Jump to content

Erkek Uyanış Hareketi

Recommended Posts

53 minutes ago, Kafkaslı said:

Adam alkollü olabilir, yine de iyi cesaret. Bana kalırsa kocası böyle bir durumu göremiyor olamaz ve o evlilik çoktan bitmiş sanki. 

Kadınları bu konuda hiç anlamıyorum zaten, madem mutsuz ve başka erkeklerin ilgisine açsın, ayrıl işte. Erkek için de aynısı geçerli ve cinsellik tek faktör olamaz, belli ki birbirlerinden soğumuşlar artık.

Evliliklerin çoğu iki sebepten biter. Maddi sorunlar ve cinsellik.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 508
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

10 dakika önce, malta erigi yazdı:

Öncelikli sebepler arasında bu saydıkların var ancak başka sebepler de eklenince taraflar uzaklaşıyor ve cinsellikten de soğuyorlar yani bu çift için bence geri dönüş olmayabilir. Yabancı bir adamın karısını öpmesinden rahatsız olmayan bir koca ve bu adamın ilgisine kayıtsız kalamayan bir kadın, tablo ortada bence.

tarihinde Kafkaslı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

@anibal

Bir kızın değişmeye başladığını anlamayı kolaylaştıracak yollar var mı? 

Ne tarz sorularla, onun şuanki kişiliğini yoklayabiliriz? 

Her türlü kızla uzun ilişki kurulabilir mi? 

Özür dilemek nasıl olmalı, bunu anneme karşı bile beceremiyorum, özür dilemiyorum direk, ardından fırça yiyorum. Geçmiş gitmiş bir şey için özür pek bir şey ifade etmiyor benim için. Ama insanlar kendilerine nasıl davranılmasını isterler? 

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, CinleriGorenAdam said:

@anibal

Bir kızın değişmeye başladığını anlamayı kolaylaştıracak yollar var mı? 

Ne tarz sorularla, onun şuanki kişiliğini yoklayabiliriz? 

Her türlü kızla uzun ilişki kurulabilir mi? 

Özür dilemek nasıl olmalı, bunu anneme karşı bile beceremiyorum, özür dilemiyorum direk, ardından fırça yiyorum. Geçmiş gitmiş bir şey için özür pek bir şey ifade etmiyor benim için. Ama insanlar kendilerine nasıl davranılmasını isterler? 

Pek yok, ama farkedersin, aynı şeylere bakacaksın genelde. 

Her türlü kızla uzun süreli ilişki kurulabilir elbette. Fakat, soru, o kız buna değer mi? 

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, CinleriGorenAdam said:

Bu soru kendimin en değerli olduğu anlamına geliyor... 

Elbette.

3 hours ago, CinleriGorenAdam said:

@anibal

Evlenilecek kız gözüyle bakılan, ailelerce o hep hoş görülen kızlar ne kadar gerçekler? 

Evlenmek neyi değiştirir? 

Aileler, çok zaman, evliliğin bir halt olmadığını, ama her iki taraftan bir şeyler beklediğini kavramış olurlar. Özellikle "yuvayı dişi kuş yapar" mevzusunu da bir şekilde anlamış olurlar. Doğrusu şu ki, kızı yatağa atana kadar her şey senin sırtında. Ama ondan sonra birlikteliği sürdürmek kadının sorumluluğu. İşte o yüzden bir vizyonun olmalı, kadında o vizyona ulaşman için sana destek olacak bir şey bulmalı. Bu noktada konu, kadının erkeğe ne kadar destek olabildiği. Ki, doğru elde edilip doğru elde tutulan kadın bunu yapar, hemde mutlu olur.

Bu noktada, şu gözden kaçar. Kadının içindeki güdüler, tabiri caizse iyi bir ev kadını olmak yönündedir. Fakat, ön koşul, evi, daha doğrusu yuvayı hissedebilmesidir. Bunu ev kadını olarak anlama sığ bir şekilde. Erkeğin hayatına sahip çıkan, her açıdan ona destek olan. 

