Jump to content

Edip yüksel islamın gerçek yüzünü ifşa etti

Recommended Posts

Dün gece edip yüksel hulki cevizoğlunun programında farkında olmadan islamın gerçek yüzünü ifşa etti.

Edip dedi ki kuran islam dışındaki bütün sistemleri zulüm ve baskı olarak görüyor.

Ayrıca edipin iddiasına göre islam barış, barıştırma anlamına geliyor. Bu yüzden de islamı kabul etmemek barışı kabul etmemek anlamına geliyor onun mantığına göre. Bu da onun islami yorumunun ne kadar çürük temeller üzerine serili olduğunu gözler önüne seriyor.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 57
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Programın buyuk bölümünü biraz önce tekrar izledim.

Onun üzerine elazığ konferansını da dinledim. İ

Kendisiyle, ailesiyle, tplumla barışçıl olunması gerektiği, islamın da böyle uygulanması gerektiğini vurguluyor, yoksa Japonlar cehenneme mi gidecek başlığında da dediği gibi, insanları yargılamıyor.

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş

Programın buyuk bölümünü biraz önce tekrar izledim.

Onun üzerine elazığ konferansını da dinledim. İ

Kendisiyle, ailesiyle, tplumla barışçıl olunması gerektiği, islamın da böyle uygulanması gerektiğini vurguluyor, yoksa Japonlar cehenneme mi gidecek başlığında da dediği gibi, insanları yargılamıyor.

Saygılarımla

Ben edipin savaşçı biri olduğunu söylemedim zaten. Ama islam savaş dini. Edip yüksel de islamın gerçek yüzünü göremiyor.
Sitelerde Paylaş

Ben edipin savaşçı biri olduğunu söylemedim zaten. Ama islam savaş dini. Edip yüksel de islamın gerçek yüzünü göremiyor.

Merhaba arkadaşlar umarım iyisinizdir.

İlk defa çoklu alıntı yapıyorum. Güzel ve pratik bir işlemmiş :)

Ben de islamın sulandırıldığını düşünüyorum. İçine bolca hurafe, tabu, bağnazlık, yobazlık, yargılayıcı olma, vs koyulup, egemen sistemin elinde, halkları kontrol ve yönlendirmek için kullanılan bir kuruma dönüştürüldü. İnsanları korkutmak, yönlendirmek, baskı yapmak, hoşgörüsüzlük, tahammülsüzlük, merhametsizlik, çokbilmişlik ne ararsan var. Halbuki aldığımız nefes ortada, evrende kapladığımız alan ortada.

Bir de güzel arkadaşım, şu sünnetler, tefsirler, ne bileyim hadisler katıldı işin içine, Buhari kimdir yahu? Dangalak bir insan. Hakaret etmek için yazmıyorum. İnsanları cahilliğe yönlendiren sapkınlık.

Muhammed'e HZ. yapıştırıyorlar. İnsanlara "hazretleri" yada "efendi" diyorlar. Apır sapır şeyler. Muhammed bile bizden farklı bi insan değildi. Bunları hatırlatmak istedim.

Kendi hayal dünyasında bir din yaratmış görünüyor.

Ancak herşeye rağmen olumlu özellikleri daha fazla..

Ateistlerin bu tarz insanlarla diyalog halinde olması, hepimiz için daha faydalı olur.

Allah razı olsun. Diyalog kuralım elbette. Bizler ortakyaşarlar olarak birbirimizle konuşmayacağız da kimle neyle konuşacağız. Sosyal olmak, insani olmak da bunu gerektirir. Tatlı dilli, merhametli olunduktan sonra hem ilişkimizden keyif alır hem çok farklı düşünce, fikir iklimi de oluşturmuş oluruz.

Bu "fikir iklimi yaratmak" söylemini de saygıdeğer Barış (Y)arkadaş'tan yürüttüm. :)

Kendisini seviyor ve sürekli Halk tv den takip edyoruz ailece..

...ana babaya dahi düşman olmayı öğütleyen bir din nasıl barışdan - sevgiden söz edebilir !!!

