Jump to content

Allah niye sözünü tutmuyor?

Recommended Posts

Diğer dinlerden farkı en başta "kelime-i şehadet" in anlamıdır..diğer semavi dinlerden diğer önemli farkı "Kuran-ı Kerim" dir..ayrıntılarına girmeyeyim ,çok uzun olur..

Kuran'da bizzat şahsen tespit ettiğim www.yenimucizeler.com sitesinde açıkladığın onlarca mucizevi özellik benim için yeter..hala da bunlara yenisini ekliyorum..

GETİRSEN NE OLACAK İSLAMDA YALAN VAR HER BOK VAR.

http://i.imgur.com/aT07fm3.png

Sitelerde Paylaş
  • İleti 160
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1. Sana göre bu küçük kızlara tecavüz edip öldüren kişiyi kim yarattı?

2. Bu kişi küçük kızlara tecavüz edip öldürürken senin Allah'ın ne yapıyordu?

3. O kişiyi yakmanın bu küçük kızlara faydası ne?

4. İlle de birilerinin cezalandırılması gerekiyorsa asıl cezalandırılması gereken senin Allah'ın değil mi? Küçük kızlara tecavüz edecek sapıklar yarattığı ve bunların yaptığını hiç bir şey yapmadan seyrettiği için asıl Allah'ı kızgın demir bir kazığa oturtmamız gerekmez mi?

5. Ayrıca Allah'ının bir salgın hastalıkla, bir depremle bebekleri, çocukları öldürmesine ne diyeceksin?

6. Olaya sadece insan açısından değil bir de tüm canlılar açısından bakmayı dene. Sana göre canlıların birbirlerini yiyerek hayatta kaldığı bir sistem tasarlayan kim? Böyle bir sistem tasarlamanın amacı ne? Bu kadar canlı senin cennette huri düzmen için mi acı çekiyor yani?

7. Bir insanın sırf bir arap bedevisine inanmadığı için sonsuza kadar yakılmasına ne diyorsun?

Ben tabii ki koyardım, sürünün kolay güdülmesi için koyunları mümkün olduğu kadar meşgul edecek bir şeyler lazım değil mi? Sizler sadece bunlarla kalmıyorsunuz, bir de arabın ayağına gidip bir binanın etrafında dönüyorsunuz, kara bir taşı öpüyorsunuz, iki nokta arasında koşturup duruyorsunuz ve hayali bir varlığı taşlıyorsunuz.

Yaa gördün mü, bu araplar sizin gibi mallara neler yaptırıyormuş!

Ne kadar meraklıymışsın araplara tapmaya?

peki canım,senin kızına tecavüz edip öldürdükleri zaman Allah ı bulup onu cazalandırırsın..suçu işleyeni de seni Allah böyle yaratmış canım benim ,ben sana hiç kıyarmıyım dersin tamam mı..peki Allah yok evrim var diyorsan,o sapığı bu halde evrimleştiren doğayı mı suçlayacaksın..onun hiçbir suçu yok evrimi böyle gelişmiş deyip hoş göreceksin o zaman..

Allah böyle sapıkların hepsini görünmez güçlerle engelleseydi herkes Allah a inanırdı..Allah herkese cüzi irade vermiş ve günah işleme imkanı da vermiş böyle olmasa nasıl ayırdedilecek..ayrıca araplara değil sadece Allah a tapıyoruz..

Sitelerde Paylaş

Hiç kimse allaha inanamaz ve tapamaz. Böyle bir olasılık yok. Çünkü allah yok. Ancak allah var diyen c. başkanına, b. bakana, d. işleri başkanına, köşedeki caminin imamına, kasaba, bakkala inanır ve tapar.

Allahı muhammedi nerde gördünüz de yalan yere şahitlik yapıyorsunuz! Siz c. başkanının, vesaire uyduruk kaydırık yalancıların yalanlarına yalan yere şahitlik yapıyorsunuz.

Evrime gelince, evrim insan için sadece biyolojik olmaktan çıkmış, zeka geliştirmesiyle kültürel ve onun da üzerine teknolojik evrimi eklemiştir. Bir köpek bir çocuğu öldürürse doğasına verilir. İnsan çocuğu öldürürse doğasından çıkmıştır iş, kültürel evrime ihanet etmiştir. Doğal evrim amaç gütmez ama kültürel evrim bilinçli evrimdir, amaç güder. Bir maymun da insana eşdeğer zeka geliştirse veya insana eşdeğer zekaya sahip uzaylı bir yaratık dünyaya gelse, cinayet işlese, sorumlu tutulur.

Sitelerde Paylaş

peki canım,senin kızına tecavüz edip öldürdükleri zaman Allah ı bulup onu cazalandırırsın..suçu işleyeni de seni Allah böyle yaratmış canım benim ,ben sana hiç kıyarmıyım dersin tamam mı..peki Allah yok evrim var diyorsan,o sapığı bu halde evrimleştiren doğayı mı suçlayacaksın..onun hiçbir suçu yok evrimi böyle gelişmiş deyip hoş göreceksin o zaman..

