Jump to content

KUTSALLAŞTIRMA!

Recommended Posts

Anlam olarak dini görünse de, dinden çıkan insanlarda da görülebilmekte, anlam verme veya bir şeye bağlanma ihtiyacı sanırım.

Tanrı merkezli yaşama veda ettikten sonra bir kısmı nihilizme yakın hissetse de kendini, diğer bir kısmı ''Tanrı yoksa yerine insanı koyalım'' şeklinde yaklaşım sergileyerek ''İnsan Hayatı Kutsaldır'' diyerek insan merkezli bir yaşantı sürdürmeye başlıyor.

Birçok ateizme yeni başlayan arkadaşta görüldüğü bilinen şu yaklaşım ''vay Afrika'da açlıktan ölüyor insanlar'' hümanizmi sonradan ''Orası neresi'' ye dönüşür. Yani aslında sizi hiç ilgilendirmediğini fark edersiniz. ''İnsan hayatı kutsaldır'' diyorsanız hala, değildir, kutsal diye bir şey yoktur.

Tanrıyı öldürmek zordur, beyninizin bir yerlerinde ''ihtiyaç'' olarak anonslar gelir, tanrı saçma olduğu için yerine koyulası şeyler arayışında olursunuz, koymayın! yerine bir şey.

Sitelerde Paylaş

Sigarayı bırakınca ağzıma birşeyler koymadım..

Saçmalama..!

Konunun ana karakterinin kendin olduğunu nerden çıkardın, konuyu anlamamışsın bile ''hayır o ben değilim'' diye zıplıyorsun, anlayan anladı. Zorlanıyorsan anlamakta yorum yazmamayı tercih et.

Sitelerde Paylaş

Sigarayı bırakan pek çok insan tanıdım kimsi bıraktıktan sonra ağzında bir boşluk olduğu için dudaklarının arasına bir şey koyma ihtiyacı duydu, kimisi duman çekmeye alıştığı için farklı makineler ile buhar benzeri şeyleri çekerek bunu gideri, parmaklarının arasında tutmaya alışan bile bilirim. Veya şöylede denilebilir boş konuşma

Sitelerde Paylaş

Konunun ana karakterinin kendin olduğunu nerden çıkardın, konuyu anlamamışsın bile ''hayır o ben değilim'' diye zıplıyorsun, anlayan anladı. Zorlanıyorsan anlamakta yorum yazmamayı tercih et.

Hayatında kaç tane dinsizle tanıştın?

Tanrı'nın yerine birşey koymayın filan..Kafamdan silip attığım Allah yerine,Angelina Jolie koydum..Yatıp kalkıp ona tapıyorum,sanane..

Sigarayı bırakan pek çok insan tanıdım kimsi bıraktıktan sonra ağzında bir boşluk olduğu için dudaklarının arasına bir şey koyma ihtiyacı duydu, kimisi duman çekmeye alıştığı için farklı makineler ile buhar benzeri şeyleri çekerek bunu gideri, parmaklarının arasında tutmaya alışan bile bilirim. Veya şöylede denilebilir boş konuşma

Bak ya..Niye ben bir boşluk hissetmedim?Niye şu an ağzım boş?

İlk aylar zor ama sonrasında ağzında bir boşluk filan hissetmezsin..Saçmalamayın..

Sitelerde Paylaş

Hayatında kaç tane dinsizle tanıştın?

Tanrı'nın yerine birşey koymayın filan..Kafamdan silip attığım Allah yerine,Angelina Jolie koydum..Yatıp kalkıp ona tapıyorum,sanane..

Sen konuyu anlamadığın gibi ateistlerle ilgili konuştuğumu da anlamamışsın,

bişeye tapmandan bana ne? Ben ateistlere konuşuyorum, tapıyosan değilsindir ateist ve üzerine alınıp ucuz laflar etme,

saygısız biri olsaydım sana odun derdim ama değilim ve demiyorum.

