Jump to content

Ev Kiraları

Recommended Posts

Dün 4 şeftaliyi 3 TL'ye aldım :D

Bayılıyorum bu ülkeye :D

Yapılacak olan şu..Birden fazla evi olanların evlerine devlet el koyup,evi olmayanlara bedavadan verecek..Eksik olursa,devlet eksiği tamamlayacak..

Sitelerde Paylaş

:) Beton yığını beleşten para getiriyor.

Asgari ücretle çalışan ise aynı paraya her türlü işi yapıyor, köle gibi kullanılıyor.

Bizde arkadaşla 900e zor bulduk yani.adam başı 450 tl kira vermek epey bi koyuyo :) Ben bekar olmama rağmen 2000 tl zor yetiyo bana istanbul şartlarında.Evli olsak ne olacak bilmiyorum.

Sitelerde Paylaş

Dün 4 şeftaliyi 3 TL'ye aldım :D

Bayılıyorum bu ülkeye :D

Yapılacak olan şu..Birden fazla evi olanların evlerine devlet el koyup,evi olmayanlara bedavadan verecek..Eksik olursa,devlet eksiği tamamlayacak..

Diyanete boşa harcanan para yerine bol bol konutlar yapılsa bu beton yığınları bu kadar değerli olmaz.

Sitelerde Paylaş

Bizde arkadaşla 900e zor bulduk yani.adam başı 450 tl kira vermek epey bi koyuyo :) Ben bekar olmama rağmen 2000 tl zor yetiyo bana istanbul şartlarında.Evli olsak ne olacak bilmiyorum.

Yaşayabilmek için yaşıyoruz, tamamen saçma değil mi :)

Sitelerde Paylaş

İstanbul, pahalı bir şehir zaten. Ne beklersin ki?

Pahalı da kardeşim ben memleketimde yani zonguldak'ta yaşasam,orda da en baba maaş 1100 tl.Üstelik günün 12 saati çalış haftada 1 gün izin yaparsan şükret yani.İstanbul'daki gibi sistemli çalışmıyosun.Sadece zonguldak değil.Büyük şehirlerin dışında ki şehirlerin hepsi aynı.Az para alıp az para harcamaktansa,çok para alıp çok para harcamak psikolojik olarak daha iyi oluyo yani :D

tarihinde agnostik_muro tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Diyanete boşa harcanan para yerine bol bol konutlar yapılsa bu beton yığınları bu kadar değerli olmaz.

Akp döneminde bol bol konut yapıldı ama değişen birşey olmadı.Bol konut yapmak iş değil,insanları ev sahibi yapmak iş..

Toki yapıyorlar,ya dere yatağına yapıyorlar,insanlar boğuluyor;ya kendileri evleri satın alıyorlar..Arada alan fakirler de,çok uzun yıllar ödeme yapmaya mecbur bırakılıyor..Adam bir ömür çalışıyor,elinde sadece bir ev kalıyor..Bir ev için,dört duvar için tüm hayatını heba ediyor insanlar..

Diyaneti harcanan paralarla,ben bu ülkedeki her türlü sorunu çözerim..

Sitelerde Paylaş

http://www.internethaber.com/turkiyedeki-cami-sayisi-kac-var-okul-turkiyede-doktor-hastane-diyanet-butcesi--428670h.htm

Bi imam benim bildiğim 2500 tl ye yakın maaş alıyor.Tabii müezzini filanda var her caminin.Onada 2 bin tl.Oh oh ne güzel.

Tabii daha hesaplanmayan neler var neler.Aslında müezzin filan mı olsam.İyi para var bu işlerde.

tarihinde agnostik_muro tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

http://www.internethaber.com/turkiyedeki-cami-sayisi-kac-var-okul-turkiyede-doktor-hastane-diyanet-butcesi--428670h.htm

Bi imam benim bildiğim 2500 tl ye yakın maaş alıyor.Tabii müezzini filanda var her caminin.Onada 2 bin tl.Oh oh ne güzel.

Tabii daha hesaplanmayan neler var neler.Aslında müezzin filan mı olsam.İyi para var bu işlerde.

