ile parası için evlenmiştir.ondan sonraki kadınlarından bahsediyoruz

Sitelerde Paylaş
25 yaşındada evlenmiştir hemde 40 yaşında bitiyle bu beğenmeye benzemiyor.. ne dersin insan beğenmediğini alırmı

İslamcılar devamlı muhammetin cinsellikle işi olmadığı, kadınları korumak için evlendiği yoksa sex gibi bir olayın işin asıl maksatı olmadığı yönünde bir kanı yaratmak için çabalarlar.

Ancak bizzat kurandır muhammetin hangi gece kimle yatacağını, kimlerin ona helal kılındığını yazan. Hadislerde anlatılır gün boyu eşlerini nasıl gezdiği, nasıl da 40 erkek gücünde olduğu.

Çalışmalar hep muhammeti olduğundan daha erdemli gösterme yönündedir.

Sitelerde Paylaş

merhaba arkadaşlar.google da bişi ararken farketmiştim sitenizi.girip birseyler paylaşmak zorunda hissettim kendimi.ne de olsa Hz.muhammed (ALLAH'ın selamı O'na olsun) ümmetindenim çok şükür ve bilmeyenlere öğretmek boynumum borcu...

öncelikle şunu söyleyim saygı cercevesinde olduktan sonra tartışmak güzeldir.konuyu yazan arkadasa inananlardan güzel cevaplalr gelmiş.bu konuyla ilgli söylenecek pek bişi kalmamış ama o söylenenlere inanmayanlar evrim gibi çocukcaötesi gercekliği ispatlanamamış ve artık tamamen çürütülmüş bir varsayıma nasıl inanaıyorlar hayret.bence lütfen önyargıları bi kenara bırakalım.mantıksa eğer esas alınan sadece islama yada diğer dinlere gelince mantıklı düşünmeyelim.ateizim de çok mantıklı sayılmaz değil mi.tamam inanmayan bir insan için Hz.Muhammed (ALLAH'ın selamı O'na olsun)adına yazılan şeylerin bi kısma sacma gelebilir mantıksız gelebilir ama evrim teorisi kadar sacma olamaz.o yüzden sacmalıktan yada mantıksızlıklıktan bahsedenler maymunluğu kabul edenlerse eğer mümkünse mantıktan bahsetmesinler...

Sitelerde Paylaş
Çalışmalar hep muhammeti olduğundan daha erdemli gösterme yönündedir.

etki tepkiyi doğurur. araştırmak güzeldir. fikrini söylersin ama küfür niteliğinde değil. getirisin ispatı kabul eden eder etmeyen suar o kadar .

görünen köy klavuz istemez

Sitelerde Paylaş

Neden ceza istiyorssun terliksi

Teri gül gibi kokuyorsa insanın aklına dışkısı nasıl kokuyor veya gazı nasıl kokuyor gibi sorular gelebilir.

ben hangi kitapta olduğunu hatırlamıyorum fakat şöyle bir yazı okumuştum zamanında.

Birgün peygamberim önünden gidiyordu bir ara gaz çıkarttı inanın tüm çşevrem gül bahçesi gibi koktu ve ben onu hep içime çektim.

Bunlar islam kitaplarında var

İnanmıyorsan Edip Yüksele sorabilirsin zamanında bu konu üzerine onun ile karşılıklı konuşmuştuk.

Sitelerde Paylaş
merhaba arkadaşlar.google da bişi ararken farketmiştim sitenizi.girip birseyler paylaşmak zorunda hissettim kendimi.ne de olsa Hz.muhammed (ALLAH'ın selamı O'na olsun) ümmetindenim çok şükür ve bilmeyenlere öğretmek boynumum borcu...

öncelikle şunu söyleyim saygı cercevesinde olduktan sonra tartışmak güzeldir.konuyu yazan arkadasa inananlardan güzel cevaplalr gelmiş.bu konuyla ilgli söylenecek pek bişi kalmamış ama o söylenenlere inanmayanlar evrim gibi çocukcaötesi gercekliği ispatlanamamış ve artık tamamen çürütülmüş bir varsayıma nasıl inanaıyorlar hayret.bence lütfen önyargıları bi kenara bırakalım.mantıksa eğer esas alınan sadece islama yada diğer dinlere gelince mantıklı düşünmeyelim.ateizim de çok mantıklı sayılmaz değil mi.tamam inanmayan bir insan için Hz.Muhammed (ALLAH'ın selamı O'na olsun)adına yazılan şeylerin bi kısma sacma gelebilir mantıksız gelebilir ama evrim teorisi kadar sacma olamaz.o yüzden sacmalıktan yada mantıksızlıklıktan bahsedenler maymunluğu kabul edenlerse eğer mümkünse mantıktan bahsetmesinler...

buyrun bir kulaktan duyma inanır daha.

Kuran evrime yakın bir kitaptır.hiç okuman yok mu !

bu bağnazlığı bırakın artık.şu Kuranı adam gibi okuyun adam gibi düşünün !

Sitelerde Paylaş

Evrime yakın olduğuna dair bir ayet varmı?

Sitelerde Paylaş
bir değil bir sürü var.

üstelik ayet dışında ruh olarakta evrime yakındır.

sadece nisa 1 bile evrime yeter.

bir tür açıkça diğerinden türetilmiştir.bu evrim değilde nedir.

Nisâ Sûresi

1 - Ey insanlar! Sizi bir tek nefisten yaratan ve ondan da eşini yaratan; ikisinden birçok erkek ve kadın (meydana getirip) yayan Rabbinize karşı gelmekten sakının. Kendisi adına birbirinizden dilekte bulunduğunuz Allah?a karşı gelmekten ve akrabalık bağlarını koparmaktan sakının. Şüphesiz Allah üzerinizde bir gözetleyicidir

evrime yeter?

tarihinde jadı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Adamın evrim konusunda en ufak bir bilgisinin olmadığı açık, kulaktan duyma bilgilerle bir evrim karşıtı diyebilirim ama kulaktan duyma inanır diyemem.

Ben Cezayir' de yaşıyorum. Evrimi reddeden kulaktan duyma inanandır dersen burada ki tüm araplar kulaktan duyma inanıyor hemde kendilerini islama adadıkları, kuranı defalarca hatim ettikleri halde.

Defalarca derken abartmıyorum, lafın gelişi söylemiyorum. Yanımızda çalışan biri var, güvenlik görevlisi. Kuranı 60 parçaya bölmüş hergün bir parça okuyor, böylelikle her iki ayda bir okumasını tamamlayıp

yeni bir tura geçiyor, bunu senelerdir hemde ana dilinde yapıyor.

Bu adamın evrim konusundaki cevabı arkadaşınkiyle hemen hemen aynı, benim bu adamın karşısına geçip de, sen kuranı kulaktan duyma biliyorsun dediğimi gören birinin bana vucudunun her organıyla gülmeye hakkı vardır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...