Fakat, senin kızla bunun yürümesi için, hayata bakışınızın tutması gerekiyor. Senin de onu iyi güdebilmen gerekiyor. O bir hayalperest, bu halde, sende öyle isen, güzel güzel hayallerde yaşar gidersiniz, ama hayatın gerçekleri orada duruyor olur, çok zaman kafanıza vurur. Yapman gereken, basitçe, sürekli bir hayal balonu oluşturup onu içinde tutman olacaktır.

Erkeklerin en sık düştükleri hata, kadını güya el üstünde tutmalarıdır. Bu kadın içinde yanlıştır. Bırakın, kirli donunuzu yıkasın, elbisenizi ütülesin, size yemek yapsın. Bulaşıkları yıkasın. ama onları beğenin, hiç yoktan. Onun böyle yapmasının sizi iyi hissettirdiğini gösterin. Takdir edin. Teşvik edin. BU, kadınlar için önemli bir husus. Ama bazı kadınlar için vital husustur, öyle kadını ciddi şekilde etkiler. Fakat, senin kız için o bir elde tutma aracı yada etkileme hususu değil. Bu gibi ev işleri, arasıra birlikte yaparak, dikkat et, birlikte yaparak, yani o yemeği yapsın sen bulaşığa bak değil, mesela bulaşığı birlikte yıkamanız şeklinde, ikinizi bir çerçevede tutacaktır. Onunla birlikte seks dışında da bir şeyler yapıyor olmanız lazım. 

Seks konusu, her kadın için önemli. Bir kadın boşalamıyorsa, o işte muhakkak bir terslik vardır, yani ilişkide, bu da kadını bir türlü doğru kadın moduna sokamaz. Bu sorunu çözmen lazım. Ben Haydar Dümen değilim, seks hedesi falan pek bilmem. Ama şansına internet bu konular üzerinde kaynakla dolu. Cinsel gücü artıran yiyecekler, teknikler falan falan. Ama en önemlisi, spor, ondan iyi hiç bir şey gelmez bünyeye.

Teknik olarak, bu uçarı, azgın kız, seni işinden gücünden başka her işe sürükler. Elbette her erkekte aynı değil, herkesin derdi de o değil. Ama genel olarak, bir erkeğe en iyi kadın, gerçekci-seksi reddeden tiplerdir. Böyle kadınlar genelde erkeklerin yükünü almakta, onu erkek gibi yaşatmakta ve ev hayatının yükünü sırtlanmakta daha başarılı olurlar. Hem kadın hem dost, hem de idareci olmakta başarılıdırlar, yollarını kaybetmezler, saçma salak tripler ile kafa ütülemezler.

Fakat, bu diğer kadınlar tu kakadır demek değil. Onlarda, başka açılardan erkeğe çok şey katabilir. Fakat, gördüğün gibi, illa da evlenelim, ötesinde hayatı düşünen, hayatın gerçeklerini düşünen yok. Okul ne oldu senin bitti mi? Umrunda değil. Benle fingirdeşene kadar biraz dersine çalış, ne bileyim, KPSS çalış, TUS'a hazırlan falan var mı? Seni geleceği hazırlıyor, senin geleceğini düşünüyor mu? Bebek bebek falan, senin planların var mı, atıyorum bir dünya turu yapayım hayalin var belki, umrunda mı? Koysun kucağına bebeği, işin yoksa onu büyütecem diye didin dur. Cepteki son parayı da koyalım, illa beni düz, ötesi hikaye kafasında, bilmem anlatabiliyor muyum? Elbette bebeğin(iz) olacak, ama şu an acaba senin önceliğin bu mu, hiç düşünüyor mu? 

Onu seviyorsan, cidden, ona bebekten başka hayaller verebilmen lazım. O başarısızlıkların, ezikliklerin kadını. Hayatını bir sürü başarısızlık, aptallık ile siktirmiş biri. Ve tek umudu, kendine kalanı, bir bebek yapmak, belki hayatta bir haltı, kedi olalı tutacağı bir fare olacak o bebek. Eğer onu seviyorsan, "sana sımsıkı sarılırım hep, sen bağırsanda, ciyaklasanda, beni tekmeleyip kovalasanda seni bırakmam, hep sımsıkı kollarımda kalırsın." demen iyi bir netice verebilir. 

