Jump to content

Allah niye sözünü tutmuyor?

Recommended Posts

her an her yerde mutasyonları görüyormuş..bu sitedeki herkese soruyorum ..en son ne zaman sonraki nesillere aktarılan bir mutasyon gördünüz...hem anası hem de babası altı parmaklı olan ve kendisi altı parmaklı doğan kaç çocuk gördünüz..?

Niye sadece madde ve enerjiden manevi değer çıkmaz biliyor musunuz:

En gelişmiş teknolojiyle üretilmiş bir süper bilgisayar düşünün..işlem gücü korkunç boyutlarda..gerekli enerji de veriliyor...

Peki bu bilgisayara her hangi bir yazılım yüklenmedikçe hiç bir işe yarar mı.?.hiç bir program yazılım yüklenmediği halde bu makina kendiliğinden kendine gerekli yazılımı kendisi üretip kendi kendini çalıştırabilir mi..?

Bunları bir düşünün ve aslında kendinizin salak ve cahil olduğunu farkedin..

Al işte geri zekalı olunca böyle oluyor...

Sen niye ananın, babanın aynısi değilsin? Niye insanların kimi çinli, kimi zenci, kiminin boyu uzun, kimi kısa, kimi mavi, kimi kahverengi gözlü? Sence ne bunlar, maydanoz mu?

Sen mutasyon denince, ne olmasını bekliyordun, kanat çıkaran şeyler falan mı?

MAdde ve enerjiden de manevi değer dediğin şey çıkıyor işte, buyur aynaya bak gör kendin.

İlla, olmayan bir bok uydurup, kendi kafanıza "amanda bu olamaz, o yüzdne şu var" diye sayıklayacaksınız di mi? Madde ve enerjiden manevi değer dediğin şey çıkamayacağını nerden çıkarıyorsun, nerenden uyduruyorsun?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 160
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Peki siz evrimin gerçekleştiğini ,mesela insanın evriminin tüm aşamalarını nerede izlediniz de inanıyorsunuz..bunun için zamanda yolculuk yapıp nasıl mutasyonla falan küçük değişimlerin gerçekleştiğini bunların nesilden nesile aktarıldığını bizzat gördünüz mü de evrimcilerin yalancı şahitliğini yapıyorsunuz..

Ayrıca insan sadece madde ve enerjiden ibaretse neden onu madde dışı manevi değerlerden dolayı sorumlu tutabileceğiz..? zira sadece maddeden manevi değer çıkmaz, çıkamaz..zeka dediğiniz şey de sadece madde ve enerjinin bir fonksiyonudur..zeka, bir davranışta bulunmadan önce o davranışı nasıl gerçekleştirebileceğimizi ve de o davranışın sonuçlarını hesaplayabilmemizi sağlar...ama sonuçta o davranışı yapıp yapmama konusunda "seçimimiz" ruhun bir fonksiyonudur..zaten aslen seçimlerimizden sorumlu tutuluruz..örneğin; bir suçu işlemeden önce bunu nasıl gerçekleştirebileceğimizi ve gerçekleştirmemiz halinde nasıl sonuçlar ortaya çıkacağını düşünür hesaplarız..bizi hayat boyu rahat yaşatabilecek miktarda bir parayı sahibin izinsiz almamız yani çalmamızı düşünelim..parayı nasıl alabileceğimizi düşünürüz bu zekanın bir fonksiyonudur..sonra sonuçlarını düşünürüz..çalmak çok kolay olduğundan yakalama riskinin hiç olmadığını düşünürüz ve diyelim ki bu doğrudur..ona engel olabilecek olan hak etmediği parayı başkasının zararına almak vicdani yönden rahatsız edici olabilir..ve de ahirette bunun cezasının olabileceğini eğer Allah a ve ahirete inanıyorsak düşüneceğizdir ..bunları düşünüp hesap etmek ve sonuçlarını hayal edebilmek zekanın bir fonksiyonudur..ancak o son seçimde artık zeka etkili olmaz..çünkü düşünebileceğiniz her şeyi her yönüyle düşünüp beynimizde canlandirmışızdır.. o noktada zaten düşünülecek ve hesap edilecek şeyler bitmiştir...karar anı yani yapıp yapmama konusundaki seçim anında zeka değil ruh devreye girer diye düşünüyorum..

biliyorum zor bir konu hem anlatmak hem de anlamak yönünden..

