Jump to content

Agnostikler ve Ateistler dost olmalı

Recommended Posts

Agnostik, inanç skalasında 100'den 10'lara 5'e gerilemiş kimsedir. İnancı iyice zayıflamış, kuşkuları alabildiğine artmıştır.

Onları aşağılamak değil cesaretlendirmek gerekir. Çünkü biz de, agnostik aşamalardan geçerek bugünlere geldik. Hiç kimse bir anda ateist olmaz.

Belki iyi bir benzetme değil ama "Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır." Unutmayalım.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 59
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tanrıyı bir b*k gibi gösteren kişi agnostik midir? Bence deist demek daha doğru olur.

Yani agnostik birisi tanrıyı nasıl övebilir ki, övüyorsa hala agnostik midir? Adamlar "yeterli kanıt yok öyleyse bilemiyorum" diyor. Bunun nesi kötü. Ha bazı sivri zekalı yaratılışçılar agnostizmi tanrı için bir argüman olarak sunarlar. Ama zaten onların hangi argümanı doğru ki? Onlar agnostizmin ne olduğunu bile bilmiyorlar.

Eğer agnostiklerin teistlere ve ateistlere eşit saygı göstermeye meyilli olmasına sinir oluyorsanız haklı bulurum sizi ama bütün agnostikler böyledir diyemeyiz. Çocuksu bir genelleme olur.

Bir ateist,ateist olmayanlara bu din/tanrı konusu yüzünden saygı duy(a)maz..

Tanrı'nın olamıyacağının kanıtları var ama bunu kabul edip etmemek size kalmış..

Mitoloji denen şey,tanrının olamıyacağını söyler..

Evren'in ilk aşamalarında maddenin kendiliğinden oluşma safhası,tanrının olamıyacağını söyler..

Canlıların kendiliğinden evrim geçirmeleri,tanrının olamıyacağını söyler..

Kanıt çok,yeterki insan korkularından kurtulsun..!

Şunu tekrar yazıyım..3 semavi dinin tanrıları bilinemezdir..Agnostikler bunu bir kenara not etsinler..Gitsinler bir hahama,bir imama,tanrının bilinip bilinemeyeceğini sorsunlar..

Dincilerin tebliğ kibarlığı şeklinde abartı olmasına da gerek yok, akılcı ve arkadaşca yaklaşım genelde bir insan kazanmak için yeterli ve sonuç olarak insanların düşünce ve duyguları ne olursa olsun değerlidir yeter ki fiilayata dökülüp ucu sana dokunup, kısıtlamasın.

İnsan kazanmak gibi bir amacımız olmadığından,içimizden geldiği gibi yazıyoruz..

İnsanlar buradaki mesajları da kişisel algılamasın..Ben agnostisizmi eleştiriyorum,yerden yere vuruyorum;agnostikleri değil..Asla kişi ile işimiz olmamalı..Kişisel saldırıları bu forumda genelde müslümanlar yapar..Nolan seni şöyle yapacağım filan derler..Biz böyle yapmıyoruz..

Sitelerde Paylaş

Enfeksiyon olduğunda insan vücudunun ısısı artar.

Vücut onla mücadele ederken ısı artar.

Bu ısı artışındaki dereceler insanların hayal görmesine neden olabilir.

Halüsülasyon ve hayal.

Agnostisizm de bu hayallerden birisidir.

Vücut tanrı virüsünü yok etmeye çalışır.

Virüs yok edilmek istendiğini görür.

Son çare olarak kendisinden %5-%10 oranında bir bir grubu saklar.

Vücudun onu bulamayacağı şekilde kamufle edip saklar.

Agnostikler işte bu saklanmış virüsle düşünen, tepki veren, iletişim kuran hastalıklı insanlardır.

Her hasta gibi onlar da kendilerini sağlıklı zanneder.

Virüsü size de bulaştırmaya çalışırken en zayıf, bağışıklığı en düşük olan noktanızı kullanırlar bunlar.

İnsanın en zayıf noktası gelecekten beklentisi, olasılığa bakışı, olaylara ihtimal vermektir.

Buraya çalışırlar.

