Jump to content

Recommended Posts

''Türk torunu'' isimli kullanıcının faşizan yazıları sebebiyle en azından uzaklaştırma almasını site yönetimine öneriyorum.

Faşistleri susturarak kendinize benzeteceğinizi mi sanıyorsunuz?

Size benzeyince de faşist olmaktan kurtulamayacak ama..

Bence sizin gibi düşünenler daha büyük faşisttir.

Burası kanun nezdinde suç olmayan her konunun tartışıldığı özgür bir forumdur.

Sitelerde Paylaş

Bence senin gibi akıl ve mantıktan yoksun,öngörüsüz insanları uzaklaştırmalılar.Senin gibilere kalsa 20 milyon arabı getirip,ülkenin içine sıçar,sonra da kasıla kasıla pişkince bunla övünür.Sınırlar kalkmalıymış,tek bir dil konuşulmalıymış.Sınırları kaldır bakalım,Türkiye iki güne ne oluyor.İyi kötü bir ülkemiz var,onunda içine etmeye çalışıyor bu humanist sevimsizler.

Sitelerde Paylaş

Bence senin gibi akıl ve mantıktan yoksun,öngörüsüz insanları uzaklaştırmalılar.Senin gibilere kalsa 20 milyon arabı getirip,ülkenin içine sıçar,sonra da kasıla kasıla pişkince bunla övünür.Sınırlar kalkmalıymış,tek bir dil konuşulmalıymış.Sınırları kaldır bakalım,Türkiye iki güne ne oluyor.İyi kötü bir ülkemiz var,onunda içine etmeye çalışıyor bu humanist sevimsizler.

seni hiç anlamadım kusura bakma??

Sitelerde Paylaş

seni hiç anlamadım kusura bakma??

.çok azda olsa milliyetçilik az da olsa türklük aşkı var bu milletin içinde

onuda kaybetmeyelim diyor kuzey ışıkları.

yoksa elindeki bir avuç toprağını s..ke. s...ke alırlar elinden diyor.

kısaca özet gectım sayın yonca

bence kuzey doğruda soyluyor.

ne ırkçılık nede milliyetçilikte aşırıya gitmedim ben ve gıtmemde.

ama tcye gelen surıyelılerın ne bok yedıgı ortada.

o yüzden kuzeye hak verıyorum.

Anlayamazsın boşver

Sitelerde Paylaş

''Türk torunu'' isimli kullanıcının faşizan yazıları sebebiyle en azından uzaklaştırma almasını site yönetimine öneriyorum.

Bu forumda dağda teröristlk yapmış birisi de,ailesi ile ensest ilişki yaşayan birisi de,Hitlere hayran olan birisi de,ışid elemanı olmuş birisi de yazabilmeli..Bu konuda en ufak bir sansür olmamalı..

Sitelerde Paylaş

Türk torunu adlı faşistin susturulması, atılması ya da uyarılması gerekmemelidir. Trollük yapmayan, konuyu boş laflarla baltalamayan herkesin düşüncelerini paylaşmakta hakkı olmalıdır, bu; düşünce özgürlüğünün gerekliliği hususuna dayandığı gibi asla romantik, sevecen ya da insani* (o ne demekse artık) bir temele dayanmaz. Gayet çıkarcı, savaşgir ve acımasız bir temel olan karşıdakinin düşüncesini tam anlamıyla bilip onun düşüncesini karşı argümanla yerle bir etmek ve zamanla düşüncesine taraf bulamamasını garantilemek temennisinden doğar. Fakat bu atma yasaklama uyarma durumlarındaki kişiye güç kullanarak haddini bildirme çabaları, türk torunu gibi bireylerin gerçek hastalıklı düşüncelerini söyleyememesine, düşüncelerinin ve tabi ki kendisinin yerle bir edilme süresinin gereksizce uzamasına yol açacaktır. Ayrıca ezilen, güç kullanılan biri olacağından bazı romantik, gerçekliklerden uzak, saf arkadaşlarca kendine destek de bulacaktır.