EVRİMİ BOŞ VER SENİN İNADIĞIN DİN BU DEYİLMİ BE AHLAKSIZ HERİFLER SAVUNALACAK NESİ VAR BU DİNİN

PcJS8g1.jpg

Sitelerde Paylaş

Birincisi ,benden başka üyesi olmadığını iddia ettiğin sitenin ana sayfa alt kısmında 110 üye yazıyor..üye saysı vs. beni hiç ilgilendirmiyor.üye sayısını arttırmak için de bir çabam olmadı..ama en basit iddialarınızın bile böylesine çürük olduğunu göstermesi açısından önemli...

ikincisi, sizin evle market arası 20 dk.olsun ..annen siparişler verdi..ama sen sadece birini aklında tutabiliyorsun ve her birini aldıktan sonra tekrar 20 dk.lık yolu tekrar tekrar gidip geliyorsun..elinde cep telefonu da var ama sen her seferinde yürüyerek eve gidip gelip soruyorsun..

Hiç mi aklınıza gelmiyor..?bu Cebrail bir kez Allah katından indi...sonra tekrar tekrar neden gidip gelsin..?günümüzde bile telefon gibi iletişim araçları var..daha ilerde neler olacak kim bilir..Allah ona vahyini gidip gelmesine gerek olmadan uzaktan iletemez mi..sen bile whatsapp la falan uzaktan görüntülü vs. görüşürken bu teknolojileri bile Allah a yakıştıramiyor musun?Gerçi sizin bunları düşünememeniz normal ..düz mantık dışına çıkamayanlar ve sadece işine geldiği şekilde anlamaya ayarlı olanlar zaten anlayamaz..

YAV SEN NE DİYORSUN AKLIN YERİNDEMİ BU AYTLERE NE CEVAP VERCEKSİN BUNLARA AYET BDEMEKTEN UTANIYORUM ALLAH KÖR TOPALMI ELKİ GÖNEDRİYOR BİDE ŞU AYTLER YARTICIDAN OLABİLİRMİ BEYİNSİZ HERİF BUNLARDA NE YAZIYOR GÖT YANİ CEHENNEM KORKUSUNDAN ANLIYAMIYORSUN

E7Tfafb.jpg

Sitelerde Paylaş

Al işte geri zekalı olunca böyle oluyor...

Sen niye ananın, babanın aynısi değilsin? Niye insanların kimi çinli, kimi zenci, kiminin boyu uzun, kimi kısa, kimi mavi, kimi kahverengi gözlü? Sence ne bunlar, maydanoz mu?

Sen mutasyon denince, ne olmasını bekliyordun, kanat çıkaran şeyler falan mı?

MAdde ve enerjiden de manevi değer dediğin şey çıkıyor işte, buyur aynaya bak gör kendin.

İlla, olmayan bir bok uydurup, kendi kafanıza "amanda bu olamaz, o yüzdne şu var" diye sayıklayacaksınız di mi? Madde ve enerjiden manevi değer dediğin şey çıkamayacağını nerden çıkarıyorsun, nerenden uyduruyorsun?

şu geri zekalının mutasyon anlayışına bakın hele..

bak vikipedide mutasyon nasıl tanımlanıyor..yanlışsa vikipedide sen düzeltirsin..

"Mutasyon ya da değişinim, bir canlının genomu içindeki DNA ya da RNA diziliminde meydana gelen kalıcı değişmelerdir.[1] Mutasyona sahip bir organizma ise mutant olarak adlandırılır."

Anne babamıza tıpatıp benzemediğimiz için hemen herkes mutasyona uğramış oluyormuş..o zaman çık ortaya deki; hepimiz birer MUTANTız..

Çok fazla X MEN seyretmiş diye nereleriyle gülerler kim bilir..

ayrıca sen niye şuna cevap veremiyorsun:

"Niye sadece madde ve enerjiden manevi değer çıkmaz biliyor musunuz:

En gelişmiş teknolojiyle üretilmiş bir süper bilgisayar düşünün..işlem gücü korkunç boyutlarda..gerekli enerji de veriliyor...

Peki bu bilgisayara her hangi bir yazılım yüklenmedikçe hiç bir işe yarar mı.?.hiç bir program yazılım yüklenmediği halde bu makina kendiliğinden kendine gerekli yazılımı kendisi üretip kendi kendini çalıştırabilir mi..?"

Sitelerde Paylaş

şu geri zekalının mutasyon anlayışına bakın hele..

bak vikipedide mutasyon nasıl tanımlanıyor..yanlışsa vikipedide sen düzeltirsin..