Allah böyle sapıkların hepsini görünmez güçlerle engelleseydi herkes Allah a inanırdı..Allah herkese cüzi irade vermiş ve günah işleme imkanı da vermiş böyle olmasa nasıl ayırdedilecek..ayrıca araplara değil sadece Allah a tapıyoruz..

Sanki duvara anlatıyorum, adama hiç akıl, mantık işlemiyor. Gidiyor yine arabın palavralarına inanmaya devam ediyor, onların düşünmesini istediği şekilde düşünmeye devam ediyor.

Neymiş,Allah böyle sapıkları engelleseymiş herkes Allah'a inanırmış! İnansın be adam, ne var bunda? Ne zevk alacaksız bazılarını sonsuza kadar yanarken görmekten.

Ayrıca evet, araplara tapıyorsun. Allah adlı bir tanrı gelip sana bana tap demediğine göre ve araplar Allah adlı şu tanrıya tapacaksınız deyip kendi isteklerini sana yaptırdıklarına göre ne diye hala araplara taptığını inkar ediyorsun?

Bir de İslam'a göre Muhammed'e inanmayan herkes cehenneme gönderilip sonsuza kadar yakılmayacak mı?

Sitelerde Paylaş

Sanki duvara anlatıyorum, adama hiç akıl, mantık işlemiyor. Gidiyor yine arabın palavralarına inanmaya devam ediyor, onların düşünmesini istediği şekilde düşünmeye devam ediyor.

Neymiş,Allah böyle sapıkları engelleseymiş herkes Allah'a inanırmış! İnansın be adam, ne var bunda? Ne zevk alacaksız bazılarını sonsuza kadar yanarken görmekten.

Ayrıca evet, araplara tapıyorsun. Allah adlı bir tanrı gelip sana bana tap demediğine göre ve araplar Allah adlı şu tanrıya tapacaksınız deyip kendi isteklerini sana yaptırdıklarına göre ne diye hala araplara taptığını inkar ediyorsun?

Bir de İslam'a göre Muhammed'e inanmayan herkes cehenneme gönderilip sonsuza kadar yakılmayacak mı?

Nasıl ayırdedilecek diyorum..cennetle cehennemi hak eden..? ayrıca peygamberlerin milliyeti önemli değildir..Allah'ın elçisi olması önemlidir..kimsenin yanmasından kimsenin zevk aldığı falan yok..Allah kuranda "siz ancak kendinize zulmediyorsunuz "diyor..

Sitelerde Paylaş

Nasıl ayırdedilecek diyorum..cennetle cehennemi hak eden..? ayrıca peygamberlerin milliyeti önemli değildir..Allah'ın elçisi olması önemlidir..kimsenin yanmasından kimsenin zevk aldığı falan yok..Allah kuranda "siz ancak kendinize zulmediyorsunuz "diyor..

İnsanları birbirinden ayırt etmeyecek olan tanrı değil bilimdir. Cennetin ve cehennemin olmadığını kanıtlayan ve bunu memlere rağmen yapan/yapacak olan bilimdir. Zulüm; psikolojik, sosyolojik ve biyolojik bir olgudur. İnsan olmamızla ilgili bir olgudur. Bunu da ancak bilim açıklayacaktır. Siz masturbasyon yapmaya devam edin.

Sitelerde Paylaş

Hiç kimse allaha inanamaz ve tapamaz. Böyle bir olasılık yok. Çünkü allah yok. Ancak allah var diyen c. başkanına, b. bakana, d. işleri başkanına, köşedeki caminin imamına, kasaba, bakkala inanır ve tapar.

Allahı muhammedi nerde gördünüz de yalan yere şahitlik yapıyorsunuz! Siz c. başkanının, vesaire uyduruk kaydırık yalancıların yalanlarına yalan yere şahitlik yapıyorsunuz.

Evrime gelince, evrim insan için sadece biyolojik olmaktan çıkmış, zeka geliştirmesiyle kültürel ve onun da üzerine teknolojik evrimi eklemiştir. Bir köpek bir çocuğu öldürürse doğasına verilir. İnsan çocuğu öldürürse doğasından çıkmıştır iş, kültürel evrime ihanet etmiştir. Doğal evrim amaç gütmez ama kültürel evrim bilinçli evrimdir, amaç güder. Bir maymun da insana eşdeğer zeka geliştirse veya insana eşdeğer zekaya sahip uzaylı bir yaratık dünyaya gelse, cinayet işlese, sorumlu tutulur.

Peki siz evrimin gerçekleştiğini ,mesela insanın evriminin tüm aşamalarını nerede izlediniz de inanıyorsunuz..bunun için zamanda yolculuk yapıp nasıl mutasyonla falan küçük değişimlerin gerçekleştiğini bunların nesilden nesile aktarıldığını bizzat gördünüz mü de evrimcilerin yalancı şahitliğini yapıyorsunuz..

