Jump to content

Kadın erkekten üstündür

Recommended Posts

Artık feminizm ilkel bir fikir olarak görülmeye başlanmalı. Kadın erkek eşitliğinden bahsedenlere "ahahaha gerizekalı şey erkek hiç kadına eşit olabilir mi" gibisinden şeyler söylenmeli.

Böylelikle halen daha bu akıl çağında hiç utanmadan "efendim Allahü teala kadın ile erkeği farklı yaratmıştır kadın erkeğe eşit olamaz" diye zırvalayanlar ne kadar ilkel kokuşmuş bir zihniyete sahip olduklarını belki anlayabilirler.

Yani artık sadece dincileri değil, kadın erkek eşitliğini savunanları da geri kafalı olarak görmemiz gerekiyor.

Sitelerde Paylaş

Medeniyetlerin gelişmesinde kadınıların payı yok denecek kadar azdır

Sokağa çıkın gözünüzün gördüğü her şey, erkek üretimidir

Binalardan mobilyalara, taşıma araçlarından enerjiye

Ne görürseniz tamamına yakını erkeklerin tasarımıdır

Şimdi bu durumun mazareti olarak kadının yıllarca baskı altında tutulması gösterilir

Erkek egenmenliği sonucunda böyle bir sonucun ortaya çıktığı söylenir

Ancak ben buna katılmıyorum

Kadınlar detay ve perspektifçidir.

Erkekler yüzeysel ve sorun çözmeye odaklıdır.

Yani şimdi de gelecekte de tüm buluşlar ve gelişmeler erkekler tarafından yapılacak.

Erkek bu açıdan kadından çok üstündür.

Detaylarda kaybolan kadınlara kalsaydı şimdi bir aspirin bile icad edemezdik.

Sitelerde Paylaş

Artık feminizm ilkel bir fikir olarak görülmeye başlanmalı. Kadın erkek eşitliğinden bahsedenlere "ahahaha gerizekalı şey erkek hiç kadına eşit olabilir mi" gibisinden şeyler söylenmeli.

Böylelikle halen daha bu akıl çağında hiç utanmadan "efendim Allahü teala kadın ile erkeği farklı yaratmıştır kadın erkeğe eşit olamaz" diye zırvalayanlar ne kadar ilkel kokuşmuş bir zihniyete sahip olduklarını belki anlayabilirler.

Yani artık sadece dincileri değil, kadın erkek eşitliğini savunanları da geri kafalı olarak görmemiz gerekiyor.

Senin sağ elinle sol elin birbirinin aynısı mı?

Sağyanlı isen, sağ elin sol elinden biraz daha büyük ve çok kullanıldığı için biraz daha nasırlı.

Yine de yalnız sağ elle istediğin herşeyi yapamazsın.

Sağ elin sol elinin ayna hayali... Aynı eldiveni her ikisine giydiremezsin.

Tek elle çok az şey yapabilirsin. Normalde her iki ele de ihtiyacın var.

Bu durumda sağ elim soldan, ya da sol elim sağdan üstündür diyebilir misin?

Bu bağlamda üstünlük kavramı çok saçma... Anlamsız..

Aynı durum kadın ve erkek için geçerli.

İnsanlığın devamı için onlar birbirlerini tamamlıyorlar. Biri olmazsa diğeri de olmuyor.

Onlar her bakımdan birbirlerinin aynısı değil. Olsalardı insan çok farklı bir canlı olurdu.

Hele ki değiller...

Arada önemli farklar var..

Yaşasın o farklar diyebiliyor musun?

İşte o zaman insansın..

Sitelerde Paylaş

Medeniyetlerin gelişmesinde kadınıların payı yok denecek kadar azdır

Sokağa çıkın gözünüzün gördüğü her şey, erkek üretimidir

Binalardan mobilyalara, taşıma araçlarından enerjiye

Ne görürseniz tamamına yakını erkeklerin tasarımıdır

Şimdi bu durumun mazareti olarak kadının yıllarca baskı altında tutulması gösterilir

Erkek egenmenliği sonucunda böyle bir sonucun ortaya çıktığı söylenir

Ancak ben buna katılmıyorum

Kadınlar detay ve perspektifçidir.

Erkekler yüzeysel ve sorun çözmeye odaklıdır.

Yani şimdi de gelecekte de tüm buluşlar ve gelişmeler erkekler tarafından yapılacak.

Erkek bu açıdan kadından çok üstündür.

