Jump to content

Faşist ateist..

Recommended Posts

Aslında Kam bilmeden önemli bir noktaya temas etmişsin. Faşizm denen şey toplumun cinnet geçirmesidir. Bu cinnetin sebepleri vardır.

Almanya 1930'lar ve Irak 2010'lar işgal sonrası tepki toplumlarıdır. Bunu söylemek faşizmi olumlamak anlamına gelmez. Bir vakanın sebeplerini açıklamak ayrı şeydir, onu olumlamak ayrı şeydir.

Faşizm kavramını hollywood filmlerinden öğrenenler için, faşizm bir karakter özelliğidir. Toplumsal ve siyasal olaylardan bağımsızdır. O yüzden bu liberal ahmaklar, faşizmi psikoterapi ile tedavi etmeye çalışırlar. Ciddiye alınacak insanlar değil ama çok yaygara yapıyorlar.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 80
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Milliyetçilik, Devletçilik, Grupçuluk tanrı inancının coğrafya üzerine yayılmış şeklidir.

Bir birliktelik ve semboller bütünlüğü oluşturulur. Bunun %100'ü inançtır

Şimdi bunu savunmak için bazı andavallar doğadan kolonilerden örnek vermeye kalkacak

İnanmayın

İnsan türü en fazla 200-300 bireylik klanlar şeklinde birlik kurabilen bir tür (örnekleri hem insanlarda hem de primatlarda gözünüzün önünde ve geçmişte mevcut, bakın, bana sormayın)

200-300 bireylik gruplarda bu milliyetçilik, devletçilik, grupçuluk, sökmez

Bu ancak iki klanı kandırıp bir araya getirip amaçları doğrultusunda gütmek için kandıran bir uyanığın tasarımı.

İnsan icadı

Bu icad uyanıklara verim sağladığından hep kullanırlar.

Bu icadın ardında ise tanrı inancı, yani din vardır.

Nokta!

Sitelerde Paylaş

Aslında Kam bilmeden önemli bir noktaya temas etmişsin. Faşizm denen şey toplumun cinnet geçirmesidir. Bu cinnetin sebepleri vardır.

Almanya 1930'lar ve Irak 2010'lar işgal sonrası tepki toplumlarıdır. Bunu söylemek faşizmi olumlamak anlamına gelmez. Bir

vakanın sebeplerini açıklamak ayrı şeydir, onu olumlamak ayrı şeydir.

Faşizm kavramını hollywood filmlerinden öğrenenler için, faşizm bir karakter

özelliğidir. Toplumsal ve siyasal olaylardan bağımsızdır. O yüzden bu liberal ahmaklar, faşizmi psikoterapi ile tedavi etmeye çalışırlar. Ciddiye alınacak

insanlar değil ama çok yaygara yapıyorlar.

Bilmeden değil.

Sen , sanki biz almanya da Nazizm'in Almanların can sıkıntısından yükseldiğini dusunuyormusuz gibi davranıp açıklama yaptın.

Çok gereksiz oldu.

Muhakkak ki faşizm ya da komünizm gibi uç ideolojilerın yükselişe geçmesi için bir kriz ortamına ihtiyaç duyar.

Mesela son olarak bu Yunanistan da ırkçı altın şafak partisi de çok guclenmisti o da seçimi kazanabilirdi ama solcular kazandı.

Sitelerde Paylaş

Birisi kediyle köpeği yan yana beslemiş, bunlar arkadaş olmuşlar, bunu gören bir mal ''asıl doğaları yanlış, dostlukları gerçek'' demiş. Neticede malmış, köpeğin sadece o kediye yaklaşımı dostçaymış, diğer kedileri boğup gebertmek için çıldırıyormuş, ama mal gözlemci doğayı inkar edip mal öğretilerle yönlendiriyormuş kendini, mal kalmış hep.

Sitelerde Paylaş

Milliyetciler bir toplumun en alt tabakazi en cahil en gerizekali adamlaridir.

Buradaki milliyetci gerizekalilar ile yobaz dindarlar arasinda fark yok❗

Liboşlar da dünyanın en aptal, en bencil, en şımarık, en şerefsiz, en yalaka insanlarıdır.
Sitelerde Paylaş

En gerizekalıca ve aşağılık olan tek şey omurgasızlıktır. Karaktersizlik ve vizyonsuzluktur.

Ne faşizm ne komünizm ne şeriat ne de diğer eğilimler değil. Çünki tüm bu eğilimlerde insanların yanlış ta olsa doğru da olsa bir vizonu vardır.Bu eğlimlere sahip insanların omurgası vardır.

Geri kalan ''modern liiberiteryan'' ibnetorlar (burada gördüğümüz gibi) herşeye ''ama bu da bir başka din'' diyip hayatlarını tamamen pasif nihilizme dayandırmış ''bizim dünya görüşüne ihtiyacımız yok öyle genişiz ki herşeyi alırız'' kafasıyla yaşıyorlar.