Bu konudan biraz bahseder misin? Kaynakları nelerdir? Ben sünnet tefsir hadis kabul etmiyorum. Hatta Peygamberi de ululaştırmıyorum. Fakat düşüncenden faydalanmak ve seni anlamak adına soruyorum.

Sevgilerimle

tarihinde depressurisation tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu konudan biraz bahseder misin? Kaynakları nelerdir? Ben sünnet tefsir hadis kabul etmiyorum. Hatta Peygamberi de ululaştırmıyorum. Fakat düşüncenden faydalanmak ve seni anlamak adına soruyorum.

Sevgilerimle

Muhammed ana ve babaya ya da yakınlara karşı sevgi, saygı ve yardım şeklindeki tutum ve davranış­ları, onların fedakarlıkları esasına göre değil, fakat "Müslüman" olup olmamaları esasına bağlamıştır; gerçeği söylemek gerekirse, kendi günlük siyasetinin gereksinimlerine göre ayarlamıştır.

"Ey inananlar! Babalarınızı, kardeşlerinizi küfrü imana tercih ediyorlarsa dost edinmeyin" (K. 9, Tevbe Suresi, ayet 23).

Buna benzer bir başka ayet şöyle:

"Akraba bile olsalar müşrikler için mağfiret dilemek Peygam­ber'e ve mü'minlere yakışmaz" (Tevbe Suresi, ayet 113).

"...Babanız dahi olsa, Tanrı'ya ortak koşan ya da Tanrı'ya düşman olandan uzaklasın, onlara mağfiret dilemeyin..." (Tevbe Suresi, ayet 113114)

ya da:

"Ey inananlar! Kafirliği severlerse ve küfrü imana tercih ederlerse, babalarınızı ve kardeşlerinizi de dost edinmeyin; içinizde kim onları severse, onlardır zulmedenler" (Tevbe Su­resi, ayet 23)

ya da:

"De ki! Eğer babalarınız, oğullarınız, kardeşleriniz, eşleriniz, hısım akrabanız, kazandığınız mallar, kesade uğramasından korktuğunuz ticaret, hoşlandığınız meskenler size Allah'tan, Resulünden ve Allah yolunda cihad etmekten daha sevgili ise, artık emrini getirinceye kadar bekleyin. Allah fasıklar toplu­luğunu hidhayete erdirmez" (Tevbe Suresi, ayet 24).

"Ey o bütün iman edenler.' Kafirlerin size yakın olanlarıyla çarpışın, hem onlar sizden kalın bir kuvvet görsünler..." (Tev­be Suresi, ayet 123)

"Allah'a ve ahiret gününe inanan toplumun babaları, oğulla­rı, kardeşleri, yahut akrabaları da olsa Allah'a ve Resul'üne düşman olanlarla dostluk ettiğini göremezsin. " (K. 58, Mü­cadele Suresi, ayet 22)

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadaşlar umarım iyisinizdir.

İlk defa çoklu alıntı yapıyorum. Güzel ve pratik bir işlemmiş :)

Ben de islamın sulandırıldığını düşünüyorum. İçine bolca hurafe, tabu, bağnazlık, yobazlık, yargılayıcı olma, vs koyulup, egemen sistemin elinde, halkları kontrol ve yönlendirmek için kullanılan bir kuruma dönüştürüldü. İnsanları korkutmak, yönlendirmek, baskı yapmak, hoşgörüsüzlük, tahammülsüzlük, merhametsizlik, çokbilmişlik ne ararsan var. Halbuki aldığımız nefes ortada, evrende kapladığımız alan ortada.

Bir de güzel arkadaşım, şu sünnetler, tefsirler, ne bileyim hadisler katıldı işin içine, Buhari kimdir yahu? Dangalak bir insan. Hakaret etmek için yazmıyorum. İnsanları cahilliğe yönlendiren sapkınlık.