Ayrıca insan sadece madde ve enerjiden ibaretse neden onu madde dışı manevi değerlerden dolayı sorumlu tutabileceğiz..? zira sadece maddeden manevi değer çıkmaz, çıkamaz..zeka dediğiniz şey de sadece madde ve enerjinin bir fonksiyonudur..zeka, bir davranışta bulunmadan önce o davranışı nasıl gerçekleştirebileceğimizi ve de o davranışın sonuçlarını hesaplayabilmemizi sağlar...ama sonuçta o davranışı yapıp yapmama konusunda "seçimimiz" ruhun bir fonksiyonudur..zaten aslen seçimlerimizden sorumlu tutuluruz..örneğin; bir suçu işlemeden önce bunu nasıl gerçekleştirebileceğimizi ve gerçekleştirmemiz halinde nasıl sonuçlar ortaya çıkacağını düşünür hesaplarız..bizi hayat boyu rahat yaşatabilecek miktarda bir parayı sahibin izinsiz almamız yani çalmamızı düşünelim..parayı nasıl alabileceğimizi düşünürüz bu zekanın bir fonksiyonudur..sonra sonuçlarını düşünürüz..çalmak çok kolay olduğundan yakalama riskinin hiç olmadığını düşünürüz ve diyelim ki bu doğrudur..ona engel olabilecek olan hak etmediği parayı başkasının zararına almak vicdani yönden rahatsız edici olabilir..ve de ahirette bunun cezasının olabileceğini eğer Allah a ve ahirete inanıyorsak düşüneceğizdir ..bunları düşünüp hesap etmek ve sonuçlarını hayal edebilmek zekanın bir fonksiyonudur..ancak o son seçimde artık zeka etkili olmaz..çünkü düşünebileceğiniz her şeyi her yönüyle düşünüp beynimizde canlandirmışızdır.. o noktada zaten düşünülecek ve hesap edilecek şeyler bitmiştir...karar anı yani yapıp yapmama konusundaki seçim anında zeka değil ruh devreye girer diye düşünüyorum..

biliyorum zor bir konu hem anlatmak hem de anlamak yönünden..

Sitelerde Paylaş

Yahu sana göre herkesi yaratan, her şeyin sebebi Allah değil mi? Her şeyin sebebi olarak Allah'ı gösterdiğinize göre hangi mantıkla insanın bir şeyi hakkedip etmediğine karar vereceksin?

Mesela senin putun bir insanı hristiyan bir ana babadan hristiyan bir coğrafyada doğmasını sağlıyor, sonra da bu insanı sen neden Muhammed'e inanmadın diye sonsuza kadar yakıyor. Bunun neresinde adalet, neresinde mantık var?

Bir insanın sırf başka bir insana inanmadığı için yanması gerektiğini söyleyen bir dine inanıp sonra da ben insanların yanmasından zevk almıyorum demek de ne demek? Zevk almasan böyle sapıkça, manyak bir dine inanmazdın.

Sitelerde Paylaş

Bakara 222:Sana kadınların ay hâlini sorarlar. De ki: “O bir ezadır (rahatsızlıktır). Ay hâlinde kadınlardan uzak durun. Temizleninceye kadar onlara yaklaşmayın. Temizlendikleri vakit, Allah’ın size emrettiği yerden onlara yaklaşın. Şüphesiz Allah çok tövbe edenleri sever, çok temizlenenleri sever.”

"Eşleriniz sizin nesil yetiştiren tarlanızdır. Tarlanıza dilediğiniz şekilde varın. Kendiniz için ilerisini düşünerek hazırlık yapın. Allah’ın haram kıldığı şeylerden korunun ve O’nun huzuruna varacağınızı iyi bilin. (Ey Resulüm)! Mü’minleri müjdele!" (Bakara, 2/223)

Ben de Kuran'da işine geleni değil de gerçeği gören bir ateist görürsem dişimi kıracam..

Kuran, ortaçağ karanlığında bir karanlık olan Arabistan cahiliye kitabıdır. 1400 yıllık bu cahiliye kitabını, tüm zamanlara hitap eden Allah kitabı diye inanabilmek için cahiliye cahili olmak gerekir. Bu çağda böylelerini bulmak imkansız olduğuna göre, bu cahiliye kitabının cehalet abidesi ayetlerini, 180 derece zıt, dinlerin can düşmanı olan bilimle uzlaştırabilmek için sözde yorumlarla ayetlere kırk takla attıranlara şaklaban, şarlatan vb. demek yerinde olur, sanırım.

Kadınların yaklaşık bir haftalık aybaşı halini dikkate alarak Müminlerin cinsel ilişkilerini düzenleyen Allah, kadınların dokuz ay on gün süren hamilelik dönemlerinde müminlerin nasıl davranmaları gerektiği konusunda hiç söz etmiyor. Demek ki, bu dönemde atış serbest...

