Jump to content

İnsanlar hastalıktır

Recommended Posts

Evet Matrix film kendinden nefret eden sorunlu gençleri sadece yeni ve saçma inançlara (hologramcılık) yönlendirmiyor aynı zamanda komünizme de yönlendiriyor.

Başlıca yozlaşmanın tüm öğelerini barındıran bir filmin yozlaşmış generasyon arasında bukadar sevilmesi normal.

Yapımcısı yahudi olan bir filmden da tam da beklenen sonuçlar.

Marsa koloni kuran insanlar hastalık, evrimde ilerleyen insanlar hastalık.

Ancak ne afrikalılar ne de ortadoğolular kendilerini hastalık olarak görmüyor.

Bi düşünsenize bu filmde ''insanlar kanserdir'' yerine ''araplar, zenciler kanserdir'' denildiğini?

Yasaklanırdı. Çünkü ırkçılık. (ama onlar da insan !?! )

Dünyaya en çok zarar verenler ve en hızlı üreyenler onlar olmasına rağmen.

Siz enayiler, yahudi osuruğu kurmacalarla saçma sapan yeni-çağ dinlerine kapılıp, kendinizden nefret edip, üstün olandan nefret edip, komünizm ve pasif nihlizminiz ile herşeyi yıkıp yokederken. Aşağı olan türler sizin yıkıntılarınızdan yiyerek keyifle yaşmaya devam edecekeler.

Böyle salakça bir çevreci hareket te vardı. Dünyayı kurtarmak için tüm insanlığın intihar etmesi gerektiğini söyleyen.

Tabiki bu sistem çalışrsa ilk ölenler çevreciler olacak ve geriye kalanlar bu ağaç-sevici enayiler olmadan dünyayı sömürmeye devam edecektir.

Bu harekette bir yahudinin başının altında çıkmıştı.

insanları komünizme Matrix mi yönlediriyor?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 47
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

insan bundan sonra geçireceği tek evrim vardır odan zihinseldir zaten bunun dışındakinin bir önemi de yoktur.Dürtülerin ise mevcut dünya ile 100 sene öncekine bakarsanız zamanla öldüğünü görürsünüz ayrıca çok fazla manevrası kalmamış bu ırkın daha makul bir yaşama gitme zorunluluğuda vardır bu sebepten sosyalizmin geçerliliği bulunur.Hiç bir sistem mükemmel değil benim bahsettiğim her şeyin mükemmel işlediği komünizm değil hjerşeyin olabildiğine iyi işlediği bir sistem.

İnsan ayakta durmaya başladığından beri,yalnıza zihinsel evrim geçiriyor zaten..

Dünya iyiye gitmiyor,zaten hiç iyi bir yer olmadı..Bu gerçek o kadar yalın ki..!

Tanrıyı hayatından çıkarınca yerine bir filmi mi yerleştirdin? Gerizekalı bir film evet.

Asıl islam bu değil! Müslüman zihniyetini filme gösteriyorsun :) kimse anlıyamaz o kadar herşeye kadir bir film :)

Bu filmi kalbi mühürlenenler anlayamazmış :D Gerizekalı bir filme allah muamelesi yapan insanlar var, bunlar Mevlevi ateist dönün durun etrafında.

Evet,aynen söylediğim gibi..Bu filmi anladığını sananlar,aslında anlamamışlardır..Filmin amacı bu zaten..!

Matrix'le ilgili birkaç kitap var..O kitaplarda yazılanlar sanırım benim de bahsettiğim gnostisizm veya budizm ile alakalı..İçeriklerini bilmiyorum,sadece tahmin ediyorum..

Nette biraz baktım yazılanlara,''Neo İsa'dır'' gibi satıhtan birkaç cümle dışında dişe dokunur tek bir yazı yok..

Bak bozi sana birşey diyeyim..Hayatım İslam denilen pislikle geçti..Her türlü yaşadım bu dini..7-8 sene eğitimini de aldım..İslam'ı gerçekten bildiğimi sanıyordum ama mesela Erol Sever isimli doğu bilimci bir araştırmacının yazdığı Kabe isimli kitap beni yumrukladı resmen..Hiçbir bok bilmediğimi anladım o kitabı bitirdiğimde..

Sana da tavsiyem bir bok bildiğini sanma sakın..Sonra yanıldığını anlayınca,nakavt olmuş gibi yere serilirsin..

Evet Matrix film kendinden nefret eden sorunlu gençleri sadece yeni ve saçma inançlara (hologramcılık) yönlendirmiyor aynı zamanda komünizme de yönlendiriyor.

Başlıca yozlaşmanın tüm öğelerini barındıran bir filmin yozlaşmış generasyon arasında bukadar sevilmesi normal.

Yapımcısı yahudi olan bir filmden da tam da beklenen sonuçlar.

Babacığım ne sorunlu genci,ne yozlaşması..Sanat bu film,sanat..

Filmin yapımcısının yahudi olması gayet normal..Çünkü filmde işlenen konu antik Yunan'dan,antik Mısır'dan yahudilerin miras aldığı yahudi mistisizmi ile hristiyan gnostisizmidir..Gerçekten bu konuda uzman insanların yardımı ile bu film yapılmış..Ya da kendileri mistisizmi meraklısı/gönüllüsü olabilirler..

Mesela şunu söyleyebilirim şimdilik..Gnostisizmde iki Dünya vardır..Filmde de bu konu işlenir..Ya da mistisizmde reenkarnasyon vardır..Filmde de bu konu işlenir..