Detaylarda kaybolan kadınlara kalsaydı şimdi bir aspirin bile icad edemezdik.

Sen hiç zenci bir bilim insanı duydun mu?(tyson dışında)

Senin mantığına göre o zaman zencileri de aşağılık bir ırk olarak görmemiz lazım. Hatta almanlar yahudiler ingilizler fransızlar en üstün ırklardır diyelim çünkü bilim adamlarının düşünürlerin çoğu onlar.

Sitelerde Paylaş

Bir erkek olarak, klatıksız feminist olduğum için, çok hor görüldüm; çoook!

Bu forumda bile, uyguladığım feminizmi, yanlış anlayanler ve beni, kadın düşmanlığı ile suçlayan zavallılar var.

Oysa, benim annem, bir kadın. Kadınları aşağılamaya başlarsam, benim varlığımın nedenini aşağılamış olurum.

Ama başka bir gerçek var: Geride bıraktığımız 60,000 yıllık homo sapiens döneminde, kadınlar, erkekler tarafından, sürekli ezilmiştir. Bu ezilmişlik, kadınların bilinçaltına kazınmıştır. Yâni kadınları aşağılamayan bir erkek, onlara açısından, gerçek bir erkek değildir.

Çok yazık!

Sitelerde Paylaş

Sen hiç zenci bir bilim insanı duydun mu?(tyson dışında)

Senin mantığına göre o zaman zencileri de aşağılık bir ırk olarak görmemiz lazım. Hatta almanlar yahudiler ingilizler fransızlar en üstün ırklardır diyelim çünkü bilim adamlarının düşünürlerin çoğu onlar.

Başlığı cinsiyete göre açtın.

Cinsiyet olarak da veriler ortada.

Zencilik, Almanlık, Fransızlık, Yahudilik bir cinsiyet değil.

Kadınlık ve Erkeklik de bir ırk değil.

Medeniyetleri kuran erkeklerdir.

Yıkanlar da onlardır.

Sitelerde Paylaş

Başlığı cinsiyete göre açtın.

Cinsiyet olarak da veriler ortada.

Zencilik, Almanlık, Fransızlık, Yahudilik bir cinsiyet değil.

Kadınlık ve Erkeklik de bir ırk değil.

Medeniyetleri kuran erkeklerdir.

Yıkanlar da onlardır.

Zencilerin bilime ve medeniyete bir katkısının olmaması kadınlarınkiyle aynı sebepten kaynaklanıyor.

Nasıl yüzyıllarca zenciler aşağılanmış, eziyet görmüşse aynı şekilde kadınlar da yüzlerce yıl hep aşağılandı, hep eve kapatıldı.

Sitelerde Paylaş

Batıda feminizm karşıtları erkek hareketleri var. Bu görüşün erkeksiliği öldürdüğünü, bizlerin de kadınlar tarafından yetiştirilen bir erkek nesli olduğumuzu ve tekrar erkek olmaya başlamamız gerektiğini söylüyor.

Kadın ve erkeğin yetenekleri farklıdır. İçgüdüleri de farklıdır. Düşünceleri ve hissettikleri tamamen farklıdır örneğin. Yanlarında fino köpek gibi dolaşan, ona sürekli hediye alan bir erkek istediklerini söylerler mesela. Ama kendileri hipergamik oldukları için tam tersi "erkekler"i arzularlar. Sonra da bu durumdan yakınırlar. Neden ikinci sınıfım vs...

Sitelerde Paylaş

Zencilerin bilime ve medeniyete bir katkısının olmaması kadınlarınkiyle aynı sebepten kaynaklanıyor.

Nasıl yüzyıllarca zenciler aşağılanmış, eziyet görmüşse aynı şekilde kadınlar da yüzlerce yıl hep aşağılandı, hep eve kapatıldı.

Bunlardan bana ne yahu?

Şu anda sokağa çık, eve gir, banyoya gir, mağazalara gir, metroya bin

Nereye gidersen git tamamına yakınını erkekler yaratmıştır

Bu erkeği üstün yapıyor diyorum

Bunun nesine itirazın var?

Newton, Eİnstein kadın mıydı?

Aristoteles, Epikür kadın mıydı?

NASA'yı kadınlar mı kurdu?

Bill Gates, Steve Jobs, kadın mıydı?

Turing (Bilgisayarın babasıdır) kadın mıydı?

Sen neyin peşindesin?

Bu gelinen noktada kadınlara hisse mi vereceksin?

