Jump to content

Merhaba!

Recommended Posts

Metin.

Bu foruma gerçek isminizle katılmanızın bazı sakıncaları olabilir. Metin bir nick olabilir ama soyadınızı kullanmamanız gerekiyor.

Gereken düzeltmeleri yaptım. Kullanmakta israr ederseniz, sorumluluğun size ait olacağını hatırlatıyorum.

Sitelerde Paylaş

Metin.

Bu foruma gerçek isminizle katılmanızın bazı sakıncaları olabilir. Metin bir nick olabilir ama soyadınızı kullanmamanız gerekiyor.

Gereken düzeltmeleri yaptım. Kullanmakta israr ederseniz, sorumluluğun size ait olacağını hatırlatıyorum.

Kararsızlık yaşadık ama, bulunduğumuz ortam oldukça sakin sorun olacağını zannetmem ama yinede düzenleme yapmış, tedbir almışsınız. Teşekkür ederiz. tarihinde Metın tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

En tatlı noktası ise bugüne kadar hiç tartışmamış olmamız, bana göre normal bir şey fakat, insanların çoğu garipsiyor tek nedeni ise tartışma konusunda pes etmeleri, tartışıp, tartıp doğru olan yoldan ilerlemek en sağlıklısı bana kalırsa.

Dünyada savaş olmasaydı güç paylaşımı olmazdı, güç isteyen biri hırslı olmalı. Hırs, heyecan. Bunların olması gerek. Her şeyi tahmin edebilseydik veya her şeye her şekilde sahip olabileceğimizi bilseydik heyecan ve tatmin olmazdı :)

Niye böyle dedinki?

Sizce?
Sitelerde Paylaş

Öncelikle merhaba, ismim Metin (19).

Yaşanılmış tüm geri zihniyete ve karanlığa çizgi çekmek ve tüm o hayalleri geride bırakmak, gerçek bir mucize olan dünyamıza dokunma vakti geldi.

Dünyayı kendi gözleri ile göremeyen ve hayalleri ile hareket eden tüm ilkel kavimlerin ortasında olsak bile!

Onların baskısı altında yaşıyor olsak bile!

Düşünme yetimizi kaybetmemizi isteseler bile!

Biz hep düşünmeye, sorgulamaya, soru sormaya, öğrenmeye devam etmemiz gerektiğini biliyoruz.

Sırf özgürüz diye, alkol ve sigara içerek mazoşist sembolünü temsil edemeyiz!

Sırf özgürüz diye, en iyi elbiseler ve saatler takmak zorunda değiliz!

Sırf özgürüz diye, kendimizi tamamlanmış hissedemeyiz!

Neden doğduk ve gerçekten 70 yıllık muhteşem serüveni boş ve kapalı gözlerle mi geçirmeliyim?

- AS-LA!

Tüm soruların ve merak edilenin peşinden gitmek için acıyan ve daha önce hiç açılmamış gözlerimizin yeni bir mum ışığı ile acılar içinde açılması, öğrenilmesi uğruna giden yolda ne varsa görmek için...

Ben Metin (Metin) ve benimle aynı düşünceleri paylaşan sevgili hayat arkadaşım Minnoş ) için, sizlere yeniden sevgi ile selamlıyorum.

Yolculuk etmeyi seviyorum ama varmaktan nefret ederim!

Albert Einstein

hoşgeldin

sınırlı vaktini (yarın ölebilirsin unutma) burada heder etmek istiyorsan sen bilirsin

benden sana tavsiye ateizm delilsiz isbatsız bir sanı zan iddia hezzeyan ... dır

bu yolda gidersen hem dünyada hem ahirette kaybedersin

şunun gibi:

İBADET ne büyük bir ticaret ve saadet, fısk ve sefahet ne büyük bir hasâret vehelâket olduğunu anlamak istersen, şu temsîlî hikâyeciğe bak, dinle:

Bir vakit iki asker uzak bir şehre gitmek için emir alıyorlar.

Beraber giderler. Ta yol ikileşir.

Bir adam orada bulunur, onlara der:

"Şu sağdaki yol, hiç zararı olmamakla beraber, onda giden yolculardan ondan dokuzu büyük kâr ve rahat görür.

Soldaki yol ise, menfaati olmamakla beraber, on yolcusundan dokuzu zarar görür.

Hem ikisi kısa ve uzunlukta birdirler.

Yalnız bir fark var ki, intizamsız, hükûmetsiz olan sol yolun yolcusu çantasız, silâhsız gider.

Zahirî bir hiffet, yalancı bir rahatlık görür.