Ateist gerçeği gördüğü ve bildiği için ateist olur. Ben sana bir yerlerini kırdıracağım ama dişini değil, bir halta yaramayan başını... Dişin nasıl olsa kendiliğinden kırılacak/dökülecek/çekilecek. Allah'ın kuş konusunda fena değil ama diş konusunda bayağı çuvallamış gibi.

Evet, Bakara 222'de, kadınlarınıza emredilen yani helal yoldan girin diyor. Bakara 223'de, yani hemen sonrasında ise "Kadınlarınız sizin tarlanızdır, tarlanıza istediğiniz gibi gelin" diyerek, erkeklere tam bir serbestlik tanıyor. Kısacası, 223, 222'iyi nesh etmiş oluyor. Tabii ki bunu ancak özgür beyinler görebilir, canlarını, mallarını ve beyinlerini cennet kerhanesi hayali karşılığında, Allah adlı hayalete satanlar asla göremezle, görseler bile görmezlikten gelirler.

Tarla, evi geçindirmekle yükümlü erkeğin malıdır, tıpkı kadın gibi. Erkek, tarlasına önden-arkadan, üstten-alttan, sağdan-soldan istediği yerden girebilir, kendisi ekebilir, kiraya veya ortağa verebilir, nadasa bırakabilir, gerektiğinde de satar. Bu arada, kadınların tam tarla olmadıklarını, tarladan hallice olduklarını da belirtmek isterim.

Sitelerde Paylaş

Diğer dinlerden farkı en başta "kelime-i şehadet" in anlamıdır..diğer semavi dinlerden diğer önemli farkı "Kuran-ı Kerim" dir..ayrıntılarına girmeyeyim ,çok uzun olur..

Kuran'da bizzat şahsen tespit ettiğim www.yenimucizeler.com sitesinde açıkladığın onlarca mucizevi özellik benim için yeter..hala da bunlara yenisini ekliyorum..

Senden başka üyesi olmayan, kendin çalıp oynadığın sitenin muhteşem bilimsellikteki konu başlıklarından birisini ele alalım:

"MEARİC 4. AYETTEN NASIL EVRENSEL (KOZMİK) BİR ÖLÇÜ ÇIKARIYORUZ?"

Önce bir düzeltme yapalım. Konu İslam dini olduğuna göre başlık "MEARİC 4. AYETTEN NASIL GÖKSEL (TİNSEL) BİR ÖLÇÜ ÇIKARIYORUZ?" olmalıdır.

Şimdi devam edebiliriz.

Tek tanrılı dinlere göre bir yaratan var, bir de onun yarattığı yaratıklar, ki bunlara tüm ruhsal yaratıklar da dahildir. Allah dünyadan başka yer bilmediği için tekil olarak "yer" ifadesini kullanmış, kuranda. Eğer diğer gezegenleri de bilseydi "yerler" ifadesini de kullanırdı. Çok görmemek gerek, cahiliye cahili Muhammed'in Allah'ı ancak bu kadar olurdu ve olmuş da...

Bu mearic 4. ayeti, yol ve zaman bildiren diğer iki ayet ile altı günde yaratış/yaratılış ayetlerinin nasıl bir cehaletin ürünleri oldukları yaklaşık dört yüz yıllık geçmişi olan pozitif bilim, hiçbir tartışmaya yer bırakmayacak biçimde ve netlikte ortaya koymuştur.

Bizim zamanımız dünya zamanı ve bu aynı zamanda tüm yaratıkların da zamanı olup, ayet getirdiği söylenen Cebrail de buna dahildir. Yer olarak bir de "Arş" denilen Allah katı/mekanı/tahtı var.

Söz konusu mearic 4. ayeti, meleklerin ve Ruh'un (Cebrail) O'na yani Allah'a/Allah katına elli bin yılda yükseldiğini söylüyor. Yani; ayetleri getirdiği söylenerek Cebrail'in yerden Allah Katına çıkabilmesi için elli bin yıl süren bir yolculuk yapması gerekiyor. Birazcık beyni olan Müslüman sorar; "Peki ama bu hız, bu süre ve bu yolla bir tane bile ayet getirmesi imkansız olan Cebrail, nasıl olur da 6236 ayet getirerek, arş ile yer arasında adeta mekik dokur/dokutturulur? diye.

Birileri sizinle çok fena halde dalga geçiyor. Allah'ınız, "Ben, size bu beyni, benim adıma ahkam kesen sahtekarları, yorumcuları, yalancıları, şarlatanları görün, ayırın, algılayın diye verdim. Bunu yapmıyorsanız cehennemin en dibine hazır olun" diyor. gibi...

Sitelerde Paylaş

Peki siz evrimin gerçekleştiğini ,mesela insanın evriminin tüm aşamalarını nerede izlediniz de inanıyorsunuz..bunun için zamanda yolculuk yapıp nasıl mutasyonla falan küçük değişimlerin gerçekleştiğini bunların nesilden nesile aktarıldığını bizzat gördünüz mü de evrimcilerin yalancı şahitliğini yapıyorsunuz..

