Jump to content

Kuranda aşk ile ilgili hiçbir şey yok

Recommended Posts

Kuranda neden bu kadar önemli bir konu üzerinde hiç durulmamış? Incilde mesela duygusal romantik sözler var. Ama kuranda sadece seksten bahsediyor. Cennette bile erkeklerin bir sürü karısı olacak diyor yani cennetinde bile aşk yok müslümanların. Bu üzerinde durulması gereken çok önemli bir konu.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 43
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sana müslüman taklidi yapayım :D

Ne demiş Mevlana?

Ben ne elbiseler gördüm,içinde insan yok..Ne insanlar gördüm,üstünde elbise yok..

''Kuran bir elbisedir..Kuran'da yazanları dikkate alıp,Allah hakkında kötü bir karara varmak doğru değildir.Kuran'ın içini/özünü anlamak lazım..Bunu anladığınız zaman,elbiseyi/ayetleri ciddiye bile almazsınız..''

Sitelerde Paylaş

İncil'i, Tevrat'ın katı kurallarına karşı çıkan bir manifesto metni olarak düşünebilirsiniz.

İncil, kendi ile çeliştiği bazı bölümler dışında genelde sevgiyi ve hoşgörüyü öğütleyen bir kitaptır.

Kuran'da da aşktan hiç bahsedilmiyor değil.

Mesela Züleyha'nın Yusuf'a olan aşkı, Muhammed'in Zeynep aşkının anlatıldığı kıssalar var.

Allah'ın Muhammed'e olan aşkı da, neredeyse kitabın bütününü işgal etmiştir zaten...

İslam'da -tasavvufta- kişilere duyulan aşk yalnızca Allah'a ulaşmak için bir araçtır.

İnsana duyulan aşk, Allah aşkına dönmüyorsa, bu aşk rahmani değil şeytanidir. :)

Sitelerde Paylaş

İncil'i, Tevrat'ın katı kurallarına karşı çıkan bir manifesto metni olarak düşünebilirsiniz.

İncil, kendi ile çeliştiği bazı bölümler dışında genelde sevgiyi ve hoşgörüyü öğütleyen bir kitaptır.

Kuran'da da aşktan hiç bahsedilmiyor değil.

Mesela Züleyha'nın Yusuf'a olan aşkı, Muhammed'in Zeynep aşkının anlatıldığı kıssalar var.

Allah'ın Muhammed'e olan aşkı da, neredeyse kitabın bütününü işgal etmiştir zaten...

İslam'da -tasavvufta- kişilere duyulan aşk yalnızca Allah'a ulaşmak için bir araçtır.

İnsana duyulan aşk, Allah aşkına dönmüyorsa, bu aşk rahmani değil şeytanidir. :)

yani..??

müslüman olup - allaha mı aşk besleyelim ?

biz non teistlerin aşkı - şeytani aşkmıdır sana göre ?

Sitelerde Paylaş

Çünkü Muhammed ve onun arkadaşlarının aklı yobazlıktan ve cinsellikten başka birşeye çalışmıyordu.Arkadaşlar konuyla ilgili olmayan konuya gelirsek,ben aşık oldum ya.Ben aşık olduğum kişi için Dünyayı yakarım!Forumun bir üyesi olarak duygumu sizlerle paylaşmak istedim.Bugün onunla birlikte sevgili oldum.

Sitelerde Paylaş

Sen ateist değil miydin Zavallı amca, ne ara non-teist oldun?

ateistim...de - tümümüzü kapsasın diye non-teist yazdım. sonuçta deistin de - agnostiğin de bi tanrı aşkı yoktur...öle bir dertleri de yoktur..??

bu durumda iddian herkesi kapsar ...ateist - deist...agnostik vs.

Sitelerde Paylaş

ateistim...de - tümümüzü kapsasın diye non-teist yazdım. sonuçta deistin de - agnostiğin de bi tanrı aşkı yoktur...öle bir dertleri de yoktur..??

bu durumda iddian herkesi kapsar ...ateist - deist...agnostik vs.

İyi de ortada şahsıma ait herhangi bir iddia yok ki... :)

Ben İslam'daki tasavvufi aşk anlayışından bahsettim...

Bu tanım, non-teistleri neden kapsasın?

Sitelerde Paylaş

Kuranda neden bu kadar önemli bir konu üzerinde hiç durulmamış? Incilde mesela duygusal romantik sözler var. Ama kuranda sadece seksten bahsediyor. Cennette bile erkeklerin bir sürü karısı olacak diyor yani cennetinde bile aşk yok müslümanların. Bu üzerinde durulması gereken çok önemli bir konu.