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, anibal yazdı:

İşte o yüzden bir vizyonun olmalı, kadında o vizyona ulaşman için sana destek olacak bir şey bulmalı.

1 saat önce, anibal yazdı:

Elbette bebeğin(iz) olacak, ama şu an acaba senin önceliğin bu mu, hiç düşünüyor mu? 

Bir vizyonum yok, haliyle ona da bahsedemiyorum, günüm için yaşıyor gibiyim

Ama güçlü bir powerlifter olup 300 kilo squata ulaşmak ya da ne bileyim tanınan ve beğenilen bir sesim olsun istemiyorum değil, fakat bunlar için varımı yoğumu verecek bir yapım veya bir çevrem yok.

Ailem doktor olmamı istedi oluyorum işte, müzik hobidir dedi, spor zorunluluk değildir dedi. Kızlar kasa bakmaz dedi babam mesela, kafana ve parana bakarlar dedi. 

Babam yanılıyor biliyorum, pek kız arkadaşı olmamış, olana da parasını yedirmiş, kendini kullandırmış. 

Tanınan bir cerrah olacağım da diyemiyorum, sevemeyip öğrenmek zorunda olduğum derslerim, sınıfı geçemezsem kaybedeceğim burslarımı düşündüğüm bir hayata sahibim. Bir de yanlış davranırsam kaybedip pek de kolay bulamayacağım hayalperest ve seks meraklısı sınıf arkadaşım var. 

Burdan sana sormak beni gerçekten rahatlatıyor, ve sana sorarken her seferinde kendime, her şeyi yanılarak öğrenmek zorunda değilim diyorum. Sağol iyi ki varsın. 

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, CinleriGorenAdam said:

Bir vizyonum yok, haliyle ona da bahsedemiyorum, günüm için yaşıyor gibiyim

Ama güçlü bir powerlifter olup 300 kilo squata ulaşmak ya da ne bileyim tanınan ve beğenilen bir sesim olsun istemiyorum değil, fakat bunlar için varımı yoğumu verecek bir yapım veya bir çevrem yok.

Ailem doktor olmamı istedi oluyorum işte, müzik hobidir dedi, spor zorunluluk değildir dedi. Kızlar kasa bakmaz dedi babam mesela, kafana ve parana bakarlar dedi. 

Babam yanılıyor biliyorum, pek kız arkadaşı olmamış, olana da parasını yedirmiş, kendini kullandırmış. 

Tanınan bir cerrah olacağım da diyemiyorum, sevemeyip öğrenmek zorunda olduğum derslerim, sınıfı geçemezsem kaybedeceğim burslarımı düşündüğüm bir hayata sahibim. Bir de yanlış davranırsam kaybedip pek de kolay bulamayacağım hayalperest ve seks meraklısı sınıf arkadaşım var. 

Burdan sana sormak beni gerçekten rahatlatıyor, ve sana sorarken her seferinde kendime, her şeyi yanılarak öğrenmek zorunda değilim diyorum. Sağol iyi ki varsın. 

Merak etme, onun gibi kız bulmak kolay, derdin buysa. Ama o senin için "özel, eşsiz" bir kızsa, işte o zaman herşeye değer. 

Tanınan, beğenilen bir sese sahip olmak, belki zor olabilir, biraz başka konu. Ama gidip öyle şey gibi kas yapmak pek akıl işide değil. Hani, hobi edersin, seversin öyle olmayı ama, öyle değilse, çok kasman gerekmiyor. Fakat, mesela, her sabah, iyi kötü dolu sırt çantası ile 2400 m koşabilirsen, bak o sana acayip kas yaptırmaz, fakat, acayip "taş gibi" erkek yapar, anladın sen onu. iyi kötü biraz tıp eğitimin var, basitçe, sağlıklı olacak kadar en azından, işleyen demir olup ışıldayacak kadar yani.