Sizin tapmalarınız hayatlarınızı adamalarınız zerre umrumda değil, isterseniz çükünüze tapın.

Konu ilk mesajda anlatıldı, kapasiteniz yetmediyse anlamaya yazıp konuyu baltalamayın, lütfen.

Sitelerde Paylaş

Birçok ateizme yeni başlayan arkadaşta görüldüğü bilinen şu yaklaşım ''vay Afrika'da açlıktan ölüyor insanlar'' hümanizmi sonradan ''Orası neresi'' ye dönüşür. Yani aslında sizi hiç ilgilendirmediğini fark edersiniz. ''İnsan hayatı kutsaldır'' diyorsanız hala, değildir, kutsal diye bir şey yoktur.

Bunun böyle olduğunu Siz nereden biliyorsunuz ?

Tanrıyı öldürmek zordur, beyninizin bir yerlerinde ''ihtiyaç'' olarak anonslar gelir, tanrı saçma olduğu için yerine koyulası şeyler arayışında olursunuz, koymayın! yerine bir şey.

Fazla abartıyorsunuz. Olmayan Tanrıları yoketmek neden zor olsun ?

Size zor geliyorsa, orasını bilemem.

Sitelerde Paylaş

Bunun böyle olduğunu Siz nereden biliyorsunuz ?

Fazla abartıyorsunuz. Olmayan Tanrıları yoketmek neden zor olsun ?

Size zor geliyorsa, orasını bilemem.

Niye herkes üzerine alınıyor anlamıyorum, aferin size herşey çok basitmiş bravo tebrikler, sizin biraysel aşmışlığınız bizim konumuz değil, alınıp karşı çıkacağınız bir şey de yok, zaten konuda ''Diğer bir kısım'' olarak belirtildi, kendinizi istediğiniz kategoriye koyun, konunun baş karakteri sen değilsin, sana söylenmiş gibi alınıp yazmana gerek yok.

Bu forumda odunlarla mücadeleden konuları bir türlü konuşamıyoruz, bunlar kendilerini ermiş ateist zannediyor ve trollük yaptıklarını bile fakedemiyorlar, şizofren kabullenir mi şizofren olduğunu, odun da aynı.

Sitelerde Paylaş

Niye herkes üzerine alınıyor anlamıyorum, aferin size herşey çok basitmiş bravo tebrikler, sizin biraysel aşmışlığınız bizim konumuz değil, alınıp karşı çıkacağınız bir şey de yok, zaten konuda ''Diğer bir kısım'' olarak belirtildi, kendinizi istediğiniz kategoriye koyun, konunun baş karakteri sen değilsin, sana söylenmiş gibi alınıp yazmana gerek yok.

Bu forumda odunlarla mücadeleden konuları bir türlü konuşamıyoruz, bunlar kendilerini ermiş ateist zannediyor ve trollük yaptıklarını bile fakedemiyorlar, şizofren kabullenir mi şizofren olduğunu, odun da aynı.

Yavaş ol delikanlı. Hemen öyle her cevaba alınmanın alemi yok, ve kimse Siz beğeneceksiniz diye Sizi yanıtlamıyor.

Kimse de üzerine alınmıyor. Size öyle geliyorsa, o Sizin sorununuz !

Son cümlenizi Size iade ediyorum. Cevabı beğenmeyen, kısa yoldan hemen hakaretvari söylemlere geçiyor.

Ben de Sizin gibi argolu üslubu olanlara uyuz oluyorum, tamam mı ?!

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yavaş ol delikanlı. Hemen öyle her cevaba alınmanın alemi yok, ve kimse Siz beğeneceksiniz diye Sizi yanıtlamıyor.

Kimse de üzerine alınmıyor.

Evet aynen dediğim gibi; olmayan Tanrıları kaale almanın bir alemi yok.

Son cümlenizi Size iade ediyorum, cevabı beğenmeyen, kısa yoldan hemen hakaretvari söylemlere geçiyor.

Ben de Sizin gibi argolu üslubu olanlara uyuz oluyorum, tamam mı ?!