Medeniyet bir şirket ise

Bu şirketin adı Medeniyet AŞ ise,

Bunun hisselerinin %99'u erkeklerindir.

%1 hisse de nezaketen kadınlarındır.

Yoksa kadınların ne ulaşım, ne iletişim, ne inşaat, ne uzay, ne askeri, ne bilişim hiç bir alanda bir katkıları yok.

Onlar katkı sğalayamıyor diyorum sana

Onlarda bir özellik var, detayla uğraşıyorlar

Bu detay uğruna bütün asıl projeyi ateşe atarlar.

10 metrelik masa örtüsünü kenarını beğenmedikleri için önemsiz görürler

Erkek öyle değil.

Masa var mı? Örtü mü lazım? Ölçüsü ne? vs vs

Al sana örtü

Kadın şöyle

Masa var mı? Ne renk olsun? Örtüsü hangi renk olsun? Ölçüsüne oranla örtüsü ne kadar büyük olsun? Oldu mu olmadı mı? vs vs

Al gitti emek.

O yüzden iş verimleri yoktur.

Bir çok şirket ayrımcılıkla suçlanmamak için çalıştırıyorlar

Çalıştıkları yerler de insan kaynakları, muhasebe, sekretarya vs

Yani arka cepheler.

Ara sıra bazıları güzellikleri, entrikaları vs kullanarak yukarı çıkıyor işte.

Gerçek bu.

Bu ayrımcılık değil.

Üretim aşamasında ayak bağı oluyorlar erkeklere.

Sitelerde Paylaş

Bunlardan bana ne yahu?

Şu anda sokağa çık, eve gir, banyoya gir, mağazalara gir, metroya bin

Nereye gidersen git tamamına yakınını erkekler yaratmıştır

Bu erkeği üstün yapıyor diyorum

Bunun nesine itirazın var?

Newton, Eİnstein kadın mıydı?

Aristoteles, Epikür kadın mıydı?

NASA'yı kadınlar mı kurdu?

Bill Gates, Steve Jobs, kadın mıydı?

Turing (Bilgisayarın babasıdır) kadın mıydı?

Sen neyin peşindesin?

Bu gelinen noktada kadınlara hisse mi vereceksin?

Medeniyet bir şirket ise

Bu şirketin adı Medeniyet AŞ ise,

Bunun hisselerinin %99'u erkeklerindir.

%1 hisse de nezaketen kadınlarındır.

Yoksa kadınların ne ulaşım, ne iletişim, ne inşaat, ne uzay, ne askeri, ne bilişim hiç bir alanda bir katkıları yok.

Onlar katkı sğalayamıyor diyorum sana

Onlarda bir özellik var, detayla uğraşıyorlar

Bu detay uğruna bütün asıl projeyi ateşe atarlar.

10 metrelik masa örtüsünü kenarını beğenmedikleri için önemsiz görürler

Erkek öyle değil.

Masa var mı? Örtü mü lazım? Ölçüsü ne? vs vs

Al sana örtü

Kadın şöyle

Masa var mı? Ne renk olsun? Örtüsü hangi renk olsun? Ölçüsüne oranla örtüsü ne kadar büyük olsun? Oldu mu olmadı mı? vs vs

Al gitti emek.

O yüzden iş verimleri yoktur.

Bir çok şirket ayrımcılıkla suçlanmamak için çalıştırıyorlar

Çalıştıkları yerler de insan kaynakları, muhasebe, sekretarya vs

Yani arka cepheler.

Ara sıra bazıları güzellikleri, entrikaları vs kullanarak yukarı çıkıyor işte.

Gerçek bu.

Bu ayrımcılık değil.

Üretim aşamasında ayak bağı oluyorlar erkeklere.

O zaman zenciler de aşağılık bir ırk. Senin mantığından gidersek eğer böyle. Saydıklarından birini bile yapan bir zenci yok.

Sitelerde Paylaş

O zaman zenciler de aşağılık bir ırk. Senin mantığından gidersek eğer böyle. Saydıklarından birini bile yapan bir zenci yok.

Zenciler diye ayrı başlık açarsan,

Verimini tartışırız

Ancak haklısın

Zenciler de dünyada medeniyete ve bilime katkı sağlamadılar.

O yüzden dünya haritasında kuzey yukarıdadır.