Ayrıca insan sadece madde ve enerjiden ibaretse neden onu madde dışı manevi değerlerden dolayı sorumlu tutabileceğiz..? zira sadece maddeden manevi değer çıkmaz, çıkamaz..zeka dediğiniz şey de sadece madde ve enerjinin bir fonksiyonudur..zeka, bir davranışta bulunmadan önce o davranışı nasıl gerçekleştirebileceğimizi ve de o davranışın sonuçlarını hesaplayabilmemizi sağlar...ama sonuçta o davranışı yapıp yapmama konusunda "seçimimiz" ruhun bir fonksiyonudur..zaten aslen seçimlerimizden sorumlu tutuluruz..örneğin; bir suçu işlemeden önce bunu nasıl gerçekleştirebileceğimizi ve gerçekleştirmemiz halinde nasıl sonuçlar ortaya çıkacağını düşünür hesaplarız..bizi hayat boyu rahat yaşatabilecek miktarda bir parayı sahibin izinsiz almamız yani çalmamızı düşünelim..parayı nasıl alabileceğimizi düşünürüz bu zekanın bir fonksiyonudur..sonra sonuçlarını düşünürüz..çalmak çok kolay olduğundan yakalama riskinin hiç olmadığını düşünürüz ve diyelim ki bu doğrudur..ona engel olabilecek olan hak etmediği parayı başkasının zararına almak vicdani yönden rahatsız edici olabilir..ve de ahirette bunun cezasının olabileceğini eğer Allah a ve ahirete inanıyorsak düşüneceğizdir ..bunları düşünüp hesap etmek ve sonuçlarını hayal edebilmek zekanın bir fonksiyonudur..ancak o son seçimde artık zeka etkili olmaz..çünkü düşünebileceğiniz her şeyi her yönüyle düşünüp beynimizde canlandirmışızdır.. o noktada zaten düşünülecek ve hesap edilecek şeyler bitmiştir...karar anı yani yapıp yapmama konusundaki seçim anında zeka değil ruh devreye girer diye düşünüyorum..

biliyorum zor bir konu hem anlatmak hem de anlamak yönünden..

O kadar aptalsın ki...

Mutasyonları her an, her yerde görebiliyorsun zaten.

Doğal seçilimi de her an her yerde görüyorsun.

Bu ikisini görüyorsan, evrimi görüyorsun zaten otomatik olarak. Göremiyorsan, körsün, başka açıklaması olmaz bunun.

Ve apaçık etrafına baktığında gördüğün evrimi inkar edip, bedevi masalına sarılmaya çıkıyorsun.

Aynı şekilde, işte madde, ondan manevi değer, zart zurt dediğin şeyin çıktığını da apaçık görüyorsun. Ama illa bir ruh uydurmaya çalışıyorsun. Yok işte, olsa dükkan senin. Ama olan hepsi bu, madde, ötesi yok.

Sana basit bir şey sorayım. Neye istinaden çıkmaz diyorsun bu? Hadi bir izah ette görelim.

Kolaydan başla, tuz ruhuna çinko atarsak, neden doğalgaz çıkmaz? Ne çıkar, neden?

Kimyadan, biyolojiden falan bihaber cahilin tekisin sadece.

Sitelerde Paylaş

Senden başka üyesi olmayan, kendin çalıp oynadığın sitenin muhteşem bilimsellikteki konu başlıklarından birisini ele alalım:

Söz konusu mearic 4. ayeti, meleklerin ve Ruh'un (Cebrail) O'na yani Allah'a/Allah katına elli bin yılda yükseldiğini söylüyor. Yani; ayetleri getirdiği söylenerek Cebrail'in yerden Allah Katına çıkabilmesi için elli bin yıl süren bir yolculuk yapması gerekiyor. Birazcık beyni olan Müslüman sorar; "Peki ama bu hız, bu süre ve bu yolla bir tane bile ayet getirmesi imkansız olan Cebrail, nasıl olur da 6236 ayet getirerek, arş ile yer arasında adeta mekik dokur/dokutturulur? diye.

Birileri sizinle çok fena halde dalga geçiyor. Allah'ınız, "Ben, size bu beyni, benim adıma ahkam kesen sahtekarları, yorumcuları, yalancıları, şarlatanları görün, ayırın, algılayın diye verdim. Bunu yapmıyorsanız cehennemin en dibine hazır olun" diyor. gibi...