Alınmadım, konuya kafanın basmadığını, kutsallaştırma ile ilgili tek bir söz fikir beyan etmeyip, cahilce daldığını sana izah ettim, seni tanımlarken odun demem oduna hakarettir, şimdi fikri olmayan cahil arkadaşım konuyu kirletme, troll'sün ve senin fikirlerinle ilgilenmiyorum, sende benimkilerle ilgilenip kirletme konuyu.

Sitelerde Paylaş

Alınmadım, konuya kafanın basmadığını, kutsallaştırma ile ilgili tek bir söz fikir beyan etmeyip, cahilce daldığını sana izah ettim, seni tanımlarken odun demem oduna hakarettir, şimdi fikri olmayan cahil arkadaşım konuyu kirletme, troll'sün ve senin fikirlerinle ilgilenmiyorum, sende benimkilerle ilgilenip kirletme konuyu.

Bak yine hakkımda yersiz ithamlarda bulunuyorsunuz. Adam gibi yazacaksınız, başka yolu yok.

Böyle devam ettiğiniz sürece, Size benden rahat yok.

Size yukarıda bir soru soruldu, cevabını da vermek zorunda değilsiniz.

Sitelerde Paylaş

Bak yine hakkımda yersiz ithamlarda bulunuyorsunuz. Adam gibi yazacaksınız, başka yolu yok.

Böyle devam ettiğiniz sürece, Size benden rahat yok.

Size yukarıda bir soru soruldu, cevabını da vermek zorunda değilsiniz.

Benim için sorun değil trollerin ısrarcılığı kurtulmaya çalışmıcam senden, istediğin kadar kirlet.

Sorduğunu zannettiğin şey soru değil, yıllardır forumdayım ateistlerin ne tür eğilimleri olduğunu gözlemliyecek kadar da kafam basıyor, senin troll olduğunu çözdüğüm gibi, eğer ki sen bir kısım ateistin hümanist olduğunu nerden bildiğimi soracak kadar safsan hiç girme bu konulara, senin gibi her konuya fikri olmadan dalıp arıza arayanlara efsunluyum, ne kadar anlatsam sülük gibi yapışıp anlamıyacağını bildiğim için senin gibi bir trolü beslemek istemiyorum.

Sitelerde Paylaş

Benim için sorun değil trollerin ısrarcılığı kurtulmaya çalışmıcam senden, istediğin kadar kirlet.

Sorduğunu zannettiğin şey soru değil, yıllardır forumdayım ateistlerin ne tür eğilimleri olduğunu gözlemliyecek kadar da kafam basıyor, senin troll olduğunu çözdüğüm gibi, eğer ki sen bir kısım ateistin hümanist olduğunu nerden bildiğimi soracak kadar safsan hiç girme bu konulara, senin gibi her konuya fikri olmadan dalıp arıza arayanlara efsunluyum, ne kadar anlatsam sülük gibi yapışıp anlamıyacağını bildiğim için senin gibi bir trolü beslemek istemiyorum.

Yahu, adam gibi yazamazmısınız ?. Yoksa bir yeriniz mi eksilir ?

Sorumu yanlış ve eksik anlamışsınız.

"Önce humanist geçinen dinsizlerin, sonradan vurdum duymaz olduklarını" Sizin nereden biliyorsunuz diye sormuştum.

Şimdi bana yine hayat tecrübesi demeyiniz. Var mı, elinizde bir bilimsel araştırma ?

Yazdıklarınız ilk iletinizde duruyor.

Sitelerde Paylaş

Yahu, adam gibi yazamazmısınız ?. Yoksa bir yeriniz mi eksilir ?

Sorumu yanlış ve eksik anlamışsınız.

"Önce humanist geçinen dinsizlerin, sonradan vurdum duymaz olduklarını" Sizin nereden biliyorsunuz diye sormuştum.

Şimdi bana yine hayat tecrübesi demeyiniz. Var mı, elinizde bir bilimsel araştırma ?

