Jump to content

Bir Sorum var! = Domuz eti,Avrupa ve Mülteci.

Recommended Posts

Avusturya da yasiyorum ve gecen Avusturya medyasi sosyal medya da yayilmis olan bir dedikoduya aciklik getirdi...

Sözde burdaki Mülteci kamplarinda müslümanlara domuz etli pilav verilmis..

4g2bmp.jpg

Simdi Savastan kacip ya da bazi seyleri bahane edip Avrupaya cesitli yollara kacak gelerek siginan müslümanlarin büyük bir kismi mülteci kamplarinda siginip yasamakdadir ve hem devletce hemde halkca yasamalarina olanak saglanmakdadir. Günde 3 ögün yemek , aylik cep harciligi ve saglik sorunlari , elbiseve diger ihtiyaclarini giderecek türden yardimlar yapilmakdadir.

Simdi Ülkesindeki savas yüzünden kacip bir mülteci olarak baska bir ülkeye siginmak epey zor bir is ve bu zamanda insanlarin basina gelebilecek en kötü seylerden biridir. Misal isleri yoktur , paralari yokdur ve verilecek bir kap yemege muhtacdirlar. Eger yemek olmazsa bilirsiniz ac kalir ölürler...

Simdi asil can alici sorumlarim su :

Avrupa ülkeleri bilindigi gibi hristiyan ve bolca domuz eti ve alkol tüketen ülkelerdir, Bu ülkeler , kendilerinde barinan mültecilerin din inanislarina aldiris göstermek zorunda midir ?

Diyelim ki mülteci kamplarinda kendi yöresel yemeklerini pisirip icinde domuz eti ve alkolda dahil olup mültecilere yedirirlerse kimse birseyler itiraz edebilir mi ?

Eger itiraz edebilirlerse neye göre itiraz edebilirler ?

Malum Kuran Bakara 173 derki , domuz eti yasak ama kim ac kalirda yemek zorunda olursa günah degildir ki zaten siginmaci müslümanlarinda en kötü durumda olduklarini söyledik.. Bu ayete göre domuz eti yemek icin baska mecburiyetlik ya da zorunluluk olmasi gerektigini düsünmüyorum..

Bu durumda müslümanlar avrupa ülkelerine siginip bir kap yemek buluyorlar da , icinde domuz eti var alkol var diye begenip begenmeme gibi bir haklara sahipmiler ? Itiraz edebilirler mi ?

Cünkü hic bir hristyan bir müslüman icin düsünceli olmak zorunda degildir.. Biz domuz pisiririz ve domuz yeriz , sizede kendi yemegimizden ikram ediyoruz , ister yersiniz , ister yemezsiniz de diyebilirler.. O yüzden Avrupa ülkelerine bu durumda kimler ne diyebilir ?

tarihinde nail tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Domuz etine alışıp tiryakisi olmadıkça sorun yok. Dediğin gibi, zorunluluktan dolayı yedikleri için günah da işlemiyorlar, allahları müsade etmiş onlara. Hristiyan bir ülkenin, zorunlu misafir ettiği insanların kültürünü, onlara yaşatma olanağı olmayabilir. Misafir umduğunu deği bulduğunu yer. Avusturya onları en fazla 2 yıl misafir eder zaten.

Sitelerde Paylaş

Domuz etine alışıp tiryakisi olmadıkça sorun yok. Dediğin gibi, zorunluluktan dolayı yedikleri için günah da işlemiyorlar, allahları müsade etmiş onlara. Hristiyan bir ülkenin, zorunlu misafir ettiği insanların kültürünü, onlara yaşatma olanağı olmayabilir. Misafir umduğunu deği bulduğunu yer. Avusturya onları en fazla 2 yıl misafir eder zaten.

2 yil ? hayir sanmiyorum.. Onlar kesinlikle geri dönmeyecekler.. Avrupa artik eskisi gibi degil. Burda insanlari artik kolay kolay kovamiyorlar ki Hepsini tutup birden nereye nasil gönderecekleride asikar. Birde halkin yarisindan fazlasi malesef bunlari kabul ediyor..

Bakiniz bundan 10 yil önce cecenlerde buraya mülteci olarak geldiler aradan 5 sene gectigi icin calisma izinleri aldilar , it sürüsü gibi cocuk yaptilar burda simdi hic biri geri dönmedi.. Bunlar mi geri dönecek ? Hemde 100.000 lercesi gelmisken.

Sitelerde Paylaş

Bakiniz bundan 10 yil önce cecenlerde buraya mülteci olarak geldiler aradan 5 sene gectigi icin calisma izinleri aldilar , it sürüsü gibi cocuk yaptilar burda simdi hic biri geri dönmedi.. Bunlar mi geri dönecek ? Hemde 100.000 lercesi gelmisken.

O insanlar, Sizin Avrupadaki keyfinizi bozmak için memleketlerini terketmediler.

İt sürüsü imiş, peki Sizin gibiler ne sürüsü acaba ?

Bence, Sizin gibi insanlıktan nasibini almamış olanları, kapı dışarı etmeleri lazım.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

O insanlar, Sizin Avrupadaki keyfinizi bozmak için memleketlerini terketmediler.

