Jump to content

Tanrı öldü mü?

Recommended Posts

(teistlere göre) Semavi dinler ortaya çıktıktan sonra insanoğluna yol göstermesi için gönderilen 4 kitap var, "zebur, tevrat, incil, kuran". Her kitap o devrin şartlarına göre indirilmiş. İncil indirildikten belli bir süre sonra hükmü kalmadığı ve değiştirildiği için kuran indirilmiştir. Kuran da 1400 yıl önceki devrin hükümlerini taşımaktadır ki bu hükümlerden bazıları günümüzde nesh edilmiştir yani geçerliliği kalmamıştır.

Bu bağlamda tanrının günümüz şartlarına uygun bir kitap ve peygamber göndermesi gerekmezmiydi? 1400 yıl önce indirdiği kuranın bazı ayetlerinin günümüzde nesh edileceğini bilmiyormuydu. Ya tanrı insanı unuttu, ya öldü ya da artık sayılarından ve sapkınlıklarıyla uğraşamadığından kendi haline bıraktı. İslam tarihine bakıldığında tanrı insanlarla okadar yakın temastaymış ki, inananlara savaşlarda yardım edip meleklerini gönderiyor, alevli taşlar taşıyan kuşlar ile güzellikler yapıyor, inanmayanların ise evini barkını yıkıyor, azıttı diye helak ediyor vs vs.. bugün ise ne bir mucizesi var ne de belirtisi. Muhammedin ölümünden sonra kendisini ne gören oldu ne de duyan. Alemleri muhammed için yarattığını söyleyen tanrı, muhammed öldükten sonra hayata mı küsmüştü? Yoksa o öldükten sonra dünyanın bir anlamının kalmadığını mı düşünmüştü? Nerede bu tanrı, neden şimdi gizleniyor, koskoca dünyada çok sevdiği bir tek kulu kalmadı mı, neden şimdi müslümanlara yardım etmiyor, neden kendisinden hiçbir haber alınamıyor? Bu düşünce insanın aklına şu soruyu getirmiyor değil; tanrı öldü mü?

Sitelerde Paylaş

İslam'a göre yasın süresi üç gündür.

Muhammed öldükten sonra allah en sevdiği kulu olduğu için 3 gün yas tutuyor.

Hacc 47

Rabbinin katinda bir gun, saydiklarinizdan bin yil gibidir.

Allah 3 gün yaş tuttuguna göre bu bize göre 3000 yıl eder

3000-1400=1600 yıl daha kaldı. Yas bitsin olaylarla birebir ilgilenecekmis. Kesin bilgi yayalim :D

Sitelerde Paylaş

İslam'a göre yasın süresi üç gündür.

Muhammed öldükten sonra allah en sevdiği kulu olduğu için 3 gün yas tutuyor.

Hacc 47

Rabbinin katinda bir gun, saydiklarinizdan bin yil gibidir.

Allah 3 gün yaş tuttuguna göre bu bize göre 3000 yıl eder

3000-1400=1600 yıl daha kaldı. Yas bitsin olaylarla birebir ilgilenecekmis. Kesin bilgi yayalim :D

Arkadaş bu ateistlerin beyni zehir gibi hahhaha :D :D :D

Sitelerde Paylaş

Günün en saçma başlığına birinciliği oynar bu başlık.

Bir de bunlar kendilerini sorguluyor zannediyorlar ahah.

Sorgulamaya devam mi ahahah

İşte bir "kamoon"cu daha...

Mantıksızlık var ise as cevabını da tartışalım. Sen inandığın dinin saçmalıklarla dolu olduğunu görmüyorsun da başlığa mı takıldın? Peygamberin ayı ikiye bölüp bir yarısını dağın sağına diğer yarısını da soluna düşürdüğünü söyler sorgusuz inanırsın, parmağından su akıtıp orduya içirdiğini söyler yine sorgusuz inanırsın ama ben allah öldü mü? Derim saçmalıkta birinciliğe oynar dersin. İbretliksin müso kardeş..

tarihinde bhdr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İşte bir "kamoon"cu daha...