Yazdıklarınız ilk iletinizde duruyor.

Gözlemlemem fikir edinmem için yeterli değil mi sence, sana resmi istatistik mi sunucam.

Sana ateizme geçiş dersi mi verelim şimdi, zırt diye ateist mi olunur, bir geçiş sendeleme dönemi olur deizm denenir vesaire olurkendin yaşarsın ve diğerlerini gözlemlersin, senin anlayamayacağın şeyler de olabilir zorlama istersen kapasiteni.

Sitelerde Paylaş

Gözlemlemem fikir edinmem için yeterli değil mi sence, sana resmi istatistik mi sunucam.

Sana ateizme geçiş dersi mi verelim şimdi, zırt diye ateist mi olunur, bir geçiş sendeleme dönemi olur deizm denenir vesaire olurkendin yaşarsın ve diğerlerini gözlemlersin, senin anlayamayacağın şeyler de olabilir zorlama istersen kapasiteni.

Sizin için yeterli olabilir, benim için değil. Ne yani, bilimsel araştırma/makale istemek, ne zamandan beri suç ?

Evet, istedikten sonra, cart diye ateist olunur. Bu sadece bir cesaret meselesi, kendi deneyimim.

Öyle Tanrılardan öcü gibi korkarsanız, haliyle yerinizde saymanız işten bile değil.

Her insanın geçiş dönemi farklı olur, lakin birdenbire de olur.

Sitelerde Paylaş

Sizin için yeterli olabilir, benim için değil. Ne yani, bilimsel araştırma/makale istemek ne zamandan beri suç ?

Evet, istedikten sonra, cart diye ateist olunur. Bu sadece bir cesaret meselesi, kendi deneyimim.

Öyle Tanrılardan öcü gibi korkarsanız, haliyle yerinizde saymanız işten bile değil.

Aferin bak farklı farklı olurmuş, bende zaten konuda bir kısım ateist diye ayırdım onları hümanist olanları, aşama kaydettiklerini belirttim, sende pırt diye olmuşsun bir kısıma dahil olmuşsun,

şimdi ''ateistlerin kendi aralarında kaça ayrılır ve geçiş evreleri'' hakkında makale mi bulayım, varsa aksi bir makalen buyur paylaş yoksa sus.

Derdin üzüm yemek değil bağcıyı dövmek, dövdürtmem.

Sitelerde Paylaş

Aferin bak farklı farklı olurmuş, bende zaten konuda bir kısım ateist diye ayırdım onları hümanist olanları, aşama kaydettiklerini belirttim, sende pırt diye olmuşsun bir kısıma dahil olmuşsun,

şimdi ''ateistlerin kendi aralarında kaça ayrılır ve geçiş evreleri'' hakkında makale mi bulayım, varsa aksi bir makalen buyur paylaş yoksa sus.

Derdin üzüm yemek değil bağcıyı dövmek, dövdürtmem.

Bunu ben mi yazdım : "zırt diye ateist mi olunur" ?

Şimdiye kadar Size karşı tek bir yamuk kelime sarfetmedim, sarfetmem de.

Böyle ukalaca yazmayı bırakınız. Bağcıyı dövmekmiş, daha neler !

Sitelerde Paylaş

Bunu ben mi yazdım : "zırt diye ateist mi olunur" ?

Bak birden bire olunur da demişsin.

Ben ateistler arasında tanrının yerine başka bir şeyleri kutsallaştırma şeklinde bir sorun ne gördüm, ne duydum. Yok böyle bir sorun. Ateizmin böyle bir problemi bulunmuyor. Bu uydurma, yapay bir sorun.

Ateizmin böyle bir problemi olduğunu söyleyen de yok zaten, konuyu sanırım NotImportant ile aynı doğrultuda anlıyoruz, konu ateizm değil hümanizim.

Peki, belki sorun benim anlatamamdan kaynaklanmıştır, ne anladıysanız onu yazın.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...