Jump to content

Ahmaklar ordusu....

Recommended Posts

Evet,ateist olmayan herkes ahmaktır..

Neden ahmaktır?

İnsanlar ,binlerce sene ,aklının ermediği her şeyin arkasına bir güç koymuştur..

Bu düşünce ,bilimin olmadığı zamanlar normal karşılanabilir..

Çünkü insanlar o zamanlar doğa olayları karşısında hem acizdir,hem de bu doğa olaylarının nasıl oluştuğu hakkında hiç bir bilgisi yoktur..

Bu yüzden her olayın arkasına ayrı ayrı tanrılar koymuştur..

Gelelim günümüze,

Yaşadığımız çağda,bilim bir çok şeyi çözmüştür..

Ve çözmeye de devam edecektir..

Şu anda cevabı veilemeyen soruları da bilimden başka bir şey çözemez..

şu anda cevabı verilememiş soruların arkasına,var olmasını gerektirecek veya varlığına dair en ufak bir kanıt olmayan xxxxxxx** diye bir şeyi koymak veya bu şeyin bilinemez olduğunu iddia etmek, akıl işi değildir.

Bu iddiaları sadece ateistler reddeder..

Akıl da bunu gerektirir..

**Her hangi bir şeye isim koymak için ,önce o şeyin varlığı tespit edilir.Sonra isim konur..

Peki bunlar ne yapıyor,önce bir isim koyuyor,sonra da bunun var olduğunu veya bu şeyin bilinemez olduğunu iddia ediyorlar..

Sitelerde Paylaş

Şimdi bir konu açacaktım..Bu konuyu görünce vazgeçtim.. :)

Kafamda toparlayıp,buraya yazacağım şimdi..

Konu başlığım şu olacaktı;

''ATEİST OLMAYANLAR AKIL HASTALARIDIRLAR..''

Büyük bir şirketiniz var ve işleriniz iyi gitmemeye başlıyor..Borçlarınızı ödeyemeyecek duruma geliyorsunuz,işçilerinize maaş ödeyemiyorsunuz..İflas etmek üzeresiniz..Zamanla bir türlü toparlanamıyorsunuz ve iflas ediyorsunuz amma velakin bunu kabul edemiyorsunuz..Ceo'nuz veya muhasebeciniz ''iflas ettik'' diyor ama asla bunu kabul etmiyorsunuz..''İşçilere maaşlarını verin ve çalışmaya devam edin'' filan diyorsunuz..

Çok güzel ve akıllı bir eşiniz var..Herşey çok iyi gidiyorken,bir anda eşiniz hastalanıyor ve ölüyor..Siz bu duruma alışmak yerine,bu durumunuza inat,eşiniz yaşıyormuş gibi davranmaya devam ediyorsunuz..Ölen eşinize kahvaltı hazırlıyorsunuz filan..

Şizofrensiniz ve gördüğünüz hayallerin gerçek olduğunu sanıyorsunuz..Doktor size ''gerçek sandığın şeyler,aslında bir hayal'' diyor ama bunu kabul etmiyorsunuz..Çünkü hayallerle yaşamaya alışmışsınız artık..

Bilim,maddenin ve canlıların KENDİLİĞİNDEN evrim geçirdiğini söylüyor..Haliyle yaratıcı diye birşeyin olmadığı manasını buradan çıkarmak lazım ama bunu kabul edemiyorsunuz..Çünkü hayallerle yaşamak daha rahatlatıcı geliyor..

Ya bunu kabul edin,sağlık/sıhhat bulun;ya da bir akıl hastası olduğunuzu kabul edin..

Kabul etmek gerçekten zor ama bilimsel verilere rağmen,bize burada ukalalık etmeyin..Hem delisiniz,hem de zeytinyağı gibi üsttesiniz..

Sitelerde Paylaş

Büyük bir şirketiniz var ve işleriniz iyi gitmemeye başlıyor..Borçlarınızı ödeyemeyecek duruma geliyorsunuz,işçilerinize maaş ödeyemiyorsunuz..İflas etmek üzeresiniz..Zamanla bir türlü toparlanamıyorsunuz ve iflas ediyorsunuz amma velakin bunu kabul edemiyorsunuz..Ceo'nuz veya muhasebeciniz ''iflas ettik'' diyor ama asla bunu kabul etmiyorsunuz..''İşçilere maaşlarını verin ve çalışmaya devam edin'' filan diyorsunuz..