Mantığı baskın olan sensin, onu kullanmaktan çekinme. Ve evet, maalesef yaşanmak zorunda olan bir hayat var. Ve onun içinde, doktor olman gerekiyor, tamam, illa şart değil ama, şu an senin için en kolay, en basit olan bu. Hayatın o "mecburi" tarafını aşarsan, ötesi, kendi hayallerin falan daha kolay olacaktır. Siz pek bilmezsiniz, bir Cüneyt ARKIN vardı, efsanevi Yeşilçam yıldızı. O da bir doktordu. Ferhat Göçer, seversin ya da sevmezsin, geenl cerrahtı diye hatırlıyorum. Çok doktor arkadaşlarla fasıllar da yaptık mesela. Doktor olmak, ötesini yaşamaya engel değil.

Maalesef, işte o aile güdülmesi, biz gibi ülkelerin başında bir dert. Aileler de haklı, geleceği olmayan bir ülkede yaşıyoruz, bu da yeni bir şey değil, yıllardır böyle, taaa benim çocukluğumdan beri. Yurtdışında beni en çok garipseten konu, hiç bir yerde "ne olacak bu memleketin hali" mevzusu olmayışıydı. ama Türkiye'de, çocukluğumdan beri, her tür toplantı, berber, kahvehane muhabbeti, eninde sonunda memleketi kurtarmaya çıkar. 

Hal bu olunvca, aileler çocuklarının bir şekilde garantide olmasını elbette istiyor. Haksızda sayılmazlar. Fakat, hayat planlaması denen şeyden bihaber olnuyor. Hayat, spora, müziğe vs. ve diğer hobilere bir yer açmadan, yaşanmış olmaz. Okumak, çalışmak falan buna engel değildir. Mesele, hayatını doğru planlayabilmendir, zor iş değildir, ama genelde çoğumuz yapamayız. 

Böyle kötü düzenlerde, insanların genelde sığınağı hayalleri ve umutları olur. Bu da pozitif geri besleme yapar, bu düşüklüğü, ezikliği tekrar besler. Sonuçta toplum, yobaz, cahil, dinci bir güruh olur, sanat önce yok olur, o hayaller güzel şeyler yaratmaya değil, cennette sikilecek hurilere falan tahvil olur, toplum batar gider. Bu kervana katılmaktan kaçınman gerekiyor, kendin için öncelikle.

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, anibal yazdı:

Merak etme, onun gibi kız bulmak kolay, derdin buysa. Ama o senin için "özel, eşsiz" bir kızsa, işte o zaman herşeye değer. 

Tanınan, beğenilen bir sese sahip olmak, belki zor olabilir, biraz başka konu. Ama gidip öyle şey gibi kas yapmak pek akıl işide değil. Hani, hobi edersin, seversin öyle olmayı ama, öyle değilse, çok kasman gerekmiyor. Fakat, mesela, her sabah, iyi kötü dolu sırt çantası ile 2400 m koşabilirsen, bak o sana acayip kas yaptırmaz, fakat, acayip "taş gibi" erkek yapar, anladın sen onu. iyi kötü biraz tıp eğitimin var, basitçe, sağlıklı olacak kadar en azından, işleyen demir olup ışıldayacak kadar yani.

Mantığı baskın olan sensin, onu kullanmaktan çekinme. Ve evet, maalesef yaşanmak zorunda olan bir hayat var. Ve onun içinde, doktor olman gerekiyor, tamam, illa şart değil ama, şu an senin için en kolay, en basit olan bu. Hayatın o "mecburi" tarafını aşarsan, ötesi, kendi hayallerin falan daha kolay olacaktır. Siz pek bilmezsiniz, bir Cüneyt ARKIN vardı, efsanevi Yeşilçam yıldızı. O da bir doktordu. Ferhat Göçer, seversin ya da sevmezsin, geenl cerrahtı diye hatırlıyorum. Çok doktor arkadaşlarla fasıllar da yaptık mesela. Doktor olmak, ötesini yaşamaya engel değil.

