Jump to content

Kuran'daki sivrisinek ayeti

Recommended Posts

Elbetteki kuranda sivrisinekle ilgili bir ayet olması şaşırtıcı değildir. Lakin pis arapların çevresi bu sineklerle doluydu. Eğer ki bir ayette fok balığı, orka, istavrit, penguen, martı, dinazor gibi hayvanlarla ilgili bir ayet olsaydı düşünmeden iman ederdim :) ayetlerde geçen deve, arı, sinek gibi hayvanlar arap ülkesinde bolca bulunmakta. Bu yüzden arabistana uzak olan ülkelere has hayvanlardan hiç bahsedilmemekte..

Sitelerde Paylaş

Sivrisineğin erkekleri 5 gün bile yaşayamıyor.Dişileri ise en fazla 2.5 ay filan yaşıyor.Bu hayvanı ne diye yaratmış o ayrı mesele tabii.Ama dişi sivrisinekler normalde ısırmazlar.Sadece gebe sivrisinek ısırır.Oda yumurtlamayı gerçekleştirebilmek için kana ihtiyaç duyar.Ne alaka kan ? Allah bu hayvana yumurtalıklarını besleyeceği başka bir seçenek sunamamış mı ? Enteresan bir allah.Bir şey yapıyor ama sonunda hiç mantıklı bişey yok.

Elbetteki kuranda sivrisinekle ilgili bir ayet olması şaşırtıcı değildir. Lakin pis arapların çevresi bu sineklerle doluydu. Eğer ki bir ayette fok balığı, orka, istavrit, penguen, martı, dinazor gibi hayvanlarla ilgili bir ayet olsaydı düşünmeden iman ederdim :) ayetlerde geçen deve, arı, sinek gibi hayvanlar arap ülkesinde bolca bulunmakta. Bu yüzden arabistana uzak olan ülkelere has hayvanlardan hiç bahsedilmemekte..

Acemi cadı yaptığı işleri eline yüzüne bulaştırmış...

Sitelerde Paylaş
  • 3 years later...

anlamamaya  diretmişsiniz  yani  Allah  küçücük  bir  sineği  örnek  gösterip  insanın  aciz  bir  sinek  bile  yapamayacağını  söylemiş .Ayrica  dünyadaki  her  canlı  gibi  insana  hizmet  eder  ya  dolaylı  ya  doğrudan  dolaylı  hizmet  imtihana  vesiledir, doğrudan  hizmet  direk  insana  yararı  bakımından.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

anlamamaya  diretmişsiniz  yani  Allah  küçücük  bir  sineği  örnek  gösterip  insanın  aciz  bir  sinek  bile  yapamayacağını  söylemiş .Ayrica  dünyadaki  her  canlı  gibi  insana  hizmet  eder  ya  dolaylı  ya  doğrudan  dolaylı  hizmet  imtihana  vesiledir, doğrudan  hizmet  direk  insana  yararı  bakımından.

Çok haklısınız efendim.Sivrisinek Allah tarafından yoktan var edilmiştir,diğer tüm canlılar gibi.Ben de geçen gün yeni bir kuş türünün yoktan var edilişini gördüm.Daha önceleri de birçok canlı türünün yoktan var edilişini görmüşlüğüm vardır.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

İnsan  yaratmaya adaylığını koymamış canım benim. Yinde yaratmaya zorluyorsunuz insanı. İnsan bir uçak yapabilir Allah uçak yapabirmi.Yapamaz hadi yapsında görelim.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, güven yazdı:

İnsan  yaratmaya adaylığını koymamış canım benim. Yinde yaratmaya zorluyorsunuz insanı. İnsan bir uçak yapabilir Allah uçak yapabirmi.Yapamaz hadi yapsında görelim.

Tanrı  bize akıl  vermis  dolayli  olarak  yapıyor  zaten 

tarihinde akılsızşuursuzatom tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

Sivrisinek yeryüzünde en çok insan öldüren hayvandır.Allah tarafından,kan emici bir şekilde tasarlanarak yoktan,birdenbire var edilen ve yaratılış sayıları 5 milyon olan sivrisinek kan emerken taşıdığı hastalıkları insanlara bulaştırır.Bu hastalıkların başında sıtma gelir.Her yıl yüzbinlerce kişi yoktan,birdenbire var edilen sıtma parazitleri ile enfekte olan sivrisinekler yüzünden ölmektedir.Yüce Allah da bu ayette bak yoktan var ettiğim sivrisineklerle,size nasıl hastalık bulaştırıp,sizi öldürüyorum demekte,gücüne ve yüceliğine vurgu yapmakta,insanlara kendi karşısında ki umarsızlığını anımsatmaktadır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...