Çok güzel ve akıllı bir eşiniz var..Herşey çok iyi gidiyorken,bir anda eşiniz hastalanıyor ve ölüyor..Siz bu duruma alışmak yerine,bu durumunuza inat,eşiniz yaşıyormuş gibi davranmaya devam ediyorsunuz..Ölen eşinize kahvaltı hazırlıyorsunuz filan..

Şizofrensiniz ve gördüğünüz hayallerin gerçek olduğunu sanıyorsunuz..Doktor size ''gerçek sandığın şeyler,aslında bir hayal'' diyor ama bunu kabul etmiyorsunuz..Çünkü hayallerle yaşamaya alışmışsınız artık..

Bilim,maddenin ve canlıların KENDİLİĞİNDEN evrim geçirdiğini söylüyor..Haliyle yaratıcı diye birşeyin olmadığı manasını buradan çıkarmak lazım ama bunu kabul edemiyorsunuz..Çünkü hayallerle yaşamak daha rahatlatıcı geliyor..

Ya bunu kabul edin,sağlık/sıhhat bulun;ya da bir akıl hastası olduğunuzu kabul edin..

Kabul etmek gerçekten zor ama bilimsel verilere rağmen,bize burada ukalalık etmeyin..Hem delisiniz,hem de zeytinyağı gibi üsttesiniz..

İyi etmişsin..

Ben kibarını açtım,aslında senin başlık daha doğru bir tespit...

Düşünsene,biri diyor ki

beni görünmez bir adam takip ediyor,işerken sıçarken ,her yerde peşimde....

Ve etrafındakiler de doğal olarak,la saçmalama görünmez adam diye bir şey var mı diyor..

Bu hala israr ediyor iddiasına,

var var var var......

Ne yaparlar bu kişiyi,doğru akıl hastanesine...

Peki bu teistlerin veya diğer dinsizlerin ne farkı var bu kişiden?

Sitelerde Paylaş

boş laf üretmekte üstünüze yok.

Adam diyor "Amanda beni batırna yüce allahtır, o böyle istedi, böyule oldu. Aha şimdi deve kesecem ve dua edecem, batmaktan kurtulacam.."

Ve ekliyor:" Karımı da öldüren allahtır, demek o karımı benden çok sevmiş, yanına aldı vallah. Şimdi gidip günde 5 kez dömelecem, senede bir ay aç kalacam, karıma tekrar kavuşacammm..."

Dindarların söyledikleri bunlar değilse nedir ki? Ve bunlardna hangisi, akıl hastası, manyak, bunak ve gerzek bir şizofrene dah çok uyan sözlerdir?

Sitelerde Paylaş

İyi etmişsin..

Ben kibarını açtım,aslında senin başlık daha doğru bir tespit...

Düşünsene,biri diyor ki

beni görünmez bir adam takip ediyor,işerken sıçarken ,her yerde peşimde....

Ve etrafındakiler de doğal olarak,la saçmalama görünmez adam diye bir şey var mı diyor..

Bu hala israr ediyor iddiasına,

var var var var......

Ne yaparlar bu kişiyi,doğru akıl hastanesine...

Peki bu teistlerin veya diğer dinsizlerin ne farkı var bu kişiden?

Deli bu insanlar..Hadi var veya inanıyorum diyenleri anladık..Çevrelerinin etkisiyle,onlarda bu toplumsal geleneği/kültürü devam ettiriyorlar..Peki ya agnostikler veya deistler?Bunlar çok fena..İnsan bir müddet agnostik veya deist olabilir/kalabilir ama bunu bir sonuçmuş/gerçekmiş gibi lanse ediyorlar bize..

boş laf üretmekte üstünüze yok.

Adam diyor "Amanda beni batırna yüce allahtır, o böyle istedi, böyule oldu. Aha şimdi deve kesecem ve dua edecem, batmaktan kurtulacam.."

Ve ekliyor:" Karımı da öldüren allahtır, demek o karımı benden çok sevmiş, yanına aldı vallah. Şimdi gidip günde 5 kez dömelecem, senede bir ay aç kalacam, karıma tekrar kavuşacammm..."

Dindarların söyledikleri bunlar değilse nedir ki? Ve bunlardna hangisi, akıl hastası, manyak, bunak ve gerzek bir şizofrene dah çok uyan sözlerdir?

Basit birşey yazıyorum,öyle akademik birşey yazmıyorum ama anlaşılamıyorum galiba..

Konu,kabul edememek..

Bir şizofren,şizofren olduğunu kabul ederse iyileşme süreci başlar bu kişide..Eşini kaybetmiş bir kişi,bu gerçeği kabullenirse,fazla etkilenmez bundan..İflas eden birisi,bunu kabul ederse;yeniden işlerini yoluna koyabilir..

