Jump to content

Eşim Tekrar Müslüman olursam ayaklarımı yıkayacak

Recommended Posts

ben 3yıl kadar önce tam Ateist oldum. Eşim ise 1 yıl önce kapandı. kapanmasına (tesettüre girmesine) ben destek verdim. çünkü her gün saçının teli göründüğü için yanacağını düşünerek azap çekiyordu. kapanmasını ben telkin ettim.

eşim ve çevrem benimle artık malum konulara girmeye korkuyor, çünkü hep kendileri afallıyor..

çevrem hep diyor ki; ben müslüman olursam hepsini geçerim, uçarım. ve bu ümitle benim tekrar müslüman olmamı bekliyorlar..

konu başlığının sadetine gelelim:

eşim bugün dedi ki;

"sen tekrar müslüman ol, senin emrine amade olurum, bir dediğini 2 etmem. ayaklarını bile yıkarım." hatta hayalini kurdu; ayaklarımı nasıl zevkle yıkayacağını tasvir etti...

şu anda aslında ben eşime hizmet eder durumdayım. buna rağmen o teklifini umursamıyorum...

hatta müslüman olmuş gibi yapmayı bile kabul edemedim. yalan söyleyemeyeceğimi, bir kere söylesem de bu yalanı sürdüremiyeceğimi anladım.

bunları niye mi anlattım?

ateistCAFE değil mi la burası? kimseye anlatamadığım şeyleri burada anlatırım işte...

yorumunu siz yapın!:

4 yıldır müslüman değilim, 3 yıldır da tam Ateistim.. bunu ispatlamaya gerek duymuyorum.

Ateistlikten dönmek gibi bir şey mümkün olamaz. küçükken masallara, öcülere inanan birisinin büyüdüğünde bunların yalan olduğunu anlaması gibidir ateist bilince ulaşmak. tekrar o masalla inanması mümkün değildir.

eşime ateist olduğumu söylediğinde hocalar getirdi eve, beni tekrar döndürebileceğini umarak. ama hocaların kuyruğunu kıstırıp gittiğini görünce ümidi kesti. bir taraftan da benim boş olmadığını gördüğünden içten içe gururlandığını sezdim.

en yakınım olan cemaatçi kardeşim, lom diye "sizin evlilik düştü, sen zina ediyorsun" dedi. en çok buna panikledi eşim. müftüelere soruldu, cemaat hocalarına soruldu, durum pek iyi değildi. sonunda süleymancılardan bacanağım yetişti kurtardı evliliğimizi

"doğan çocuklar islam fıtratına göre doğduğu için, evlilikte bi sakınca olmadığını" söylemiş onların hocaları. bi daha da korkusuna bu soruyu kimseye sormadı. çünkü seviyoruz birbirimizi...

o bana karışmamaya, ben de ona karışmadan yaşamaya başladık. ben zaten ona hiç karışmazdım. geçen yıl ramazanda çevresinden ve tv.deki hocalardan etkilenerek korku içinde yaşadığını gördüm. kapalı bir kız görse, onu cennetlik, kendini cehennemlik görüyordu ve üzülüyordu, korkuyordu. ağladığı da oluyordu. günden güne azap çekiyordu, bize de mecburen mutsuzluğu yaşatıyordu.

sonra çektim karşıma; "bak, kapanacaksan kapan, ben bir şey demem, karışmam, yeter ki şu karamsar havanı bırak!" dedim.

o da; - ya yapamazsam, ya sonra tekrar açılırsam, ya pişman olursam, bana destek olur musun? dedi.

-tabiki, her zaman sana destek olurum, dedim ve kapandı...

...

ancakk... eşim gitgide dincilerin etkisinde kalmaya başladı. hac, umre planları yapmaya başladı. hatta bu kış gidecekti. gitmesine bir şey demem, gitsin, ama beni de götürmeye kalkmasın tabiki, kesinlikle gitmem...

sonunda ben de hayalim olan bir şeyi gerçekleştirmek için harekete geçtim. böylece onu da o çevreden uzaklaştırabilcektim biraz olsun.

ege bölgesinden bir sayfiye bölgesine taşınmaya ikna ettim. çok zor oldu, ama kabul etti.. denize yakın bir ev aldık. bikaç haftaya kadar taşınıyoruz.

bakın ikimizin de yaptığı özveridir. çünkü ben onun kapanmasına destek verdim, o ise benimle kendi memleketini, ailesini terkederek, pek te hoşlanmadığı bir yere taşınacak, orda yaşayacak...

Eşinizle bunda bu kadar büyük bir tartışma olduysa çocuk olduktan sonra pipi kesme konusunda ne olur? Sonuç felaket. Bu yüzden eşinizi dinden çıkarın yoksa eşinizin dindarlığı başınıza bela olur.

Sitelerde Paylaş

ikimizin de yaptığı özveridir.

Zaten başka türlü yürümezdi...

Sizin evliliğiniz, müslüman-hristiyan ya da sunni-alevi evliliğinden daha zor değil, buna emin olabilirsiniz.

Yaşadığınız şehri değiştirmekle de çok iyi yapmışsınız, artık üçüncü kişiler sizin hayatınıza burunlarını kolay kolay sokamazlar.

Din konularına girmediğiniz, birbirinize müdahale etmediğiniz sürece hiçbir sorun yaşayacağınızı zannetmiyorum.

Eşiniz vazgeçecek olsa çoktan vazgeçerdi.

Sizin cehennemde yanacağınızı düşündüğü için zaman zaman tebliğ yapabilir, buna da espiri yollu yaklaşarak zamanla bu tip huylarını terketmesini sağlayabilirsiniz. :)

tarihinde Mırnaw tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

eşim aslında benin her tartışmadan üstün çıkmamdan gurur duyuyor. bu bugün de oldu... ünversiteyi yeni bitirmiş uzak akraba kızını dua konusunu mor ettikten sonra eşimin o kıza; "kızım seni yer bu adam" diyerek gurur dolu bakışını gördüm yine.

ancakk, iş kendisine gelince, sırf korkusundan, evet sadece korkusundan dinini sorgulamyor, sorgulatmıyor... benim de bu aklımla bir gün mutlaka doğru yolu bulacağıma inanıyor...

Sitelerde Paylaş

eşim aslında benin her tartışmadan üstün çıkmamdan gurur duyuyor. bu bugün de oldu... ünversiteyi yeni bitirmiş uzak akraba kızını dua konusunu mor ettikten sonra eşimin o kıza; "kızım seni yer bu adam" diyerek gurur dolu bakışını gördüm yine.

ancakk, iş kendisine gelince, sırf korkusundan, evet sadece korkusundan dinini sorgulamyor, sorgulatmıyor... benim de bu aklımla bir gün mutlaka doğru yolu bulacağıma inanıyor...

Hacca göndermeyin bence. Benim de eşim hacca gitmek istiyor ama her defasında ona, o pis heriflere kazandıracağın paralarla onlar o yüksek otellerde zevki sefa içinde yaşayıp, yaşı küçük kızların ırzlarına geçecekler. Onların günahına sen de ortak olma, diyorum.

Yanlarına gittiğin adamlar dötünü taşa silen, elleriyle pis pis yemek yiyen, gözünü kırpmadan kelle-kol kesebilecek kapasitede adamlar, diyorum...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...