Neo,bir İsa filan değildir..Neo bir gnostiktir..

Bu filmi bırakın sorunlu gençleri,Dünya'nın çok büyük bir bölümünün anladığını sanmıyorum..Ben o kadar filmi deştim,daha tam olarak taşları oturtamadım kafamda..Anlaşılması için gerçekten BİLGİ gerektiren bir filmdir..Zaten filmde de bu BİLGİ işlenir :)

Sitelerde Paylaş

İnsan ayakta durmaya başladığından beri,yalnıza zihinsel evrim geçiriyor zaten..

Dünya iyiye gitmiyor,zaten hiç iyi bir yer olmadı..Bu gerçek o kadar yalın ki..!

Evet,aynen söylediğim gibi..Bu filmi anladığını sananlar,aslında anlamamışlardır..Filmin amacı bu zaten..!

Matrix'le ilgili birkaç kitap var..O kitaplarda yazılanlar sanırım benim de bahsettiğim gnostisizm veya budizm ile alakalı..İçeriklerini bilmiyorum,sadece tahmin ediyorum..

Nette biraz baktım yazılanlara,''Neo İsa'dır'' gibi satıhtan birkaç cümle dışında dişe dokunur tek bir yazı yok..

Bak bozi sana birşey diyeyim..Hayatım İslam denilen pislikle geçti..Her türlü yaşadım bu dini..7-8 sene eğitimini de aldım..İslam'ı gerçekten bildiğimi sanıyordum ama mesela Erol Sever isimli doğu bilimci bir araştırmacının yazdığı Kabe isimli kitap beni yumrukladı resmen..Hiçbir bok bilmediğimi anladım o kitabı bitirdiğimde..

Sana da tavsiyem bir bok bildiğini sanma sakın..Sonra yanıldığını anlayınca,nakavt olmuş gibi yere serilirsin..

Babacığım ne sorunlu genci,ne yozlaşması..Sanat bu film,sanat..

Filmin yapımcısının yahudi olması gayet normal..Çünkü filmde işlenen konu antik Yunan'dan,antik Mısır'dan yahudilerin miras aldığı yahudi mistisizmi ile hristiyan gnostisizmidir..Gerçekten bu konuda uzman insanların yardımı ile bu film yapılmış..Ya da kendileri mistisizmi meraklısı/gönüllüsü olabilirler..

Mesela şunu söyleyebilirim şimdilik..Gnostisizmde iki Dünya vardır..Filmde de bu konu işlenir..Ya da mistisizmde reenkarnasyon vardır..Filmde de bu konu işlenir..

Neo,bir İsa filan değildir..Neo bir gnostiktir..

Bu filmi bırakın sorunlu gençleri,Dünya'nın çok büyük bir bölümünün anladığını sanmıyorum..Ben o kadar filmi deştim,daha tam olarak taşları oturtamadım kafamda..Anlaşılması için gerçekten BİLGİ gerektiren bir filmdir..Zaten filmde de bu BİLGİ işlenir :)

Bu filmle ilgili başka şeyler öğrenir veya anlarsan bana da söyler misin.?

Sitelerde Paylaş

Yazı yazmak için yazılmış bir yazı..Filmin özünü anlamamışlar..İşaretleri fark etmişler ama anlamamışlar :)

Aşk konusunu yazmışlar mesela ama nedir bu aşk diye biraz derine inememişler..Bunun içinde bilgi gerekir işte..

Yahut ajan smith konusunu açamamışlar..Anlamamış ki filmi..!

Kahin ne diyor?

Ajan smith sensin,ajan smith senin karşıtın/negatifin diyor Neo'ya..

Kahinin koruması Seraph ne diyor Neo'ya?

Birini anlamak/tanımak istersen,onunla savaşmalısın..

Kahinin seri boyunca Neo'ya en önemli telkini ne?

Kendini tanı veya kendini bil..

:)

Biraz uğraşıp ileride bir konu açacağım..

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 3 years later...

İnsan dediğin varlık,bir insanın kendi isteğiyle yaşamına son vermesini bencillik olarak görür.Ama istekleri dışında ölüme tutsak bedenler yaratır,ölüme yeni kurbanlar sunar,toprağın altını ceset yığınlarıyla doldurur.Biz isteğimiz dışında insanlar yaratırız,var ederiz,buna hakkımız var,ama kendi isteğinle yaşamına son veremezsin,ölüme tutsak bedenin hastalıktan ya da kazadan ya da açlıktan ya da başka bir nedenden dolayı ölmelidir,derler.Yaşam virüsünün şekillendirip,yapılandırdığı insan zihinsel anlamda sefil bir varlıktır.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 09.08.2015 at 21:00, NOLAN yazdı:
  • Bu gezegendeki tüm memeliler, yaşadıkları çevre ile içgüdüsel olarak bir denge kuruyorlar. 

Efendim

Replikten yukarıdaki bölüme katılmıyorum. Dünyayı 1 kaç yılı gözlemleyen birisi böyle bir sonuca varabilir. Ancak;

Dünya üzerindeki türlerin yüzde 99 unun göçüp gitmiş olması, dünyadaki canlıların defalarca neredeyse yok olma noktasına gelmiş olmaları bir denge işareti değildir. Tam tersine dünya kaos halindedir. Insan olsa da olmasa da eninde sonunda dünya yok olacak. 

Saygılarımla

tarihinde EnverPasa tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...