Jump to content

Eşim Tekrar Müslüman olursam ayaklarımı yıkayacak

Recommended Posts

ben 3yıl kadar önce tam Ateist oldum. Eşim ise 1 yıl önce kapandı. kapanmasına (tesettüre girmesine) ben destek verdim. çünkü her gün saçının teli göründüğü için yanacağını düşünerek azap çekiyordu. kapanmasını ben telkin ettim.

eşim ve çevrem benimle artık malum konulara girmeye korkuyor, çünkü hep kendileri afallıyor..

çevrem hep diyor ki; ben müslüman olursam hepsini geçerim, uçarım. ve bu ümitle benim tekrar müslüman olmamı bekliyorlar..

konu başlığının sadetine gelelim:

eşim bugün dedi ki;

"sen tekrar müslüman ol, senin emrine amade olurum, bir dediğini 2 etmem. ayaklarını bile yıkarım." hatta hayalini kurdu; ayaklarımı nasıl zevkle yıkayacağını tasvir etti...

şu anda aslında ben eşime hizmet eder durumdayım. buna rağmen o teklifini umursamıyorum...

hatta müslüman olmuş gibi yapmayı bile kabul edemedim. yalan söyleyemeyeceğimi, bir kere söylesem de bu yalanı sürdüremiyeceğimi anladım.

bunları niye mi anlattım?
ateistCAFE değil mi la burası? kimseye anlatamadığım şeyleri burada anlatırım işte...

yorumunu siz yapın!:

Sitelerde Paylaş

Zor durum açıkçası.

Eşin inanç konusunda zaafları olan biri anlattığına göre. İnanmayan birinin yönlendirmesiyle kapandığına göre inanç onun için önemli. Farklı kişi ve unsurların onu etkilemesine izin vermemelisin. Evliliğini kaybetmene kadar bile gidebilir.

Ayrıca nasıl olur da kapanmasına ön ayak olursun. Kaş yapayım derken göz çıkarmışsın resmen. Cidden mistik hata olmuş.

.Yani eşinden, ailesinden inançsız olduğunu saklarsın anlarımda... eşinin kapanmasını sağlamak nedir arkadaş (?)

Müslüman numarası yapmak gerçekten zor ve durumun farkında olman en azından iyi. Eşinin inançlı / inançsız olup olmaması onun kararı ancak ileride senin inançsız oluşun sorun haline getirilebilir. O nedenle bu konuda önlem almalı ve evliliğini korumalısın.

Bu arada o ayak yıkama konusu da hikaye zaten biliyorsundur :D En fazla 1 hafta sürer sonra rütine dönersiniz.

Sitelerde Paylaş

Eşinle sorun oluşmasını istemiyorsan, Bilmiyorum durumunuzu. Ailesi, kendisi ne kadar kafaya takmış durumda senin inancını , bir süre sonra nikah düştü çıktı diye düşünürler mi, islamdan çıkanın nikahı da geçersiz olur diye konuşup duruyor yobaz hocalar tv'larda.

Naçizane tavsiyem öncelikle,

Ben de inanıyorum aslında, itikadım bir çok müslümandan düzgün ama ibadetim eksik, o da Allahla benim aramda, tembellikten kılmıyorum vs....sonra gerçek islam bu değil diyerek Türkiyeye has versiyona geçiş yapabilirsiniz. (Çünkü seni mevcut konumun itibariyle dinlemeyecek, ne söylesen ters teper gibi duruyor)

Böylece pratik olarak senin açından bir şey değişmeyecek, hem o üzülmeyecek, daha sonra eğer radikalse duruşu, ılımlı islam çizgisine kaydırabilirsin İhsan,Edip, Yaşar Nuri dinlersiniz.

İslamın hadis saçmalıkları ve Kuranın katı yorumlarından kurtulduktan sonra, sorgulama yetileri geri gelmeye başlıyor. Belki hiç bir zaman ateist çizgiye gelemez. Kadınları ikna etmek gerçekten çok zor.

Ama kendini üzmeyen, vicdan azabı çekmeyen, zararsız bir müslüman- daha sonra deist durumuna gelir.

Bağnazlıktan kurtulduktan sonra gerisi kolay.

Sitelerde Paylaş

ben 3yıl kadar önce tam Ateist oldum. Eşim ise 1 yıl önce kapandı. kapanmasına (tesettüre girmesine) ben destek verdim. çünkü her gün saçının teli göründüğü için yanacağını düşünerek azap çekiyordu. kapanmasını ben telkin ettim.

eşim ve çevrem benimle artık malum konulara girmeye korkuyor, çünkü hep kendileri afallıyor..

çevrem hep diyor ki; ben müslüman olursam hepsini geçerim, uçarım. ve bu ümitle benim tekrar müslüman olmamı bekliyorlar..

eşim bugün dedi ki;

"sen tekrar müslüman ol, senin emrine amade olurum, bir dediğini 2 etmem. ayaklarını bile yıkarım." hatta hayalini kurdu; ayaklarımı nasıl zevkle yıkayacağını tasvir etti...