Kabul edersen sorun yok ama kabul etmezsen.orada işler zorlaşır..

Bilimsel veriler,bize tanrının olma ihtimalinin bile olamıyacağını söylüyor..Bunu kabul edersen,bilimin yanında yer almış olursun..Etmezsen,ilkel biri olarak yaşamaya devam edersin..

Zor mu bu dediklerimi anlamak :huh:

Sitelerde Paylaş

Deli bu insanlar..Hadi var veya inanıyorum diyenleri anladık..Çevrelerinin etkisiyle,onlarda bu toplumsal geleneği/kültürü devam ettiriyorlar..Peki ya agnostikler veya deistler?Bunlar çok fena..İnsan bir müddet agnostik veya deist olabilir/kalabilir ama bunu bir sonuçmuş/gerçekmiş gibi lanse ediyorlar bize..

Basit birşey yazıyorum,öyle akademik birşey yazmıyorum ama anlaşılamıyorum galiba..

Konu,kabul edememek..

Bir şizofren,şizofren olduğunu kabul ederse iyileşme süreci başlar bu kişide..Eşini kaybetmiş bir kişi,bu gerçeği kabullenirse,fazla etkilenmez bundan..İflas eden birisi,bunu kabul ederse;yeniden işlerini yoluna koyabilir..

Bilimsel veriler,bize tanrının olma ihtimalinin bile olamıyacağını söylüyor..Bunu kabul edersen,bilimin yanında yer almış olursun..Etmezsen,ilkel biri olarak yaşamaya devam edersin..

Bilimsel veriler bize, tanrı denen bir şeyin asla ve kata var olamayacağını gösteriyor.

Hal böyleyken, hala bir tanrı da tanrı martavalını sayıklamak, şizofreni değilse nedir?

Sitelerde Paylaş

Konu,kabul edememek..

Bak mesela....

Eğer tanrının varlığı ile bebeklerin doğduğuna inanıyorsan...

Getir ananı, bacını, karını neyse... en fazla 10 ay sonra üste bri bebekle vereyim geriye. Sende o tanrıya de ki, amanda bebek verme benim akrıma, bacıma, anama vs. her neyse..

Sence hangisi olacak? Tanrı mı, yoksa, biyolojini kanunu, spermel tanışan karı, bebek ile çıkar oradan mı?

Sitelerde Paylaş

Bilimsel veriler bize, tanrı denen bir şeyin asla ve kata var olamayacağını gösteriyor.

Hal böyleyken, hala bir tanrı da tanrı martavalını sayıklamak, şizofreni değilse nedir?

Aynen öyle..Aynı şeyi söylüyoruz işte..Anlaştık şimdi :)

Bilim falan gec.Bilim de bal gibi inanctır,akla onun metodlarına inanıp gercekligi bulunmayan kavramlar üzerine inşa edilmiş bir inanç sistemi.

Bilen inanmaz,inanan bilmez.. :)

İnanç,senin gibi kafadan kontakları sürüde tutmak için vardır..Bilimin sürü ile işi olmaz..Bugün bilim Pluton'a vardı..

Tüm İslam ülkelerinin toplamı,bugün bir ilaç bile üretemiyor..Çünkü özbeöz gerizekalılar..

Sitelerde Paylaş

Aynen öyle..Aynı şeyi söylüyoruz işte..Anlaştık şimdi :)

Bilen inanmaz,inanan bilmez.. :)

İnanç,senin gibi kafadan kontakları sürüde tutmak için vardır..Bilimin sürü ile işi olmaz..Bugün bilim Pluton'a vardı..

Tüm İslam ülkelerinin toplamı,bugün bir ilaç bile üretemiyor..Çünkü özbeöz gerizekalılar..

Eee.. Bilim Pluto'ya giderken, "Amanda dur şurda allah, yehova, zeus falan her neyse bizi götürür" diye mi yolladı New Horizons'u?

New Horizons, oraya kendi kendine mi ulaştı, yoksa bir tanrının inayetiyle mi?

O halde,hala "amanda tanrı olabilir" sayıklaması ne demektir?

Hiç bir halta hiç bir etkisi olmayan, hiç bir şekilde ulaşılamayan, gösterilemeyen, şey... Matematikte bunun tanımı sıfırdır ki, bu da matematik ilmince, tanrının varlığının sıfır olduğundan başka hiç bir şey göstermez.

Git bit öğren, sıfır nedir, mutlak yokluk nedir, tanrının sıfır olmasından öte hiç bir ihtimali var mıdır?

