Jump to content

Bugün Kadir Gecesi

Recommended Posts

Evet arkadaşlar bugün Kadir Gecesi. Bildiğiniz gibi Kur'an'ın indirildiği gün. O kadar ki sayısız sevaplar yazılır her dua ettiğinizde veya başka şeylerle uğraştığınızda. Haydi gelin bari bu gece insaflı olun da Tanrı'yı üzmeyin. Onun dediklerini yapın. Kendiniz için, çünkü ona giren çıkan olmadığını söylemişti.

Demek şimdi ölceğimi bilsem, bu gece bir duayla tüm günahlarımı silebilir, ırmaklı gölgeli, hurili şaraplı eğlenceye bilet alabilirim.

Ya ama Tanrı yine bir hata yapmış(taş**k geçmiş.)

Kendi sözleri bulunduğu Kitabın'ın birinde demiş ki " Melekler ve Cebrail miktarı elli bin bir günde ona yükselirler. Me'aric 4)

Sonra bu gece için de bişey demiş "Melekler ve Cebrail o gecede Rablerinin izniyle hertürlü iş için inerler. Kadir 4"

Bari bu kutsal gecenin hürmetine düzgün söyle birşeyi. İnanan bunca insanların günahına giriyorsun. Melekler elli bin yıl önce yola çıkmış olsa hangi Kadir Gecesi'ne yetişecekler. Bana göre Tanrı'nın burada gizlediği, mesaj gönderdiği gece elli bin yılda bir geliyor. Böyle de olsa Muhammed degil Musa'dan önce Kur'an indirilmistir öyle boş bir yere ve sonra Muhammed bulup bana Tanrı verdi demiş.

Hepsini geçiyorum. Cebrail'in ne işi var burada? Vahiy meleğinin ne işi olabilir ki? "Sen inme" demeyi Tanrı utanıyor galiba kırılmasın diye veya şeytan gibi kafa tutmasından korkuyor. Çünkü 125bin peygamber için o kadar inip çıkmış Cebrail. Uzun zamandır yeryüzünü görmemiş sinirlenir falan..

Sitelerde Paylaş

27 ramazan mı bugün tarih o zaman

aslında kadir gecesinin tam tarihi belirsizdir

21 23 25 27 29 ramazan'dan herhangi biri olabilir

ama nedense 27 ramazan kadir gecesiymiş gibi kabul edilir

yani bu kadir gecesi olayında da müslümanlar tutarsızdır

belki geçti gitti asıl kadir gecesi ama haberleri yok :=)

Sitelerde Paylaş

muhammedin aklına kuranı yazma cinliğinin geldiği gün. İşe yaramış ve zengin olup karıdan karıya koşmuştur. Tabi yan etkilerini şimdi bu salak insanlık çekiyor ama neyse. Pek çoğu kişinin aksine açıp kuran okuyorum şuan, elbette aksi olan kısım tamamen türkçe okuyor olmam ve tutarsızlıkları bulup not alıyor olmam.

ekleme: Hakket lan daha başından gidik doğmamış doğurmamış ? hikayeye ortadan dalıyor nereden geldi o zaman ?

edebiyat hocaları geldi lisedeki çakardı simiti. Nerede olum bunun giriş gelişme sonucu ?

tarihinde NotImportant tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sıkıntılı.. Sen Kur'an ı okuyup dogru yola giriyorsun. Dindarlar okumuyor, okusa da yanlış yola giriyorlar ama dogru yolda olduklarını söylüyorlar. İslam'dan çok çekiyoruz çok.. işte bu yüzden günün birinde keşke diyorum farklı bir gezegenden dünyanın doğuşunu, inananların boğuşunu izlesem..

Sitelerde Paylaş

27 ramazan mı bugün tarih o zaman

aslında kadir gecesinin tam tarihi belirsizdir

21 23 25 27 29 ramazan'dan herhangi biri olabilir

ama nedense 27 ramazan kadir gecesiymiş gibi kabul edilir

yani bu kadir gecesi olayında da müslümanlar tutarsızdır

belki geçti gitti asıl kadir gecesi ama haberleri yok :=)

Zamanında meşhur bir hocadan dinlemiştim bunu. Peygamber efendileri son 10 gün mescidden çıkmazmış. Bir gün yaşlı bir adam gelip Ya Resullallah ben çok yaşlı ve hastayım. 10 gün boyunca gecelerce ibadet yapamam. Sen bana bir gün söyle ben de o gün sabaha kadar ibadetimi yapayım demiş. Bunun üzerine Peygamber efendileri 27 Ramazan'ı işaret etmiş. Sen o gece ibadetini yap diye öğütlemiş.

1- Peygamber neden böyle bir çıkarcılığa sinirlenmedi? Sonuçta yapılan ibadet sevap uğruna değil Allah rızası için yapılmıyor mu?