şu anda aslında ben eşime hizmet eder durumdayım. buna rağmen o teklifini umursamıyorum...

hatta müslüman olmuş gibi yapmayı bile kabul edemedim. yalan söyleyemeyeceğimi, bir kere söylesem de bu yalanı sürdüremiyeceğimi anladım.

ateistCAFE değil mi la burası? kimseye anlatamadığım şeyleri burada anlatırım işte...

yorumunu siz yapın!:

Ateizm bilinç seviyesinde isen oradan geriye dönüş yoktur

Bunu anlamaları lazım

Dönüş ancak kafa travmasıyla hafızanı kaybedersen mümkün olur

Ama onda bile düşünme sistematiğin değiştiğinden hafızanı kaybetsen de inanç bilincine giremez.

Eğer gerçekten ateist isen (benim dediğim tam kesinlik hakim ise bilincine, ihtimal veya beklenti oranın küçük de olsa yoksa)

Dönüşün yok.

Söyle de anlasınlar

Ayrıca evlilik bir aşk ilişkisi değil mi?

Ne zamandan beri sen şöyle olursan ben böyle olurum pazarlıkları edilir oldu?

Eşin Ateist olsun.

Sitelerde Paylaş

.........Ayrıca evlilik bir aşk ilişkisi değil mi?

Ne zamandan beri sen şöyle olursan ben böyle olurum pazarlıkları edilir oldu?

Eşin Ateist olsun.

Aşk maşk hikaye..Resmen ticaret bu.. :)

Bu arada,birinin istemesiyle müslüman olabilirsiniz ama birinin istemesiyle ateist olamazsınız..

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Müslüman bi kadının Müslüman olmayan biriyle evlenmesi yasak değil mi? Eğer böyleyse umarım uyanmaz.

Evliliğiniz aslında güzelmiş :D Farklı görüşler iyidir. Emrine amade olmasını zaten istemiyorsundur. Çevrenin seni İslama döndürme çabasını kesmenin en garantili yolu işi dalgaya vurmak. Milleti kırmadan dalgaya vurursan bir yerden sonra vazgeçeceklerdir. En azından bende böyle oldu :D

Sitelerde Paylaş

Sizi okuyunca gerçekten şaşırıyorum. Erişkin bir yaşta, bir hayat ve düzen kurduktan sonra böyle köklü felsefi değişiklikler yaşamak çok zor ve ağır olmalı.

Ben 14 -15 yaşında ateist oldum. Namaz kılmayı bilmem. Üniversite hayatım boyunca solcu gruplar ve solcu sosyal çevrede bulundum. Herkes default olarak dinsizdi. İnançlı olan arkadaşlarım ise, bunu utangaçça dile getirirdi. Din benim bulunduğum sosyal ortamlarda sadece alay konusu olurdu. Eşim ateist değil ama laik ve deist. Dindarlardan hiç hoşlanmaz.

Şimdi bunları niçin anlattım. Valla sorununuza benim verebileceğim bir öneri olamaz. Çünkü hiç tanımadığım bir ortamda yaşıyorsunuz. Şaşkınlıkla takdir ediyorum.

Sitelerde Paylaş

Müslüman olmuş gibi yap ama modernist takıl. Eşine yaşar nuri, edip yüksel, ihsan eliaçık falan izlet.

Kuranda baş örtüsünün olmadığını söyle(ki gerçekten de yok) ikna et onu.

Ben de böyle takılıyorum ailemin yanında bir zararını görmedim.

Sitelerde Paylaş

Kadınların çoğu ateizmden korkar. Çoğu kadın ateizmi kuralsızlık olarak gördüğü için ateizmden çekinir. Aslında bir insanın başına gelebilecek en büyük felaket müslüman olmaktır.

Bir kadını islamdan koparmanın en iyi yolu bence kuranın türkçesini okumasını sağlamak.

Nisa Suresi 3 – Erkek 4 eş alabilir. Beğendiğiniz kadınlardan ikişer, üçer, dörder alın.

Çoğu kadın sevdiği erkeği paylaşmak istemez.

Bu ayeti normal bulursa yapacak bir şey yok.

tarihinde zeus- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

eşim bugün dedi ki;

yorumunu siz yapın!:

belli ki cok cahil bir kariniz var, egitebilirmisiniz bilemem ama sorgulayici bir zekaya sahip degilse zor.

Ikinci sinif insan olmayi kabullenmis bile hatta uzerine 2.bir kari getirseniz bununla mutluluk duyacaktir ne guzel : )

Sitelerde Paylaş

Ne garip bende de tam tersi oldu :) Fazla kafaya takan bir tipsin anlaşılan. Bence takma, hatta inceden dalganı da geç... Ateistlerin yaşamı paylaşma alanları sonsuzdur. Camide namazda kılar, klisede mumda dikeriz. Bu zenginliğini paylaş bakış açısı belki değişir.