Sizin arzu ettiğiniz şekilde romantik içeriği yok diye, niye burun kıvırıyorsunuz ?

Ne yani, Tanrı herkesin keyfine göre mi bir kitap göndersin ?

Dostum, Tanrının/Tanrıların bile o kadar yazacak kăğıt ve kalemleri yoktur.

Yarın da gelip, bunda niye kadayıfın tarifi yok derseniz, hiç şaşmam.

Hay bin kunduz, Sizler de hiç birşey beğenmiyorsunuz. :D

Size bir/iki soru: Siz aşktan ne anlıyorsunuz acaba ?. Lütfen bir yazarmısınız ?

Sizce aşk ile sex arasında ne kadar fark var ? :D

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İyi de ortada şahsıma ait herhangi bir iddia yok ki... :)

Ben İslam'daki tasavvufi aşk anlayışından bahsettim...

Bu tanım, non-teistleri neden kapsasın?

bunu sen yazmadın mı ?

eh.... non teistlerin aşkı şeytani yani ?

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bunu sen yazmadın mı ?

eh.... non teistlerin aşkı şeytani yani ?

Tasavvuf inancına göre beşeri aşk şeytanidir, ilahi aşk ise rahmani...

''Bana göre değil, tasavvuf anlayışına göre...'' :)

tarihinde Mırnaw tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tasavvuf inancına göre beşeri aşk şeytanidir, ilahi aşk ise rahmani...

''Bana göre değil, tasavvuf anlayışına göre...'' :)

ben de onu sormuştum zaten....sana göre mi ? dinlere göre mi ?

öle bi yazmışsın ki - okuyan senin düşüncenin o olduğunu sanır !! ?? :)

Sitelerde Paylaş

Sizin arzu ettiğiniz şekilde romantik içeriği yok diye, niye burun kıvırıyorsunuz ?

Ne yani, Tanrı herkesin keyfine göre mi bir kitap göndersin ?

Dostum, Tanrının/Tanrıların bile o kadar yazacak kăğıt ve kalemleri yoktur.

Yarın da gelip, bunda niye kadayıfın tarifi yok derseniz, hiç şaşmam.

Hay bin kunduz, Sizler de hiç birşey beğenmiyorsunuz. :D

Size bir/iki soru: Siz aşktan ne anlıyorsunuz acaba ?. Lütfen bir yazarmısınız ?

Sizce aşk ile sex arasında ne kadar fark var ? :D

Eşekle yapınca da seks oluyor. Ama aşk çok farklı.
Sitelerde Paylaş

Eşekle yapınca da seks oluyor. Ama aşk çok farklı.

Olmamış. Eşekle yapınca sapıklık olur. Kaldı ki, eşekle ön sevişme ve şex muhabbeti hiç olmaz. :D

Meseleyi buraya getirmenize pek bir anlam veremedim. Sorularıma yanıt vermediniz.

Ayrıca neden kutsal kitaplar romantik içerikli olmalıymış ?

Müslümanların Tanrısı, kitabında lafı dolandırmadan hemen sadede gelmiş. Ne güzel işte ! :D

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Olmamış. Eşekle yapınca sapıklık olur. Kaldı ki, eşekle ön sevişme ve şex muhabbeti hiç olmaz. :D

Meseleyi buraya getirmenize pek bir anlam veremedim. Sorularıma yanıt vermediniz.

Ayrıca neden kutsal kitaplar romantik içerikli olmalıymış ?

Müslümanların Tanrısı, kitabında lafı dolandırmadan hemen sadede gelmiş. Ne güzel işte ! :D

Kuran kadınlara cinsel obje gözüyle baktığı için kuranın cennetinde bile aşk yok. Kuranın cenneti hayyamın.da dediği gibi kerhaneden farksız.
Sitelerde Paylaş

Çünkü Muhammed'in dünyasında aşka yer yoktur. Bunun ispatını yapayım. Muhammed'in dertleri:

- Evlatlığımın karısını nasıl boşattırırım ve nasıl kendime nikahlar ve seks yaparım?

- Şu küçücük kız olan Ayşe ile nasıl evlenir ve nasıl onunla yatarım?

Böyle dertleri olan birinin uydurduğu kitapta aşk olmaması gayet doğaldır.

tarihinde D-kun tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...