Buraya çalışırken de Ateizmin ve Materyalizmin en büyük antikorunu devre dışı bırakmaya çalışırlar.

Ateizmin ve Materyalizmin en büyük antikoru KESİNLİK'tir.

KESİNLİK bizi güçlü ve tüm bu insanlardan daha akıllı yapar.

Siz tanrı denen bu saçmalığın KESİN olarak olmadığını bilirsiniz.İçinizde ihtimal virüsü yoktur.

Metafizik denen saçmalığın KESİN olarak olmadığını bilirsiniz.İçinizde ihtimal virüsü yoktur.

Bilimde ise neyin nasıl olması gerektiğini KESİN olarak bilirsiniz.

Mesela insan DNA haritası içerisinde belirli bir dizilimle yazılmış bir mesaj olmadığını KESİN olarak bilirsiniz.

Bütün bu kesinlikler Agnostiklerde yoktur.

O yüzden bir zombi gibi üzerinize atlar ve ısırmaya çalışırlar.

Zombi insan tenini ısırması gerektiğini bilir.

Koruyucu zırh giydiğiniz yerleri defalarca ısırsa da size virüs aktaramayacağını bilir.

Zırhınızı indirmeniz için oyun oynar zombiler.

Agnostik zombilerin oyunu ise Ateizmin kesinliğinin, değişen bir ortamda onların virüslü mantıklarına göre oluşturduğu tezattır.

Bu ortam ve parçöaları sürekli değişir derler. Değişen bu yerde de kesinlikten bahsedilemez derler.

Eğer mantığınızın gücü zayıfsa bu cümle sizi alır götürür.

Mantığınız güçlüyse bu cümlenin saçmalığını da görürsünüz.

Evrende parçalar hareket halindedir bu doğru, değişkenlik hakimdir, bu da doğru.

Ancak bu durum kurgu ile gerçeği yan yana getirmez.

Bu parçaların değişkenliği, hareketleri ve belirli bir durumu sürekli koruyamaması, onların bir gün bir araya gelip de herhangi bir kurguyu, masalı, inancı olabilir yapacağı anlamına gelmiyor.

Çünkü kurguların, inançların, masalların parçaları yoktur.

Agnostiklerdeki virüsü onlarla güzellikle konuşarak yok edemezseniz.

Tanrı virüsünün korktuğu şeylerin başında Gerçek gelir.

Ardından ise travma.

Bu virüse sahip olan kişilerin inanç olarak travma geçirmeleri lazım.

İnanç olarak travma demek, inandırdıklarıyla dalga geçilmesi, o inandıklarının saçmalığının sert bir şekilde ona gösterilmesi demektir.

Sitelerde Paylaş

Neyin kesinliğinden bahsediyorsunuz. Varsa bilimsel kanıtın yap ispatını al nobeli. Gerisi fasafiso. Dinleri inceleyip saçmalıklarına kanaat getirmekle felsefe ve fiziği kullanıp tanrının varlığı yada yokluğu için karar vermek aynı şeyler değiller. Felsefe ile çok fazla yol almanın mümkün olmadığını poz bilimin tek klavuz olduğunu düşünüyorum. Bilim karanlık noktaları bir bir aydınlatır gördüklerinle de evreni bir şeylerin tasarladığına/madığına sen karar versin. Evet evren kaotik rastgele saçılma eğiliminde bu karmaşa ve bu sürede herşey oluşabilir fakat tek noktadan zamansiz aniden oluştuğunu da gözlemliyoruz. sürekli artan bir entropi, azalan hidrojen, mutlak sıfıra -273C ye doğru yol aldığımız yol aldığımız gerçeği de var. Ne zaman ki fizik bunun bir döngü olduğunu ispatlar tanrının yokluğu kanıtlanmış olur. Onun dışındakiler özellikle yaptığınız felsefi saptamalar ebelek göbelek şeyler. Bu dünyada herkes kendi davasında haklı. senin azılı terörist gördüğün adam, kendince halkı için özgürlük kavgası veren bir savaşçı. müslümanlar için israil yada tam tersi. Sizin virüslü dediğiniz insanlar da sizin için aynı şeyi düşünebilir. Hatta ateistlerin bu tavrını ben biraz birbirlerine kenetlenme sevdasına bağlıyorum bazıları da seviyorlar bunu kendi egolarını tatmin ediyorlar. Biraz empati yahu.. agnostık doğmuyoruz günde 555 kez allah muhammed diyerek beyni tahrip edilmiş düşünme yeteneğini kaybetmiş toplumun ailenin içinden geliyoruz. Eyvallah çok şey öğrendik sizden toplumun ağır bir uykuda olduğunu kaynakları ile ortaya koydunuz ama gerçekten bize kolay gelen şeyler akran olarak gördüğümüz insanlar için bile zor geliyor. O yüzden tenkit ederken en azından bu faktörleri göz önünde bulundurup eleştirinin dozunu göreceli olarak ayarlamanızda fayda var.