Maalesef, işte o aile güdülmesi, biz gibi ülkelerin başında bir dert. Aileler de haklı, geleceği olmayan bir ülkede yaşıyoruz, bu da yeni bir şey değil, yıllardır böyle, taaa benim çocukluğumdan beri. Yurtdışında beni en çok garipseten konu, hiç bir yerde "ne olacak bu memleketin hali" mevzusu olmayışıydı. ama Türkiye'de, çocukluğumdan beri, her tür toplantı, berber, kahvehane muhabbeti, eninde sonunda memleketi kurtarmaya çıkar. 

Hal bu olunvca, aileler çocuklarının bir şekilde garantide olmasını elbette istiyor. Haksızda sayılmazlar. Fakat, hayat planlaması denen şeyden bihaber olnuyor. Hayat, spora, müziğe vs. ve diğer hobilere bir yer açmadan, yaşanmış olmaz. Okumak, çalışmak falan buna engel değildir. Mesele, hayatını doğru planlayabilmendir, zor iş değildir, ama genelde çoğumuz yapamayız. 

Böyle kötü düzenlerde, insanların genelde sığınağı hayalleri ve umutları olur. Bu da pozitif geri besleme yapar, bu düşüklüğü, ezikliği tekrar besler. Sonuçta toplum, yobaz, cahil, dinci bir güruh olur, sanat önce yok olur, o hayaller güzel şeyler yaratmaya değil, cennette sikilecek hurilere falan tahvil olur, toplum batar gider. Bu kervana katılmaktan kaçınman gerekiyor, kendin için öncelikle.

Anibal bu gerçekçi ve seksi reddeden kadınlar iş güç konuşan ciddi insanlar mı olurlar genelde ?

Hep hayat zorluklarindan bahseden ve işine sıkı sıkıya sarılan,hesabını kitabını bilen kadınlar gerçekçi ve seksi reddeden kadınlar mıdır?

Sitelerde Paylaş
9 minutes ago, adalet123 said:

Anibal bu gerçekçi ve seksi reddeden kadınlar iş güç konuşan ciddi insanlar mı olurlar genelde ?

Hep hayat zorluklarindan bahseden ve işine sıkı sıkıya sarılan,hesabını kitabını bilen kadınlar gerçekçi ve seksi reddeden kadınlar mıdır?

Sen hangi kadının iş güç konuşmayı sevdiğini gördün ki? Bu tür kadınlar laf yapmaz, icraat yapar, neyse iş yapar geçer. 

O tür kadınların hep öyle olması şart değil. Fakat, konu bir erkek ve birliktelik olunca, o şekilde davranacak kadınlar, özellikle o tür kadınlardır. 

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, anibal yazdı:

Sen hangi kadının iş güç konuşmayı sevdiğini gördün ki? Bu tür kadınlar laf yapmaz, icraat yapar, neyse iş yapar geçer. 

O tür kadınların hep öyle olması şart değil. Fakat, konu bir erkek ve birliktelik olunca, o şekilde davranacak kadınlar, özellikle o tür kadınlardır. 

Peki genelde hangi konulardan bahsederler?

Onlarla konuşurken nelere dikkat etmeliyiz?

Sitelerde Paylaş
10 minutes ago, adalet123 said:

Peki genelde hangi konulardan bahsederler?

Onlarla konuşurken nelere dikkat etmeliyiz?

Herşeyden, siyaset, ekonomi, arabalar falan. Deneyci olanlar, gezilerden, organizasyonlardan filan konuşmaktan, oyun oynamaktan falan hoşlanır. Yatırımcı olanlar, insanların psikolojik tahlillerini yapmaktan, onlar üzerine konuşmaktan hoşlanır.

Genel kaide, ne kadar dinler ve onu konuşturursan, o kadar iyi.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, anibal yazdı:

Herşeyden, siyaset, ekonomi, arabalar falan. Deneyci olanlar, gezilerden, organizasyonlardan filan konuşmaktan, oyun oynamaktan falan hoşlanır. Yatırımcı olanlar, insanların psikolojik tahlillerini yapmaktan, onlar üzerine konuşmaktan hoşlanır.

Genel kaide, ne kadar dinler ve onu konuşturursan, o kadar iyi.

Anibal,yatırımcı olanlar seksi reddeden deneyciler ise meşru öyle değil mi?