"Mutasyon ya da değişinim, bir canlının genomu içindeki DNA ya da RNA diziliminde meydana gelen kalıcı değişmelerdir.[1] Mutasyona sahip bir organizma ise mutant olarak adlandırılır."

Anne babamıza tıpatıp benzemediğimiz için hemen herkes mutasyona uğramış oluyormuş..o zaman çık ortaya deki; hepimiz birer MUTANTız..

Çok fazla X MEN seyretmiş diye nereleriyle gülerler kim bilir..

ayrıca sen niye şuna cevap veremiyorsun:

"Niye sadece madde ve enerjiden manevi değer çıkmaz biliyor musunuz:

Peki bu bilgisayara her hangi bir yazılım yüklenmedikçe hiç bir işe yarar mı.?.hiç bir program yazılım yüklenmediği halde bu makina kendiliğinden kendine gerekli yazılımı kendisi üretip kendi kendini çalıştırabilir mi..?"

Lan kazma, burada biyoloji üzerine doçentlik yapmış adama vikipedia'dan mı öğreteceksin mutasyonun ne olduğunu?

Evet, hepimiz mutantız, bu kesin zaten, ne diyorsun ki sen?

Sorun basit, neden her insan aynı değil, neden genetik olarak farklı bir sürü insan modeli var?

Neymiş efenim bilgisayar.... Bak, biyoloji okumadan önce, gidip bilgisayar okumuşluğumda vardır. İstersen sana yazılım yüklemen gerekmeyen bilgisayar da yaparım zaten.

Ama maalesef, faka basmış haldesin. İnsan da bir bilgisayar gibidir. Aynen yazılım yükler kendine ki buna sen öğrenme dersin. Eğer bu yaızlım doğru zamanda yüklenmezse, konuşmayı bile öğrenemeyeceğini biliyor musun? İnsan, o yazılım, öğrenme denen yolla upload edilmedikçe, çalışmaz, en azından insan gibi çalışmaz.

Yani, boş konuşuyorsun.

Sitelerde Paylaş

Lan kazma, burada biyoloji üzerine doçentlik yapmış adama vikipedia'dan mı öğreteceksin mutasyonun ne olduğunu?

Evet, hepimiz mutantız, bu kesin zaten, ne diyorsun ki sen?

Sorun basit, neden her insan aynı değil, neden genetik olarak farklı bir sürü insan modeli var?

Neymiş efenim bilgisayar.... Bak, biyoloji okumadan önce, gidip bilgisayar okumuşluğumda vardır. İstersen sana yazılım yüklemen gerekmeyen bilgisayar da yaparım zaten.

Ama maalesef, faka basmış haldesin. İnsan da bir bilgisayar gibidir. Aynen yazılım yükler kendine ki buna sen öğrenme dersin. Eğer bu yaızlım doğru zamanda yüklenmezse, konuşmayı bile öğrenemeyeceğini biliyor musun? İnsan, o yazılım, öğrenme denen yolla upload edilmedikçe, çalışmaz, en azından insan gibi çalışmaz.

Yani, boş konuşuyorsun.

senin o bahsettiğin ana babamıza tıpa tıp benzemememiz biyoloji ve genetik biliminde özel olarak "varyasyon " terimiyle açıklanmaktadır.

Bak ben yukarıda " hem anası hem de babası altı parmaklı olan ve kendisi altı parmaklı doğan kaç çocuk gördünüz..?" diyorum..yani o insanlar mutasyon sonucu altı parmaklı doğmuşlar, ana babalarından farklılar fakat bu farklılıklarını hem erkek hem de kadın altı parmaklı olmasına rağman yavrularına geçiremiyorlar..

Sen de diyorsun ki; her yerde mutasyon var,işte anne babamızdan neden farklıyız...şimdi senin bu dediğin benim iddiamımı destekliyor yoksa seninki ni mi?

evet anne babamızdan farklı olarak, tıpatıp benzemeden doğduk..peki biz bu formumuzu kendi yavrularımıza aktarabilecekmiyiz..bizim çocuklarımızda bize benzemeyecek..

eğer öyle olmasaydı,biz ana babamızdan ayrştığımız kendimize has yüz şeklimizi vs.kendimizden gelen nesillere aktarsaydık ve nesiller boyu bizim tıpkı benzerimiz- örneğin kızlar ananın tıpkısı,erkekler babanın tıpkısı- olsaydı bir mutasyon ve evrimden bahsedebilirdik.Ancak senin bahsettiğin ana babamıza benzemememize sebep olan mutasyonlar-özel terim olarak varyasyonlar-sürekli önceki ebeveynlere benzememe sonucunu doğuruyor..ve aslında verdiğin örnek benim iddiamı destekler..kazma vs gibi hakaretlerinide aynen iade ediyorum..acizliğini bir kez daha göstermiş oluyorsun böylece..