Ayrıca bu forumun serverları türkiyede mi bilmiyorum, eğer öyle ise yasalar çerçevesinde suç olmayan şeyleri konuşmak zorunda olduğumuzu bir adminin söylemesi mantıklı gelebilir, fakat eğer öyle değilse bu lafı etmenin hiç bir anlamı yoktur, hatta bu laf bu forumu kullananlara çok büyük hakaret ve ihanettir.

Sitelerde Paylaş

Sen iki cümleyi aşabilen mesajlar yazabilirsen, belki fikrini beğenmediğin insanlarla tartışıp onları mahçup edersin. Ama olmuyor değil mi? Yaftayı boynuna as, şikayet et gitsin. Anca bu kadarını beğenebiliyorsun.

Ya Yonca, biz sabahlara kadar çay sigara içip tartışan kuşaklardık. Ne oldu da böyle mızmız insanlara dönüştünüz? Şuna bak ya, tartışmada yenemediği adamı yönetime şikayet ediyor. Utanmadan kendine sosyalist diyor bir de. Tartışmadan kaçan sosyalist gördüm. Kıyamet alameti.

Sitelerde Paylaş

Sana tavsiyem , o beğenmediğin yazarı yok say. Hiç ipleme yani.

Rica diye başlık açIP , modaratöre şikayet etmen çok komik.

Sitelerde Paylaş

Kişilerin fikirlerini dile getirmesine, sapkın da olsa, herhangi bir yaptırım uygulamanın pek faydası olduğunu zannetmiyorum.

Ancak benim uyuz olduğum, bunlar içindeki kin ve nefretlerini dışa yansıtırken hakaretvari söylemler kullanmaları ve kişisel olarak saldırmaları. Maazallah forum sürekli küfürlü, argolu ileti yazma modunda.

Hadi görelim bakalım, adam gibi küfür/hakaret etmeden fikirlerinizi dile getirebilecekmisiniz ?!

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen iki cümleyi aşabilen mesajlar yazabilirsen, belki fikrini beğenmediğin insanlarla tartışıp onları mahçup edersin. Ama olmuyor değil mi? Yaftayı boynuna as, şikayet et gitsin. Anca bu kadarını beğenebiliyorsun.

Ya Yonca, biz sabahlara kadar çay sigara içip tartışan kuşaklardık. Ne oldu da böyle mızmız insanlara dönüştünüz? Şuna bak ya, tartışmada yenemediği adamı yönetime şikayet ediyor. Utanmadan kendine sosyalist diyor bir de. Tartışmadan kaçan sosyalist gördüm. Kıyamet alameti.

bak şimdi sana tekrar anlatmaya çalışayım olayı lütfen iyi oku şimdi marksist olduğunu iddaa ediyorsun yanlış mıyım? markiszmin iki kolu vardır 1-Sosyalizm 2-Materyalizm(diyalektik) sen bu ikisini birbirinden ayrı düşünüyorsun birini reddetip birini yarım yamalak bildiğin kadar savunuyorsun oysaki bu iki fikir birbirini tamamlar bunu sizin toplu olarak anlamanız lazım sosyalizm bir sentezdir senin dediğin yoldan gidilecekse inin çok uzun sürer bunun için ne eekçi sınıfların zamanı var ne nefesi ne de isteği.

Sitelerde Paylaş

Ben bu foruma yeni üye oldum. Ama uzun zamandır takip ediyorum.burada ateistten çok müslüman var ve genelde hakaret etmeden tartışamıyorlar. Biz onların arasına girdiğimizde ise yine aynı şekilde hakaretlere maruz kalıyoruz hatta atılıyoruz.Burda herkes fikrini özgürce söyleyebiliyor ve burayı özel yapanda bu zaten. Yoksa onlardan bir farkımız kalmaz.!

