Jump to content

Namazın faydaları...

Recommended Posts

Arkadaşlar anlayamadığım bir konu var şu Araplar nasıl bir günah işlemişse eğer 5 vakit namaz kılıp sürekli birbirinin anüsüne bakıyorlar. Herhalde hepsi homofobik olup duruyorlar. Eş cinsellik büyük bir günah değil mi? Sanırım vakti zamanında Tanrı veya Tanrılar büyük bir oyun oynamış Araplar’lar ile şimdi aynı günah Türklerin boynunda. Siz ne düşünüyorsunuz merak ettim…

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar anlayamadığım bir konu var şu Araplar nasıl bir günah işlemişse eğer 5 vakit namaz kılıp sürekli birbirinin anüsüne bakıyorlar. Herhalde hepsi homofobik olup duruyorlar. Eş cinsellik büyük bir günah değil mi? Sanırım vakti zamanında Tanrı veya Tanrılar büyük bir oyun oynamış Araplar’lar ile şimdi aynı günah Türklerin boynunda. Siz ne düşünüyorsunuz merak ettim…

ateist arkadaşların zeka seviyelerini göstermesi açısından ibretlik paylaşım olmuş

tebrikler

Sitelerde Paylaş

Arkadaşım bu sözleri söylemek için yanlış zamanı seçmişsin. Şu an ortalık çok karşık. Hala anlamadım Minevra da kim yoksa kız arkadaşın filan mı? Kolay kolay kimliğinden İslam hanesini çıkartamazsın Türkiye’nin ne kadar kirli bir organizasyon olduğunun bilincinde değilsin herhalde. Seni çiğ çiğ yerler herhalde intihara eğilimli birisisin. Seni daha önce uyarmıştım yaptığın yanlış konusunda. Yoksa Brave Hearth filmini mi çevirmemizi bekliyorsun. Seni çiğ çiğ yeriz…

Sitelerde Paylaş

Olmamış

Namaz için ben şunu söylemek istiyorum. Allah koskoca alemleri yaratsın. 200 milyar galaksi ve her galakside 200 milyar yıldız yaratsın sonra gelsin bunların içinde toz zerresi kadar olmayan dünyada insanın alnını secdeye getirmesini istesin. İnsanın o başı secdeye gelince mi anlaşılıyor bi kişinin allaha inandığı ibadet ettiği.

Eski dünyada görüyoruz. kral,efendi, kral-tanrı önünde aşağı olduğunu belirtmek için secde edildiğini. Buradan türediğini düşünüdürüyor bu secde etme olayı. Ayrıca şeytanı yok edebilecekken secde etti etmedi tartışmasına görmekse bambaşka bi konu

Sitelerde Paylaş

Arkadaşım bu sözleri söylemek için yanlış zamanı seçmişsin. Şu an ortalık çok karşık. Hala anlamadım Minevra da kim yoksa kız arkadaşın filan mı? Kolay kolay kimliğinden İslam hanesini çıkartamazsın Türkiye’nin ne kadar kirli bir organizasyon olduğunun bilincinde değilsin herhalde. Seni çiğ çiğ yerler herhalde intihara eğilimli birisisin. Seni daha önce uyarmıştım yaptığın yanlış konusunda. Yoksa Brave Hearth filmini mi çevirmemizi bekliyorsun. Seni çiğ çiğ yeriz…

Sende kimsin yoksa şeriat mahkemesi filan mu kurdunuz benim için. İntihara meyilli olduğumu iyi bildin. Kimseden korkmuyorum ölüm benim için bir kurtuluş olacak. Türkiye gibi kirli bir ülkede yaşamaktansa ölmek ya da ülkeyi terk etmek daha iyi. Biz bilimden bahsediyoruz siz ise inançtan bahsediyorsunuz bu yüzden anlaşamıyoruz sizi gibi Muslim pislikler. Cehenem olsa eğer hepinizin sonsuza kadar yanmanızı dilerdim. Böyle pislik bir ülke olamaz sizin gibi muslim pislikleri içinde yaşamaktansa ölmek daha iyi. Hadi kurun şeriat mahkemesini. Ben daha önce gözümü kapamadan aranızdan sıyrılmak için intihar ettim. Tekrar deneyebilirim. Beni korkutamazsınız. Cehenemin dibine gidin bunu diliyorum…

Sitelerde Paylaş

Her insan, hayatın coşkun denizinde, özellikle zorluk ve sıkıntı anlarında, kendi deruni ıstırap ve kaygılarını yatıştırmak için sağlam bir manevi sığınağa ihtiyaç duyar. Gerçek şu ki bu sığınak Allah'ı anmaktan başka bir şey olamaz.
Allah Teala çöyle buyurur:
.Bilin ki, ancak Allah'ı anmakla kalpler güvene kavuşur.(1)
Yüce Allah'ın bizim ibadetimize hiçbir ihtiyacı yoktur; ama bizler, Allah'a ve onunla ilişki vesilesi olan ibadet ve namaza muhtacız. Namaz, kul ile Yüce Allah arasında sürekli bir irtibat vesilesidir. Zayıf ve güçsüz insanın, güçlü ve kadir olan Allah Teala ile bu manevi ilişkisi, çeşitli zorluklar karşısında insana güç verir. Hayatın zorluklarında şaşkınlığa uğramış insan, sadece Allah'a yönelmekle huzura kavuşabilir ve namaz insanın Allah'a yönelmesini, O'na bağlanmasını sağlar. Çünkü niyet, iftitah tekbiri, fatiha ve fatihadan sonra bir surenin okunması, rüku, secde, teşehhüt, selam ve namazın diğer vacip ve şartları insanın kalbini Allah'a yönlendirecek özelliğe sahiptir. Namaz kılan bir mümin, her gece ve gündüz, beş defa bütün varlığıyla Allah'a yönelmektedir.
Bir pusulanın denizdeki gemiye hedefe doğru kılavuzluk etmesi gibi namaz da mümini, sürekli olarak, en yüce hedef olan lıkaullahh'a (Allah'a kavuşmaya) doğru kılavuzluk etmekte ve onu yanlış yollara sapmaktan korumaktadır.

Sitelerde Paylaş

Namazın faydası, egsersiz yapmaya üşenen kişilere bir haraket getirmesi diyebiliriz

Zararı ise; insan bu şekilde programlanmış haraketleri, zamanla çok önemli bir gereklilik gibi algılamaya başlayabilir.

Ve rutinleşen ibadetler, insani sorumluluklar kadar önemli hale gelerek, kişide daha fazla dindarlaşmaya sebep olacaktır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...