Birincisi ,benden başka üyesi olmadığını iddia ettiğin sitenin ana sayfa alt kısmında 110 üye yazıyor..üye saysı vs. beni hiç ilgilendirmiyor.üye sayısını arttırmak için de bir çabam olmadı..ama en basit iddialarınızın bile böylesine çürük olduğunu göstermesi açısından önemli...

ikincisi, sizin evle market arası 20 dk.olsun ..annen siparişler verdi..ama sen sadece birini aklında tutabiliyorsun ve her birini aldıktan sonra tekrar 20 dk.lık yolu tekrar tekrar gidip geliyorsun..elinde cep telefonu da var ama sen her seferinde yürüyerek eve gidip gelip soruyorsun..

Hiç mi aklınıza gelmiyor..?bu Cebrail bir kez Allah katından indi...sonra tekrar tekrar neden gidip gelsin..?günümüzde bile telefon gibi iletişim araçları var..daha ilerde neler olacak kim bilir..Allah ona vahyini gidip gelmesine gerek olmadan uzaktan iletemez mi..sen bile whatsapp la falan uzaktan görüntülü vs. görüşürken bu teknolojileri bile Allah a yakıştıramiyor musun?Gerçi sizin bunları düşünememeniz normal ..düz mantık dışına çıkamayanlar ve sadece işine geldiği şekilde anlamaya ayarlı olanlar zaten anlayamaz..

Sitelerde Paylaş

O kadar aptalsın ki...

Mutasyonları her an, her yerde görebiliyorsun zaten.

Doğal seçilimi de her an her yerde görüyorsun.

Bu ikisini görüyorsan, evrimi görüyorsun zaten otomatik olarak. Göremiyorsan, körsün, başka açıklaması olmaz bunun.

Ve apaçık etrafına baktığında gördüğün evrimi inkar edip, bedevi masalına sarılmaya çıkıyorsun.

Aynı şekilde, işte madde, ondan manevi değer, zart zurt dediğin şeyin çıktığını da apaçık görüyorsun. Ama illa bir ruh uydurmaya çalışıyorsun. Yok işte, olsa dükkan senin. Ama olan hepsi bu, madde, ötesi yok.

Sana basit bir şey sorayım. Neye istinaden çıkmaz diyorsun bu? Hadi bir izah ette görelim.

Kolaydan başla, tuz ruhuna çinko atarsak, neden doğalgaz çıkmaz? Ne çıkar, neden?

Kimyadan, biyolojiden falan bihaber cahilin tekisin sadece.

her an her yerde mutasyonları görüyormuş..bu sitedeki herkese soruyorum ..en son ne zaman sonraki nesillere aktarılan bir mutasyon gördünüz...hem anası hem de babası altı parmaklı olan ve kendisi altı parmaklı doğan kaç çocuk gördünüz..?

Niye sadece madde ve enerjiden manevi değer çıkmaz biliyor musunuz:

En gelişmiş teknolojiyle üretilmiş bir süper bilgisayar düşünün..işlem gücü korkunç boyutlarda..gerekli enerji de veriliyor...

Peki bu bilgisayara her hangi bir yazılım yüklenmedikçe hiç bir işe yarar mı.?.hiç bir program yazılım yüklenmediği halde bu makina kendiliğinden kendine gerekli yazılımı kendisi üretip kendi kendini çalıştırabilir mi..?

Bunları bir düşünün ve aslında kendinizin salak ve cahil olduğunu farkedin..

Sitelerde Paylaş

Kuran, ortaçağ karanlığında bir karanlık olan Arabistan cahiliye kitabıdır. 1400 yıllık bu cahiliye kitabını, tüm zamanlara hitap eden Allah kitabı diye inanabilmek için cahiliye cahili olmak gerekir. Bu çağda böylelerini bulmak imkansız olduğuna göre, bu cahiliye kitabının cehalet abidesi ayetlerini, 180 derece zıt, dinlerin can düşmanı olan bilimle uzlaştırabilmek için sözde yorumlarla ayetlere kırk takla attıranlara şaklaban, şarlatan vb. demek yerinde olur, sanırım.

Kadınların yaklaşık bir haftalık aybaşı halini dikkate alarak Müminlerin cinsel ilişkilerini düzenleyen Allah, kadınların dokuz ay on gün süren hamilelik dönemlerinde müminlerin nasıl davranmaları gerektiği konusunda hiç söz etmiyor. Demek ki, bu dönemde atış serbest...

Ateist gerçeği gördüğü ve bildiği için ateist olur. Ben sana bir yerlerini kırdıracağım ama dişini değil, bir halta yaramayan başını... Dişin nasıl olsa kendiliğinden kırılacak/dökülecek/çekilecek. Allah'ın kuş konusunda fena değil ama diş konusunda bayağı çuvallamış gibi.

Evet, Bakara 222'de, kadınlarınıza emredilen yani helal yoldan girin diyor. Bakara 223'de, yani hemen sonrasında ise "Kadınlarınız sizin tarlanızdır, tarlanıza istediğiniz gibi gelin" diyerek, erkeklere tam bir serbestlik tanıyor. Kısacası, 223, 222'iyi nesh etmiş oluyor. Tabii ki bunu ancak özgür beyinler görebilir, canlarını, mallarını ve beyinlerini cennet kerhanesi hayali karşılığında, Allah adlı hayalete satanlar asla göremezle, görseler bile görmezlikten gelirler.

