Jump to content

ethylex

Recommended Posts

bugün itibariyle kullanmaya başlayacağım ilaç. alkole olan psişik arzuyu azaltıyormuş.
bir alkolik olarak son 7 gündür alkol tüketmiyorum. yerine ikame olarak esrarı koymuştum. esrar içerek alkolden uzak durdum bu zaman zarfında. bir nevi esrar terapisi uyguladım kendime ve bu işe yarıyor. bugün iyiyim ama düne kadar nasıl aranıyordum öyle. içimde dayanılmaz bir istek duyuyordum alkole karşı. ama kendimi frenlemesini bildim. içmeyeceğime dair özgüvenim pekişti. ilacın da yardımıyla alkolden uzak duracağıma inanıyorum. asla ağzıma sürmeyeceğim, kesin kararlıyım.

alkolün benden çaldıklarını telafi etmenin vakti geldi artık. enerji ve vaktimi derslerime ve okuma-öğrenmeye adayacağım. amcam 60'larına doğru yaş alan bir adam. bir keresinde şöyle bahsetmişti: keşke geçmişte daha çok kitap okusaydım!.. biliyorum ömrün belli bir çağından sonra bu zorlaşır. şu an ben genç iken ben bu pişmanlığı gelecekte yaşamak istemiyorum ve tam zamanlı öğrenciliğe vereceğim kendimi. boş sigarayı da çıkaracağım hayatımdan ve zaman içerisinde zekam ve anlama kapasitem gelişecektir. çünkü son zamanlarda unutkanlık başlamıştı.
Sitelerde Paylaş

Dün akşam öyle bir içtim ki sabah leş gibi uyandım, dedim bir daha içmeyeceğim.

Sonra iş yerine geldim kahvaltı falan. Cümleyi yanlış kurduğumu fark ettim. Bir daha pazar akşamları bu kadar içmeyeceğim olarak değiştirdim :)

Bu arada tebrik ederim, umarım iraden kuvvetli olur ve bir daha bu duruma düşmezsin. Ara sıra keyif için içersin.

Sitelerde Paylaş
alkolün benden çaldıklarını telafi etmenin vakti geldi artık. enerji ve vaktimi derslerime ve okuma-öğrenmeye adayacağım. amcam 60'larına doğru yaş alan bir adam. bir keresinde şöyle bahsetmişti: keşke geçmişte daha çok kitap okusaydım!.. biliyorum ömrün belli bir çağından sonra bu zorlaşır. şu an ben genç iken ben bu pişmanlığı gelecekte yaşamak istemiyorum ve tam zamanlı öğrenciliğe vereceğim kendimi. boş sigarayı da çıkaracağım hayatımdan ve zaman içerisinde zekam ve anlama kapasitem gelişecektir. çünkü son zamanlarda unutkanlık başlamıştı.

hiç bir şey için - hiç bir zaman GEÇ DEĞİLDİR !!! :)

Sitelerde Paylaş
bugün itibariyle kullanmaya başlayacağım ilaç. alkole olan psişik arzuyu azaltıyormuş.
bir alkolik olarak son 7 gündür alkol tüketmiyorum. yerine ikame olarak esrarı koymuştum. esrar içerek alkolden uzak durdum bu zaman zarfında. bir nevi esrar terapisi uyguladım kendime ve bu işe yarıyor. bugün iyiyim ama düne kadar nasıl aranıyordum öyle. içimde dayanılmaz bir istek duyuyordum alkole karşı. ama kendimi frenlemesini bildim. içmeyeceğime dair özgüvenim pekişti. ilacın da yardımıyla alkolden uzak duracağıma inanıyorum. asla ağzıma sürmeyeceğim, kesin kararlıyım.

Yağmurdan kaçarken doluya tutuluyorsunuz.

Bu işi kendi başınıza yapamazsınız. Profesyonel yardıma ihtiyacınız var.