Sitelerde Paylaş

Neyin kesinliğinden bahsediyorsunuz. Varsa bilimsel kanıtın yap ispatını al nobeli. Gerisi fasafiso. Dinleri inceleyip saçmalıklarına kanaat getirmekle felsefe ve fiziği kullanıp tanrının varlığı yada yokluğu için karar vermek aynı şeyler değiller. Felsefe ile çok fazla yol almanın mümkün olmadığını poz bilimin tek klavuz olduğunu düşünüyorum. Bilim karanlık noktaları bir bir aydınlatır gördüklerinle de evreni bir şeylerin tasarladığına/madığına sen karar versin. Evet evren kaotik rastgele saçılma eğiliminde bu karmaşa ve bu sürede herşey oluşabilir fakat tek noktadan zamansiz aniden oluştuğunu da gözlemliyoruz. sürekli artan bir entropi, azalan hidrojen, mutlak sıfıra -273C ye doğru yol aldığımız yol aldığımız gerçeği de var. Ne zaman ki fizik bunun bir döngü olduğunu ispatlar tanrının yokluğu kanıtlanmış olur. Onun dışındakiler özellikle yaptığınız felsefi saptamalar ebelek göbelek şeyler. Bu dünyada herkes kendi davasında haklı. senin azılı terörist gördüğün adam, kendince halkı için özgürlük kavgası veren bir savaşçı. müslümanlar için israil yada tam tersi. Sizin virüslü dediğiniz insanlar da sizin için aynı şeyi düşünebilir. Hatta ateistlerin bu tavrını ben biraz birbirlerine kenetlenme sevdasına bağlıyorum bazıları da seviyorlar bunu kendi egolarını tatmin ediyorlar. Biraz empati yahu.. agnostık doğmuyoruz günde 555 kez allah muhammed diyerek beyni tahrip edilmiş düşünme yeteneğini kaybetmiş toplumun ailenin içinden geliyoruz. Eyvallah çok şey öğrendik sizden toplumun ağır bir uykuda olduğunu kaynakları ile ortaya koydunuz ama gerçekten bize kolay gelen şeyler akran olarak gördüğümüz insanlar için bile zor geliyor. O yüzden tenkit ederken en azından bu faktörleri göz önünde bulundurup eleştirinin dozunu göreceli olarak ayarlamanızda fayda var.

Olasılıkla beklenti içindekilerin birbirine olan konumları aynıdır.

Bu doğru.

Yani bir terörist davasında haklıdır, mavi rengin güzelliğini savunan da kendince haklıdır, sarı rengi savunan da.

Ancak bunlar tercihlerdir. İnsanlar tercihlerinde, hislerinde özgürdür.

Ateizm bir tercih değildir.

Materyalizm ana kurumunun tanrıyı yoklayan bilinç koludur.

Materyalizm iki alt kola ayrılır.

Bunlardan birincisi Bilim dediğimiz gerçeği araştırma, bulma, anlama, tespit etme vs etkinliğidir.

İkincisi de Ateizm olarak adlandırılan en büyük yalan kurguyu yok eden bilinç seviyesi.

İkisinin de belirleyicisi, kural koyucusu, yanlış doğru diye kontrolünü yapan Materyalizmdir.

Mesela gerçekliğin açıklanmasında tanrı kavramını reddeden ancak büyüyü, falı kabul eden birisi de teknik olarak Ateist sayılabilir kaba tanıma göre.

