Jump to content

Allah niye sözünü tutmuyor?

Recommended Posts

bu mantıklı açıklamaları bize de anlatsana ?

ne kuranda - ne de hadislerde verdiğin cevapla alakalı en ufak bir kelime dahi yok çünkü....

nerenden uyduruyorsun bu yazdıklarını ? yahut allahla mı konuşuyorsun da bu sonuçları çıkarıyorsun ?

bak ,yaptığım çıkarımda bir hata bulamıyorsun,kuranda hadiste falan yok diyorsun..olsaydı inanacakmıydın..bir de başka biri çıkıyor biz ateistlere ayetle cevap verme diyor..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 160
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Allah'ın varlığı gayb olmaktan çıkarsa çıksın, şart mı insanları sonsuza kadar yakmak?

Neden bazı insanlar başka insanların sonsuza kadar yakılmasını ister ki?

Neden siz dinciler böyle sadist, sapık, pislik bir tanrı hayal ediyorsunuz?

tam da sizin kafanıza göre bir tanrı hayal etseydik inanacakmıydınız?

Sitelerde Paylaş

bak ,yaptığım çıkarımda bir hata bulamıyorsun,kuranda hadiste falan yok diyorsun..olsaydı inanacakmıydın..bir de başka biri çıkıyor biz ateistlere ayetle cevap verme diyor..

yaptığın çıkarımda bi hata bulamıyorum...

çünkü :

çıkarımın kökten yalan !!!

bi dayanağın yok...bi delilin yok !!!

anlatılan masallara inanıyorsun sadece....

hadisler ve kurandan DELİL getiremiyorsun !!!!

gerçi kuran ve hadisler de MASAL ama.....sen masallardan türemiş masallara inanıyorsun....

tavşanın suyunun suyu yani !!!

kaldı ki - madem allah GAYB olmak istiyor....

ne bokuma peygamber yollayıp duruyor ? - kendini ispata çabalıyor ?

delimi bu allah ?.....naaaptığını bilmiyor ?

baştan peygamber meygamber yollamasın....GAYBOLSUN gitsin ?....

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

3:145 - Allah'ın izni olmadıkça hiçbir kimseye ölmek yoktur. (Ölüm) belirli bir süreye göre yazılmıştır. ...

16:61 - Eğer Allah insanları zulümleri yüzünden hesaba çekseydi, yeryüzünde kımıldayan tek canlı bırakmazdı. Fakat Allah onları, belli bir vakte kadar erteler. Müddetleri (ecelleri) geldiği zaman, onu ne bir saat erteleyebilirler, ne de öne alabilirler.

Yukarıdaki ayetlere göre yaşam süresi bellidir ve bu süreyi doldurabilmesi için gerekli olan rızık miktarı da bellidir...işte o gerekli ve yeterli rızkı sağlamak Allah ın üzerinedir..açlık grevinde ölüm orucuyla ölmek isteyen kişinin midesine gıdaların kendiliğinden girmesini sağlasa Allah ın varlığı gayb olmaktan çıkardı değil mi..?

Sizin gibi sıkışınca hemen hakaretlere sarılan aciz ve salakların kepazeliğinden ( yukarıda yapılan hakaretlere karşılık)bu açıklamayı yapmak zorunda kaldım..

:D

Söylediklerinizin ne anlama geldiğini görebilmeniz için, bilale anlatır gibi madde madde yazayım:

- Allah herkesin ne zaman öleceğini belirlemiştir

- Allah herkese bu plana göre rızıklandırır.

- Ölüm süresi belli olduğuna göre, ölüm orucu falan da zaten baştan allah tarafından belirlenmiştir

- Allah kişinin kaderine ölüm orucu yazmıştır

- Kişi, ne yaparsa yapsın, bu kaderin dışına çıkamaz

- Çıkabilseydi, ölüm orucuna girmezdi ya da ölüm vaktini değiştirebilirdi

- Bu durumda, insan, allahın yazdığı kaderin dışına çıkamayan bir kukladır

- allah, kaderini kendisine inanmayacak şekilde yazdığı insanlarla didişir, durur.

- allah beyinsizdir

Sitelerde Paylaş

tam da sizin kafanıza göre bir tanrı hayal etseydik inanacakmıydınız?

Niye illaki biseylere inanmak zorundayizki?