Sitelerde Paylaş

senin o bahsettiğin ana babamıza tıpa tıp benzemememiz biyoloji ve genetik biliminde özel olarak "varyasyon " terimiyle açıklanmaktadır.

Bak ben yukarıda " hem anası hem de babası altı parmaklı olan ve kendisi altı parmaklı doğan kaç çocuk gördünüz..?" diyorum..yani o insanlar mutasyon sonucu altı parmaklı doğmuşlar, ana babalarından farklılar fakat bu farklılıklarını hem erkek hem de kadın altı parmaklı olmasına rağman yavrularına geçiremiyorlar..

Sen de diyorsun ki; her yerde mutasyon var,işte anne babamızdan neden farklıyız...şimdi senin bu dediğin benim iddiamımı destekliyor yoksa seninki ni mi?

evet anne babamızdan farklı olarak, tıpatıp benzemeden doğduk..peki biz bu formumuzu kendi yavrularımıza aktarabilecekmiyiz..bizim çocuklarımızda bize benzemeyecek..

eğer öyle olmasaydı,biz ana babamızdan ayrştığımız kendimize has yüz şeklimizi vs.kendimizden gelen nesillere aktarsaydık ve nesiller boyu bizim tıpkı benzerimiz- örneğin kızlar ananın tıpkısı,erkekler babanın tıpkısı- olsaydı bir mutasyon ve evrimden bahsedebilirdik.Ancak senin bahsettiğin ana babamıza benzemememize sebep olan mutasyonlar-özel terim olarak varyasyonlar-sürekli önceki ebeveynlere benzememe sonucunu doğuruyor..ve aslında verdiğin örnek benim iddiamı destekler..kazma vs gibi hakaretlerinide aynen iade ediyorum..acizliğini bir kez daha göstermiş oluyorsun böylece..

http://www.mirror.co.uk/news/real-life-stories/fourteen-members-same-family-12-6448609

https://www.rt.com/news/167656-six-fingers-family-brazil/

4 nesil bu özelliğe sahipmiş.

Sitelerde Paylaş

Seninle hodri meydanda kapışmak isterim. Ne dersin?

Sitelerde Paylaş

Hala boş boş sayıklıyorsun budala.

Genetik olarak her tür fark, bir mutasyon, bunların bileşkesi de varyasyondur. Mavi göze sebep olan bir sürü mutasyon vardır, ama mavi göz, bir varyasyondur, sebebi hangi mutasyonlar olursa olsun. Cahilsin, budalasın, git öğren biraz.

Sen babanın tıpkısı olamazsın zaten, çünkü genlerinin yarısı anandan geliyor. Babanın döl tarlası mı sandın ananı sen?

Ve o angut aklının almadığı şey, nedne sen böylesin, böylesin de, çinlilerin çocukları hep çekik gözlü, zencilerin çocukları hep zenci oluyor?

Sana kazma demek, kazmaya hakaret aslında. Daha mutasyon nedir, varyasyon nedir bilmeyen cahilin tekisin.

Git biraz mendel oku, tabi, okuman filan varsa...

Sitelerde Paylaş

" hem anası hem de babası altı parmaklı olan ve kendisi altı parmaklı doğan kaç çocuk gördünüz..?" diyorum..hiç olamaz demiyorum..kaç tane gördünüz demişim..demek ki 7 milyarda 1 orana denk geliyor..

Sitelerde Paylaş

Hala boş boş sayıklıyorsun budala.

Genetik olarak her tür fark, bir mutasyon, bunların bileşkesi de varyasyondur. Mavi göze sebep olan bir sürü mutasyon vardır, ama mavi göz, bir varyasyondur, sebebi hangi mutasyonlar olursa olsun. Cahilsin, budalasın, git öğren biraz.

Sen babanın tıpkısı olamazsın zaten, çünkü genlerinin yarısı anandan geliyor. Babanın döl tarlası mı sandın ananı sen?

Ve o angut aklının almadığı şey, nedne sen böylesin, böylesin de, çinlilerin çocukları hep çekik gözlü, zencilerin çocukları hep zenci oluyor?