Ancak Materyalizm formülü burada devreye girer ve o Ateist diye tanımlanan kişinin Ateist olmadığını ortaya koyar.

Bilimde de öyle.

UFO'Lar hakkında bir makale yazan ve bilim adamı diye geçinen birisi, makale kurallarına uygun yazarsa yazısını kabul edilebilirdi yazısı

Ama burada da Materyalizm devreye giriyor ve bilimin tüm kurallarını harfi harfine yerine getirse bile onun şarlatan olduğunu çıkarıyor.

Yani senin dediğin gibi Materyalizmden bağımsız bir bilim yok.

Bilimin ana arteri belli.

Materyalizm.

Onun üstünde biriken şarlatanları süpürgeyle süpüren odur.

Eğer Materyalizmsiz bir bilim düşünülseydi o zaman Hristiyan Yaradılışçılar ile Adnan Oktar da bilim adamı olurdu.

Adamlar kuralları harfiyen yerine getirip taklit ediyorlar.

Sen Materyalizmsiz onları neye göre temizleyebilirsin ki?

Kanıt kanıt diye mi?

Kanıtları da taklit ediyorlar ya.

100lerce yıl o safsataları yanlışlama çalışması mı yapacaksın?

Kuralına göre oynuyorsan, Adnan Oktarın sunduğu materyalleri neye göre reddedebilirsin ki?

Madem sadece pozitif bilim, sadece pozitif bilimle adamın sunduğu materyalleri reddetmen için 20 yıl çalışman lazım.

Biraz konuşurken saçmalamamayı öğrenin.

Bilimin sağlayıcısı Materyalizmdir.

Senin Felsefe dediğin şey idealist saçmalıklar.

Materyalizm bir kuramdır.

Bilimin kontrol ve denetim mekanizmasıdır.

Sitelerde Paylaş

Biraz konuşurken saçmalamamayı öğrenin.

Saçmalarken konuşmayı öğrenirsen bende söylediğini dikkate alabilirim. Dostum, 5 yıldır son dönemde daha az olmakla birlikte genellikle bilim başlığında takılırım ve seni tanımıyorum. Bu forumda ben ve benim gibileri aydınlatan zeki bilgili ufku geniş büyük emek sahibi çok insan var onlardan biri bunu söylese sıkıntı etmem ama sen bunlardan biri olmadığın gibi konuşma uslubunla ve argümanlarınla amacının yukarıdaki bahsi geçen insanlarla ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Sana yazdığın metinde 500 kez geçen materyalısızmınle mutluluklar diliyorum. İyi süpürmeler :-)

Sitelerde Paylaş

Saçmalarken konuşmayı öğrenirsen bende söylediğini dikkate alabilirim. Dostum, 5 yıldır son dönemde daha az olmakla birlikte genellikle bilim başlığında takılırım ve seni tanımıyorum. Bu forumda ben ve benim gibileri aydınlatan zeki bilgili ufku geniş büyük emek sahibi çok insan var onlardan biri bunu söylese sıkıntı etmem ama sen bunlardan biri olmadığın gibi konuşma uslubunla ve argümanlarınla amacının yukarıdaki bahsi geçen insanlarla ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Sana yazdığın metinde 500 kez geçen materyalısızmınle mutluluklar diliyorum. İyi süpürmeler :-)

Benim verdiğim bir tabloyu 1000 parçaya bölüp ondan sonra bana 1000 parçalık puzzle'ı kısa süre içinde birleştirenler arasında yoksun sen diye bir saçmalık yazıyorsun.

Saçmalıyorsun.

Yazım içinde materyalizmi defalarca tekrar etmemin bir nedeni var.

Materyalizm bir düşünce veya fikir değildir.

Bir kuramdır.

Bilimin yaratıcısı ve kural koyucusudur.

Ayrıca buradan ne seviyede olduğun da görülüyor.

Terim ve terminoloji hamallığı yapmak bir şeyler öğrenmek değildir.

Ukalalıktır.

5 tane türkçe kelime içinde 1 tane yabancı kelime söyleyerek kendini üstün hisseden o dangalaklardansın sen.