2- Hadisin kaynağı Müslim es sahih. Yani kabul gören hadis tertip kitaplarından. Yoksa İslam tarihindeki bazı şeyler Muhammedi sembolleştirmek için yontulmuş mudur?

Sitelerde Paylaş

Evet biliyorum. Din adamları ne derse onu yapıyorlar. Gerçekte Tanrı'ya inanmıyorlar. İnansalardı(Kur'an a bakıp) din adamlarının Tanrı'dan daha akıllı olduğunu görürlerdi. :)

yooo.

Bak bir müslüman olarak sana şunu söyleyeyim.

Dinle,

Balkonumda anacımla oturmuş Jack Daniels'ımızı açmış,

sigaramızı yakmış,

Ali Asker'den "şu metrisin önü" türküsünü dinliyoruz.

Din adamlarına ve siyasilere baka baka dininden soğudu bu millet

;)

Allah yukarıda bizi biliyor.

selamlar

tarihinde depressurisation tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

yooo.

Bak bir müslüman olarak sana şunu söyleyeyim.

Dinle,

Balkonumda anacımla oturmuş Jack Daniels'ımızı açmış,

sigaramızı yakmış,

Ali Asker'den "şu metrisin önü" türküsünü dinliyoruz.

Din adamlarına ve siyasilere baka baka dininden soğudu bu millet

;)

Allah yukarıda bizi biliyor.

selamlar

kadir gecesi----wisky --- ve sen müslümansın ? :D

iyiymiş :D

Sitelerde Paylaş

kadir gecesi----wisky --- ve sen müslümansın ? :D

iyiymiş :D

Kardeşim ne kıskanıyorsun, gel (hala) uçuncu bardağımız da var. :)

Adresimizi özelden verelim.

Diğer yandan. Şu kadir gecesi olayı. Evet, ne olacak yani. Alışmışsınız müslümanlar" asar keser" tevbe ayetlerine.

Ne yargılıyorsunuz. Yargılancak bişe varsa zaten sultanım bizi yargılar. Onla benim aramda. O da biliyor.

Gizli birşey yok yani. Ne oldu dinden mi çıktık, anamla oturup bi kaç kadeh viski, bi paket sigara bitirdik, bi dünya muhabbet ettik diye.

Önemli olan yürektir. yüreğin pisse, 10 vakit namaz kılsan ne çıkar.

İyi geceler

Sitelerde Paylaş

Diğer yandan. Şu kadir gecesi olayı. Evet, ne olacak yani. Alışmışsınız müslümanlar" asar keser" tevbe ayetlerine.

Ne yargılıyorsunuz. Yargılancak bişe varsa zaten sultanım bizi yargılar. Onla benim aramda. O da biliyor.

Gizli birşey yok yani. Ne oldu dinden mi çıktık, anamla oturup bi kaç kadeh viski, bi paket sigara bitirdik, bi dünya muhabbet ettik diye.

İyi geceler

İnandığın dinin kitabını, tarihini okumadığın nasıl da belli. Kitabını okumadığın için taptığın putu da tanımıyorsun, o çok zalim, sadist ve manyak bir tanrıdır, sırf inanmıyor, benim dediklerimi yapmıyor diye insanları sonsuza kadar işkence ede ede yakacağını ballandıra ballandıra anlatır.

Sitelerde Paylaş

İyi geceler

sen DEİST sin....farkında değilsin :)

Sitelerde Paylaş

İnandığın dinin kitabını, tarihini okumadığın nasıl da belli. Kitabını okumadığın için taptığın putu da tanımıyorsun, o çok zalim, sadist ve manyak bir tanrıdır, sırf inanmıyor, benim dediklerimi yapmıyor diye insanları sonsuza kadar işkence ede ede yakacağını ballandıra ballandıra anlatır.

Öncelikle yargılamadın, iç çelişki olarak görüp uyardığın için teşekkür ederim sağduyu ( nickin güzel. benim gibi uçakta kabin basıncının aşağı düşüp oksijen maskelerinin düşmesini simgelemiyor. Bu arada nickimin içeriği: Basınç kaybı olduğunda emergency alçalır ve ekip «Emergency Descent» komutunu verir vermez 50,000 9-12 saniyede ani basınç kaybında ilk beş saniyede maskeleri taktık taktık, sonraki ilk saniyede bilincin kaybolmasıyla ölüveririz. maskelerimize dikkat edelim. neyse bu farklı mevzu ama önemli bişey.. )

Ben kuranın tamamını okumadım açıkçası. Kimseye ahkam kesme niyetim de yok. Allaha manyak mı diyorsun. Saydığın eylemlere ilişkin özür dileyerek, vaktin de varsa açıklar mısın?

