Jump to content

Recommended Posts

Ben dine karşı değilim. Ben ırkçılığa, cinsiyetçiliğe, yobazlığa, köleliğe, lüzumsuz şiddete, çocuk istismarına, beyin yıkamaya, kadın düşmanlığına, savaşa, soykırıma, eşcinsel fobisine, kasıtlı cehalete, entelektüel sahtekârlığa, insanların gereksiz yere bölünmesine, batıl inançlara, hurafelere, bilime, gıdaya, fakirlere ev sağlamaya para harcamak yerine antik hikâyelere para harcanmasına, sosyal sorumsuzluğa, yasadışı güç ve nüfuza, gerçeklikten kopmaya, antik kültürlere dayalı ahlak anlayışına, küstahlığa, dar görüşlülüğe, korku tüccarlığına, sahte umutlara, diğer insanların genital organlarına olan tuhaf saplantılara karşıyım.

Pekâlâ evet, ben tamamen dine karşıyım.

Sitelerde Paylaş

Beyin + kozmoloji.Bu ikisi 3.sınıftan itibaren detaylıca anlatılmalı.Bunu okuldaki müfredata koymalı.Bu ikisi detaylıca bilindiğinde ortaya müthiş bir nesil çıkacaktır.Kozmolojiyi senelerce öğrenen kişiler artık 3 karış toprak için savaşmaz,yer altı kaynakları için savaşmaz,dinlerin dünya bazlı yazılan kitaplarla dolu olduğunu anlar.Beynin çalışma sistemi bu konuyla birleştirildiğinde ortada serotonin salgılamak için maddelere ihtiyaç duymayan,herkesin birbirini anlayacağı,bilime teknolojiye meraklı olan müthiş bir nesil ortaya çıkacaktır.Uzay insanlığın geleceğidir.Ama bunu başarmak için toplumsal örgütlenmeye ihtiyaç var.Bunun içinde beyin hakkında en dib noktalara kadar eğitim verilmesi gerek.İleride intihar ederken bu düşüncelerimi paylaşacağım :)

tarihinde agnostik_muro tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben dine karşı değilim. Ben ırkçılığa, cinsiyetçiliğe, yobazlığa, köleliğe, lüzumsuz şiddete, çocuk istismarına, beyin yıkamaya, kadın düşmanlığına, savaşa, soykırıma, eşcinsel fobisine, kasıtlı cehalete, entelektüel sahtekârlığa, insanların gereksiz yere bölünmesine, batıl inançlara, hurafelere, bilime, gıdaya, fakirlere ev sağlamaya para harcamak yerine antik hikâyelere para harcanmasına, sosyal sorumsuzluğa, yasadışı güç ve nüfuza, gerçeklikten kopmaya, antik kültürlere dayalı ahlak anlayışına, küstahlığa, dar görüşlülüğe, korku tüccarlığına, sahte umutlara, diğer insanların genital organlarına olan tuhaf saplantılara karşıyım.

Pekâlâ evet, ben tamamen dine karşıyım.

STALİN LENİN HİTLER milyonlarca insanı gözünü kırpmadan katlederken sen neredeydin yahu?

halbuki dinsizdirler kimseye acımamışlar malum

bak islam ne emreder?