Koyduğun link her şeyi güzel anlatmış. Linkin can alıcı bölümlerini yapıştırıyorum

1-)

Diyanet İşleri Başkanlığı 2010 yılı verilerine göre Türkiye'de 81 bin 984 cami bulunuyor. Peki Türkiye'de ne kadar okul, ne kadar hastane var derseniz. Veriler şaşırtıcı... Okul sayımız(2011 verilerine göre) 67 bin, hastane sayımız ise 1220...

Bu rakamlara bakıldığında her 60 bin kişiye 1 hastane düşerken, 350 kişiye 1 camidüşüyor. Diyanet İşleri Başkanlığı cami sayısı ile olduğu kadar bütçede aldığı pay ile de dudak uçuklatıyor. Diyanet'in 2012 bütçesinden aldığı rakam, 4 bakanlığın toplamından fazla...

2-)Burada "rakamların dili" diyerek tablonun genel sunumunu yapmış

RAKAMLARIN DİLİ

Türkiye'de kaç cami var?

81 bin 984

Türkiye’de kaç okul var?

67 bin…

Kaç hastane var?

1220…

Türkiye’de kaç doktor var?

77 bin…

Kaç din görevlisi var?

90 bin…

Türkiye’de her 900 kişiye bir doktor düşerken, her 780 kişiye bir din görevlisidüşüyor.

4 BAKANLIĞIN BÜTÇESİNİN TOPLAMI KADAR PAY ALIYOR

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bütçesi ne kadar?

3 milyar 891 milyon

2012 yılı bütçesinden Diyanetin aldığı pay yüzde 1.1 oldu. Avrupa Birliği Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın bütçelerinin toplamı, Diyanet İşleri Başkanlığı'na ayrılan bütçe büyüklüğünün ancak bir miktar üzerine çıkabildi.

Sitelerde Paylaş

Akp döneminde bol bol konut yapıldı ama değişen birşey olmadı.Bol konut yapmak iş değil,insanları ev sahibi yapmak iş..

Toki yapıyorlar,ya dere yatağına yapıyorlar,insanlar boğuluyor;ya kendileri evleri satın alıyorlar..Arada alan fakirler de,çok uzun yıllar ödeme yapmaya mecbur bırakılıyor..Adam bir ömür çalışıyor,elinde sadece bir ev kalıyor..Bir ev için,dört duvar için tüm hayatını heba ediyor insanlar..

Diyaneti harcanan paralarla,ben bu ülkedeki her türlü sorunu çözerim..

Şu rezilliklere rağmen asgari ücretle çalışıp evi barkı olmayan insanlar bu adamları savunabiliyor...

Sitelerde Paylaş

Şu rezilliklere rağmen asgari ücretle çalışıp evi barkı olmayan insanlar bu adamları savunabiliyor...

Akp'yi savunanların büyük bölümü dar gelirli..Neden?

Bu insanların çevresinde kitap okuyan birileri yok..Haliyle böyle birşey için bir heves duymuyorlar..

Bu insanlar çok çalışıyorlar ve eve çok yorgun bir halde geliyorlar..Haliyle isteseler de birşeyler okuyamazlar..

Bu insanlar dar gelirli ve kitaba verecek paraları yok..Haliyle kitaptan uzak duruyorlar..

Ne diyordu akpli bakan?

''Eğitim seviyesi yükseldikçe,bize verilen oylar düşüyor..''

Akp,her türlü ırzına geçtiği insanlardan oy almaya devam ediyor..Çünkü ellerinde islam denilen büyük bir silah var..

Sitelerde Paylaş

Müslümanlara sorduğumda tayyip ve akp'nin müslüman olmasını büyük bir avantaj olarak görüyorlar, tayyip başka dinden biri olsaydı eğer, kesinlikle oy alamazdı.

Din sayesinde oy alıp, kendini çok üst düzey biri zannediyor.

Sitelerde Paylaş

Türkler her kötülüğü hak ediyor.. Direnmesini bilmezsiniz. Hakkınızı savunmazsınız. İsyan etmezsiniz.

Mütevkkil, müteşekkir ve mütavazisiniz.. Hırslı değilsiniz. Yaratıcı değilsiniz.. Becerikli değilsiniz..

Hatta ben diyorum ki onurlu ve gururlu da değilsiniz..

Bir avuç itin kölesisiniz.

Aşağıdaki sözler Türkler için söylenmiş sanki..

Deveye diken, Türklere ... iken gerek..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...