Belki kafana bastırmak zor olacaktır. Basitçe, hangi fizik, biyoloji, kimya vs. kanunu vardır ki, içinde bir tanrı faktörü olsun? Mesela, ohm kanunu derki, voltaj = akım x direnç: bir tek bilim kanunu söyleki, çarpanı, böleni vs. içinde bir tanrı değeri olsun?

Sitelerde Paylaş

Evrim dairesel düşünce sistemi üzerine inşa edilmiş bir kurgudur,ideolojiktir.

Ezoterizm evren-tanrı-insan arası ilişkiyi gösterir.Hakikata ulaşılamaz ama hakikata ulaşmaya caba gösterilmelidir.

O halde ezoterizm dediğin şey, kıçtan uydurulmnuş bir martavaldır. Basit, mesela, yerçekimine dair:

https://upload.wikimedia.org/math/3/f/5/3f50fd206f2fe543a6a8a3e687cf74c3.png

Nersindedir bu tanrı? Ki bu, gündüzün gece olmasının vs. hepsini bilimsel izahıdır bizzat.

Ha, bizim forumun gerzek konfigürasyonu, ahmakça, aptalca bir şekilde PNG uzantısı kabul etmediği için, resmi koyamıyoruz. Eğer tanrı olsa, ilk iş bizim adminlerin kafasını kırardı, hangi devirde yaşıyor bu gerzek, moron ve embesil ... yemişler diye..

Sitelerde Paylaş

Evrim dairesel düşünce sistemi üzerine inşa edilmiş bir kurgudur,ideolojiktir.

Ezoterizm evren-tanrı-insan arası ilişkiyi gösterir.Hakikata ulaşılamaz ama hakikata ulaşmaya caba gösterilmelidir.

Hayvan olduğunu kabul etmiyorsun yani..Nasıl yaşadığını bir gözden geçir bence..

Tam da bende bundan bahsediyorum..Kabul etmemek,akıl hastalığıdır..

Eee.. Bilim Pluto'ya giderken, "Amanda dur şurda allah, yehova, zeus falan her neyse bizi götürür" diye mi yolladı New Horizons'u?

New Horizons, oraya kendi kendine mi ulaştı, yoksa bir tanrının inayetiyle mi?

O halde,hala "amanda tanrı olabilir" sayıklaması ne demektir?

Hiç bir halta hiç bir etkisi olmayan, hiç bir şekilde ulaşılamayan, gösterilemeyen, şey... Matematikte bunun tanımı sıfırdır ki, bu da matematik ilmince, tanrının varlığının sıfır olduğundan başka hiç bir şey göstermez.

Git bit öğren, sıfır nedir, mutlak yokluk nedir, tanrının sıfır olmasından öte hiç bir ihtimali var mıdır?

Belki kafana bastırmak zor olacaktır. Basitçe, hangi fizik, biyoloji, kimya vs. kanunu vardır ki, içinde bir tanrı faktörü olsun? Mesela, ohm kanunu derki, voltaj = akım x direnç: bir tek bilim kanunu söyleki, çarpanı, böleni vs. içinde bir tanrı değeri olsun?

Hemfikiriz..

Tanrı bir zırvadır işte..Bıktık bunu burada anlatmaktan,bıktık :)

Sitelerde Paylaş

Bilime tapanlar daha koyundurlar.Hadi teistler bire inanıyor,ona ulaşmaya calışıyor(tekamül),bu ateistler kibir gösterisi yapıyor anca ve büyülü cümlelerle hicbir sey anlatmayıp papaganlık yapıyorlar.

Teistler, kendileri uydurup bir yalan, o yalana kapılıp gidiyorlar sadece. Yalansız hiç bir şeyleri yok. Mesela en son, Sunita Williams'ın müslüman olduğu yalanı ile kendilerini avutuyorlardı. Kadın budist oldu gitti, bunlar neyin mastürbasyonunda?

Teistlerin yalandan başka, asla ve kata, hiç bir şey, ama kesin olarak hiç bir şeyi yoktur. Bunu göremkte zor değildir aslında, o yalanlara batmamış olunca.

Sitelerde Paylaş

Bilime tapanlar daha koyundurlar.Hadi teistler bire inanıyor,ona ulaşmaya calışıyor(tekamül),bu ateistler kibir gösterisi yapıyor anca ve büyülü cümlelerle hicbir sey anlatmayıp papaganlık yapıyorlar.

Bilime tapmıyoruz..Ateist olmak için bilime ihtiyacımız da yok..

Alırsın eline bir mitoloji kitabı,okursun ve anlamaya çalışırsın..Anlarsan ateist olursun..Bu kadar basit..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...