Küre olarak kuzey hep yukarıda yer alır

Bunun nedeni tüm buluşların, tüm araştırmaların kuzey yarım küredeki beyaz adamlar tarafından yapılmış olması

Eğer güney yarımküre imza atsaydı her şeye, şimdi güney tarafı yukarıda olan bir haritaya bakıyor olurduk

Hafızanda öyle bir resim olurdu.

Aşağılığını, şerefsizliğini bilemem

Bunu sen diyorsun

Ben kim ne bulmuş objektif olarak onları söylüyorum.

Sen de şereflerini ve aşağılık olup olmadıklarını sorguluyorsun.

tarihinde Strong Materyalist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hak ve hukuk konuları, bunların eşit şekilde kullanılması dışında, kadın ile erkek eşit olmak zorunda değildir...

Kaldırım taşı döşeyen bir erkek işçinin, işinde kadın işçiye göre daha yetenekli ve tercih edilir olması onu kadından üstün yapmaz.

Kadınlar hayata güzellik, canlılık katmak için varlar, illa çok önemli şeyler yapmaları gerekmiyor... :P

Sitelerde Paylaş

Zenciler diye ayrı başlık açarsan,

Verimini tartışırız

Ancak haklısın

Zenciler de dünyada medeniyete ve bilime katkı sağlamadılar.

O yüzden dünya haritasında kuzey yukarıdadır.

Küre olarak kuzey hep yukarıda yer alır

Bunun nedeni tüm buluşların, tüm araştırmaların kuzey yarım küredeki beyaz adamlar tarafından yapılmış olması

Eğer güney yarımküre imza atsaydı her şeye, şimdi güney tarafı yukarıda olan bir haritaya bakıyor olurduk

Hafızanda öyle bir resim olurdu.

Aşağılığını, şerefsizliğini bilemem

Bunu sen diyorsun

Ben kim ne bulmuş objektif olarak onları söylüyorum.

Sen de şereflerini ve aşağılık olup olmadıklarını sorguluyorsun.

Sen bilimsel buluşların hepsini erkeklerin yaptığını söyleyerek erkeğin kadından üstün olduğunu iddia ettin.

Senin de kabul ettiğin gibi zencilerin de bilime ve medeniyete bir katkıları yok. Bu durumda zenciler aptaldır veya aşağılıktır mı diyeceğiz? Tabi ki hayır. Daha 50-100 sene öncesine kadar zenciler insan olarak bile görülmüyordu. Sürekli aşağılanıyordu, itilip kakılıyordu. Onlara beyazlarla aynı imkanlar verilmeye daha yeni yeni başlandı. Ve birçok başarılı zenci örneği mevcut. Obama mesela başarılı değil mi? Aynı şekilde Tyson da başarılı bir bilim adamı. Michael Jackson mesela. Adamın tüm zamanların en iyi şarkıcısı olduğuna hiçbir şüphe yok. Gelmiş geçmiş en başarılı insanlardan biri hatta.

Aynı şekilde kadınlar da dinler yüzünden sürekli aşağılandı, hor görüldü. Hep eve kapatıldı, hiçbir hak hiçbir özgürlük tanınmadı. Daha yeni yeni bizimle eşit haklara sahip olmaya başladılar.

tarihinde Türk Torunu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hak ve hukuk konuları, bunların eşit şekilde kullanılması dışında, kadın ile erkek eşit olmak zorunda değildir...

Kaldırım taşı döşeyen bir erkek işçinin, işinde kadın işçiye göre daha yetenekli ve tercih edilir olması onu kadından üstün yapmaz.

Kadınlar hayata güzellik, canlılık katmak için varlar, illa çok önemli şeyler yapmaları gerekmiyor... :P

Yav hehe.

Sitelerde Paylaş

kadın ile erkek eşit olmak zorunda değildir...

Aman sakın böyle tavizler veriyim deme. İkisinin de üstün yanları var.

Kadının elinin değdiği yerde düzenlilik olurken erkeğin elinin değdiği yerde de hep kargaşa ve kaos oluyor.

Bence kadınlar daha akıllı.

Sitelerde Paylaş

Kadın erkekten üstün değildir.

Şöyle düşün kadınlar üstün olsalardı asırlardır ikinci planda olan olmazlardı. Dinlerin yaptığı ayrımcılığı da kabul etmezlerdi. Erkekler onlara kabul ettiremezdi bunun gibi şeyleri.

Senin bu söylediklerine yani üstünlüğe kadınlar bile inanmıyor. Sen idealize ediyorsun.

tarihinde Yurt tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...