Tarla, evi geçindirmekle yükümlü erkeğin malıdır, tıpkı kadın gibi. Erkek, tarlasına önden-arkadan, üstten-alttan, sağdan-soldan istediği yerden girebilir, kendisi ekebilir, kiraya veya ortağa verebilir, nadasa bırakabilir, gerektiğinde de satar. Bu arada, kadınların tam tarla olmadıklarını, tarladan hallice olduklarını da belirtmek isterim.

Tarla sadece toprak ya da arazi değildir..tohum ekilip ürün alınır..tohum :sperm ekilir ürün olarak da çocuk alınır..işte tohum ekilip ürün alınabilen yeri kadınların rahmidir..oraya istediğiniz şekilde girin deniyor.tabii bunu anlayacak kafa sizde olmaz..işine gelmeyene beyinlerinizin tüm devreleri kapanıverir çünkü..

Sitelerde Paylaş

Tarla sadece toprak ya da arazi değildir..tohum ekilip ürün alınır..tohum :sperm ekilir ürün olarak da çocuk alınır..işte tohum ekilip ürün alınabilen yeri kadınların rahmidir..oraya istediğiniz şekilde girin deniyor.tabii bunu anlayacak kafa sizde olmaz..işine gelmeyene beyinlerinizin tüm devreleri kapanıverir çünkü..

sperme tohum...kadın rahmine ise tarla diyecek kadar ahmaksınız ....

sperm tohum mudur ???

kadın rahmi tarla mıdır ?

en az allahın kadar CAHİL sin.

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

evriminin tüm aşamalarını nerede izlediniz de inanıyorsunuz..

Evrim milyarlarca yıl sürmüş tekrarı olanaksız bir olgu olsa da evrimin sayısız bilimsel kanıtları vardır. İnsanlığın ömrü evrim içinde yirmidört saatin son saniyesinin bir kaç salisesi gibidir. O yüzden insanlık teknolojisiyle o da şimdilik biyolojik evrimi tekrarlayamaz. Böyle bir olanak yok. Evrim için milyarlarca yıl zaman lazım. Teknoloji ilerlerse mümkün olabilir. Teknoloji henüz son salisede gerçekleşmiş çok çok yeni bir olgu ve hâla emekleme aşamasında.

Buna rağmen küçük çaplı evrimleri gözlemleyebiliriz. Güvercin yetiştirme kümesiniz ve güvercinleriniz olduğunu varsayalım. Kümesi ikiye bölüp bir kümeste sürekli açık renkli, diğerinde sürekli koyu renkli güvercinleri yetiştirirseniz, bir süre sonra bir kümeste simsiyah, diğerinde bembeyaz güvercinleriniz olur. Burada doğal seçilimin yerini yapay seçilim almıştır ve görece daha hızlı bir evrim gerçekleşmiştir. Beslenme alışkanlıkları zorlanarak uzun vadede etçil, gagası ve tırnakları daha sivri kuşlar ortaya çıkabilir. Ama bunun için yapay seçilim yeterli olmaz. Doğanın çok sert ve acımasız rekabet koşulları gereklidir. Bu ölümcül koşulları ancak doğa sağlar. Doğada hayatta kalmak çok zordur. Kümes şartları bunu sağlayamaz.

Zeka ve duygu diye bir ikilem yoktur. Zeka da duygular da beynin, yani maddesel organizasyonun işlevleridir. Ruh diye bir şey yoktur. Her şey beyinde biter. Nöral ağ elektriksel ve kimyasal bir organizasyondur. Zekayı elektriksel sinyaller oluştursa da, duyguları da kimyasallar oluşturur. Duygulanım, nöronlar arasındaki sinapslarda elektrokimyasal çağlayanlar şeklinde oluşur. Kimyasal maddeler duygulanımı etkiler ve değiştirir.

Ahlak da ayna nöronların işlevidir. Birisine bir maddi etkide bulunacağımız zaman, kendimizi onun yerine koyarak bu bana yapılsa ne olurdu diye düşünebiliriz. Herkes böyle benim yaptığım gibi yaparsa yaşadığımız insan toplumu nasıl bir toplum olur diye fikir yürütebiliriz. Bana bir şey olmasa da kendimle özdeş tuttuğum, bir anlamda beni, genlerimi ölümsüz yapan çocuklarımın içinde yaşayacağı toplum nasıl olur diye düşünebiliriz. Bu da ahlakı oluşturur. Ahlakın kaynağı tanrı filan değildir. Tanrı ancak bencilliğin, kayırmanın, ötekileştirmenin, ayrıştırmanın ve düşmanlaştırmanın kaynağı olabilir.