Milliyetçiliğin ne olduğunu bilmeyenler milliyetçilik düşmanları, milliyetçiliği, milliyetçiliğin ne olduğunu bilmeyen milliyetçilik yandaşlarıdan öğrenmiş.. İki taraf ta ne bok yediğini bilmiyor.

Milliyetçilik mhp li olmak değildir. Kafanızı gömdüğünüz anadolu toprağından çıkarın da hayata biraz daha geniş bakın.

Dünya siyaseti ATV-ODA TV çatışmasından ibaret değil. Daha geniş.

Bir insanın kendi evini ve ev halkını korumak istemesi, daha iyi şartlara taşımak istemesi gericilik yada aptalca bir din değildir. Genetik mirasla gelen haklı bir istektir.

Herşeyi türkiye odaklı düşünmeyin. Herşeyi kürt-türk kavgasına indirgemeyin.

Dünya bunlardan daha geniş çünkü.

Faşizm i eleştiren tipler sözde solcu-sosyalistci kişiler.

2. dünya savaşında gerçek faşizme karşı savaşmış gerçek sovyet askeri yanında bir omurgasız ibnetorlar olarak kalırlar.

Gerçek komünistlerin bile kendilerince bir vizyonu vardı, onlarda faşistti, örnek aldığınız Stalinin askerleri bugün milliyetçi sandığınız ''ülkücü'' öküzlerden bin kat daha milliyetçiydi.

tarihinde ad hominem tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kafanız basmayınca, aklınız ermeyince küfüre başlıyorsunuz. Ama jargon kısa. İki tane kelime var; ırkçı ve faşist. Biraz kızınca faşist, daha fazla sinirlendiyseniz ırkçı diyorsunuz. İki kelime ile küfür etmek de tam rahatlatmıyordur be Apsimon. Şöyle ağız dolduran birkaç küfür daha olsaydı keşke. Eskiden Revizyonist vardı, opürtünist vardı, şovenist vardı, sosyal şoven vardı... Ne güzeldi o günler değil mi Apsimon?

İslamcıların küfür galerisi daha geniş. Kafir, münkir, zındık, müşrik, münafık, tağut... Seç beğen saydır. Son zamanlarda en beğendiğim islamcı küfürü tağut. Çok güzel kelime değil mi tağut. Isırmayacağını bilsem bir İslamcı ile münakaşaya girip bana tağut demesini bekleyeceğim. Çok güzel tağut ya.

Apsimon, bana bir daha kızdığında tağut da desene.

- Kahbeler polisimizi öldürdüüüüüüü

- Kahbeler askerimizi öldürdüüüüüü

- Karısı daha hamileydiiiiiiii

- Kansızlar vicdansızlarrrrrrr

dimi ya,

Burda bir tespitte bulunuyorum. Senin üzerine alınman da doğal. Burda Irkçılık yapan malum şahısların arasında sende varsın. Arkadaşlarına haksızlık etme! Vurun dibine ırkçılığın nasıl olsa Suriyeli,Iraklı ve Kürt çocukların zerre değeri yok.

Sitelerde Paylaş

Suriyeli,Iraklı ve Kürt çocukların zerre değeri yok.

Senin anlamadığın onlara değer vermek ''Zorunluluğu'' diye bir şey yok, neden ''değer vermek zorundasınız'' baskısı yapıyorsunuz? zorunda mıyız?

Sitelerde Paylaş

Bir ırkçı olarak zorunda değilsiniz.

Şiddet dili kullanan sensin, baskı yapan sensin, ama ırkçı ben oluyorum, öyle mi? Sen hümanistlik batağına saplanmış kavram karmaşası yaşayan birisin.

İnsan-merkezcilik tanrı-merkezcilik terkedilince benimsenen bir dindir.

Sitelerde Paylaş

Şiddet dili kullanan sensin, baskı yapan sensin, ama ırkçı ben oluyorum, öyle mi? Sen hümanistlik batağına saplanmış kavram karmaşası yaşayan birisin.

İnsan-merkezcilik tanrı-merkezcilik terkedilince benimsenen bir dindir.

Hı tamam, hatırını mı karacam.

Doğal ayıklamanın eleğinden düşüverirsiniz inşallahhhh

Sitelerde Paylaş

Hitlerde milliyetçi faşist ateistti. Avrupanın içine etti gitti. Hitlerin hatta islamı öven yazıları vardır.

Milliyetçilikte din gibi ulusları savaştırmak için uydurulmuştur.

Hitler ateist degildi. Inanan bir bireydi. Dinin toplumlari yonelndirmedeki etkisini cok iyi biliyordu. SS subaylari hristiyan birligine uye olmak zorundalardi. Hicbir nazi uyesi afaroz edilmemistir katolik kilisesi tarafindan hatta yardim dahi etmislerdir.