1. “Din, güzel ahlaktır ” [Deylemi]
2. “Sizin imanca en güzeliniz, ahlakça en güzel olanınızdır ” [Hakim]
3. ”Müminlerin iman yönünden en faziletlisi ahlakça en iyi olanıdır ” [Tirmizi]
4. ”Şüphesiz güzel ahlak, güneşin buzu erittiği gibi günahları eritir ” [Harâiti]
5. “Bir insan az ibadet etse de, güzel ahlakı sayesinde en yüksek dereceye kavuşur ” [Taberani]
6. “Yumuşak davran! Sertlikten sakın! Yumuşaklık insanı süsler, çirkinliği giderir.” [Müslim]
7. “Sadaka, yetmiş şerrin kapısını kapatır” [Taberani]
8. “Geçmiş peygamberlerin, sonraki insanlara ulaşan sözlerinden birisi de şudur: ‘Utanmadıktan sonra dilediğini yap’ [buhari]
9. “Yumuşak huylu kimseye, dünya ve ahiret iyilikleri verilmiştir” [Tirmizi]
10. “İbadetlerin en kolayı, az konuşmak ve iyi huylu olmaktır” [İbni Ebiddünya]
11. “Dünyada veya ahirette özür dilemek zorunda kalacağın söz ve hareketten uzak durmaya çalış!” [Hakim]
12. “Kişi, yumuşaklığı, tatlı dili ile, gündüzleri oruç tutanın ve geceleri namaz kılanın derecesine kavuşur” [İ.Hibban]
13. “Kızınca, öfkesini yenerek yumuşak davrananı Allahü teâlâ sever” [İsfehani]
14. “Güler yüzle selam veren, sadaka verenin sevabına kavuşur” [İbni Ebiddünya]
15. Bir kimse Resulullah efendimizden nasihat istedi, “Kızma, sinirlenme” buyurdu Birkaç kere sordu, hepsine de “Kızma, sinirlenme” buyurdu [buhari]
16. “Çevrendekilerle güzel komşuluk et ve kendin için sevdiğini, başkaları için de sev ki müslüman olasın” [Harâiti]
17. “Komşusu kötülüğünden emin olmayan, mümin olamaz” [buhari]
18. “Halkın elindekine göz dikmemek, müminin alametlerindendir” [Dare Kutni] www.maneviyat.com
19. “Mümin geçim ehlidir. Arkadaşına rahatlık verir. Münafık ise geçimsizdir, arkadaşına sıkıntı verir” [Dare Kutni]
20. “Mümin ülfet eder [iyi geçinir], ülfet etmeyen ve ülfet edilmeyende hayır yoktur” [beyhaki]
21. “Müminin yanına giren, güzel bir bahçeye girmiş gibi ferahlık duyar” [Deylemi]
22. “Mümin lanet etmez, kötülemez, müstehcen konuşmaz ve hayasız olmaz” [Hakim]
23. “Mümin arıya benzer; konduğu dalı kırmaz, oraya zarar vermez. Toplayıp bıraktığı eseri de güzeldir” [beyhaki]
24. “Mümin, koku satan kimse gibidir. Yanında otursan için açılır. Onunla gezsen veya ortak iş yapsan faydasını görürsün. Onun her işi faydalıdır”
[Taberani]
25. “Mümin akıllı, basiretli, uyanıktır. Her işte Allah’ın rızasını gözetir. Acele etmez, ilim sahibidir, haramlardan kaçar.” [Deylemi]
26. “Müslüman, elinden ve dilinden müslümanların emin olduğu kimsedir” [buhari]
27. “Merhamet etmeyene merhamet olunmaz” [Müslim]
28. “Ben ancak güzel ahlakı tamamlamak için gönderildim” [beyhaki] www.maneviyat.com
29. “Güzel ahlak, büyük günahları, suyun kirleri temizlemesi gibi temizler Kötü ahlak ise, salih amelleri, sirkenin balı bozduğu gibi bozar” [İbn-i Hibban]
30. "Allah’a ve ahiret gününe iman eden, misafirine ve komşusuna ikram etsin. Ya hayır söylesin ya da sussun" [buhari]
31. “Güzel ahlak, senden kesilen akrabanı ziyaret etmek, sana vermeyene vermek, sana zulmedeni affetmektir” [beyhaki]
32. “Cehenneme girmesi haram olan ve Cehennemin de onu yakması haram olan kimseyi bildiriyorum. Dikkat ediniz! Bu kimse insanlara kolaylık, yumuşaklık gösterendir” [İ. Ahmed]
33. “İmanı en kuvvetli kişi, ahlakı en güzel ve hanımına en yumuşak olandır” [Tirmizi]
34. “Şu üç şey bulunan kimsenin imanı kâmildir: Herkesle iyi geçinen güzel ahlak, kendini haramlardan alıkoyan vera, cehlini örten hilm” [Nesai]
35. “İnsan, güzel huyu ile, Cennetin en üstün derecelerine kavuşur [Nafile] İbadetlerle bu derecelere kavuşamaz. Kötü huy, insanı Cehennemin en aşağısına sürükler” [Taberani]
36. “Hiçbir baba, çocuğuna, güzel terbiyeden daha üstü bir hediye veremez” [Tirmizi]
37. “Mallarınızla herkesi memnun edemezsiniz. Güler yüz ve tatlı dil ile, güzel ahlakla memnun etmeye çalışınız!” [Hakim]
38. "Kıyamet günü, müminin terazisinde, güzel ahlâktan daha ağır bir şey yoktur. Allah teâlâ, çirkin konuşan ve ne konuştuğunu bilmeyenlerden nefret eder." [Tirmizî]
39. “Sıla-i rahim etmeyen kimse cennete giremez.” [buhari]
40. “Kim bir hayra vesile olursa, ona, hayrı işleyeninki kadar sevap vardır” [Müslim]
Sitelerde Paylaş
Bir Sahabenin Efendimiz (SAV)'e 15 Sorusu