İskeleti benim bilimcimde bulunmayan hiç bir bilgiye sahip olamazsın.

Şimdi ve gelecekte, karşına çıkacak her türlü bilgi ve buluşun iskeleti Materyalizm kuramının içindedir.

İşte bu yüzden Materyalizm kuramını yüzlerce binlerce kez tekrarlıyorum.

İskeletine sahip olmadığım hiç bir bilgiye sahip değilsin. Olamazsın da.

Sitelerde Paylaş

Benim verdiğim bir tabloyu 1000 parçaya bölüp ondan sonra bana 1000 parçalık puzzle'ı kısa süre içinde birleştirenler arasında yoksun sen diye bir saçmalık yazıyorsun.

Saçmalıyorsun.

Yazım içinde materyalizmi defalarca tekrar etmemin bir nedeni var.

Materyalizm bir düşünce veya fikir değildir.

Bir kuramdır.

Bilimin yaratıcısı ve kural koyucusudur.

Ayrıca buradan ne seviyede olduğun da görülüyor.

Terim ve terminoloji hamallığı yapmak bir şeyler öğrenmek değildir.

Ukalalıktır.

5 tane türkçe kelime içinde 1 tane yabancı kelime söyleyerek kendini üstün hisseden o dangalaklardansın sen.

İskeleti benim bilimcimde bulunmayan hiç bir bilgiye sahip olamazsın.

Şimdi ve gelecekte, karşına çıkacak her türlü bilgi ve buluşun iskeleti Materyalizm kuramının içindedir.

İşte bu yüzden Materyalizm kuramını yüzlerce binlerce kez tekrarlıyorum.

İskeletine sahip olmadığım hiç bir bilgiye sahip değilsin. Olamazsın da.

hahahaaa

Ne içtin olm sen?

Sevgilerimi yolluyorum..

Sitelerde Paylaş

Bir ateist,ateist olmayanlara bu din/tanrı konusu yüzünden saygı duy(a)maz..

Tanrı'nın olamıyacağının kanıtları var ama bunu kabul edip etmemek size kalmış..

Mitoloji denen şey,tanrının olamıyacağını söyler..

Evren'in ilk aşamalarında maddenin kendiliğinden oluşma safhası,tanrının olamıyacağını söyler..

Canlıların kendiliğinden evrim geçirmeleri,tanrının olamıyacağını söyler..

Kanıt çok,yeterki insan korkularından kurtulsun..!

Şunu tekrar yazıyım..3 semavi dinin tanrıları bilinemezdir..Agnostikler bunu bir kenara not etsinler..Gitsinler bir hahama,bir imama,tanrının bilinip bilinemeyeceğini sorsunlar..

İnsan kazanmak gibi bir amacımız olmadığından,içimizden geldiği gibi yazıyoruz..

İnsanlar buradaki mesajları da kişisel algılamasın..Ben agnostisizmi eleştiriyorum,yerden yere vuruyorum;agnostikleri değil..Asla kişi ile işimiz olmamalı..Kişisel saldırıları bu forumda genelde müslümanlar yapar..Nolan seni şöyle yapacağım filan derler..Biz böyle yapmıyoruz..

Sordum ama cevap bilinemez değildi. Senin işine gelipte anlayamadığın nokta VARLIĞININ BİLİNİP BİLİNEMEYECEĞİDİR. bu 3 dinde varlığı kesin olarak kabul edilir. Yani neymiş farklıymış insanları yanlış bilgilendirme.

Şimdi şu kanıtlara bakalım sanki biz bilmiyormuşuz gibi;

''Canlıların kendiliğinden evrim geçirmeleri,tanrının olamıyacağını söyler..''

►Bu 3 dindeki tanrının kesinlikle olamayacağını söyler evet. Ama Buna zemin hazırlayan bir tanrının olamayacağını söylemez

''Mitoloji denen şey,tanrının olamıyacağını söyler..''

►Pek çok tanrının üretilmesi tümünle alakasız bir tanrının olamayacağını göstermez

''Evren'in ilk aşamalarında maddenin kendiliğinden oluşma safhası,tanrının olamıyacağını söyler..''