Sana kazma demek, kazmaya hakaret aslında. Daha mutasyon nedir, varyasyon nedir bilmeyen cahilin tekisin.

Git biraz mendel oku, tabi, okuman filan varsa...

sen sadece şu kısma cevap ver verebiliyorsan:-hakaretin dozunu arttırmandan daha aciz duruma düştüğünü görüyorum..-

"Sen de diyorsun ki; her yerde mutasyon var,işte anne babamızdan neden farklıyız...şimdi senin bu dediğin benim iddiamımı destekliyor yoksa seninki ni mi?

evet anne babamızdan farklı olarak, tıpatıp benzemeden doğduk..peki biz bu formumuzu kendi yavrularımıza aktarabilecekmiyiz..bizim çocuklarımız da bize benzemeyecek..

eğer öyle olmasaydı,biz ana babamızdan ayrştığımız kendimize has yüz şeklimizi vs.kendimizden gelen nesillere aktarsaydık ve nesiller boyu bizim tıpkı benzerimiz- örneğin kızlar ananın tıpkısı,erkekler babanın tıpkısı- olsaydı bir mutasyon ve evrimden bahsedebilirdik.Ancak senin bahsettiğin ana babamıza benzemememize sebep olan mutasyonlar-özel terim olarak varyasyonlar-sürekli önceki ebeveynlere benzememe sonucunu doğuruyor..ve aslında verdiğin örnek benim iddiamı destekler"

Sitelerde Paylaş

" hem anası hem de babası altı parmaklı olan ve kendisi altı parmaklı doğan kaç çocuk gördünüz..?" diyorum..hiç olamaz demiyorum..kaç tane gördünüz demişim..demek ki 7 milyarda 1 orana denk geliyor..

Sen hiç çekinik gen diye bir şey duydun mu?

Zır cahilin tekisin bu hususta, ettiğin her laf seni cehalet foseptiğine daha çok batırıyor.

Bak geri zekalı moron... Bahsettiğin şey, polidaktili denen şeydir. Buna genetik olarak sebep olan şey, "Amanda 6 parmak geni" denen bir mutasyon değil, insan vücudunun gelişimini kontrol eden genlerdeki mutasyonlar nedeniyle ortaya çıkar. Bu duruma sebep olan, doksan kusur mutasyon söz konusudur. Altı parmak gibi şeylerin olabilmesi için, bu mutasyonların otozomal baskın genlerde ortaya çıkması gerekir ki, bu durumda genellikle düşüklere sebep olur. Bu nedenle de, benzer polidaktik fenotiplerin ortaya çıkma sıklığı düşüktür. Ortaya çıkma sıklığını artırmak istiyorsan, yakın akraba evliliklerine bakman lazım gelir bu nedenle. Çünkü, bu genlerdeki mutasyonlar, 6 parmak mutasyonu değil, vücudun gelişimini etkileyen mutasyonların bir sonucudur, altı parmaklı olmak, bireyin başına gelebilecek en iyi şeylerden biri olur bu durumda.

6 parmaklı olmaya yol açan bu mutasyonların sebep olduğu sendromlar bir sürüdür, saysam ne anlayacak ki senin o foseptik kafan?

Birde o bok beynine bakmadan istatistik yapmaya falan çıkmışsın. Kapalı, dışarıdan bireylerle üremeyen Amişler gibi topluluklarda, bu durumun görülme sıklığı 14 te 1 kadar sıktır. Ve dediğimiz gibi, bu genler sadece 6 parmağa sebep olmaz. Diğer yandan, bu mutasyonların, yani 6 parmağa sebep olan mutasyonların tipik kitlelerde, mesela ülkemizd efalan görülme sıklığı, binde bir kadardır. Ha, hepsi 6 parmağa sebep olmaz, ama sık sık ortaya çıkar. Modern dönemde, bu gibi durumlar genellikle saklanır ve çabuk bir operasyonla, fazlalık parmak alınır.

Basitçe, çok cahilsin. Öyle böyle değil, cehalet bok olmuş akıyor her yanından...