Sitelerde Paylaş

eşim bugün dedi ki;

yorumunu siz yapın!:

Bir nevi pazarlığa girişmiş yani, çok cahilce bir düşünce bana kalırsa, ayrıca müslüman bir kadının müslüman olmayan biri ile evli kalması dinende uygun değildir, kendisinin bundan haberi var mı bilmiyorum, belli ki pek yok. Bence siz onu ateist yapın, kendi inandığı değerleri sorgulamasını sağlayın. Körü körüne bağlı kalmasından iyidir bana göre, bu şekilde davranarak durumun nereye gideceğine çok daha net bir şekilde görebilirsiniz.

Ayrıca birde bunun ilerisi var, ileride birgün ailesi (nasıldır hiçbir fikrim yok bu konuda tabiki sadece farz ediyorum) yada onun yakın arkadaşları vs. bu durumu sizin alehinize kullanabilir, eşinizi size karşı dolduruşa getirebilirler, zaten müslüman kesim yapı itibari ile çabuk gaza gelen bir yapıya sahip, ailevi düzeniniz bu gibi durumlar ile bozulabilir. Herşeyi düşünmek gerek. Sizi tam olarak her şekilde kabul etmesini sağlayın, yoksa pek uzun soluklu bir evlilik olacağını sanmıyorum.

Ayrıca bir kadının bu gibi bahaneler ile kölelik iç güdüsü güdmesini ise hiç yakıştıramadım. Dinin insanlara bulaştırdığı başka bir hastalıklı düşünce şekli daha -_- .

Sitelerde Paylaş

4 yıldır müslüman değilim, 3 yıldır da tam Ateistim.. bunu ispatlamaya gerek duymuyorum.

Ateistlikten dönmek gibi bir şey mümkün olamaz. küçükken masallara, öcülere inanan birisinin büyüdüğünde bunların yalan olduğunu anlaması gibidir ateist bilince ulaşmak. tekrar o masalla inanması mümkün değildir.

eşime ateist olduğumu söylediğinde hocalar getirdi eve, beni tekrar döndürebileceğini umarak. ama hocaların kuyruğunu kıstırıp gittiğini görünce ümidi kesti. bir taraftan da benim boş olmadığını gördüğünden içten içe gururlandığını sezdim.

en yakınım olan cemaatçi kardeşim, lom diye "sizin evlilik düştü, sen zina ediyorsun" dedi. en çok buna panikledi eşim. müftüelere soruldu, cemaat hocalarına soruldu, durum pek iyi değildi. sonunda süleymancılardan bacanağım yetişti kurtardı evliliğimizi

"doğan çocuklar islam fıtratına göre doğduğu için, evlilikte bi sakınca olmadığını" söylemiş onların hocaları. bi daha da korkusuna bu soruyu kimseye sormadı. çünkü seviyoruz birbirimizi...

o bana karışmamaya, ben de ona karışmadan yaşamaya başladık. ben zaten ona hiç karışmazdım. geçen yıl ramazanda çevresinden ve tv.deki hocalardan etkilenerek korku içinde yaşadığını gördüm. kapalı bir kız görse, onu cennetlik, kendini cehennemlik görüyordu ve üzülüyordu, korkuyordu. ağladığı da oluyordu. günden güne azap çekiyordu, bize de mecburen mutsuzluğu yaşatıyordu.

sonra çektim karşıma; "bak, kapanacaksan kapan, ben bir şey demem, karışmam, yeter ki şu karamsar havanı bırak!" dedim.

o da; - ya yapamazsam, ya sonra tekrar açılırsam, ya pişman olursam, bana destek olur musun? dedi.

-tabiki, her zaman sana destek olurum, dedim ve kapandı...

...

ancakk... eşim gitgide dincilerin etkisinde kalmaya başladı. hac, umre planları yapmaya başladı. hatta bu kış gidecekti. gitmesine bir şey demem, gitsin, ama beni de götürmeye kalkmasın tabiki, kesinlikle gitmem...

sonunda ben de hayalim olan bir şeyi gerçekleştirmek için harekete geçtim. böylece onu da o çevreden uzaklaştırabilcektim biraz olsun.

ege bölgesinden bir sayfiye bölgesine taşınmaya ikna ettim. çok zor oldu, ama kabul etti.. denize yakın bir ev aldık. bikaç haftaya kadar taşınıyoruz.

bakın ikimizin de yaptığı özveridir. çünkü ben onun kapanmasına destek verdim, o ise benimle kendi memleketini, ailesini terkederek, pek te hoşlanmadığı bir yere taşınacak, orda yaşayacak...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...