Sitelerde Paylaş

Gençliğin enerjisi bir daha gelmez hocam. Tüm organların en dayanıklı çağları, kitap okunacaksa da bu çağlarda okunmalı 60 yaşında adam 3-5 kitap okusa gözleri teklemeye başlar. Gençliğin nimetlerinden faydalanılmalı, alkolik olmak bu nimetlere sırtını dönmek demek. Alkolü bende severim ama hayatımı mahvetmesine izin verecek kadar değil. Bir zamanlar çok alkol alıyordum o dönemlerimde bile alkolik olmadım. Alkol almadığında ellerinde titreme olmuyorsa sende alkolik değilsindir. Yine söylüyorum senin durumun bence psikolojik, boşluklar var ve bunu alkolün doldurduğunu sandığın için de su gibi önemli olmuş senin için. Yetişkin olmanın getirdiği en önemli sorun daha gelişmiş bir beyine sahip olmaktır ve bu gelişmiş beyine yanlış veriler yüklemek boşluk yapar buda bizi olmadık saçmalıklar yapmaya yönlendirir. Çocuklar neden çok hareketlidir? Çünkü beyinleri henüz körpedir ciddi enerji harcayacak gelişmişliğe erişmemiştir bu da çocukları daha enerjik yapar. Burdan şu sonuç çıkmasın "beynin çok çalışması zararlıdır, kitap falan okumayalım ya da çocukların beyni daha az çalışır" gibi. Çocukların sistemi yeni bu yüzden öğrenmeleri gereken şey çoktur buna binaen bir çocuk gün içinde bir yetişkinden daha fazla şey öğrenir yani çok daha fazla veri akışı olur. Beynin çok çalışması veya çok öğrenmesi psikolojik sorunlara neden olmaz. Psikolojimizi mahveden yanlış veriler barındırmamızdır. Pikaçuya imrenip apartman tepesinden atlayan çocuk haberi vardı hepiniz hatırlarsınız, çocukların beyni durudur bu yüzdende bildiği şey yanlış bile olsa o onu doğru sandığı için tatbik eder. Yanlış verinin hayatımızı kaybetmemize neden olacağına ilişkin en büyük örnektir bu. Ama biz yetişkinler her bildiğimizi hayata tatbik etme gereği duymayız ama yanlış veriler bizi yanlış yönlendirmeye devam eder. Yetişkin bir adam demek daha gelişmiş bir beyin demektir ve daha gelişmiş beynin yanlış veriye tahammülü yoktur ve bu tahammülsüzlük kişiye saçma sapan şeyler yaptırır. Alkolik olmaktan daha saçma ne olabilir ki? Gençliğin nimetlerini tepiyorsun.

Buz devri filminde bir sincap vardı filmin 4 serisinde de bir fındığın peşinden koşuyordu. Sen biraz bu sincapa benziyorsun. Hayat akıp gidiyor, kimileri yeni güne bir şeyler keşfederek giriyor,kimileri bir şeyler öğrenerek, kimileri aşık olarak giriyor ama sen buz devrindeki sincabın fındığı takıntı yapması gibi alkolü takıntı yapmışın haricinde bir şey düşünmüyor, görmüyorsun. Alkol nedir abi? Arada bir kafayı demlemek için kullandığımız bir araçtır. Ben her yeni güne "yahu bugünde alkol almamak için dayanacak mıyım, bunu yapabilecek miyim?" endişesiyle başlamam, günlük hayatta aklıma bile gelmez çünkü hayatım odağında değil. Kısaca ne yap et hayatın odağında olmasına izin verme bunu yapmak için beynine sana faydalı olacak başka bir takıntı ekle. Benim fikrim bu umarım sende bir şeyler uyandırır. Saygılarımla.

Sitelerde Paylaş

Kolay gelsin kardeşim.

Bağımlılıktan kurtulmak, insana çok büyük bir özgüven ve enerji verir. Belki o motivasyonla, belki hiç alkol bağımlısı olmasaydınız yapamayacağınız kadar iş yapacak gücünüz olacak. Geriye çekilip hız alarak koşmak gibi.

Umarım başarırsınız.

