Jump to content

Yoksulluk korkusuyla çocuklarınızı öldürmeyin, şüphesiz biz onları açlıktan öldürürüz...

Recommended Posts

17:31 - Bir de geçim korkusuyla çocuklarınızı öldürmeyin, onlara da, size de rızkı biz veririz. Şüphesiz ki onları öldürmek, çok büyük bir suçtur.

6436893.jpg

-

http://www.haber7.com/3sayfa/haber/689887-25-aylik-kubra-bebek-acliktan-oldu

-

Örnekte verilenlere göre allah burada ne demek istemiş?

a ) Yoksulluk korkusuyla çocuklarınızı öldürmeyin, kendi kendilerine ölsünler.

b ) Çocuklarınızı öldürmeyin, onları biz rızık vermeyerek zaten öldürürüz.

c ) Ben dilediğime rızık veririm.

d ) Biz çocuklara ağır sınavlar yaparız.

e ) Onları öldürmek büyük bir suçtur, ben büyük bir suç işliyorum.

tarihinde tupac tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Öyle birşey yok..7.yüzyılda geçim derdi olduğunu sanmıyorum..Bu ifadeler,geçmişteki ifadelerin tekrarıdır sadece..

Mesela..Muhammed bir araba 100 deve hediye ediyor..Bu nasıl iş?

Her yer deve kaynıyor,geçim derdi neymiş?

Sitelerde Paylaş

Öyle birşey yok..7.yüzyılda geçim derdi olduğunu sanmıyorum..Bu ifadeler,geçmişteki ifadelerin tekrarıdır sadece..

Mesela..Muhammed bir araba 100 deve hediye ediyor..Bu nasıl iş?

Her yer deve kaynıyor,geçim derdi neymiş?

Muhammed açlıktan karnına taş bağlamış , hurmayla orucunu açmış falan .. Bunlarda söyleniyor.

Sitelerde Paylaş

Çocuk öldürme olayını araştırmıştım yer yer rastlanıyor muhtemelen cahiliye dönemi Arabistan'ında da vardır. Eskimolar falan aklımda. O zamanın kafası devamlı üremeye dayalı yer neresi olursa olsun. İnsanlar bu yüzden genç yaşta evlendiriliyorlardı. Her neyse devamlı çocuk sahibi olunca kıtlık dönemleri gelince aileler bakamayacaklarını düşünüp bebeklerini öldürebiliyorlar özellikle kız çocuklarını. Sanırım soy sop meselesi ve fiziksel olarak daha işe yarar olduğundan erkekler kızlara göre tercih ediliyor. Bu adet mi gelenek mi davranış mı denir bilmiyorum muhtemelen cahiliye devri Arabistan'ında da vardır. İslamla neden kalktı pek bilmiyorum belki davranış sonradan geleneğe dönüşmüş ve nüfusun artışını engellemeye başlamıştır. Belki Tevrat ve İncil buna karşıdır.

Sitelerde Paylaş

Sebep basit. İslam ortaya çıktığı yarımadayı Araplaştırmak için ortaya atılmış bir dindir. Bu amaçla dini inançları kullanarak soykırım, etnik arındırma yapmıştır. Ortadan kaldırılan nüfusun yerine Arap nüfusunun geçirilmesi ve savaşta ölen askerlerin yerine yeni askerlerin yetişmesi için hızlı şekilde üremeye ihtiyaç vardı. Kız çocuklarının bir an önce asker doğurmaları için tabii ki öldürülmeleri istenmezdi. Adet görmeye başlayınca hemen hamile kalmalarının ve doğurmalarının istenmesi de bundan.

İslamdaki soykırım stratejisi yetişkin tüm erkekleri öldürmek, genç kadınları ve çocukları köle yapmaktır. Köle olamayacak yaşlıların da katledildiği bilgileri mevcuttur. Bunlar zaten o anda öldürülmeseler de yaşayamazlar. Kabilenin erkekleri öldürüldü, kadınlar çocuklar alınıp götürüldü, yaşlılar zaten yaşayamaz. Fakat hazır kılıçlar çekilmişken onların da öldürüldüklerine dair rivayetler bulunuyor.

Bu stratejinin nedeni de Arapların açgözlülüğü, yağma ganimetlerinin yetmeyip köle ticaretinden para kazanmak istemeleri. Zenginlik ölçüsü çok devesi, çok karısı, çok kölesi olmaktı. Eş sayısını artırmaktan yana pek hevesli olmaması fakat cariye sayısını sınırsız bırakması da yağmayı, köleliği teşvik için. Bu yüzden islam kadını etkisiz sadece bir tarla kabul etmiş ve soyu erkeğe bağlamıştır.

Ne yandan bakarsanız bakın, islam tarihteki vahşi talan, yağma ve soykırım hareketlerinden bir tanesinden başka bir şey değildir.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yok muhammed açlıktan karnına taş bağlamış bilmem ne saçmalıkları insan zekasına hakaret! Böyle aptalca ve salakça bir uydurma, uyduranların ne kadar geri zekalı olduklarını gösteriyor. Ülen zeka yoksunu budala müslüm tayfası! Hiç aç bir insan bir de o taşın ağırlığını taşır mı! Zaten gücü kesilmiş, bir de taşın ağırlığını taşıyacak! Bu kadar saçma sapan uydurmalar üretmenizden belli geri zekalı olduğunuz. Çok gerekiyorsa bir bezi bir şeyi top yapar onu bağlar be! Taş mı bağlanırmış zeka özürlü idyotlar!