Bence, Sizin gibi insanlıktan nasibini almamış olanları, kapı dışarı etmeleri lazım.

Adam olsalardı sapık islama inanmasalardı şimdi Suriyede islam terörü yoktu.

Sitelerde Paylaş

Bu Müslümal denen putperestler, neden dile egemen değiller?

Beyinsiz olduklarından mı?

Benimkisi de soru yâni! Beyni olan, zâten Müslümal olmaz!

Kalbi, düşünme organı olarak gören beyinsizlerden, ne beklenir ki!

Beyni olan hiç bir dine inanmaz...Hristiyanlık, Yahudilik vs. leride İslamiyetten aşşağı kalır değiller..

Sitelerde Paylaş

Bu Müslümal denen putperestler, neden dile egemen değiller?

Beyinsiz olduklarından mı?

Benimkisi de soru yâni! Beyni olan, zâten Müslümal olmaz!

Kalbi, düşünme organı olarak gören beyinsizlerden, ne beklenir ki!

Abi dile egemen ne demek?

Sitelerde Paylaş

Müslümanlar bu tip konularda art niyet arama eğilimindedirler, haram mıdır? Evet haramdır. Çünkü ölmeyecek kadar o da domuzun belli yerlerini yemek serbesttir. Yada susuz kalmayacak kadar alkol almak. Karnını iyice doyurmak değil. Veya karnını doyurmak zorunda kalırsa o ayrı vs. Pilavın yanına bişeylerde koymuşlarsa pilava hiç dokunmamalıdırlar.

Vakti zamanında bizde Yahudi ve Hristiyan mültecileri ülkeye aldık. Yahudiler aynı zulme İspanya'da uğrarken biz kapılarımızı açtık veya Protestanlar. Gayette devre göre iyi yaşadılar burada. Ben Müslümanlık konusunda batının tarafını tutmam. Orta Doğu'yu bu hale getiren gene batı olduğu aşikar. Ha elbette teröre ve sivillerin öldürülmesine karşıyım ancak batı bunun katmerlisini yaptı.

Avusturya bu kadar dikkatli olmak zorunda mıdır? Hayır hiç bir mecburiyeti yok, onlar domuz eti kor bunlarda ah ne zalimmiş der olur biter. Ekmek veren eli ısıramazlarda. Domuz koymasalar daha iyi belki maddi sebepler belki başka bir şeyler bilemem. Avusturya hoş görülü davranmak zorunda değil.

Sitelerde Paylaş

Adam olsalardı sapık islama inanmasalardı şimdi Suriyede islam terörü yoktu.

Aşkolsun zeus- ...

Yahu onlar canlarını kurtarma derdinde, herşeylerini kaybetmişler.

Onların biran evvel yardıma, bir parça ekmeğe, sıcak bir çorbaya ihtiyaçları var.

Neymiş efendim, suçları müslüman olmakmış. Yok daha neler...

Siz evvela kafanızı o sıcacık odanızdan dışarı çıkarsanız fena olmaz herhalde.

Öyle uzaktan gazel okumak elbette kolaydır...

Bu konuda haklısın yakında Avrupaya islam egemenliği gelecek. Avrupa islam şeriatıyla yönetilecek.

Avrupada oturmuş demokratik bir sistem var, öyle her önüne gelen bu düzeni değiştiremez.

Bu iş bu kadar kolay olsaydı, Türkiye çoktan şeriatla yönetilen bir islam devleti olurdu.

Hele ki Türkiyedeki eğitim seviyesini Avrupa ile kıyasladığınızda, şeriat düzeni Avrupanın kıyısından bile geçmez.

Sitelerde Paylaş

Neyin insanlik nasibinden bahsediyon sen. Bugün isidde katliam yapan dürzülerin yüzde 50 si hep cecen biliyormusun ?

Müslümanlarin kaninda var , kendi yasadigi ülkeleri bka cevirip , baska ülkeri istila edip oralarda huzur bozmaya..

Anliyorum savastan kaciyorlardida kendilerini güvenli bir yere götürüyorlardi ? Ama niye AVRUPA ? Seriatla icine sicilmis bin sürü arap ülkeisi , bin sürü müslüman ülkesi var oralara niye gitmiyorlar ?

Cünkü ne amacla burda olmak istedikleri belli.. O 10 yil önce burada iti sürüsü gibi cogalan cecenlerin altinda sol model BWM ler var bugün.. Bana öyle geliyor ki evet kefy catmak icin kaciyorlar...

Burda yasamadigin icin bilemezsin sen.. Hizsizlik , tecavüz , soygunculuk , kavga hersey var bu pisliklerde... Avusturyalilar sokaga cikamaz oldular.. Eskiden bisiklerimizi kapinin önüne güvenle koyabiliyorduk simdi kapinin önünde kitlesek bile ya tekeri calinir ya da koltugu... Son zamanlarda buraya siginmaci olarak gelen afganlar altlarinda güzel bisikletlede dikkat cekiyorlar.. Daha geldikleri anda yapitigi pislikler bunlarsa , bir 10 yili düsünmek istemiyorum bile. Bana bosuna insan nasibinden bahsetme , müslümandan adam madam olmaz..