Ben mesela,inanmak istemiyorum arkadas,bilmek istiyorum.%100 emin olmak istiyorum.varsa bizi yaratan biri,ciksin ortaya kanitlasin.

Kanitlarsa dukkan sizin.

cokmu zor anlamak?

niye hic gormedigim,tanimadigim birilerinin,hic aklima yatmiyan,bana gore akil ve bilim disi palavralarina inanayim?

Tekrar ediyorum,inanmak istemiyorum.bilmek istiyorum.cokmu sey istiyorum allahini seversen?

Sitelerde Paylaş

Niye illaki biseylere inanmak zorundayizki?

Ben mesela,inanmak istemiyorum arkadas,bilmek istiyorum.%100 emin olmak istiyorum.varsa bizi yaratan biri,ciksin ortaya kanitlasin.

Kanitlarsa dukkan sizin.

cokmu zor anlamak?

niye hic gormedigim,tanimadigim birilerinin,hic aklima yatmiyan,bana gore akil ve bilim disi palavralarina inanayim?

Tekrar ediyorum,inanmak istemiyorum.bilmek istiyorum.cokmu sey istiyorum allahini seversen?

Bilmek bu dünyada değil ahirette olacak..senden beklenen, bilmediğin halde biliyormuşcasına güçlü şekilde inanmak..bunu başarabilirsen seni uzay boşluğuna herhangi bir madde gibi bırakmak yerine sonsuz mutluluğu sağlayan cennete koyacak..(başaramazsan cehenneme demedim .ateist düşünceye göre ölümden sonra herhangi bir maddeyiz diye..) her şey açıkça gösterilirse hiçbir gayb olan kalmazsa zaten herkez "bilir"..senin cenneti hakettiğin nereden anlaşılacak

Sitelerde Paylaş

Hasss... Boş cahil vaatlerini de alıp ittirir gider misin allahın sahtekar yalancı yobazı... Salak keklere anlat bu boş yalan cennetmiş cartmış curtmuş vaatlerini... Burası orası değil. Bilmediğin halde inanacakmışsın! Ateistlerin önüne bunu koyacak ve yemelerini bekleyecek kadar salaksınız.

Sitelerde Paylaş

Bilmek bu dünyada değil ahirette olacak..senden beklenen, bilmediğin halde biliyormuşcasına güçlü şekilde inanmak..bunu başarabilirsen seni uzay boşluğuna herhangi bir madde gibi bırakmak yerine sonsuz mutluluğu sağlayan cennete koyacak..(başaramazsan cehenneme demedim .ateist düşünceye göre ölümden sonra herhangi bir maddeyiz diye..) her şey açıkça gösterilirse hiçbir gayb olan kalmazsa zaten herkez "bilir"..senin cenneti hakettiğin nereden anlaşılacak

Sanki yaraticinin asker arkadasiymissin gibi,anlatiyorsun ama neyse.

Peki,bir yaraticiya inanmak yeterlimi?yoksa illaaki islamin allahinami inanmak gerek?

Eger illaaki allah diyorsan,nedenini soylesene.ciddi ciddi soruyorum,nedir islami diger dinlerden farkli kilan?

Sitelerde Paylaş

sizin kafanıza göre olursa ancak "hayal ürünü" olabilir diye öyle yazdım..

Arabın kafasına göre olursa hayal ürünü olmuyor mu?

Yani sana göre önemli olan araba sorgusuz sualsiz inanmak.

Herkes cennete gitse ne olur? Neden ille de birilerinin sonsuza kadar yanmasını istiyorsun? İnsanların acı çekmesi neden seni mutlu ediyor?

Sitelerde Paylaş

Herkes cennete gitse ne olur? Neden ille de birilerinin sonsuza kadar yanmasını istiyorsun? İnsanların acı çekmesi neden seni mutlu ediyor?

senin küçük kızınla beraber çok sayıda küçük ve savunmasız kız çocuğuna tecavüz edip acımasızca öldüren ve de dünya hayatında hiç kimsenin cezalandıramadığı ya da fail olarak tespit edilemediği kişi için de herkes cennete gitse ne olacak diyebilir misin?Ateizme göre böyle birisi hiçbir zaman cezasını çekmez ve yaptığı yanına kar kalır...ve gayet doğal ve normaldir..peki vicdanına sor bakalım bu gerçekten normal ve doğal mıdır.?