►Tetikleme kısmı burası içinde geçerli. Kendiliğinden oluşmayı tetikleyen, sağlayan bir tanrının olmadığını göstermez.

''Kanıt çok,yeterki insan korkularından kurtulsun..!''

►Hiç bir kanıt bu konuda KESİNLİĞİ sağlayamaz.

Sitelerde Paylaş

Enfeksiyon olduğunda insan vücudunun ısısı artar.

Vücut onla mücadele ederken ısı artar.

Bu ısı artışındaki dereceler insanların hayal görmesine neden olabilir.

Halüsülasyon ve hayal.

Agnostisizm de bu hayallerden birisidir.

Vücut tanrı virüsünü yok etmeye çalışır.

Virüs yok edilmek istendiğini görür.

Son çare olarak kendisinden %5-%10 oranında bir bir grubu saklar.

Vücudun onu bulamayacağı şekilde kamufle edip saklar.

Agnostikler işte bu saklanmış virüsle düşünen, tepki veren, iletişim kuran hastalıklı insanlardır.

Her hasta gibi onlar da kendilerini sağlıklı zanneder.

Virüsü size de bulaştırmaya çalışırken en zayıf, bağışıklığı en düşük olan noktanızı kullanırlar bunlar.

İnsanın en zayıf noktası gelecekten beklentisi, olasılığa bakışı, olaylara ihtimal vermektir.

Buraya çalışırlar.

Buraya çalışırken de Ateizmin ve Materyalizmin en büyük antikorunu devre dışı bırakmaya çalışırlar.

Ateizmin ve Materyalizmin en büyük antikoru KESİNLİK'tir.

KESİNLİK bizi güçlü ve tüm bu insanlardan daha akıllı yapar.

Siz tanrı denen bu saçmalığın KESİN olarak olmadığını bilirsiniz.İçinizde ihtimal virüsü yoktur.

Metafizik denen saçmalığın KESİN olarak olmadığını bilirsiniz.İçinizde ihtimal virüsü yoktur.

Bilimde ise neyin nasıl olması gerektiğini KESİN olarak bilirsiniz.

Mesela insan DNA haritası içerisinde belirli bir dizilimle yazılmış bir mesaj olmadığını KESİN olarak bilirsiniz.

Bütün bu kesinlikler Agnostiklerde yoktur.

O yüzden bir zombi gibi üzerinize atlar ve ısırmaya çalışırlar.

Zombi insan tenini ısırması gerektiğini bilir.

Koruyucu zırh giydiğiniz yerleri defalarca ısırsa da size virüs aktaramayacağını bilir.

Zırhınızı indirmeniz için oyun oynar zombiler.

Agnostik zombilerin oyunu ise Ateizmin kesinliğinin, değişen bir ortamda onların virüslü mantıklarına göre oluşturduğu tezattır.

Bu ortam ve parçöaları sürekli değişir derler. Değişen bu yerde de kesinlikten bahsedilemez derler.

Eğer mantığınızın gücü zayıfsa bu cümle sizi alır götürür.

Mantığınız güçlüyse bu cümlenin saçmalığını da görürsünüz.

Evrende parçalar hareket halindedir bu doğru, değişkenlik hakimdir, bu da doğru.

Ancak bu durum kurgu ile gerçeği yan yana getirmez.

Bu parçaların değişkenliği, hareketleri ve belirli bir durumu sürekli koruyamaması, onların bir gün bir araya gelip de herhangi bir kurguyu, masalı, inancı olabilir yapacağı anlamına gelmiyor.

Çünkü kurguların, inançların, masalların parçaları yoktur.

Agnostiklerdeki virüsü onlarla güzellikle konuşarak yok edemezseniz.

Tanrı virüsünün korktuğu şeylerin başında Gerçek gelir.

Ardından ise travma.

Bu virüse sahip olan kişilerin inanç olarak travma geçirmeleri lazım.

İnanç olarak travma demek, inandırdıklarıyla dalga geçilmesi, o inandıklarının saçmalığının sert bir şekilde ona gösterilmesi demektir.

Buyurun bir öznelci daha çıktı karşımıza :D seri üretime falan mı geçtiler sizi ?