Hayır uyduracaksan akıllıca bir şey uydur! Böyle saçma sapan uydurma mı olur! Uydurmanın da bir raconu olur be! İdyot bunlar yani, embesil resmen.

Bu masallar tabii ki uydurma da, ayrıca kuran'da öyle yazmıyor. Fakirdin zengin ettik yazıyor. Fakirdiyse de zengin olmuş, hayatını fakir geçirmemiş. Öyle yazıyor yani, biz yazmadık. Kendi elleriyle öyle yazmışlar.

Sitelerde Paylaş

Muhammed açlıktan karnına taş bağlamış , hurmayla orucunu açmış falan .. Bunlarda söyleniyor.

Haklısın..Aksi yönde hadislerde var..Aslında bizim yaptığımız yanlış..Hadisle ayeti çürütmeye çalışıyoruz..İkisi de zırva..

Gerçek olan şu ki,o dönemde müslümanların anlattığı gibi bir toplum yok ortada..Nerdeyse tamamen hristiyanlaşmış bir Mekke şehri var karşımızda..

Şöyle yapabiliriz..

Bir ayette bir çocuk,gelecekte ebeveynini yoldan çıkaracak gibi bir bahaneyle öldürülüyor ve bunu Allah onaylıyor..

Gösterdiğin ayette ise,gelecekte olması beklenen bir şey için bir çocuğun öldürülmemesi isteniyor..

Allah resmen s.çmış yani..

Sitelerde Paylaş

Yok muhammed açlıktan karnına taş bağlamış bilmem ne saçmalıkları insan zekasına hakaret! Böyle aptalca ve salakça bir uydurma, uyduranların ne kadar geri zekalı olduklarını gösteriyor. Ülen zeka yoksunu budala müslüm tayfası! Hiç aç bir insan bir de o taşın ağırlığını taşır mı! Zaten gücü kesilmiş, bir de taşın ağırlığını taşıyacak! Bu kadar saçma sapan uydurmalar üretmenizden belli geri zekalı olduğunuz. Çok gerekiyorsa bir bezi bir şeyi top yapar onu bağlar be! Taş mı bağlanırmış zeka özürlü idyotlar!

Hayır uyduracaksan akıllıca bir şey uydur! Böyle saçma sapan uydurma mı olur! Uydurmanın da bir raconu olur be! İdyot bunlar yani, embesil resmen.

:D

Bu masallar tabii ki uydurma da, ayrıca kuran'da öyle yazmıyor. Fakirdin zengin ettik yazıyor. Fakirdiyse de zengin olmuş, hayatını fakir geçirmemiş. Öyle yazıyor yani, biz yazmadık. Kendi elleriyle öyle yazmışlar.

Bunu bazı müslümanlara sordum, zengindi fakat malını fakirlere dağıttı diyorlar :)

Ayette ise,

Sana savaş ganimetlerini sorarlar. De ki: "Ganimetler Allah'ın ve Resûlündür. Buna göre, eğer mü'min iseniz Allah'tan korkup sakının, aranızı düzeltin ve Allah'a ve Resûlü'ne itaat edin."

ENFAL-1

Yazıyor.

Fakirlere dağıtın falan yazmıyor.

Birde bu bir sürü kadın almış kendine, sebebi ise kadınları sahiplenip, bakmak hem çok fakirsin hemde kadınları sahipleniyorsun.

Bir ayette bir çocuk,gelecekte ebeveynini yoldan çıkaracak gibi bir bahaneyle öldürülüyor ve bunu Allah onaylıyor..

Gösterdiğin ayette ise,gelecekte olması beklenen bir şey için bir çocuğun öldürülmemesi isteniyor..

Allah resmen s.çmış yani..

Güzel tespit.

Aslında iki türlüde allah çocuk öldürüyor, birinde aracı kullanıyor, diğerinde rızık bana ait çocuklarınızı öldürmeyin diyor, rızık vermiyor ve çocuk ölüyor.

Sitelerde Paylaş

Aslında iki türlüde allah çocuk öldürüyor, birinde aracı kullanıyor, diğerinde rızık bana ait çocuklarınızı öldürmeyin diyor, rızık vermiyor ve çocuk ölüyor.

Çocukların ölmesinden hoşnut

Çocukların tecavüze uğramasından hoşnut

Çocukların köle olmasından hoşnut

Çocukların sünnet olmasından hoşnut

Bu Allah'a tapanlar,bir de ahlaktan/barıştan/hoşgörüden/sevgiden bahsediyorlar bize..!

Sitelerde Paylaş

Çocukların ölmesinden hoşnut

Çocukların tecavüze uğramasından hoşnut

Çocukların köle olmasından hoşnut

Çocukların sünnet olmasından hoşnut

Bu Allah'a tapanlar,bir de ahlaktan/barıştan/hoşgörüden/sevgiden bahsediyorlar bize..!

İnsanları sözde deneme sistemi vahşi, ilkel bir bakış açısıdır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...