Sitelerde Paylaş

sen DEİST sin....farkında değilsin :)

Bence satanisttir, baksana Allah'ın dediklerini yapmaktansa şeytanın dediklerini yapmak nefsine daha kolay geliyor.

Ben yargılamadığınız için teşekkür yazıyorken, ileti sonrası gördüğüm şahsımın şeytan, deist vs ilan edilmesi. Ne alakası var kardeşim.

Bir defa şunu belirteyim. O, orada yukarıda. Eğer sorun varsa ben de buradayım. Ki o benim kalbimi de bilir. Kimseye bir zararımızın dokunmadığını da.

Sizin kafanızdaki müslüman eşittir işidci denklemi bir defa yanlış. tabii böyle görünce aklınız karışıyor.

Gönderdiğiniz kuran ayetleri de çarpıtılmış. Egemen dinsel kurum ve MAAŞLI din adamlaının

bilinçli bilinçsiz hurafeleriyle dolu. Size okumanız için bir kitap önereceğim ama okumayacağınızdan emin olduğumdan yazmıyorum.

Keşke sonuçları nereye varırsa varsın, hangi düşünsel etkinliğe ve sorgulamaya varırsa varsın, cesurca ilerleyeceğinizi bilsem daha detaylı yazardım.

"yalnızca kuran" nickli arkadaşım bir başlık açmış mesela. Azıcık aklı olan sorgular. Sorgulamak da eleştirmek de düşünmek de insani bir davranıştır.

Sitelerde Paylaş

Öncelikle yargılamadın, iç çelişki olarak görüp uyardığın için teşekkür ederim sağduyu ( nickin güzel. benim gibi uçakta kabin basıncının aşağı düşüp oksijen maskelerinin düşmesini simgelemiyor. Bu arada nickimin içeriği: Basınç kaybı olduğunda emergency alçalır ve ekip «Emergency Descent» komutunu verir vermez 50,000 9-12 saniyede ani basınç kaybında ilk beş saniyede maskeleri taktık taktık, sonraki ilk saniyede bilincin kaybolmasıyla ölüveririz. maskelerimize dikkat edelim. neyse bu farklı mevzu ama önemli bişey.. )

Ben kuranın tamamını okumadım açıkçası. Kimseye ahkam kesme niyetim de yok. Allaha manyak mı diyorsun. Saydığın eylemlere ilişkin özür dileyerek, vaktin de varsa açıklar mısın?

sana daha önce de söylemiştim..

anaya babaya kardeşe düşman eden bir DİN..!!!

saçmalığın daniskası....

ve ayetleri de vermiştim..

okumadın galiba ?

Sitelerde Paylaş

sana daha önce de söylemiştim..

anaya babaya kardeşe düşman eden bir DİN..!!!

saçmalığın daniskası....

ve ayetleri de vermiştim..

okumadın galiba ?

Yahu sen o ayetleri verdin. Ben de açıp baktım, karşılaştırmak ve daha derin bir anlayış kazanmak adına. Fakat benim gözüme gözüme giren şey şuydu o ayetlerde, Allaha küfür eden ( bu küfür bireyin dudakları arasından çıkan nefes değil) şirk koşan, dini yalan yanlış sözümona bilimsel hurafelerle dolduran, imanı hazreti kıllılara, cübbelilere emanet eden, tekeline alan iftiracılara karşı. Ailen bile bu düzenbazlıkları yapsa reddet ayrıl diyor.

Bak, beni tanıyanlar barışçıl olduğumu bilir. Doğrudur da. Fakat sadece bir kişiye karşı barışçıl değilim.

O da öz babamdır. Bu dünyada sokak kedilerine kadar sevgi besliyorum: arada onlara mama verip, mamayı yemelerini izlerim. Çok güzel bi görüntü oluyor.) fakat gel gör ki babamı sevmem.

Neden babamı sevmem. Çünkü hiç bir insani yönü yoktur. Kişisel bir şey özele girmeyeceğim. Affedin.

Ben kan bağından çok gönül bağına inanırım. ( ailemi de çok ama çok severim)

Şimdi, agnostikler, ateistler o ayetlerde YOKTUR. O ayetlerde bahsedilen Allah adına din uyduranlar, insanları sömürenlerdir.

Ateistler, deistler yalan uydurmuyorlar. Sadece kendilerineverilen inancı değerlendirip eleştirip yada reddediyorlar. Fakat cemaatler böyle değildir. dEMEKKİ AKLINI KULLANANLAR DEĞİL, YALAN SÖYLEYİP, KURUMSALLAŞIP, PARA KAZANIP DİN İMAN DİYE SÖMÜRENLERDİR.

Anlatabildim mi acaba güzel dostum?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...