Tamamı bak çoğu değil HEPSİ öznel ve göreceli yargıdır. Hiç bir şey ifade etmez. Domuzlar uçabilir demekten farksız. Hiç bir şeye dayanmaz bu yazdıkların

İmzamı oku sen anlarsın, tartışmak istersende yazarsın

''Vücut onla mücadele ederken ısı artar.''

► Şu bilgi yanlışınıda düzeltelim bak bu doğru olsaydı ''hepsi'' demicektim. Vücut savaşırken, savaşın veya karşı koymanın bir sonucu olarak ısıyı arttırmaz. Doğrudan savaşmak için arttırır. çünkü ısı proteinlerin yapısı bozar. (denatürasyon)

Sitelerde Paylaş

Sordum ama cevap bilinemez değildi.....

Sen dik kafalısın,at gözlüklüsün..Sen ileride ateist filan olamazsın..Sana ve senin gibilere papağan gibi aynı şeyleri söylemekten bıktım..

Semavi dinlerin tanrıları bilinemez diyorum,bilinir diyor..Ateist olman için zekan/bilgin yeterli değil senin..

Örnek olsun diye yazıyorum ama boşuna yazdığımı da biliyorum..

Yahudilerin yaradan diye lanse ettikleri EİN SOF adındaki şey,bilinemezdir..Bu şeye tanrı demiyor yahudiler..Tanrı bu şeyin alt katmanındaki sekinah veya deity veya yehova veya elohim dedikleri şeydir..Genel olarak yehova kullanılıyor..Bakın Yehova'yı bilebilirsiniz ama yahudilerin ana tanrısı EİN SOF'u bilemezsiniz..

Sende bunları bilmiyorsun..Senin bu konularda zırnık bilgin/fikrin yok..Olsaydı zaten ateist olurdun..

Bilmek ve inanmak farklı şeylerdir diye bin defa yazdık ama kalın kafalar anlamıyor bunu..Allah bilinemez olduğu için Allah'a inanılıyor..Şu kurduğumuz cümleleri anlayın artık..

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen dik kafalısın,at gözlüklüsün..Sen ileride ateist filan olamazsın..Sana ve senin gibilere papağan gibi aynı şeyleri söylemekten bıktım..

Semavi dinlerin tanrıları bilinemez diyorum,bilinir diyor..Ateist olman için zekan/bilgin yeterli değil senin..

Örnek olsun diye yazıyorum ama boşuna yazdığımı da biliyorum..

Yahudilerin yaradan diye lanse ettikleri EİN SOF adındaki şey,bilinemezdir..Bu şeye tanrı demiyor yahudiler..Tanrı bu şeyin alt katmanındaki sekinah veya deity veya yehova veya elohim dedikleri şeydir..Genel olarak yehova kullanılıyor..Bakın Yehova'yı bilebilirsiniz ama yahudilerin ana tanrısı EİN SOF'u bilemezsiniz..

Sende bunları bilmiyorsun..Senin bu konularda zırnık bilgin/fikrin yok..Olsaydı zaten ateist olurdun..

Bilmek ve inanmak farklı şeylerdir diye bin defa yazdık ama kalın kafalar anlamıyor bunu..Allah bilinemez olduğu için Allah'a inanılıyor..Şu kurduğumuz cümleleri anlayın artık..

ein sof bir tanrı değildir. yehova bir tanrıdır ve varlığı kesin olarak kabul edilir.

Sitelerde Paylaş

Benim ateist agnostiklerle bir sorunum yoktur. Ama agnostizm çok geniş bir yelpaze. Teist agnostikleri de barındırıyor. Agnostiklerle skalasına göre artan derecede alıp veremediğim olabiliyor.

Agnostik eğer "tanrı büyük olasılıkla yoktur, varsa da önemi yok" diyorsa bu ateist agnostiktir. "Tanrı büyük olasılıkla vardır, olmasa da varmış gibi yapmakta fayda var" diyorsa bu da teist agnostiktir.

Yani bir agnostikle bir sorunumuz olup olmayacağı yelpazede aldığı yere bağlı. Bunu da tavrıyla göstermesine bağlı. Ateistlere illa da "tanrı olabilir, yok demeyin, yok deyip elinize ne geçiyor" filan gibi akıllar vermeye kalkışıyorsa aramızda sorun çıkar.