Sitelerde Paylaş

Aşkolsun zeus- ...

Yahu onlar canlarını kurtarma derdinde, herşeylerini kaybetmişler.

Onların biran evvel yardıma, bir parça ekmeğe, sıcak bir çorbaya ihtiyaçları var.

Neymiş efendim, suçları müslüman olmakmış. Yok daha neler...

Siz evvela kafanızı o sıcacık odanızdan dışarı çıkarsanız fena olmaz herhalde.

Öyle uzaktan gazel okumak elbette kolaydır...

Avrupada oturmuş demokratik bir sistem var, öyle her önüne gelen bu düzeni değiştiremez.

Bu iş bu kadar kolay olsaydı, Türkiye çoktan şeriatla yönetilen bir islam devleti olurdu.

Hele ki Türkiyedeki eğitim seviyesini Avrupa ile kıyasladığınızda, şeriat düzeni Avrupanın kıyısından bile geçmez.

Müslüman her zaman suçludur. Sen kuranın türkçesini hiç okudun mu? İslam İşid El Kaide Boko haram demektir. İslam demek terör demektir.

Turan Dursun Din Bu kitabında islamı terörlerin terörü olarak tanımlar.

Suriye Wafa Sultan gibi dünyanın en büyük aydınını çıkarmış bir ülke. Suriyeliler ne yapıyor bu kadına sürekli küfür ediyor. Müslümanlar her türlü pisliği hak ediyor. Müslümanlar adam olsa Muhammed gibi bir sübyancının yerine, Wafa Sultan gibi büyük bir insanı dinlerdi.

Sitelerde Paylaş

Neyin insanlik nasibinden bahsediyon sen. Bugün isidde katliam yapan dürzülerin yüzde 50 si hep cecen biliyormusun ?

Müslümanlarin kaninda var , kendi yasadigi ülkeleri bka cevirip , baska ülkeri istila edip oralarda huzur bozmaya..

Anliyorum savastan kaciyorlardida kendilerini güvenli bir yere götürüyorlardi ? Ama niye AVRUPA ? Seriatla icine sicilmis bin sürü arap ülkeisi , bin sürü müslüman ülkesi var oralara niye gitmiyorlar ?

Cünkü ne amacla burda olmak istedikleri belli.. O 10 yil önce burada iti sürüsü gibi cogalan cecenlerin altinda sol model BWM ler var bugün.. Bana öyle geliyor ki evet kefy catmak icin kaciyorlar...

Siz o terör örgütlerinin içinde kimlerin faaliyet göstediğini nereden biliyorsunuz ?

Sizin gizli istihbarat yapan kaynaklarınız mı var ? :D

Bu yüzden böyle genelleme yapmanız, yanlış.

Evet; o kaçanlar, herşeyden evvel savaş mağdurları ve canlarını kurtarma derdindeler. Oradan kaçmayıpta ne yapacaklar dı ?. Nargile mi içseler di !

Ben de onların yerinde olsam, insan gibi yaşanacak bir yerlere gitmeye çalışırdım.

Ayrıca onların sadece Avrupaya gittikleri doğru değil. Bugün Türkiyede 2 Milyon civarında Suriyeli göçmen vardır ve bir o kadar da Lübnan da bulunmaktadır. Sadece başarabilenler taa Avrupaya kadar gelebilmektedirler.

Onlar Sizin keyfinizi bozmak için taa Avrupaya kadar gelmiyorlar, içiniz rahat olsun. Hayatta kalabilmek için bunu yapıyorlar. Bilmiyorum, hatta kalabilmek, Sizin için birşey ifade ediyor mu acaba ?

Ama tabii, Sizin gibilerin tuzu kurudur, yatağı sıcaktır, ölüm korkusu nedir bilmezler.

Halbuki Siz, Avrupada yaşayan bir yabancı olarak, onların bu yaşam kavgasını desteklemeniz gerekirdi !

Burda yasamadigin icin bilemezsin sen.. Hizsizlik , tecavüz , soygunculuk , kavga hersey var bu pisliklerde... Avusturyalilar sokaga cikamaz oldular.. Eskiden bisiklerimizi kapinin önüne güvenle koyabiliyorduk simdi kapinin önünde kitlesek bile ya tekeri calinir ya da koltugu... Son zamanlarda buraya siginmaci olarak gelen afganlar altlarinda güzel bisikletlede dikkat cekiyorlar.. Daha geldikleri anda yapitigi pislikler bunlarsa , bir 10 yili düsünmek istemiyorum bile. Bana bosuna insan nasibinden bahsetme , müslümandan adam madam olmaz..

Ben Avrupayı tanımasam ve Avrupa da olanları bilmesem, Size bu şekilde yanıt vermezdim herhalde. :D

Bak dostum, adi suçlar toplumun her kesimindeki insanlar tarafından işlenir. Dinsizi de, dindarı da suç işler. Bunları sadece müslümanlar yapıyor diyemezsiniz. Fazla abartmışsınız.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...