Sitelerde Paylaş

Sanki yaraticinin asker arkadasiymissin gibi,anlatiyorsun ama neyse.

Peki,bir yaraticiya inanmak yeterlimi?yoksa illaaki islamin allahinami inanmak gerek?

Eger illaaki allah diyorsan,nedenini soylesene.ciddi ciddi soruyorum,nedir islami diger dinlerden farkli kilan?

Diğer dinlerden farkı en başta "kelime-i şehadet" in anlamıdır..diğer semavi dinlerden diğer önemli farkı "Kuran-ı Kerim" dir..ayrıntılarına girmeyeyim ,çok uzun olur..

Kuran'da bizzat şahsen tespit ettiğim www.yenimucizeler.com sitesinde açıkladığın onlarca mucizevi özellik benim için yeter..hala da bunlara yenisini ekliyorum..

Sitelerde Paylaş

Arabın kafasına göre olursa hayal ürünü olmuyor mu diyorsun..Bu Araplar niye acaba durduk yerde günde 5 vakit namaz,otuz gün oruç,zekat verme gibi şeyleri kendilerine zorunluluk haline getirsin..sen kafana göre din kitabı yazsaydın hiç bunları koyarmıydın

Sitelerde Paylaş

Arabın kafasına göre olursa hayal ürünü olmuyor mu diyorsun..Bu Araplar niye acaba durduk yerde günde 5 vakit namaz,otuz gün oruç,zekat verme gibi şeyleri kendilerine zorunluluk haline getirsin..sen kafana göre din kitabı yazsaydın hiç bunları koyarmıydın

Durup dururken değil. bunlar eskilerin uygulamalarıdır. Namaz da, oruç da, zekat da eskilerden gelen, yani herkesin, ne olduğunu bildiği şeyler. bu yüzden ne oldukları kuranda tanımlanmaz. Muhammed veya bu figürü kullananlar, mevcut dinlerden yeni bir din türetmişler. Bu yüzden, durduk yerde kendine bir dert edinmek diye bir şey yoktur.

Diğer yandan, göklerde oturan tanrılara inanan kara cahil ilk çağ insanlarından bahsediyoruz. Bunları, sen yapar mıydın diye güncel akla mantığa yorumlatmaya çalışmayın. Bu insanlar, kendi çocuklarını görünmez tanrılara kurban eden, göklerden koç indiren melekler geldiğine inanan, iki tepe arasında koşunca din puanı kazandığına inanan bedeviler. Bunları çağdaş insanla bir tutmayın.

Sitelerde Paylaş

Hasss... Boş cahil vaatlerini de alıp ittirir gider misin allahın sahtekar yalancı yobazı... Salak keklere anlat bu boş yalan cennetmiş cartmış curtmuş vaatlerini... Burası orası değil. Bilmediğin halde inanacakmışsın! Ateistlerin önüne bunu koyacak ve yemelerini bekleyecek kadar salaksınız.

"Bilmediğin halde inanacakmışsın! Ateistlerin önüne bunu koyacak ve yemelerini bekleyecek kadar salaksınız."

peki sizin evrim yüz elli yıldır araştırılmasına rağmen kesin bir bilimsel gerçeklik olarak tüm bilim dünyasında kabul görüyor mu? sizinki de kesin bilgi olmamasına rağmen siz de evrime "ancak ve ancak" inanıyorsunuz..evrimden iyi anlayan kişilerden sorun bakalım, mesela sürüngenlerden memelilere geçişte memelilerin- adı üstü

ünde memeli- ilk olarak süt bezleri ve memelere sahip oluşları nasıl açıklanıyor..evrimsel aşamalı geçişler nelerdir..tam da yavrunun beslenmesi için gerekli gıdaları içeren ve de tam da yavrunun kolayca ulaşabileceği ve içebileceği şekilde dişsiz ağızlarıyla ve güçsüz çeneleriyle gelişmemiş mideleriyle kolayca sindirebileceği süt oluşumu ve meme oluşumu hangi aşamalarla olmuş,yoksa birden bire ortaya çıkmış gibi mi görünüyor..mesela süt bezleri ve memeleri olan ilk canlı şudur diye bir bilgi verilebiliyor mu bunu burada açıklamanızı bekleyeceğim.. sahtekarlığa gelince bilim alanında en çok ve bilinen sahtekarlıklar evrimciler tarafından yapılanlardır..bunu inkar edemezsiniz..yobazlığa gelince sizden daha yobazı yoktur..sevmediğiniz fikirlere zerre kadar hoş görünüz yok..hemen hakaret ve küfüre başvurup bunu da hiç utanmadan bir marifet sayıyorlar..