Bu her zaman böyle midir?

Sitelerde Paylaş
43 minutes ago, adalet123 said:

Anibal,yatırımcı olanlar seksi reddeden deneyciler ise meşru öyle değil mi?

Bu her zaman böyle midir?

Değil. Yatırımcı, bir erkeği alıp kendine erkek yapmak kafasında olan. Deneyci ise, kimden ne alırsam alırım, denerim, hangisi iyiyse ona bakarım kafasında olan.

Sitelerde Paylaş
On 15.04.2019 at 17:06, malta erigi said:

Maddi sorunlardan bir evlilik bitmez. Ama para varsa veya taraflardan biri parasız kalacaksa, bitmesi gereken bir evlilik sürebilir, ki bu aslında daha korkunç bir durumdur.

Sitelerde Paylaş
9 minutes ago, anibal said:

Maddi sorunlardan bir evlilik bitmez. Ama para varsa veya taraflardan biri parasız kalacaksa, bitmesi gereken bir evlilik sürebilir, ki bu aslında daha korkunç bir durumdur.

Hatunun alışık olduğu ekonomik rahatlık ortadan kalktığında öyle bir bitiyor ki abi... hiç tanıyamamışım bu kadını diyorsun. 

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, malta erigi said:

Hatunun alışık olduğu ekonomik rahatlık ortadan kalktığında öyle bir bitiyor ki abi... hiç tanıyamamışım bu kadını diyorsun. 

O evlilik zaten sürmemesi gereken evlilik, söyledik ya bunu. Bir kadın ya da erkek, doğru bir evlilik durumunda, paraya pula bakmaz, dahası genelde o sorun pek yaşanmaz. 

Sitelerde Paylaş
On 15.04.2019 at 22:25, anibal yazdı:

Eğer onu seviyorsan, "sana sımsıkı sarılırım hep, sen bağırsanda, ciyaklasanda, beni tekmeleyip kovalasanda seni bırakmam, hep sımsıkı kollarımda kalırsın." demen iyi bir netice verebilir. 

Bunu deyince, travma yaratan son sevgilisinin 2. Versiyonuna benzediğimi söyledi. Kendisi takıntılı bir herifti. Kızın peşini 6 ay bırakmamış falan, yüzyüze de konuşmuştum. 

Sonra biraz geri vites atıp, ölçülü olduğumdan,

Onu benim yapmak istemediğimden

beni mutlu ediyorken onu mutlu etmek istediğimden bahsettim. 

Artık birkaç hedefimi açıkladım, gerçekçi insanlar kadar arka çıkamıyor bana, yardım etmek isteği fazla değil, daha çok benim hayatıma çok karışmak idtemiyormuş gibi hissediyorum. 

Bana duygusal değilsin dedi. Sessiz bir arkadaşıma, daha ağırbaşlı ve olgun dedi, haliyle kendimi hafiften savundum, 

Sessizliğin anlamsızlığını ve eksikliğini anlattım. 

Ben zaten sesi çıkan yaramaz biriyim onun gözünde. 

Sitelerde Paylaş
On 17.04.2019 at 00:09, malta erigi yazdı:

On 17.04.2019 at 00:12, anibal yazdı:

O evlilik zaten sürmemesi gereken evlilik, söyledik ya bunu. Bir kadın ya da erkek, doğru bir evlilik durumunda, paraya pula bakmaz, dahası genelde o sorun pek yaşanmaz. 

Maddiyat yüzünden biten evliliklere ben de çok şahit oldum ve oluyorum. Sanırım doğru kişiler olmaktan öte maddi problemler insanlarda büyük ruhsal çöküntü yaratıyor ve birbirlerine saldırmaya başlıyorlar yani maddi sorun bir çeşit travma yaratıyor diyebiliriz.

Evlilik insan doğasına ne kadar uygun acaba? Doğru kişiye denk gelirse insan çok uzun yıllar sürer demişti anibal ancak etrafta hiç böyle bir örnek göremiyoruz, daha doğrusu zorla evlilik yürütmeye çalışanlar çoğunlukta, garip bir durum...

tarihinde Kafkaslı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...