Mantıksızlık var ise as cevabını da tartışalım. Sen inandığın dinin saçmalıklarla dolu olduğunu görmüyorsun da başlığa mı takıldın? Peygamberin ayı ikiye bölüp bir yarısını dağın sağına diğer yarısını da soluna düşürdüğünü söyler sorgusuz inanırsın, parmağından su akıtıp orduya içirdiğini söyler yine sorgusuz inanırsın ama ben allah öldü mü? Derim saçmalıkta birinciliğe oynar dersin. İbretliksin müso kardeş..

Sorgulamaya devam mi kardes?

Sitelerde Paylaş

İlgisizlik problemi, ciddi bir sorun. bu durumda, bu gizlenmenin altında olağanüstü bir plan olduğunu düşünmek gerekiyor. Bu noktada artık hayaller devreye girer.

Ölen bir varlık "tanrı" tanımına girmez. Yaşayan bir tanrıyı da, ancak uzayın dışında filan hayaletmemiz gerekir.

Evreni başlatan bilince, ister yaratıcı diyelim, ister madde diyelim farketmez; dinlerle ilgisinin olmadığı kesin.

Dinleri güncelleyen bir tanrı olmadığına göre, yanlışları düzelten insanlara ihtiyaç var demektir.

Sitelerde Paylaş

-"Turun uşaklar Tursun benum en iyi arkadaşumdur, babasunun ölduğini aliştira aliştira söyleyeceğum. Aha geliyur... Ula Tursun, senun halan var midur?"

-Vardur Temel..."

-"Teyzen?"

-"Vardur."

-"Var demek... Ya emucan?"

-"O da vardur."

-"O da var. Dayun?"

-"Vardur."

-"Peki anan var midur?"

-"Vardur."

-"Pekiii... Ya baban var midur?"

-"Vardur..."

-"Nah vardur!"

Sitelerde Paylaş

Süleyman Çelebi'ye bakılırsa allah muhammede aşık olmuş. Eh, sevgilisine de kavuşmuş! E Celalettin Rumi zaten öldüğü geceye düğün gecesi demiş. Zaten en yakın arkadaşı Şems Tebriz de allahı koynuna alırmış. Yunus Emre dersen o da allaha aşık olmuş, allah karşılık vermiş mi aşkına bilen yok gerçi ama...

Yedi kocalı hürmüze dönmüş allah... İnsanlarla ilgilenecek yanı mı kalmış...

Sitelerde Paylaş

Tanrı/Tanrılar ölümsüzdür, çünkü insanlar sayesinde her zaman itibar görmüşlerdir.

Halbuki insanlar Tanrısız pekala yaşayabilirler, tersini ise Tanrılar için söylemek mümkün değildir.

İnsanların olmadığı yerde, Tanrı da yoktur aslında. Maalesef insanların çoğunluğu tahlalı köyde iyi bir yer kapma uğruna, bu gerçeği görmek istemezler. Bu mantıksız tutum,Tanrıların ömrünü habire uzatır.

Sözün özü: İnsanlar ölür, lakin Tanrılar baki kalır. :D

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şu sorudaki saçmalığa bakın;

Uçan spagetti canavarı öldü mü?

Saçmalık kardeşim bunlar..Mitoloji bunlar..

Tanrı şöyleydi böyleydi filan..Tanrı bilinemez filan..Tanrı öldü mü filan..

Sitelerde Paylaş

Şu sorudaki saçmalığa bakın;

Uçan spagetti canavarı öldü mü?

Saçmalık kardeşim bunlar..Mitoloji bunlar..

Tanrı şöyleydi böyleydi filan..Tanrı bilinemez filan..Tanrı öldü mü filan..

Sevgili NOLAN.. Zaten burada teist düşünceye ithafta bulunuyorum farkındaysan.

Tanrıya inanmayan biri için tanrı öldü mü sorusunun hiç bir anlamı yoktur.

Sitelerde Paylaş

Sevgili NOLAN.. Zaten burada teist düşünceye ithafta bulunuyorum farkındaysan.

Tanrıya inanmayan biri için tanrı öldü mü sorusunun hiç bir anlamı yoktur.

Ben size demiyorum.. :)

Tanrı kelimesinin önüne ve arkasına koyulan herşeyin anlamsız olduğunu,çünkü tanrının anlamsız olduğunu söylüyorum..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...