Jump to content

YENI BIR ÜLKE KURMA

Recommended Posts

yeni bir avrupa,abd tarzi seküler ama müslümanin girmesenin yasak oldugu bir ülke var haylimde, ülke müslüman ülkelere uzal olmali gemiyle kacak olarak ülkeye giremesinler, dubai deki adalar gibi doldurma ada olucak , dünyada bos toprak parcasi kalmadigi icin,iklimi de güzel bir yerd olmali, ülke suni ada olucagi icin bolca agac dikilmeli, evler hollanda tarzi gibi olmali 2 veya 3 kattan fazla olmamali, sizin düsünceleriiz nedir, imkaniniz olsa nasil bir ülke ve nereye kurmak istersniz

ben fotoda isaretledim kurulmasini istetidim ülkenin yerini

fdgf.jpg

tarihinde ataizm tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yeni bir ülkede değil de yeni bir Dünya'da yaşamayı isterdim çok. Ütopik bir Dünya'da. Ölümün olmadığı, sonsuz bir hayatın olduğu bir Dünya'da. Ya da Atılgan Uzay Gemisinde olmak isterdim.

sonsuz hayat istiyorsan yapman gerekenler.!!!

önce şehadet cekcen sonra namaza başlıycan ahiret varsa sana bayram olur...

memeleri yusyuvarlak şişmiş halde sütun bacaklı kapkara kömür gözlü kiraz dudaklı esmer usun saçlı hatunlar.

yanında buz gibi şarap kuş butlatı sıcak sıcak uzamış gölgeler. :o

Sitelerde Paylaş

Ben bir karışıklık çıkmasını bekliyorum.

Çıktığında Çorluya doğru İstanbul topraklarından 30 kilometreyere 30 kilometrelik bir yeri silah zoruyla alıp mikro devlet kuracağım.

Altın ve değerli taşa ihtiyacım olacak ülke hazinesi için

Bunun için istanbulda topkağı sarayı hazineleri, kuyumcular, altın ve mücevher atölyelerine bir kaç operasyon yapmak zorunda kalacağım.

Eğer oralarda olursan beni bul, ülkenin tipine cinsine göre belki yardımcı olurum belki de senin ülkeyi işgal ederim :D

Sitelerde Paylaş

yeni bir avrupa,abd tarzi seküler ama müslümanin girmesenin yasak oldugu bir ülke var haylimde, ülke müslüman ülkelere uzal olmali gemiyle kacak olarak ülkeye giremesinler, dubai deki adalar gibi doldurma ada olucak , dünyada bos toprak parcasi kalmadigi icin,iklimi de güzel bir yerd olmali, ülke suni ada olucagi icin bolca agac dikilmeli, evler hollanda tarzi gibi olmali 2 veya 3 kattan fazla olmamali, sizin düsünceleriiz nedir, imkaniniz olsa nasil bir ülke ve nereye kurmak istersniz

ben fotoda isaretledim kurulmasini istetidim ülkenin yerini

fdgf.jpg

su abd film çekilen yerler varya tek katlı evler

yeşil küçük bir bahçe

kapısında mükemmel bir araba

en buyuk hayalım

Sitelerde Paylaş

Yeni bir ülkede değil de yeni bir Dünya'da yaşamayı isterdim çok. Ütopik bir Dünya'da. Ölümün olmadığı, sonsuz bir hayatın olduğu bir Dünya'da. Ya da Atılgan Uzay Gemisinde olmak isterdim.

bence inancli ol, ya hristiyanlik gercekse, hristiyanlar bir sey kaybetmez ama sen bir sey kazanamazsin

Sitelerde Paylaş

su abd film çekilen yerler varya tek katlı evler

yeşil küçük bir bahçe

kapısında mükemmel bir araba

en buyuk hayalım

o evleri almak icin insanlar yillarca calisip kredi ödüyürlar, o krediyi ödeyemezsen evde gider elinden, ya anadan, babadan, deden miras kalicak.

Sitelerde Paylaş

Proje güzel fikir güzelde, o işaretlediğin yere nasıl suni adacık yapacaksın. Okyanusun ortası orası. İklimi güzel olsun demişsin. Tsunami manyağı olursun orda.

Daha çok böyle akdeniz kıyılarına falan yapsana adacıkları.

Hem bak ege akdeniz insanı sağlıklı oluyor, senin halkında sağlıklı olur :)

Sitelerde Paylaş

İşte dinlerin doğuşu :)

İnsanlar öyle bir yere öldükten sonra varacaklarına inanışlar.

Sitelerde Paylaş

Bu ülkenin bayrağı ay yıldızlı al bayrak, resmi dili de bütün yabancı kelimelerden arındırılmış öz türkçe ve tarihi de türk tarihi olacaksa olur.

Ay ve yıldız islam sembolüdür.

Türklerin değil arapların sembolüdür.

Türklerin kültürü geceleyin çıkan aya değil, gündüz aydınlanan gökyüzüne odaklıdır.

Türküm diye gezip duruyorsun ama sen bir arap devşirmesinden başka bir şey değilsin.

Al sana gerçek türkler

Bu görünüşler kökenin

Bu da öz be öz 3 bin yıllık Türkçe müziği

Gırtlaktan söyleniyor.

Devşirme seni.

Özüne hakaret ediyorsun.

Sitelerde Paylaş

Harita da nerden alınmışsa...

Ben daha önemli bir kısmı işaretledim.

Ben de fark ettim, Subliminal mesaj veriyormuş gibi :)

Hayal gücünün bir sınırı yok,

John Lennon - Imagine parçası gibi olsa dünya ilk etapta yeterince ütopik zenginlik sunuyor.... hatta daha ötesinde homo sapiens'in sınırları aşıp başka bir forma dönüşmesi güzel olabilirdi, bu düşünce yapısı ve beynimizin gelişmesi şart ...açgözlülük, hırs.... gibi özelliklerden arınma gerekiyor, Bu kafa yapısına bile daha erken ulaşaydık dahai yani 1000 yıl ortacağda vs birbirimizle savaşmak yerine bilimle uğraşılabilseydi bugün uzayı kolonileştiriyor olabilirdik.

milletler yok, dinler yok, devletler yok, savaşlar yok, açlık yok, hastalık ve acı yok....uzaya yayılmış, elfler vari ölümsüzlüğe kavuşmuş entellektüel haz peşinde koşan barışçıl bir tür, homo sapiens'in sınırlarını aşan.

daha da ötesinde evrenin tüm sırlarını çözmüş, Hatta organik formunu değiştirerek karbon formundan kurtularak saf enerji formuna dönüşmüş yeni bir tür gibi, böylece tüm evrenin bilgisini depolayabilen, anlayabilen, biyolojik sınırlamalardan kurtulmuş. ( Stargate Evreninde - İnsanların yaratıcıları&ataları Ancient uzaylı ırkı gibi)

Sitelerde Paylaş

karbon formundan kurtularak

Bu durumda karbon formundan kurtulmak yerine, insanca yaşamamıza engel organikleri direkt karbon ayrıştırmasına tabi tutup pırlantaya çevirmek daha doğru olur sanırım.

Hem karlı bir iş; İsviçre'de Algordanza Diamond bu işten iyi para kazanıyor... :D

Şaka bir yana, güzel söylüyorsunuz da fantastik hayaller ne yazık ki.

tarihinde Mırnaw tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...