Sitelerde Paylaş

- Kahbeler polisimizi öldürdüüüüüüü

- Kahbeler askerimizi öldürdüüüüüü

- Karısı daha hamileydiiiiiiii

- Kansızlar vicdansızlarrrrrrr

dimi ya,

Burda bir tespitte bulunuyorum. Senin üzerine alınman da doğal. Burda Irkçılık yapan malum şahısların arasında sende varsın. Arkadaşlarına haksızlık etme! Vurun dibine ırkçılığın nasıl olsa Suriyeli,Iraklı ve Kürt çocukların zerre değeri yok.

Bana ırkçı dediğinin farkındayım. Senin Amerikan think-tank'larında üretilmiş osuruk fikirlerin dışında söz söyleyen herkes ırkçı zaten.

Suriyeli, Iraklı ve Kürt çocuklara ne öneriyorsun? El ele sokaklarda dans etmeyi, barış dili konuşmayı... Başka? Var mı herhangi bir önerin? Herhangi bir ekonomik, sosyal bir fikir var mı senin kafanda ya? Samimi olarak soruyorum bunu. Kapı çarpan 14 yaş ergeni gibi çemkirmekten başka bir fonksiyonunuz var mı şu dünyada?

O değil de, bana niye tağut demiyorsun? Irkçı deme demiyorum, hobi olarak yine de. Ama tağutu ihmal etme.

Sitelerde Paylaş

Sen araplaşmışları Türk olarak görüyorsun anlaşılan.

Benim kimleri Türk olarak gördüğüm burada bir değer ifade etmiyor ki. Dışarıdakilerin Türkleri nasıl gördüğü önemli. Ben şu anda görünmekte olan Türklerden nefret ediyorum. Irkımdan aleni bir şekilde utanıyorum.

Sitelerde Paylaş

Faşist kelimesi çok ağır bir kelime ulu orta konuşmak doğru değil. Asıl sorun müslüman osmanlı kafasından kurtulamayan her fraksiyondan görüşten ideolojiden ateist müslümanlardır. Bu ateistler veya dinsizler hep müslüman kafası ile bakarlar olaylara.

tarihinde Protagoras tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bana ırkçı dediğinin farkındayım. Senin Amerikan think-tank'larında üretilmiş osuruk fikirlerin dışında söz söyleyen herkes ırkçı zaten.

Suriyeli, Iraklı ve Kürt çocuklara ne öneriyorsun? El ele sokaklarda dans etmeyi, barış dili konuşmayı... Başka? Var mı herhangi bir önerin? Herhangi bir ekonomik, sosyal bir fikir var mı senin kafanda ya? Samimi olarak soruyorum bunu. Kapı çarpan 14 yaş ergeni gibi çemkirmekten başka bir fonksiyonunuz var mı şu dünyada?

Öneri ve fikirlerim bu forumda bolca paylaşıldı. Birinci önerimi belirttim. Bu islamo-faşist devlet aygıtını red etmek. Özellikle güç aygıtlarını. Suriye ve Irak ı kana bulayan bu taşeron örgütlenmeyi red edebiliyormusun? Daha dün bu devlet aygıtı gdoğuda aşiretleri topladı. Hani pkk feodaliteye dayanıyordu ? Kürt halkını feodal bataklığa mahkum ederek mi pkk dan kurtaracaksınız? Emperyalizm ve gericilikle kol kola bir devletin var. Güç aygıtlaarını tabulaştırıp yücelten biri mi bana barış dilinden bahsedecek.

Kana susamış islamcı bir yobazın saltanatı sürsün diye savaş naraları atılıyor. "Şehit" olan bir güvenlik görevlisi bile bunun farkında ya siz? Daha dün bir "şehit" yakını adama hakaret etti diye içeri atıldı. Kızı ile ilgili beğenmediği karar yüzünden yargı mensuplarını sürdü.

Peki devlet aygıtında en ufak bir umut belirtisi var mı? Hala Işid ve El kaide ye silahlar gidiyor. Bu nasıl organizasyondur? Bu devlet nasıl bu bataklığa saplandı? Soruyormusunuz?

akVatancı olman ve bu devlet aygıtlarını yücelttiğin yalan mı? Başkanın sınırları kevgire dönmüş devletinin genelkurmay başkanına kefil değil mi? Bu genelkurmay başkanı sahibinin her dediğini şak diye yapıp selam durmuyor mu?

Önerilerimi beğenmiyorsun ve suçlamalarıma da maddi gerçeğe dayalı cevaplar üretmiyorsun. Varsa yoksa AB-D... Tamam AB-D olsun orda da rezilsiniz ya! ABD nin cuvalcı generalinden madalya alan paşa bozuntusuna kefil olup nasıl antiemperyalist olunuyor bir anlatıversen. Boy boy büyük nutuklar pkk taşerondur ancak tsk milli ordu. Natoyu ve boynunuza taktıkları tasmaları bilmesek neredeyse inanacaz

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...