Sitelerde Paylaş

bak şimdi sana tekrar anlatmaya çalışayım olayı lütfen iyi oku şimdi marksist olduğunu iddaa ediyorsun yanlış mıyım? markiszmin iki kolu vardır 1-Sosyalizm 2-Materyalizm(diyalektik) sen bu ikisini birbirinden ayrı düşünüyorsun birini reddetip birini yarım yamalak bildiğin kadar savunuyorsun oysaki bu iki fikir birbirini tamamlar bunu sizin toplu olarak anlamanız lazım sosyalizm bir sentezdir senin dediğin yoldan gidilecekse inin çok uzun sürer bunun için ne eekçi sınıfların zamanı var ne nefesi ne de isteği.

Marksizm bir dogma değildir. Bir metottur. Biz Marks'ı ayet ezberlemek için okumayız. Çağımızın sorunlarını anlamamıza yarayacak yöntemleri Öğrenmek için okuruz. Ama her söylenenin her çağa uygun olduğunu düşünmeyiz. Marks'ta emperyalizm analizi yoktur. Bu Çağda emperyalizm analizi olmadan devrimci olamazsınız.

Emperyalizm aydınlanma devrimini hedef almıştır. Tespit budur. Bütün stratejimiz bu tespit üzerine kuruludur. Bu yüzden milli demokratik devrimci ve milliyetçiyiz. Bu çağın devrimcisi böyle olunur. Marks'tan ayet ezberleyerek değil.

Sitelerde Paylaş

Marksizm bir dogma değildir. Bir metottur. Biz Marks'ı ayet ezberlemek için okumayız. Çağımızın sorunlarını anlamamıza yarayacak yöntemleri Öğrenmek için okuruz. Ama her söylenenin her çağa uygun olduğunu düşünmeyiz. Marks'ta emperyalizm analizi yoktur. Bu Çağda emperyalizm analizi olmadan devrimci olamazsınız.

Emperyalizm aydınlanma devrimini hedef almıştır. Tespit budur. Bütün stratejimiz bu tespit üzerine kuruludur. Bu yüzden milli demokratik devrimci ve milliyetçiyiz. Bu çağın devrimcisi böyle olunur. Marks'tan ayet ezberleyerek değil.

Marks'ın fikirlerinin bir çoğu günümüz dünyasında hala ilerici konumdadır özellikle anti milliyetçi fikirleri.Devrim yapmak düzeni yenilemek revize etmek değildir onu tamamen yok etmek yerine daha iyisini koymaktır ancak sizin devrim fikrinizde bu yok ilerici pozisyonda durmuyorsunuz bu yüzden ancak karşı devrimci olur sizden.

Marks'ın fikirleri ileriki kuşaklar içinde silinecek ve sosyalist dünyada yeni fikirler doğacak çünkü etki değişecek ve haliyle tepkide.Marksın emperyalizm analizi var ancak çağa uygun değil katılıyorum o sonuçta 2 yy. önce yaşadı gayet doğal ancak hali hazırda geçerli fikirlerini yok sayamazsın bu durumda sosyalistde olamazsın!

Sitelerde Paylaş

Marks'ın fikirlerinin bir çoğu günümüz dünyasında hala ilerici konumdadır özellikle anti milliyetçi fikirleri.Devrim yapmak düzeni yenilemek revize etmek değildir onu tamamen yok etmek yerine daha iyisini koymaktır ancak sizin devrim fikrinizde bu yok ilerici pozisyonda durmuyorsunuz bu yüzden ancak karşı devrimci olur sizden.

Marks'ın fikirleri ileriki kuşaklar içinde silinecek ve sosyalist dünyada yeni fikirler doğacak çünkü etki değişecek ve haliyle tepkide.Marksın emperyalizm analizi var ancak çağa uygun değil katılıyorum o sonuçta 2 yy. önce yaşadı gayet doğal ancak hali hazırda geçerli fikirlerini yok sayamazsın bu durumda sosyalistde olamazsın!