Muhammed'e HZ. yapıştırıyorlar. İnsanlara "hazretleri" yada "efendi" diyorlar. Apır sapır şeyler. Muhammed bile bizden farklı bi insan değildi. Bunları hatırlatmak istedim.

Allah razı olsun. Diyalog kuralım elbette. Bizler ortakyaşarlar olarak birbirimizle konuşmayacağız da kimle neyle konuşacağız. Sosyal olmak, insani olmak da bunu gerektirir. Tatlı dilli, merhametli olunduktan sonra hem ilişkimizden keyif alır hem çok farklı düşünce, fikir iklimi de oluşturmuş oluruz.

Bu "fikir iklimi yaratmak" söylemini de saygıdeğer Barış (Y)arkadaş'tan yürüttüm. :)

Kendisini seviyor ve sürekli Halk tv den takip edyoruz ailece..

Sevgilerimle

Kuranda cizye alıncaya kadar tüm kafirlerle savaşmak emredilir.
Sitelerde Paylaş

Edip kuran'ı cici gösterme uğruna "müşrikleri gördüğünüz yerde öldürün" ayetini "onların gözetleme kulelerini vurun" diye tercüme edecek kadar sahtekarlıkta ileri gitmiş biri. Böyle bir sahtekarla hiç bir en küçük işim alışverişim olamaz. Sahtekarlıkta bu kadar da ileri gidilmez. Bu adam sahtekarın allahı olmuş durumda.

Böylesahtekarlar işitçiden daha tehlikelidir. İşitçinin ne bot olduğunu apaçık biliyorsun. Bunun ne olduğu belli değil. Bundan her sahtekarlık her dolap dümen beklenir. Yapmayacağı sahtekarlık, söylemeyeceği yalan yoktur.

Sitelerde Paylaş

Edip kuran'ı cici gösterme uğruna "müşrikleri gördüğünüz yerde öldürün" ayetini "onların gözetleme kulelerini vurun" diye tercüme edecek kadar sahtekarlıkta ileri gitmiş biri. Böyle bir sahtekarla hiç bir en küçük işim alışverişim olamaz. Sahtekarlıkta bu kadar da ileri gidilmez. Bu adam sahtekarın allahı olmuş durumda.

Böylesahtekarlar işitçiden daha tehlikelidir. İşitçinin ne bot olduğunu apaçık biliyorsun. Bunun ne olduğu belli değil. Bundan her sahtekarlık her dolap dümen beklenir. Yapmayacağı sahtekarlık, söylemeyeceği yalan yoktur.

Bir makale okudum söz konusu yazarın. Kadınları dövmeyin başlığı ile yayınlandı. http://19.org/tr/kadinlari-dovmeyin/ Sizinde benden çok bildiğiniz ve alıntıda bulunduğunuz bir ayete ilişkin. Turan Dursunun'un kitaplarından öğrenmiştim ben önce. Çok sonraları farklı bakış açıları ve çevirileriyle kıyaslama olanağım oldu bu noktayı. Burada "Allah'ın insanları kimine göre üstün "kılması, "kadınlar üzerinde erkeğin yönetici yada hakim, yargıçlığı", "dövülmesi" vs konusunda çeviri örneği ve sebepleri anlatılmış.

Bir bakarsanız iyi olur bence.

Saygılarımla

depressurisation

Sitelerde Paylaş

Ulan habire laf salatası yapıyorsun..Nasıl işidçiden daha tehlikeli oluyor bu adam? Adamı dinlersin, yanlışsın, bilmiyorsun dahası sahtekarsın dersin, karşı çıkarsın, dediğini yapmazsın veya dediklerini çürütürsün olur biter. Bunları bir işidçiye karşı yapabilir misin? Adamlar karpuz keser gibi kelle kesiyor ama Edip onlardan daha tehlikeli imiş..Pehhh..