İntizam-ı askerî altındaki sağ yolun yolcusu ise, mugaddî hülâsalardan dolu dört okkalık bir çanta

ve heradüvvü alt ve mağlûp edecek iki kıyyelik bir mükemmel mîrî silâhı taşımaya mecburdur."

O iki asker, o muarrif adamın sözünü dinledikten sonra, şu bahtiyar nefer sağa gider.

Bir batman ağırlığı omuzuna ve beline yükler. Fakat kalbi ve ruhu, binlerbatman minnetlerden ve korkulardan kurtulur.

Öteki bedbaht nefer ise askerliği bırakır, nizama tâbi olmak istemez, sola gider.

Cismi bir batman ağırlıktan kurtulur; fakat kalbi binler batman minnetler altında ve ruhu hadsiz korkular altında ezilir.

Hem herkese dilenci, hem herşeyden, her hadiseden titrer bir surette gider.

Ta mahall-i maksuda yetişir; orada âsi ve kaçak cezasını görür.

devamı:

http://www.erisale.com/#content.tr.1.44

Sitelerde Paylaş

hoşgeldin

sınırlı vaktini (yarın ölebilirsin unutma) burada heder etmek istiyorsan sen bilirsin

benden sana tavsiye ateizm delilsiz isbatsız bir sanı zan iddia hezzeyan ... dır

bu yolda gidersen hem dünyada hem ahirette kaybedersin

şunun gibi:

İBADET ne büyük bir ticaret ve saadet, fısk ve sefahet ne büyük bir hasâret vehelâket olduğunu anlamak istersen, şu temsîlî hikâyeciğe bak, dinle:

Bir vakit iki asker uzak bir şehre gitmek için emir alıyorlar.

Beraber giderler. Ta yol ikileşir.

Bir adam orada bulunur, onlara der:

"Şu sağdaki yol, hiç zararı olmamakla beraber, onda giden yolculardan ondan dokuzu büyük kâr ve rahat görür.

Soldaki yol ise, menfaati olmamakla beraber, on yolcusundan dokuzu zarar görür.

Hem ikisi kısa ve uzunlukta birdirler.

Yalnız bir fark var ki, intizamsız, hükûmetsiz olan sol yolun yolcusu çantasız, silâhsız gider.

Zahirî bir hiffet, yalancı bir rahatlık görür.

İntizam-ı askerî altındaki sağ yolun yolcusu ise, mugaddî hülâsalardan dolu dört okkalık bir çanta

ve heradüvvü alt ve mağlûp edecek iki kıyyelik bir mükemmel mîrî silâhı taşımaya mecburdur."

O iki asker, o muarrif adamın sözünü dinledikten sonra, şu bahtiyar nefer sağa gider.

Bir batman ağırlığı omuzuna ve beline yükler. Fakat kalbi ve ruhu, binlerbatman minnetlerden ve korkulardan kurtulur.

Öteki bedbaht nefer ise askerliği bırakır, nizama tâbi olmak istemez, sola gider.

Cismi bir batman ağırlıktan kurtulur; fakat kalbi binler batman minnetler altında ve ruhu hadsiz korkular altında ezilir.

Hem herkese dilenci, hem herşeyden, her hadiseden titrer bir surette gider.

Ta mahall-i maksuda yetişir; orada âsi ve kaçak cezasını görür.

devamı:

http://www.erisale.com/#content.tr.1.44

lan genemi deli said?

la islam foruma gırıyorum nurcular buraya gelıyom nurcular kurtuluş yokmu sızden??

su deli saidin saçmalıklarını yazmayın.

Sitelerde Paylaş

@dr.Kemal

Ne diyorsun anlamadım ki ben, uzun yazmışsın ve yazdıklarının çoğu Türkçe dilimizde mevcut olmayan kelimeler, hoca değilim. Biraz duru ve sade bir dil kullanman dileği ile, iyi forumlar...

tarihinde Metın tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dünyada savaş olmasaydı güç paylaşımı olmazdı, güç isteyen biri hırslı olmalı. Hırs, heyecan. Bunların olması gerek. Her şeyi tahmin edebilseydik veya her şeye her şekilde sahip olabileceğimizi bilseydik heyecan ve tatmin olmazdı :)

Sizce?

Ne bileyim abicim bana normal geldiler...

Sitelerde Paylaş

Ne bileyim abicim bana normal geldiler...

14 yaşındayken sevgili olduğun bir kişiyle 5 yıl sürdüreceksin, üstüne bu kişiyle beraber foruma üye olup gerçek ismini vereceksin :) Yazılar da değişik geldi genel olarak.

Ben anormal değil, değişik dedim. Aynı zamanda sempatik de buldum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...