Jump to content

Edip yüksel tartışacak ateist arıyor...

Recommended Posts

• İleti 71
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Forumu hakaretler yüzünden terk ettiğini söyledi.

Şimdi bu mikrop dine göre ben ölmeliyim..Mürtetim ya..!

Böyle mikrop bir dine inanıp,''ateistler bana manyak'' dedi veya ''ateistler bana top dedi'' deyip kaçmak nedir :huh:

Ben söyleyeyim..Akıl hastalığıdır..

Sitelerde Paylaş

Tartışma ortamlarında cevap üretmekte geç kalabiliyorum. ancak yazışma ortamlarında birkaç gün içinde tüm savunmalarını çökerteceğimi düşünüyorum.

Edip bey foruma geldi.. daha önce de gelmiş. ama tartışma kültürü bilmeyen, ateizmi futbol holiganı gibi tutanlar, iletişimi bozduğu için fazla yazamamış
Aramızda böyle fanatikler olduğu sürece, Edip, daha uzun süreler, bu avantajını sürdürür.

Bu arada yukarda arkadaşın belirttiği gibi, ülkede islamcı tehdit varken, bir ateist zaten TV'de islama istediği gibi muhalefet edemez.
önce ifade özgürlüğünü sağlayın, sonra tartışmaya davet edin.
Edip Yüksel, Caner Taslaman gibi insanları, bu konuda biraz daha dürüst konuşmaya davet ediyorum.

Sitelerde Paylaş

Çok istiyorsa gitsin, insanların düşünceleri yüzünden katledilmediği ülkelerde ve oradaki ateistlerle tartışsın ya da internette tartışsın. Arkasına kitleleri alıp azınlıkta ve arkasındaki kitleler tarafından öldürülme, dışlanma, saldırılma ihtimali olan kişilere meydan okumak kolaydır.

Şimdilik aşağıdaki sorularla yetinebilir:

1. "Falan tanrı beni elçi seçti, bana inanan ve itaat edenler sonsuza kadar zevk ve safa içinde yaşayacaklar, inanmayanlar ise ne tür bir insan olduğuna bakılmaksızın sonsuza kadar derileri değiştirile değiştirile yakılacaktır." diyen birine insanlar neden inansınlar? Sırf "bir insana" inanmadığı için insanları sonsuza kadar yakmanın neresi adalet kavramı ile bağdaşır?
2. Bir tanrı sonsuza kadar yakacağını bile bile neden insan yaratır? Neden "Ben cehennemi insanlar ve cinlerle dolduracağım." diye yemin ederek yola çıkar? Bile bile yakmak için insan yaratmak sadistlik değil midir?
Ayrıca insan neden Allah, God, Yahve vs. vardır birisine inansın? Madem birilerinin iddia ettiği gibi tanrılar var ve insanlarla iletişime geçiyor, o zaman neden benimle şimdiye kadar iletişime geçmediler?
tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Çok istiyorsa gitsin, insanların düşünceleri yüzünden katledilmediği ülkelerde ve oradaki ateistlerle tartışsın ya da internette tartışsın. Arkasına kitleleri alıp azınlıkta ve arkasındaki kitleler tarafından öldürülme, dışlanma, saldırılma ihtimali olan kişilere meydan okumak kolaydır.

Şimdilik aşağıdaki sorularla yetinebilir:

1. "Falan tanrı beni elçi seçti, bana inanan ve itaat edenler sonsuza kadar zevk ve safa içinde yaşayacaklar, inanmayanlar ise ne tür bir insan olduğuna bakılmaksızın sonsuza kadar derileri değiştirile değiştirile yakılacaktır." diyen birine insanlar neden inansınlar? Sırf "bir insana" inanmadığı için insanları sonsuza kadar yakmanın neresi adalet kavramı ile bağdaşır?

2. Bir tanrı sonsuza kadar yakacağını bile bile neden insan yaratır? Neden "Ben cehennemi insanlar ve cinlerle dolduracağım." diye yemin ederek yola çıkar? Bile bile yakmak için insan yaratmak sadistlik değil midir?

Ayrıca insan neden Allah, God, Yahve vs. vardır birisine inansın? Madem birilerinin iddia ettiği gibi tanrılar var ve insanlarla iletişime geçiyor, o zaman neden benimle şimdiye kadar iletişime geçmediler?

Bunları sorarsan o kazanır söyleyim .çünkü çok sorulan sorular ve hazırlıklılar bunlara.ve muğlak konular olduğu için yani kuranda cevap verilmediği için adam istediğini söyler.bilim ve mantık dışıayet söyleyeceksin kıvıramayacağı tarzda.mesela şeytana atılan taşlar,belden çıkan sperm vb.

Sitelerde Paylaş

Bunları sorarsan o kazanır söyleyim .çünkü çok sorulan sorular ve hazırlıklılar bunlara.ve muğlak konular olduğu için yani kuranda cevap verilmediği için adam istediğini söyler.bilim ve mantık dışıayet söyleyeceksin kıvıramayacağı tarzda.mesela şeytana atılan taşlar,belden çıkan sperm vb.

Hiç bir şey kazanamaz, bu soruların cevaplarının hazırlıkla alakası yok, adalet, vicdan ve mantıkla ilgili. İstersen kendini Edip'in yerine koyup cevap vermeyi deneyebilirsin.

Sitelerde Paylaş

Reşad'ı dinci gerici kan emiciler öldürmedi mi?

Bu bir ölçü değil. Zaten müslümü en çok müslüm öldürüyor. Birbirlerini öldürmek için bir sürü bahaneleri var. Başka mezhep, mürted, münafık, müşrik diye elli türlü bahane bulup habire birbirlerini öldürüp duruyorlar. İşgale uğrayan bir müslüm ülkesini ele alalım. Önce müslümler birbirini iyice bir öldürüyor, sonra işgalci gelip birazını daha öldürüyor. Ya da gelip birazını öldürüyorlar, sonra bırakıyorlar birbirlerini öldürmeye devam ediyorlar...

Daha bu türk tipi saftirik müslümler islamın ne bela olduğunu anlamadılar. Bir anlarlarsa dünya kaç bucak, hanya neresi konya neresi, din sömürücüsü sahtekarlara destek vermek nasılmış, kurdukları tezgahlara, sahtekarlıklara, hırsızlıklara, cinayetlere seyirci kalmak, hatta onaylamak nasılmış görecekler.

Sitelerde Paylaş

O da mürted ilan edilip, ölüm tehditi almış bir insan. ancak şu an, kendisine yönelik bir tehdit olduğunu zannetmiyorum.

Dincilere karşı yapmış olduğu mucadeleye saygı duymak lazım, o ayrı bir konu..

Ancak, din muhalifi herhangi bir insanı tartışmaya davet ettiğinde, ilk başta şu soruyu adil bir şekilde cevaplaması gerekir;

1400 yıl aradan sonra, sizin kuran'a yaptığınız düzeltmeler, bu kitap ve din yüzünden yaşanmış ve yaşatılmış zulümleri telafi edebilir mi?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...