Efendimiz (sav)'in huzurunda iki büklüm bekleyen sahabe, bir dizi

suallerini sormayi istemektedir. Merhamet ve sefkat menbai ise, ona cesaret veriyor,

"neyi istersen sor," buyuruyor.

O da günlerdir zihninde beklettigi suallerini sirayla sormaya basliyor.

Bakin neler soruyor, nasil cevaplar aliyor:

1- Ya Resulallah, ben insanlarin en âlimi olmak istiyorum.

- Allah'tan en çok korkan, insanlarin en âlimi olur.

2- Insanlarin en zengini olmak istiyorum.

- Kanaatkâr olursan, insanlarin en zengini olursun.

3- Insanlarin en hayirlisi olmak istiyorum.

- Insanlarin en hayirlisi, insanlara menfaatli olandir. Sen de baskalarina yardimci ol, en hayirlisi olursun.

4- Insanlarin en adaletlisi olmak istiyorum.

- Öyle ise kendin için istedigini baskasi için de iste. Kendin için istemedigini baskasi için de isteme.

5- Allah'a en yakin kul olmak istiyorum.

- Allah'i çok zikret!

6- Iyi hal ve ikram sahibi insan olmak istiyorum.

- Öyle ise Allah'a ibadet ederken O'nu görür gibi ibadet et. Sen O'nu

görmesen de O seni görüyor zaten.

7- Imanimin mükemmel olmasini istiyorum.

- Ahlâkini güzellestir. Imanin kemale ersin.

8- Allah'in itaatli bir kulu olmayi istiyorum.

- O halde farzlari ihmal etme. Tümüyle yerine getir.

9- Rabb'imin huzuruna günah kirlerinden temizlenmis olarak çikmak

istiyorum.

- Cünüplük kirinden guslederken günah kirinden de gusletmeyi ihmal

etme, tevbe, istigfarla temizlen.

10- Mahsere giderken yolumun aydinlik olmasini istiyorum.

- O halde hiç kimseye zulmetme, kalbini kirma. Gücüne güvenerek

hakkindan mahrum etme ki, mahserde yolun aydinlik olsun. Seni de

kimse yolundan etmesin.

11- Rabb'imin bana merhametini arzuluyorum. Bana acisin istiyorum.

- Rabb'inin yarattigi insana ve bütün canlilara merhamet eyle. Sen

burada merhametli olursan orada merhamete layik olursun.

12- Günahlarimin azalmasini istiyorum.

- Öyle ise tevbe, istigfarini çogalt. Bir daha yapmama konusunda azimli ol.

13- Rabb'imin rizkimi bol vermesini istiyorum.

- O halde abdestli çalismaya devam et.

14- Ayiplarimin yüzüme vurulmamasini istiyorum.