Sitelerde Paylaş

4 gündür kullanıyorum ilacı.
plasebo etkisi mi bilmiyorum ama cidden alkole olan psişik arzuyu azalttığını söyleyebilirim.
dile kolay, son 8 senedir neredeyse hergün alkol tüketen biriydim. vücudum artık tolerans ve fiziksel bağımlılık geliştirmişti. yani yoksun kaldığım zaman canım çok çekiyordu. bu ilaç alkole düşkünlüğümü yenmek yolunda yardımcı oluyor. benim ilacım buymuş demek ki. şu an çok mutluyum.
11 gündür falan içmiyorum. yüzüm gözüm düzelmeye başladı.

Sitelerde Paylaş

4 gündür kullanıyorum ilacı.

plasebo etkisi mi bilmiyorum ama cidden alkole olan psişik arzuyu azalttığını söyleyebilirim.

dile kolay, son 8 senedir neredeyse hergün alkol tüketen biriydim. vücudum artık tolerans ve fiziksel bağımlılık geliştirmişti. yani yoksun kaldığım zaman canım çok çekiyordu. bu ilaç alkole düşkünlüğümü yenmek yolunda yardımcı oluyor. benim ilacım buymuş demek ki. şu an çok mutluyum.

11 gündür falan içmiyorum. yüzüm gözüm düzelmeye başladı.

Bir dönem çok alkol kullandığımı söylemiştim ama psikoloğa gittiğimi ve anksiyete teşhisi konduğunu söylememiştim. Bana tofranil 25 mg draje hap yazdı. Bu hap alkol alma isteğini de yok ediyor. Kutusu eczanelerde 5 lira dan daha ucuz üstelik reçetesiz alınabiliyor. Laroxly,anafranil gibi depresyon haplarıda iyi gelebilir. Anafranili bilmiyorum ama Laroxly kullananların yorumlarını okudum laroxly için çok tesirli diyorlar bilhassa uykusuzluk ve depresyon için tavsiye ediyorlar ama aynı zamanda çokta eski bir hap olduğu da söyleniyor tofranilden daha ucuz bu. Ben 2 paket tofranil kullandıktan sonra beynimde her şey düzene bindi. Tofranil aslında bir antidepresan habı değil ama antideprasan özelliği olduğuda söyleniyor asıl işlevi psikolojini düzenlemek bildiğin ilaç yani. Çok faydasını gördüm şiddetle tavsiye ederim. Bu süreçleri atlattıktan sonra benim gibi sosyal içici olacaksın eminim buna. Ben 2 yıldır hafta da bir veya iki haftada bir bazen 2-3 ay içmediğim zamanlar oluyor. Alkol yaşama amacım olmaktan çıktığı için böyle, istesem hiç ağzıma bile sürmem o derece hayatımda önemsiz bir yerde yani. Umarım sende level atlayıp benim gibi olursun.

Sitelerde Paylaş

Bir dönem çok alkol kullandığımı söylemiştim ama psikoloğa gittiğimi ve anksiyete teşhisi konduğunu söylememiştim. Bana tofranil 25 mg draje hap yazdı. Bu hap alkol alma isteğini de yok ediyor. Kutusu eczanelerde 5 lira dan daha ucuz üstelik reçetesiz alınabiliyor. Laroxly,anafranil gibi depresyon haplarıda iyi gelebilir. Anafranili bilmiyorum ama Laroxly kullananların yorumlarını okudum laroxly için çok tesirli diyorlar bilhassa uykusuzluk ve depresyon için tavsiye ediyorlar ama aynı zamanda çokta eski bir hap olduğu da söyleniyor tofranilden daha ucuz bu. Ben 2 paket tofranil kullandıktan sonra beynimde her şey düzene bindi. Tofranil aslında bir antidepresan habı değil ama antideprasan özelliği olduğuda söyleniyor asıl işlevi psikolojini düzenlemek bildiğin ilaç yani. Çok faydasını gördüm şiddetle tavsiye ederim. Bu süreçleri atlattıktan sonra benim gibi sosyal içici olacaksın eminim buna. Ben 2 yıldır hafta da bir veya iki haftada bir bazen 2-3 ay içmediğim zamanlar oluyor. Alkol yaşama amacım olmaktan çıktığı için böyle, istesem hiç ağzıma bile sürmem o derece hayatımda önemsiz bir yerde yani. Umarım sende level atlayıp benim gibi olursun.