Güzel kardeşim. Marksist olmak istiyorsan Marks'ın kendisini oku. Marks'ı okuyup sana tefsir eden ruhbanları boşver.

Marks'ta anti-milliyetçilik diye birşey yoktur. Marks siyasi konularda çok az yazmıştır. Marks bir ekonomist ve filozoftur. Bugün Karl Marx diye bir adamın adını biliyorsak, siyasi konulardaki yazılarından dolayı değil, ekonomi analizleri sebebi iledir. Güncel siyasi konularda pek yazısı yoktur. Olanlarda da senin anladığın anlamda bir anti-milliyetçilik yoktur.

Marks Rus-Alman savaşında Almanya'yı desteklemiştir. Ne Hans ne İvan dememiştir. Yesinler birbirlerini de dememiştir. Çünkü Almanya (Prusya) o zamanlar Çarlık Rusyası'na oranla daha ilerici bir konumu temsil etmekte idi. Yani Marks kendi vatanı olan Almanya'yı Rusya'ya karşı yaptığı savaşta desteklemiştir. Senin anladığın anlamda milliyetçilik yapmıştır.

Senin Marksizm sandığın şeyin adı kozmopolitizmdir. Marksizm ile ilgisi yoktur. Ulusötesi finans kapitalin ideolojisidir. Kendi çıkarlarına uygun olmayan ulusal devletleri yıkarak dalgalarına bakmak istiyorlar. Maalesef sizin gibi genç kardeşlerimize bu amaçlarını Marksizm adı altında paketleyip sattılar.

Sitelerde Paylaş

Güzel kardeşim. Marksist olmak istiyorsan Marks'ın kendisini oku. Marks'ı okuyup sana tefsir eden ruhbanları boşver.

Marks'ta anti-milliyetçilik diye birşey yoktur. Marks siyasi konularda çok az yazmıştır. Marks bir ekonomist ve filozoftur. Bugün Karl Marx diye bir adamın adını biliyorsak, siyasi konulardaki yazılarından dolayı değil, ekonomi analizleri sebebi iledir. Güncel siyasi konularda pek yazısı yoktur. Olanlarda da senin anladığın anlamda bir anti-milliyetçilik yoktur.

Marks Rus-Alman savaşında Almanya'yı desteklemiştir. Ne Hans ne İvan dememiştir. Yesinler birbirlerini de dememiştir. Çünkü Almanya (Prusya) o zamanlar Çarlık Rusyası'na oranla daha ilerici bir konumu temsil etmekte idi. Yani Marks kendi vatanı olan Almanya'yı Rusya'ya karşı yaptığı savaşta desteklemiştir. Senin anladığın anlamda milliyetçilik yapmıştır.

Senin Marksizm sandığın şeyin adı kozmopolitizmdir. Marksizm ile ilgisi yoktur. Ulusötesi finans kapitalin ideolojisidir. Kendi çıkarlarına uygun olmayan ulusal devletleri yıkarak dalgalarına bakmak istiyorlar. Maalesef sizin gibi genç kardeşlerimize bu amaçlarını Marksizm adı altında paketleyip sattılar.

Bak şimdi ben marksı da diğer sosyalist alt yapılı devrimcileride çok okudum şunu gör artık milliyetçilik emperyalizmin karşısında duramaz onun oyuncağından farksız ama evet bazı durumlarda milliyetçilerde sol tarafından desteklendiler ama bu günlük bir çıkar durumu idi.Dünyanın hiçbir milliyetçi gücü Emperyalizme karşı duramaz zaten bu hareketler teori gereğide birleşemez bu durumda nasıl oluyorda gücü bölmemiş oluyor bu köhne fikir? Ayrıca bu fikrin hiçbir geleceği de yok bunu destekleyenlerden ciddi anlamda şüphe ediyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...