Jump to content

Kurana göre insan uzaya çıkamaz

Recommended Posts

"Ey insanlar ve cinler topluluğu, göklerin ve yerin sınırlarını aşmaya gücünüz yetiyorsa, aşıp geçin. Bir yetkiye sahip olmadan geçemezsiniz."

Ayette arap putu insanlarla alay etmiş. "Hadi sıkıyorsa dünyanın dışına çıkın. Ancak ben bir mucize gerçekleştirirsem, ben izin verirsem gidebilirsiniz."

Halbuki artık sık sık yerin sınırlarını aşabiliyoruz, uzaya çıkabiliyoruz.

Ayrıca dikkatli okursanız ayet tıpkı eski insanların inandığı gibi dünyanın döşek gibi düz, göğün de onun üzerine kurulu bir tavan olduğunu söylüyor.

Sitelerde Paylaş

Rahman Suresi 33. Ayet - Ey insanlar ve cinler topluluğu, göklerin ve yerin sınırlarını aşmaya gücünüz yetiyorsa, aşıp geçin. Bir yetkiye sahip olmadan geçemezsiniz.

Kuranda ben daha doğru düzgün ayet bulamadım. Hepsi saçmalık ve çöp. Ayetlerin hepsi bilim dışı.

Başka bir ayette dünyanın düz olduğu yazar.

Şems suresi 6. Ayet - Yere ve onu yayıp dümdüz yapana ant içerimki...

Sitelerde Paylaş

Çöl bedevisi zırvası işte, gökyüzüne bakıp bu kadar uydurabilmiş, insanda biraz hayal gücü olur, zıplayarak gökyüzüne çıkabilirsiniz falan deseydi mesela :lol: . Böyle birşey yazsaydı, kesin yüzyıllar boyunca zıplarlardı :lol: .

Kırmızı başlıklı masal kitabı bile daha mantıklı bunun yanında.

Sitelerde Paylaş

Yerin sınırları ne be :D

Aynen göklerle yer aynı ebatlarda düşünüldüğü için yerden çıkmak gökten çıkmakla aynı şey gibi düşünülmüş. Kurana göre yer bir bina, gökler de o binanın çatısı. Dolayısıyla ben binadan çıkınca çatının hizasından da çıkmış oluyorum.

Sitelerde Paylaş

Aynen göklerle yer aynı ebatlarda düşünüldüğü için yerden çıkmak gökten çıkmakla aynı şey gibi düşünülmüş. Kurana göre yer bir bina, gökler de o binanın çatısı. Dolayısıyla ben binadan çıkınca çatının hizasından da çıkmış oluyorum.

Tepsi dünyanın sınırlarından da bahsediliyor olabilir. Hani güneşin balçığa battığı yer muhabbeti falan. Yani dünyanın ucundan aşağı atlayamazsınız demek istemiş olabilir. Tabii ki atlayamayız, dünyanın ucu yok ki :D

Sitelerde Paylaş

Tepsi dünyanın sınırlarından da bahsediliyor olabilir. Hani güneşin balçığa battığı yer muhabbeti falan. Yani dünyanın ucundan aşağı atlayamazsınız demek istemiş olabilir. Tabii ki atlayamayız, dünyanın ucu yok ki :D

Evet gökler ve yer bir bütün olarak düşünüldüğü için yeri aşmak aynı zamanda göğü aşmak gibi görülmüş. halbuki biz zaten göğün içindeyiz. yeri aştığımız zaman zaten göğe çıkmış oluyoruz. Göklerin ve yerin uçları ifadesi dünyanın tepsi gibi düz ve göğün de onun üzerine kurulu bir kubbe olarak düşünüldüğünü kanıtlıyor.

Sitelerde Paylaş

mubarek geçen yıllar okuyup anlamadan kabul ettigin degerleri şimdi ise bu mubarek site sayesinde gerçekleri görüp o eski gerlerle raks edip sarhoş lan kişimisin ?

Sitelerde Paylaş

Bazen hepimiz, şehir hayatının bir getirisi olarak doğadan kopmuş olmanın zararlarını, farkında olmasak da, çekiyoruz.

Bedeviler hayatlarında ellerine kazma kürek almamış insanlar değildi. Sonuçta, öyle veya böyle ceset gömmek, ağaç dikmek, kuyu açmak için derinlere inmeleri gerekti. Ama ne kadar derine inerlerse insinler, daima toprak, taş, kaya vardı.

Bu da doğal olarak, yerin sınırlarının aşılamayacağı düşüncesi doğurdu. Tıpkı, ne kadar yükseğe çıkarlarsa çıksınlar, göğün hala uzaklarda olması gibi.

Sitelerde Paylaş
"Ey insanlar ve cinler topluluğu, göklerin ve yerin sınırlarını aşmaya gücünüz yetiyorsa, aşıp geçin. Bir yetkiye sahip olmadan geçemezsiniz."
Ayette arap putu insanlarla alay etmiş. "Hadi sıkıyorsa dünyanın dışına çıkın. Ancak ben bir mucize gerçekleştirirsem, ben izin verirsem gidebilirsiniz."
Halbuki artık sık sık yerin sınırlarını aşabiliyoruz, uzaya çıkabiliyoruz.
Ayrıca dikkatli okursanız ayet tıpkı eski insanların inandığı gibi dünyanın döşek gibi düz, göğün de onun üzerine kurulu bir tavan olduğunu söylüyor.

Ne alakası var,yetki mucize demek mi?Yetki bilim/ilimde olabilir.Nitekim öyle.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...