Sitelerde Paylaş

sen sadece şu kısma cevap ver verebiliyorsan:-hakaretin dozunu arttırmandan daha aciz duruma düştüğünü görüyorum..-

"Sen de diyorsun ki; her yerde mutasyon var,işte anne babamızdan neden farklıyız...şimdi senin bu dediğin benim iddiamımı destekliyor yoksa seninki ni mi?

evet anne babamızdan farklı olarak, tıpatıp benzemeden doğduk..peki biz bu formumuzu kendi yavrularımıza aktarabilecekmiyiz..bizim çocuklarımız da bize benzemeyecek..

eğer öyle olmasaydı,biz ana babamızdan ayrştığımız kendimize has yüz şeklimizi vs.kendimizden gelen nesillere aktarsaydık ve nesiller boyu bizim tıpkı benzerimiz- örneğin kızlar ananın tıpkısı,erkekler babanın tıpkısı- olsaydı bir mutasyon ve evrimden bahsedebilirdik.Ancak senin bahsettiğin ana babamıza benzemememize sebep olan mutasyonlar-özel terim olarak varyasyonlar-sürekli önceki ebeveynlere benzememe sonucunu doğuruyor..ve aslında verdiğin örnek benim iddiamı destekler"

Evet, sürekli olarak öyle oluyor zaten. Baya bir ailene benziyorsun, ama azıcık farklı oluyorsun Her nesilde bu fark artıp gidiyor.

Seni şu bok beyninin kapıldığı Adem-Havva masalı var ya mesela. Soru şu basitçe, ama snein bok beynin bir türlü anlamadı. Adem ve havva, zenci miydi, çinli miydi, iskoç muydu, pigme miydi, kızılderili miydi, kızıl saçlı mıydı, esmer miydi, sarışın mıydı? Hangisiydi?

Sitelerde Paylaş

Takılmanız gereken kısım aslında, kendi sözleriniz olan: her ikisi de bu özelikte olmasına rağmen bunu yavrularına aktaramıyorlar kısmı idi. Görünen o ki, en az biri bu özellikte olsa bile 4 nesil boyunca bu özelliği aktarabilen bir aile var. Bu da, doğal olarak, önermenizin çöktüğünü gösterir.

Başka bir yönden yaklaşmayı deneyin.

Sitelerde Paylaş

Takılmanız gereken kısım aslında, kendi sözleriniz olan: her ikisi de bu özelikte olmasına rağmen bunu yavrularına aktaramıyorlar kısmı idi. Görünen o ki, en az biri bu özellikte olsa bile 4 nesil boyunca bu özelliği aktarabilen bir aile var. Bu da, doğal olarak, önermenizin çöktüğünü gösterir.

Sayıklıyor bu geri zekalı sadece...

Hem anası, hem babası 6 parmaklı olup, 5 parmaklı doğan çocuk yok zaten dünya üzerinde. Ana baba 6 parmaklı ise, çocuk her durumda 6 parmak olur.

Sitelerde Paylaş

Sayıklıyor bu geri zekalı sadece...

Hem anası, hem babası 6 parmaklı olup, 5 parmaklı doğan çocuk yok zaten dünya üzerinde. Ana baba 6 parmaklı ise, çocuk her durumda 6 parmak olur.

ani-mal geri zekalısı hem de okumuş geri zekalı,

iki tane beş parmaklıdan 6 parmaklı mutasyonla falan olabiliyorsa,iki altı parmaklıdan neden yine bir mutasyonla beş parmaklı doğamasın..

Sitelerde Paylaş

Evet, sürekli olarak öyle oluyor zaten. Baya bir ailene benziyorsun, ama azıcık farklı oluyorsun Her nesilde bu fark artıp gidiyor.

Seni şu bok beyninin kapıldığı Adem-Havva masalı var ya mesela. Soru şu basitçe, ama snein bok beynin bir türlü anlamadı. Adem ve havva, zenci miydi, çinli miydi, iskoç muydu, pigme miydi, kızılderili miydi, kızıl saçlı mıydı, esmer miydi, sarışın mıydı? Hangisiydi?

Adem ile Havvanın genleri tüm insan ırklarının özelliklerini bir arada içerebilecek şekilde yaratılmıştır..sonraki nesillerde pigme pigmeyle çinli çinliyle ,zenci zenciyle bir araya gelip onların çocukları bu özellikleri taşıyor..bu kadar basit..ama asıl sizin bok beyniniz bu kadar basit şeyleri anlayamıyor..

Sitelerde Paylaş

peki bu altı parmaklılık örneği verdiğiniz ailede altı parmaklılık çok işlevsel olup ve bir çok konuda avantaj sağladığına göre, bugüne kadar neden insanlığın evrimsel geçmişinde baskın gelip çok büyük çoğunluğumuz altı parklı olmadık..evrimin iddia edilen klasik işleyişine ters değil mi bu durum..halbuki dünyada sadece bir aile örnek veriliyor..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...