- Sen burada kimsenin ayibini yüzüne vurmazsan, orada da senin

ayibini kimse yüzüne vurmaz.

15- Günah kirlerinden ruhumu nasil temizlerim?

- Gözyasiyla. Gözyasini rahmet gibi yagdir, ruhunu temizlemis olursun.
Sitelerde Paylaş

STALİN LENİN HİTLER milyonlarca insanı gözünü kırpmadan katlederken sen neredeydin yahu?

halbuki dinsizdirler kimseye acımamışlar malum

bak islam ne emreder?

....................

Senin Muhammed'in bu bahsettiğin adamlardan farkı ne? O da kendi çıkarları için milyonların katledilmesine gidecek yolu yapmadı mı?

Bu arada Kuran ve hadislerdeki insanları birbirine düşüren, inanç, cinsiyet ayrımı yapan insanlık dışı sözleri unutmuşsun gerçi bir dinciden dürüst olmasını beklemek hayaldir, o putu uğruna her türlü yalanı söyler, her türlü hileye başvurur.

Sitelerde Paylaş

Senin Muhammed'in bu bahsettiğin adamlardan farkı ne? O da kendi çıkarları için milyonların katledilmesine gidecek yolu yapmadı mı?

Bu arada Kuran ve hadislerdeki insanları birbirine düşüren, inanç, cinsiyet ayrımı yapan insanlık dışı sözleri unutmuşsun gerçi bir dinciden dürüst olmasını beklemek hayaldir, o putu uğruna her türlü yalanı söyler, her türlü hileye başvurur.

al iyi oku:

2. Sure (Bakara Suresi), 83. Ayet
Hani, biz İsrailoğulları'ndan,
"Allah'tan başkasına ibadet etmeyeceksiniz,
anne babaya,
yakınlara,
yetimlere,
yoksullara iyilik edeceksiniz,
herkese güzel sözler söyleyeceksiniz,
namazı kılacaksınız,
zekatı vereceksiniz" diye söz almıştık.
Sonra pek azınız hariç,
yüz çevirerek sözünüzden döndünüz.
bunu da iyi oku:
- O halde hiç kimseye zulmetme, kalbini kirma.
Gücüne güvenerek hakkindan mahrum etme
ki, mahserde yolun aydinlik olsun.
Seni de kimse yolundan etmesin.
Sitelerde Paylaş

al iyi oku:

2. Sure (Bakara Suresi), 83. Ayet
Hani, biz İsrailoğulları'ndan,
"Allah'tan başkasına ibadet etmeyeceksiniz,
anne babaya,
yakınlara,
yetimlere,
yoksullara iyilik edeceksiniz,
herkese güzel sözler söyleyeceksiniz,
namazı kılacaksınız,
zekatı vereceksiniz" diye söz almıştık.
Sonra pek azınız hariç,
yüz çevirerek sözünüzden döndünüz.
bunu da iyi oku:
- O halde hiç kimseye zulmetme, kalbini kirma.
Gücüne güvenerek hakkindan mahrum etme
ki, mahserde yolun aydinlik olsun.
Seni de kimse yolundan etmesin.

Yahu şimdi bana yazdırma Kuran'daki insanlık dışı, nefret ve vahşet içeren ayetleri. Sen de bal gibi biliyorsun neler olduğunu. Kendini kandırabilirsin ama bizleri değil.

Burada 9 yaşındaki bir çocukla evlenen, evlatlığının karısına sulanan, 10 kadar karısı ve cariyeleri olan, soygundan kendisine beşte bir pay ayıran bir hayduttan bahsediyoruz.

Sitelerde Paylaş

@dr.Kemal, üst üste mesaj atıp forum kirliliği yapmayınız, ayrıca bildirildiniz.

Ayrıca Kuran'ı Kerim'i okursanız oradan örnekler vermeniz daha mantıklı olacaktır, kısıtlı ama en azından her ayetin bir çelişkili ayeti olduğundan dolayı sanırım ayet yazmak yerine, hadis yazmak popüler olmuş anlaşılan.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...