dostum benim sosyal içici olmamın mümkünatı yok.

defalarca test edildi. 2-3 kadeh içip kendime asla dur diyemem. ağzımı bir kere bulaştırınca mutlaka devamı geliyor. her seferinde sızana kadar içiyorum. beyinde bir fren sistemi yok. ilk kadehten sonra sinsi bir mekanizma harekete geçiyor, rehavet geliyor. zaten zaafım var alkole.

ben bir kısır döngüye girince çıkamıyorum. aylarca süren sarhoşluk dönemlerinden geçiyorum. sadece uyurken alkolden uzağım. sürekli ama sürekli içip sızmakla geçiyor vaktim. sabah uyanır uyanmaz eğer cebimde param varsa kahvaltı yapmaksızın alkole başvuruyorum. bu kısır döngü dediğim gibi aylarca sürdüğü bile oluyor. dediğim gibi 8 senedir dur durak bilmeden içiyorum.

benim alkolizm tipinin tedavisi yok. ben herkes gibi içemem. sadece alkolden uzak duracağım ömür boyu. yoksa normal insanlar gibi içemem.

Sitelerde Paylaş

dostum benim sosyal içici olmamın mümkünatı yok.

defalarca test edildi. 2-3 kadeh içip kendime asla dur diyemem. ağzımı bir kere bulaştırınca mutlaka devamı geliyor. her seferinde sızana kadar içiyorum. beyinde bir fren sistemi yok. ilk kadehten sonra sinsi bir mekanizma harekete geçiyor, rehavet geliyor. zaten zaafım var alkole.

ben bir kısır döngüye girince çıkamıyorum. aylarca süren sarhoşluk dönemlerinden geçiyorum. sadece uyurken alkolden uzağım. sürekli ama sürekli içip sızmakla geçiyor vaktim. sabah uyanır uyanmaz eğer cebimde param varsa kahvaltı yapmaksızın alkole başvuruyorum. bu kısır döngü dediğim gibi aylarca sürdüğü bile oluyor. dediğim gibi 8 senedir dur durak bilmeden içiyorum.

benim alkolizm tipinin tedavisi yok. ben herkes gibi içemem. sadece alkolden uzak duracağım ömür boyu. yoksa normal insanlar gibi içemem.

Sana diyorum ki bu ruh halini biliyorum çünkü bende hayatımın bir döneminde senin gibiydim emin ol. Gece 12 yi geçti bu gün alkol almadan dayandım artık istesem de alamam dediğim zamanlarda da uyku tutmazdı sabah olmasını beklerdim, sabah olunca da tekelin açılma saatini beklerdim ve içer öyle yatardım. İnan bana temelinde hayatının odak noktasına koyman yatıyor. Tofranil dediğim hapın da çok faydasını gördüm. Tofranil içtikten sonra alkol alsan bile bir birada sızacak hale geliyosun sonra küt vurup kafayı yatıyorsun. Zamanla alkol hayatında odak olmaktan çıkıyor tecrübe ile sabittir. Ben yine alkol alıyorum, bir bira için ağzımı kirletmem aldım mı en az 3 tane alırım ama bilmem kaç günde bir, öyle hergün her gün değil. Önceden bugün içtim diyelim ertesi günde içmek isterdim, ertesi günde içince bir sonraki gün içmek isterdim ve böyle böyle devam ederdi. Şimdi öyle değil içtiğimin üstünden 4-5 gün geçmeden canım istemiyor. Ama bu da öyle şiddetli bir istek değil canın çikolata çeker de "aman yaa şimdi kim gidecek bakkala daha sonra" dersin ya bu da böyle bir şey. Yani zaman her şeyin üstesinden geliyor dostum yaşın daha 26, Sen daha 27,28,29,30,31 i görmedin ben bu yaşları gördüm.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...