Sitelerde Paylaş

Bir makale okudum söz konusu yazarın. Kadınları dövmeyin başlığı ile yayınlandı. http://19.org/tr/kadinlari-dovmeyin/ Sizinde benden çok bildiğiniz ve alıntıda bulunduğunuz bir ayete ilişkin. Turan Dursunun'un kitaplarından öğrenmiştim ben önce. Çok sonraları farklı bakış açıları ve çevirileriyle kıyaslama olanağım oldu bu noktayı. Burada "Allah'ın insanları kimine göre üstün "kılması, "kadınlar üzerinde erkeğin yönetici yada hakim, yargıçlığı", "dövülmesi" vs konusunda çeviri örneği ve sebepleri anlatılmış.

Saygılarımla

depressurisation

kıvırmış işte...ÇARPITMIŞ - ayeti tamamen DEĞİŞTİRMİŞ....

adam kuranı resmen TAHRİF ediyor....ve sizler ise bu kuran tahrifçisinin peşinden gözü kapalı gidiyorsunuz....ne dese inanıyorsunuz...

kendiniz araştırdınız mı kuranın arapçasından ayetleri ? YOK!

admın biri çıktı öle diyor diye KÖRÜ KÖRÜNE inanmak işinize geliyor...neden ? çünkü adam kurandaki ucubeliklerin üstünü örtüyor - gizliyor.....sizlerin İÇİNİ RAHATLATIYOR !!!

yaptığı ve yaptığınız şey DEVE KUŞU gibi kafanızı kuma gömmekten başka bişey değil !!

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Düzeltme olanağımı kaybettim. Bu sebeple ikinci bir iletiyi yazmak durumunda kaldım kusura bakmayın.

Bir başlık buldum sitede. Tam da bu çeviri konularıyla ilgili. Anımsatmak istedim.

Neden o şekilde çevirdiğini aktarmış. Ben o videoyu birden fazla kez izledim.

Şimdi o başlığa gidip yorumlarınızı da okuyacağım.

http://www.ateistforum.org/index.php/topic/58409-sunny-ateystler/

Saygılarımla

depressurisation

Sitelerde Paylaş

Düzeltme olanağımı kaybettim. Bu sebeple ikinci bir iletiyi yazmak durumunda kaldım kusura bakmayın.

Bir başlık buldum sitede. Tam da bu çeviri konularıyla ilgili. Anımsatmak istedim.

Neden o şekilde çevirdiğini aktarmış. Ben o videoyu birden fazla kez izledim.

Şimdi o başlığa gidip yorumlarınızı da okuyacağım.

http://www.ateistforum.org/index.php/topic/58409-sunny-ateystler/

Saygılarımla

depressurisation

1400 yıldır muhammet dahil kimse anlamamış bu kuranı da - tr den çıkan sonra abd ye kaçıp giden edip mi anlamış yani bu kuranı ?

geçen onca 1400 sene boyunca allahın da mı aklına gelmemiş birini yollayıp kuranı düzelttirmek ?

Sitelerde Paylaş

Saygılarımla

depressurisation

Adalet açısından bakarsak birilerinin birilerine üstün kılınması adaletsizlik değil mi? Birileri neden birilerine üstün kılınıyor?

Sitelerde Paylaş

Adalet açısından bakarsak birilerinin birilerine üstün kılınması adaletsizlik değil mi? Birileri neden birilerine üstün kılınıyor?

Merhaba;

Zannediyorum ilk yazışmamız olacak bu :)

Haklısın. Kimsenin kimseden üstün olması mümkün değil. Herkesin kendisine göre bilgi, birikim, algı deneyim farkları vardır. Sadece budur. Cinsel kimliğinden ötürü neden erkek kadından üstün olsun? Neden ben (erkek olduğum için) eşimin üzerinde "hakim" olayım? Kadın erkek eşittir. Kadın erkek ayrımı yapmak bir defa inancı geçtim. insanlık suçudur. Ben böyle düşünüyorum.

Şu linkte çevirilerin yanlış olduğu gösteriliyor. Arapça bilmediğimden dolayı sürekli bu linki veriyorum kusura bakmayın.

http://19.org/tr/kadinlari-dovmeyin/

Saygılarımla

tarihinde depressurisation tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...