Tüm hayatımız ikilemler karşısında tercih yapmakla geçer, ta ki seçeneksiz kaçınılmaz sonla yüzleşene kadar. Bu tercihlerimizin totali kişiliğimizi oluşturur. Kişiliklerimizin totali de toplumsal bilinci, toplumsal ahlakı oluşturur. Yani ruhumuzu allah filan yaratmaz. Ruh da allah da olmayan hayali varsayımlardır. Her şey tümüyle maddenin fonksiyonlarıdır. Maddi manevi diye de bir ikilem yoktur. Maddi dediğimiz elle tutulan somut cisimler, manevi dediğimiz elle tutulamayan maddenin zeka biçiminde organize olmuş fonksiyonlarıdır.

Maddenin fonksiyonları ne kadar çeşitlense ve karmaşaya, çözülemezliğe, kestirilemezliğe gitse de yine maddenin fonksiyonlarından ibarettir. Suyun kaynamasını önceden çok kesin kestirebiliriz. Çünkü sıcaklık, basınç ve saflık gibi üç kolayca kontrol edilebilir etmene bağlı. İnsanın nasıl davranacağını kestiremeyişimiz, ruhunun olmasından filan değil, etmenlerin kavranamaz sayıda çok ve çeşitli olmasından başka bir şey kaynaklı değil... Toplumların nasıl davranacağını kestirmek ise çok daha karmaşıktır. Etmen sayısı kapsanamayacak kadar fazla ve etmenler arasındaki etkileşim çok karmaşıktır.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kelimei sehadetmi?ne var kelimei sehadette arkadasim?basbayagi yalanci sahitlik yapiyorsun.

Gormedigin duymadigin olay hakkinda evet bilyorum ve sahidim diyorsun.

Allah bile,tek yaratici oldugunu bilmiyordur iddiaya girerim senlen.dusunuyordur kendi kendine,acaba benide yaratan biri varmidir diye.oyle ya,bi kalem bile ustasiz olmazken ben kendi kendime nasil olurum?,mutlaka biri yaratmistir beni diyordur.

Diger semavi dinlerden farki,Kuran diyorsun.ben islamin diger butun dinlerden farkini sormustum ama canin sagolsun.

Ne var kuranda?hele bir soyle bakalim.

Bilmem yuzde kaci tekrar,ayni olayi 10 defa anlatiyor bilale anlatir gibi.

Bilmem yuzde kaci,cocuklarin bile okuyunca gulecegi hikayeler,yok deniz yarilmis,yok karinca konusmus,yok kusu 4 parcaya ayirmislar,her parcasini bir daga koymuslarda kus ucarak geri gelmis.

Milyon tane akla ve bilime uymayan sacmaliklar.(kizamiyorum inananlara.cunku bende bu hikayelere inaniyordum iki sene oncesine kadar)

Bilimem yuzdekaci korku salma.asin,kesin,oldurun,haraca baglayin.

Kufur bile ediyor inanmayanlara koskoca allahin yahu,yok asagilik maymunlar,yok akilsizlar,yok bilmem neler.ayiptir.gorsem soyliyecem zaten.kendin yarattin,kendin programladin inanmiyacagim sekilde,biliyordun zaten inanmiyacagimi,e ne kiziyorsun ozaman arkadas diye.

Bilmem yuzde kaci,peygemberin ailesi,karilari,ozel hayati.banane kardesim adamin ozel hayatindan?ozelini ona ayrica gizliden soyle,butun dunya alem bilsin diye kitaba koymanin manasi ne?valla ben olsam peygamberin yerinde,allaha dava acardim ozel hayatimi herkese soyledi diye.

Bilmem yuzde kacida,(cok az kismi)nasil ibadet edilir,ki oda karmakarisik.nasil namaz kilinacagini bile yazmiyor.hadisler olmasa namaz kilamiyacaksin.

Ben bu yazdiklarimi,ve daha yazmadigim nice sacmaliklari goruyorum senin hayran kaldigin kurandan.

Sende 50 tane mucize cikarmissin kendi kafana gore.

Bak sana bi onerim var.once mucizenin ne oldugunu ve mucizeden ne anladigini yaz.

Sonra,kendine en cok guvendigin,soyle en babasindan bir ayet hakkinda konu ac forumda.

Bir tane,sadece bir tanecik mucize goster,bende tekrar musluman olayim.hatta sacimi kazitip sakal bile birakirim senin icin.

Sitelerde Paylaş

Eğer sen şu basit benzetimi anlayamıyorsan asıl sen CAHİL ÖTESİ sin

hadi la ordan....benzetmeymiş....

resmen tarla demiş kadına işte....

sağa sola çekip benzetmeye çabalayan sizlersiniz....

kadındaki yumurtadan haberi yok allahının....belki senin bile yok....

neymiş ? kadın tarlaymış......sperm de tohum...??

ne lan bu ? BUĞDAY mı ?

gübre de atın bari 30-60-15 lik kompoze olsun...bebe iyi çıkar tarladan !!!

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...