Sitelerde Paylaş

Durup dururken değil. bunlar eskilerin uygulamalarıdır. Namaz da, oruç da, zekat da eskilerden gelen, yani herkesin, ne olduğunu bildiği şeyler. bu yüzden ne oldukları kuranda tanımlanmaz. Muhammed veya bu figürü kullananlar, mevcut dinlerden yeni bir din türetmişler. Bu yüzden, durduk yerde kendine bir dert edinmek diye bir şey yoktur.

Diğer yandan, göklerde oturan tanrılara inanan kara cahil ilk çağ insanlarından bahsediyoruz. Bunları, sen yapar mıydın diye güncel akla mantığa yorumlatmaya çalışmayın. Bu insanlar, kendi çocuklarını görünmez tanrılara kurban eden, göklerden koç indiren melekler geldiğine inanan, iki tepe arasında koşunca din puanı kazandığına inanan bedeviler. Bunları çağdaş insanla bir tutmayın.

yani islamdan önceki araplar günde beş vakit namaz kılıyor ,otuz gün oruç tutuyor ve mallaından önemli bir bölümünü başkalarına zekat olarak veriyorlarmıydı?

Sitelerde Paylaş

senin küçük kızınla beraber çok sayıda küçük ve savunmasız kız çocuğuna tecavüz edip acımasızca öldüren ve de dünya hayatında hiç kimsenin cezalandıramadığı ya da fail olarak tespit edilemediği kişi için de herkes cennete gitse ne olacak diyebilir misin?Ateizme göre böyle birisi hiçbir zaman cezasını çekmez ve yaptığı yanına kar kalır...ve gayet doğal ve normaldir..peki vicdanına sor bakalım bu gerçekten normal ve doğal mıdır.?

1. Sana göre bu küçük kızlara tecavüz edip öldüren kişiyi kim yarattı?

2. Bu kişi küçük kızlara tecavüz edip öldürürken senin Allah'ın ne yapıyordu?

3. O kişiyi yakmanın bu küçük kızlara faydası ne?

4. İlle de birilerinin cezalandırılması gerekiyorsa asıl cezalandırılması gereken senin Allah'ın değil mi? Küçük kızlara tecavüz edecek sapıklar yarattığı ve bunların yaptığını hiç bir şey yapmadan seyrettiği için asıl Allah'ı kızgın demir bir kazığa oturtmamız gerekmez mi?

5. Ayrıca Allah'ının bir salgın hastalıkla, bir depremle bebekleri, çocukları öldürmesine ne diyeceksin?

6. Olaya sadece insan açısından değil bir de tüm canlılar açısından bakmayı dene. Sana göre canlıların birbirlerini yiyerek hayatta kaldığı bir sistem tasarlayan kim? Böyle bir sistem tasarlamanın amacı ne? Bu kadar canlı senin cennette huri düzmen için mi acı çekiyor yani?

7. Bir insanın sırf bir arap bedevisine inanmadığı için sonsuza kadar yakılmasına ne diyorsun?

Ben tabii ki koyardım, sürünün kolay güdülmesi için koyunları mümkün olduğu kadar meşgul edecek bir şeyler lazım değil mi? Sizler sadece bunlarla kalmıyorsunuz, bir de arabın ayağına gidip bir binanın etrafında dönüyorsunuz, kara bir taşı öpüyorsunuz, iki nokta arasında koşturup duruyorsunuz ve hayali bir varlığı taşlıyorsunuz.

Yaa gördün mü, bu araplar sizin gibi mallara neler yaptırıyormuş!

Ne kadar meraklıymışsın araplara tapmaya?

Sitelerde Paylaş

Evrim inanç konusu filan değildir. Evrim bilgi konusudur ve evrendeki en büyük, en köklü gerçektir. Evrenin tek açıklaması evrimdir. Evrimi anlayamayanlar tanrı manrı cart curt eder. Evrime herkesin kafası basmaz. Bilgi gerekir. Tanrıya ise aptallar ve cahiller kolaylıkla inandırılır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...