Sitelerde Paylaş

Uygun dil kullanıldığında herhangi bir Agnostik, Panteist, Deist, Teist vs arasında hiç bir fark yok.

Önemli olan damarlarına basmayı bilmek.

Ben o damara basmayı biliyorum.

En bilimsel görüneni bile teistleşiyor.

Dünya eğer korkunç bir virüsle karşı karşıya kalsaydı, emin olun uygulanan karantina bölgelerinde o virüsü binde bir oranında taşıyanlara bile izin verilmezdi.

Tanrı korkunç bir virüstür. Bir yok edici virüstür. Zombilere çevirir herkesi. Hiç bir insan kendine belirlenen tanrı sınırını asla aşamayacak hale gelir.

O yüzden bu virüsü milyonda bir taşıyan da birdir, %100 taşıyan da.

Agnostikler idealizm kategorisinde yer alan virüslü insanlardır.

Kirlenmemiş bölgelere onları taşımanız, onları ciddiye alıp dinlemeniz ancak kirliliğe yol açar.

Sizi sürekli tanrıyla meşgul ederler.

Ateistlerin bir arada olduğu yerde tanrı hakkında bir gündem olmaz.

Ama Agnostikleri Ateistlerle yanyana getirirseniz gündemi ve rotayı tanrıya çevirirler.

Sizle ihtimalini tartışırlar, ihtimalini yoklarsanız ihtimalinin ihtimalini tartışırlar. Bu döngü bitmez.

Konulara daha dikkatli bakın.

Teistler gibi açıktan bir tanrı mesajı olmasa da, ihtimalinin mesajı agnostiklerde her konuda mevcuttur.

Agnostikler Tanrıcıdırlar. O virüs tarafından ele geçirilmişlerdir.

Ateizme ve bilime zerre faydaları olmaz. Ancak zararları olur.

İşleri güçleri suyu bulandırmaya çalışmak.

Yarattıkları bulanıklık kime yarıyor bir düşünün.

Sitelerde Paylaş

Kurduğun cümleler,bu kaynakta geçmiyor..Kurduğun cümlelerin geçtiği bir kaynak göster bana..

Ben bu forumda kurduğum cümlelerin geçtiği kaynakları,istenirse gösteririm..Sen buna dikkat etmiyorsun..!

..........İşleri güçleri suyu bulandırmaya çalışmak.

Yarattıkları bulanıklık kime yarıyor bir düşünün.

Küfür etmeden yaz işte şurada.. :)

Aynen katılıyorum sana..

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kurduğun cümleler,bu kaynakta geçmiyor..Kurduğun cümlelerin geçtiği bir kaynak göster bana..

Ben bu forumda kurduğum cümlelerin geçtiği kaynakları,istenirse gösteririm..Sen buna dikkat etmiyorsun..!

kurduğum cümle zaten orada anlatılan şeyin sonucudur. bana islamdaki allahın bilinemez olduğunu yazan bir kaynak göster madem büyük konuştun

Sitelerde Paylaş

kurduğum cümle zaten orada anlatılan şeyin sonucudur. bana islamdaki allahın bilinemez olduğunu yazan bir kaynak göster madem büyük konuştun

Yalan söylüyorsun..Kurduğun cümle,verdiğin kaynakta yok..Senin wiki linkine bakıp,o dediğin sonuçları çıkaramayız..

Allah'ın bilinemez olduğuna dair sana bir kaynak bulacağım..

Sitelerde Paylaş

Fethullah Gülen'den bir yazı;

http://tr.fgulen.com/content/view/373/3/

Biz Allah'ı (celle celâluhu) eserlerinden isimlerine, isimlerinden sıfatlarına, sıfatlarından tecellî-i Zât'a yükselerek tanımağa çalışırız.

Allah'ı tanımaya çalışırız diyor..Tanıyamayabilirsin yani..

Veya;

O'nun, bilinmesini, kendine has lisan ve lehçesi içinde, şehadet ve gayp âleminin birleşme noktası olan vicdana bırakıyoruz

Anlıyor musun bu cümleleri?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...