Jump to content

Meleklerin "korkudan" tesbih etmesi ve yıldırımla dilediğini çarpan allah

Recommended Posts

Gök gürültüsü O'nu hamd ile, melekler de O'na olan korkularından tesbih ederler.. O, yıldırımları gönderip bununla dilediğine çarpar; onlar ise Allah hakkında çekişip tartışırlar. O, gücü (ve cezası) pek çetin olandır.

RA'D-13

Bu ayeti okuyunca gülesim geldi bir an :)

Melekler korkudan tesbih ediyorlar yani mecburen tesbih etmek zorundalar yoksa allah çarpabilir :)
Düşünün, tanrı durup dururken bazı varlıklar yaratıyor ve bunları korkutarak kendisine tesbih ettiriyor :)

Kendi içlerinden geldiği için değil, korkuyla... saçmalığa bakın :)

Sonrası daha felaket, "O, yıldırımları gönderip bununla dilediğine çarpar." şu ayetteki anlatıma bakın... Dilediğini çarpar diyor sanki bir oyunda çocuğun kendisine ait topuyla dilediğini oynatmaması gibi :)

Sitelerde Paylaş

Bi önce ki ayet zaten skandal.Rad/12 yani.Bu ayeti seneler önce okudum.Hala aklımda.
" Size korku ve ümit içinde şimşeği gösteren ve o yağmur yüklü bulutları meydana getiren O'dur. (rad/12)"

Şimşeği,bizim korkmamız ve ümit almamız için çaktırıyomuş allah.
Yaw adama sormazlar mı venüste dünyanın bilmem kaç katı şimşekler çakıyor.Bunu gören duyan yok.Canlı yok zaten orada.Hadi dünyadakini bizi korkutmak için yapıyon,venüstekiler ne ayak ?Allahın venüste korkutacak kimleri bulduğunu çok merak ediyorum.

Sitelerde Paylaş

Bi önce ki ayet zaten skandal.Rad/12 yani.Bu ayeti seneler önce okudum.Hala aklımda.

" Size korku ve ümit içinde şimşeği gösteren ve o yağmur yüklü bulutları meydana getiren O'dur. (rad/12)"

Şimşeği,bizim korkmamız ve ümit almamız için çaktırıyomuş allah.

Yaw adama sormazlar mı venüste dünyanın bilmem kaç katı şimşekler çakıyor.Bunu gören duyan yok.Canlı yok zaten orada.Hadi dünyadakini bizi korkutmak için yapıyon,venüstekiler ne ayak ?Allahın venüste korkutacak kimleri bulduğunu çok merak ediyorum.

İşin içine "korku" girince tanrının iyileri kötülerden ayırması nasıl mümkün oluyor?

Korkuyla, mecburen yapılan veya korkunun içgüdüsel olarak kişiye yönlendirme sağlaması, bu şekilde tanrıyı sevmesinin mantığı nedir?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...